Witamy !



Przeciętniak...

Jak w temacie

Re: Przeciętniak...

Postprzez Adam » 17 paź 2009 21:50:19

flowers napisał(a): Mogą to potwierdzić Opoos, Duchu i Adam i jeszcze jeden kolega Ducha i im koparka opadła
To jest tylko moje zdanie.[/

Mam nadzieje :guns:
Może i opon najodpowiedniejszych nie miałeś, ale mówiłem Ci, że wjedziesz i kopara mi nie opadła. Moja frontera to był najlepszy samochód używany jaki miałem, a pisząc to mam na myśli swój konkretny egzemplarz nie katowany, serwisowany, bezwypadkowy, który mnie nie zawiódł i nie drenował kieszeni częstymi i/lub kosztownymi naprawami.
flowers napisał(a):
To jest tylko moje zdanie.[/


Mam nadzieje :guns:
Ja się ze Struną zgadzam - patrzy realnie. Od Ciebie powiało fanatyzmem. I nie musisz bronić "dobrego imienia" frontery, jak ks. Kordecki Jasnej bronił Częstochowy.

Ja sobie zdaję sprawę z tego, że frontera miała być SUV-em, kiedy jeszcze SUV-ów nie było, czyli autem rekreacyjnym. Tak jak budowano auta w latach 80-ych tak zrobiono fronterę. Obecnie to,że frontera ma ramę i reduktor ustawiło ją w szeregu aut terenowych, bo wiele nowych "terenówek" jest znacznie delikatniejsza od naszych frot. Kto dziś powie, że honda CRV to terenówka. Taką CRV-ałką kiedyś była Frontera. Dla mnie frota jest o wiele bardziej cywilizowana od GR-ów, Samurajów, Defenderów, UAZ-ów, które są jednak siermiężne.
Zauważcie, ze we Fronterze w kabinie i w bagażniku nie ma ani kawałka gołej blachy. Nie ma też tzw. cykorłapki przed pasażerem. Dlaczego?
Służby mundurowe czy to wojskowe czy graniczne, leśne nie używały Fronter (w Straży Pożarnej i w niektórych policjach rzadko ale były wykorzystywane) Dlaczego?
Bo to SUV, który ma wszyskie SUV-y pod sobą tak nisko, że jest terenówką.

Sport Utility Vechicle - mnie to nie obraża.
Adam
 

Re: Przeciętniak...

Postprzez STRUNA » 17 paź 2009 21:51:35

Swoja drogą....
Jarek, ładne zdjęcia i tak już kończąc te kłótnię chciałbym zapytać dlaczego na takich zdjęciach tak mało zawsze Frotek, tak zrobionych, w takim błocie, w takich akcjach??? :?

Flowers, a może Ty masz jakieś zdjęcia które pokazują ostrzejszą jazdę, w nieco głębszym błotku??? Bo jeśli to chętnie zobacze!! Może faktycznie Twoja Frota wiele może a tylko mój egzemplarz jakiś kulawy, co???

Dzięki Froterka za połowiczne poparcie :>: :>: :>:
STRUNA
 

Re: Przeciętniak...

Postprzez STRUNA » 17 paź 2009 21:57:49

Adam napisał(a): Ja się ze Struną zgadzam - patrzy realnie. Od Ciebie powiało fanatyzmem. I nie musisz bronić "dobrego imienia" frontery, jak ks. Kordecki Jasnej bronił Częstochowy.


Jasny gwint. Ktoś na tej planecie mnie rozumie!! :twisted: :twisted:
ADAM, TY I JA RAZEM BĘDZIEMY RZĄDZIĆ GALAKTYKĄ :twisted: :twisted: :twisted:
STRUNA
 

Re: Przeciętniak...

Postprzez ADAM SP3WXO » 17 paź 2009 22:01:01

Jak się szuka auta z napędem 4x4 to większość ma juz przeszłość błotną :( Mam na myśli Patrole, dyskoteki, defendery. I albo ne przeszkadza ci to i kupujesz, albo szukasz dalej może się trafi.

Wśród Frotek niezmienie rzadko spotyka się egzemplarze eksploatowane chociaż półekstremalnie. To jest największa zaleta frotek :D
ADAM SP3WXO
 

Re: Przeciętniak...

Postprzez Pawel » 17 paź 2009 22:17:31

ADAM SP3WXO, czy takie fotki Cię zadowolą :?:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie jestem jakimś fanatykiem/ortodoksem, ale pewne stwierdzenia mnie denerwują, a nawet "bolą". Fakt, Frontera była SUV'em (Obrazek )lat '90, ale jakoś doje sobie radę w "dzisiejszym" terenie. Wielkie terenówki miękną, np. Cherokee XJ z lat '90, a dzisiejszy czy nawet Pajero, Land Cruiser... Ot takie tam moje zdanie...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Przeciętniak...

Postprzez flowers » 17 paź 2009 22:17:46

Niestety Struna nie mam zdjęć gdzie frota świetnie sobie radzi w terenie, moja nie jest nawet nawet zmotana poza opona mi 31'. Co do tego co napisałem, że kolegom "kopary opadły" to może nie ładnie nię wyraziłem ale byli zdziwieni, że na takich oponach całkiem trudny podjazd pokonałem a nawet dwa. Nie chce pisać co i jak, ale nie nabieraj wiatru w żagle jak ci ktoś przytaknie bo i tak przesadziłeś z tym SUV- em :wink:
A fanatykiem frontery nie jestem bo zdaje sobię sprawę, że są lepsze i zdecydowanie lepsze auta terenowe ale dla mnie najbardziej rozsądnym wyborem :>:
flowers
 

Re: Przeciętniak...

Postprzez Jarek sp3swj » 17 paź 2009 22:24:01

STRUNA napisał(a): chciałbym zapytać dlaczego na takich zdjęciach tak mało zawsze Frotek, tak zrobionych, w takim błocie, w takich akcjach??? :?


wiesz czasmi ciężko wysiąśc i zrobić fotki jak dookoła błoto i błoto ..... lub błoto a fotografa nie wziołeś :-)

:-( zawsze za mało fotek frotek :-(
http://picasaweb.google.com/adam.sp3wxo ... usko20_06#
http://picasaweb.google.com/001daro/20090621Biedrusko#


nasi tam byli... dwa jacki
viewtopic.php?f=60&t=3620&start=20
http://chomikuj.pl/Jacek_od_Agi/Odra+Trophy+2009

mi sie podobaja trasy śledzia :-)
http://www.youtube.com/watch?v=ZxXQUGq06vM

Obrazek
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Przeciętniak...

Postprzez Jarek sp3swj » 17 paź 2009 22:28:08

ADAM SP3WXO napisał(a):Wśród Frotek niezmienie rzadko spotyka się egzemplarze eksploatowane chociaż półekstremalnie. To jest największa zaleta frotek :D


8:)

Obrazek
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Przeciętniak...

Postprzez Szarbia » 17 paź 2009 23:41:23

Pozdr. Michal

www.szarbia.com
Avatar użytkownika
Szarbia
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 211
Dołączył(a): 08 kwi 2009 08:14:47
Lokalizacja: Powiat Wołomin
Pochwały: 8
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Re: Przeciętniak...

Postprzez ADAM SP3WXO » 17 paź 2009 23:50:56

Pawel - Amor napisał(a):ADAM SP3WXO, czy takie fotki Cię zadowolą :?:

Nie jestem jakimś fanatykiem/ortodoksem, ale pewne stwierdzenia mnie denerwują, a nawet "bolą". Fakt, Frontera była SUV'em (Obrazek )lat '90, ale jakoś doje sobie radę w "dzisiejszym" terenie. Wielkie terenówki miękną, np. Cherokee XJ z lat '90, a dzisiejszy czy nawet Pajero, Land Cruiser... Ot takie tam moje zdanie...


Napisalem WIĘKSZOŚĆ :mrgreen:

Szukając dla siebie autka ciężko było znaleźć coś, co nie było eksploatowane w terenie.

To, że Frotki spisują się doskonale w terenie to wiem :1:

Dlatego kupiłem FROTKE i nie żałuję decyzji :D
ADAM SP3WXO
 

Re: Przeciętniak...

Postprzez oposs » 18 paź 2009 06:58:14

Kolego Struno, przeczytaj sobie jeszcze raz ten temat Piknik terenowy Byczyna 10.10.2009 Pojezdzij swoim autem troche, poznasz jego wady i zalety. Wtedy sie wypowiesz i wszyscy cie zrozumieja
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Przeciętniak...

Postprzez Adam » 18 paź 2009 10:25:05

STRUNA napisał(a):ADAM, TY I JA RAZEM BĘDZIEMY RZĄDZIĆ GALAKTYKĄ :twisted: :twisted: :twisted:
O kurrrr.... Lekko nie będzie.
Adam
 

Re: Przeciętniak...

Postprzez flowers » 18 paź 2009 11:10:34

A mnie moi mili zastanawia jedno stwierdzenie, jak taki samochód jak frontera można nazwać SUV-em :?: nie to , że mnie to boli, bo nie. Chodzi mi o definicje SUV-a i sam. terenowego, jakie są różnice. I nie piszczcie, że jestem fanatykiem :wink: tylko jest to dla mnie jak porównać krowę i dalmatyńczyka- oba zwierzaki są biało-czarne, cztery kończyny i dają mleko tylko w miniejszych ilościach i różne prędkości :mrgreen:
flowers
 

Re: Przeciętniak...

Postprzez Szarbia » 18 paź 2009 13:47:29

flowers napisał(a):A mnie moi mili zastanawia jedno stwierdzenie, jak taki samochód jak frontera można nazwać SUV-em :?: nie to , że mnie to boli, bo nie. Chodzi mi o definicje SUV-a i sam. terenowego, jakie są różnice. I nie piszczcie, że jestem fanatykiem :wink: tylko jest to dla mnie jak porównać krowę i dalmatyńczyka- oba zwierzaki są biało-czarne, cztery kończyny i dają mleko tylko w miniejszych ilościach i różne prędkości :mrgreen:


A no wlasnie.
Zaraz sie okaze, ze Campo to tez SUV :mrgreen:
Pozdr. Michal

www.szarbia.com
Avatar użytkownika
Szarbia
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 211
Dołączył(a): 08 kwi 2009 08:14:47
Lokalizacja: Powiat Wołomin
Pochwały: 8
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Re: Przeciętniak...

Postprzez Adam » 18 paź 2009 15:16:58

Dla mnie SUV to samochód rekeacyjny, który daje możliwość dojechania tam gdzie zwykła osobówka wymięka. Dobrze lub w miarę dobrze prowadzi się po asfalcie (przyspieszanie, hamowanie, wchodzenie w zakręty). Jest w miarę dobrze wyposażony i estetycznie wykonany i wykończony.
Terenówka może to samo jeśli chodzi o dojazdy w plener i więcej w sensie trawersów, głębokości brodzenia, wykrzyży, kątów natarcia, zejścia, rampowych itd. Po asfalcie prowadzi się średnio, a dalsza podróż staje się długa i męcząca. Wykończenie wnętrza jest surowe (guma, skaj i plastiki, a wszystko po to, aby szybko i łatwo się czyściło po pobycie w terenie - związane jest to wg mnie z higieną, bo w tkaninach i gąbkach może zamieszkać więcej mikroskopijnej fauny).
Frontera ma np. w bagażniku tapicerkę wykonaną z jakiejś "dywanówki", a nie gumową matę jak G-klasa czy Defender.
Wracając do początku tematu, który za sprawą wiadomego artykułu rozwinął naszą dyskusję, to określono tam Fronterę jako przeciętniaka, czyli, tak ja uważam, nie jest najgorsza i są od niej lepsi. Jeśli to ma być auto na ryby czy grzyby to dobry wybór, jeśli łowca off-roadowych pucharów to już jednak ...
flowers napisał(a):tylko jest to dla mnie jak porównać krowę i dalmatyńczyka- oba zwierzaki są biało-czarne, cztery kończyny i dają mleko tylko w miniejszych ilościach i różne prędkości :mrgreen:
Ciekawe porównanie, ale jakoś nie wyobrażam sobie krowy w salonie na kanapie i dalmatyńczyka na pastwisku ograniczonym elektrycznym pastuchem około metra wyskości.
Adam
 

Re: Przeciętniak...

Postprzez flowers » 18 paź 2009 17:23:01

Czyli Frontera, Patrol, Land Crusser,Discowery,Cheroke itp. są SUV-ami a terenówkami Defender. G-klasa itp., czyli tzw. "surówki" :idea:
flowers
 

Re: Przeciętniak...

Postprzez Adam » 18 paź 2009 19:11:08

Nie genaralizuj. To tak jakby stwierdzić, że najlepsze żony to blondynki.
Adam
 

Re: Przeciętniak...

Postprzez krynek » 18 paź 2009 19:26:11

Wielkie terenówki miękną, np. Cherokee XJ z lat '90

....oj bzdury piszesz Pawełku :mrgreen: nie będę pisał ile razy targałem fronterę, za to ty napisz ile razy wytargiwałeś z bagna cherokiego który wymiękł.
Dlatego kupiłem frotę żeby mnie w bagna nie ciągnęło, tani w eksploatacji, co ważne na prowincji - prosty w naprawie i jak widziałeś nie skatowany w terenie - jeżdżę i sie cieszę z jazdy ale w błoto to ona za bardzo nie podejdzie (chyba???)
pozdr
krynek
 

Re: Przeciętniak...

Postprzez flowers » 18 paź 2009 19:35:29

Adam napisał(a):Nie genaralizuj. To tak jakby stwierdzić, że najlepsze żony to blondynki.


Adam nie zaba Cię kumam :? wychodzi na to, że na terenówkach czy SUV-ach "zjadłeś zęby" a twoje stwierdzenie zbiło mnie z tropu. Napisałem proste stwierdzenie i proszę o normalną odpowiedź- tak lub nie :roll: Ciebie lub innych forumowiczów :!: :?:
flowers
 

Re: Przeciętniak...

Postprzez Pawel » 18 paź 2009 19:43:35

krynek napisał(a):
Wielkie terenówki miękną, np. Cherokee XJ z lat '90

....oj bzdury piszesz Pawełku :mrgreen: nie będę pisał ile razy targałem fronterę, za to ty napisz ile razy wytargiwałeś z bagna cherokiego który wymiękł.
Dlatego kupiłem frotę żeby mnie w bagna nie ciągnęło, tani w eksploatacji, co ważne na prowincji - prosty w naprawie i jak widziałeś nie skatowany w terenie - jeżdżę i sie cieszę z jazdy ale w błoto to ona za bardzo nie podejdzie (chyba???)
pozdr

Krynek, nie o to chodziło... Miałem na myśli to, iż XJ również można uznać za SUV'a... Przecież nie mam ramy, a jego najnowsze wcielenie nawet przez swoich twórców zostało "zmiękczone"...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przydatne linki



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości