Witamy !



Wymiana sprzęgła Frontera B 3.2

Jak w temacie

Wymiana sprzęgła Frontera B 3.2

Postprzez matrix0070 » 20 gru 2012 15:06:59

http://szarbia.com/index.php?p=art_deta ... t2=0&id=73

-- Dodano N 10 lut 2013 09:33:44 --

co do osobistych wskazówek przy wymianie sprzęgła w 2.2 DTI
1. Nie potrzebny żaden kanał, lepiej się robi jak ma się żurawia do silników którego przez drzwi używamy w kabinie do podwieszenia skrzyni, Frotę dobrze jest wtedy posadzić wyżej, np na klockach, przy żurawiu do demontażu i montażu skrzyni nie użyjemy żadnego dużego wysiłku :)
2. Kompletnie nie trzeba nic dłubać z układem wydechowym, jest wystarczająco elastyczny na "splocie"
3. Silnik dobrze jest podeprzeć za miskę podnośnikiem
4. Belki od skrzyni nie wywalamy całkiem, odkręcamy jedną stronę, popuszczamy na środku i na drugiej stronie zostawiając tylko jedną śrubę, w ten sposób belka "zaparta z jednej strony" i pchająca skrzynie, działa nam jak świetna dźwignia o sporej sile żeby wysunąć/wsunąć wszystko na swoje miejsce. Wszystko zrobiłem bez jakiejkolwiek męki.
5. Przy okazji skrzyni leżącej pod autem polecam wymienić oleje, wtedy super dostęp.
6. Jedynym "specjal tool" jest ta metrowa przedłużka do odkręcenia górnych śrub skrzynia-silnik, może być w kawałku lub w częściach, jeśli ktoś ma parę kompletów nasadek, tak jak ja to robiłem.

Osobiście polecam kupić/pożyczyć żurawia, dużo lepsza robota niż na drewnianych belkach i w kanale.


Autor postu otrzymał pochwałę
Mati https://www.facebook.com/MatiWolak
Auta są fajne... ale motocykle fajniejsze!!! :D
Frontera B Sport 2.2 DTI 99r. LSD, Lift 2", dystanse + "zimówki" Fedima Extreme Evolution 31"




Yamaha YZF-R6 05r.
WSK 125 KOS 86r.
Avatar użytkownika
matrix0070
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 147
Obrazki: 0
Dołączył(a): 29 gru 2009 17:20:22
Lokalizacja: Żegocina k.Bochni malopolskie
Pochwały: 6
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Powrót do Przydatne linki



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość