Witamy !



RÓŻNE PRZYDATNE PISMA

Jak w temacie

RÓŻNE PRZYDATNE PISMA

Postprzez TATAR » 04 gru 2013 18:59:03

Nie wiedziałem gdzie to zrobiłem to tu , niech będzie tu wątek z pismami , z których może ktoś skorzystać w razie W. nie rozpisywać sie i nie komentować tylko druki do pomocy.

ZDJĘCIE Z FOTORADARU ITD

OŚWIADCZENIE


Oświadczam, że jestem właścicielem pojazdu marki ……………………n r.rej………………… , którym popełniono wykroczenie ……………………. . Ponieważ nie jestem jedynym jego użytkownikiem (i nie prowadzę ewidencji użytkowania) nie jestem w stanie wskazać przez kogo był w momencie popełnienia wykroczenia prowadzony. W takiej sytuacji udzielenie nieprawdziwych informacji dotyczących danych osoby, która prowadziła wówczas pojazd mogłoby narazić mnie na odpowiedzialność z tytułu popełnienia innego wykroczenia. Nie mogę także wykluczyć, że to ja prowadziłem pojazd w dniu zdarzenia. Mając na względzie treść art. 74 § 1 KPK, który w myśl art. 20 § 3 KPW znajduje zastosowanie w sprawach o wykroczenie należy uznać że mam prawo uchylić się od obowiązku przekazania wskazanych informacji na żądanie Głównemu Inspektoratowi Ruchu Drogowego i w żadnym przypadku nie można mówić o powstaniu odpowiedzialności właściciela pojazdu z tytułu nieudzielenia informacji o sobie samym jako osobie, względem której istnieją podstawy do wystąpienia z wnioskiem o ukaranie w postępowaniu o wykroczenie. Doprowadziłoby to do niedopuszczalnego samooskarżania się i naruszenia wszelkich uprawnień procesowych służących obronie. Art.183 Kodeksu postępowania karnego umożliwia uchylenie sie świadka od udzielenia odpowiedzi na pytanie ,jeżeli udzielenie odpowiedzi mogłoby jego lub osobę mu najbliższą narazić na odpowiedzialność karną. Wezwanie mnie do Państwa siedziby w charakterze świadka jest bezcelowe, ponieważ w związku z powyższym odmówię składania jakichkolwiek zeznań. Należy również wskazać, że wśród wykroczeń objętych uprawnieniami GITD nie figuruje wykroczenie przewidziane w art. 96 § 3 kodeksu wykroczeń, co oznacza że funkcjonariusze GITD nie są uprawnieni do wniesienia wniosku o ukaranie w zakresie popełnienia wykroczenia określonego w w/w artykule kodeksu wykroczeń. Nie mieści się to w zakresie kompetencji GITD. Z wyrazami szacunku .

……………………………………..

W załączeniu odsyłam przesłane oświadczenie -część B PS. Na dzień dzisiejszy bowiem zgodnie z prawem o ruchu drogowym i co ważniejsze postanowieniem Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa z 13 listopada 2012 r., sygn. akt XIV W 1975/12, GITD nie może kierować do sądu wniosków o ukaranie właściciela pojazdu, który nie wskazał, kto kierował pojazdem w momencie zrobienia zdjęcia przez fotoradar
_________________________________
3,2 V6 FRONTERA EVO 1
Avatar użytkownika
TATAR
Prezes
Prezes
 
Posty: 892
Dołączył(a): 10 sie 2007 20:23:37
Lokalizacja: Wodzislaw Sl.
Pochwały: 3
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: RÓŻNE PRZYDATNE PISMA

Postprzez FROTERKA » 14 maja 2015 08:24:33

Ktoś się może orientuje czy stan prawny się zmienił od tego czasu?
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998


Powrót do Przydatne linki



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron