Witamy !



Przeciętniak...

Jak w temacie

Przeciętniak...

Postprzez Pawel » 16 paź 2009 20:24:40

Czy ktoś to już czytał :?: Dużo nie ma, ale sporo bzdur, przynajmniej w moim mniemaniu o tym aucie...
http://www.expedycja.pl/?section=3&art=321
Skąd biorą się takie opinie :?:
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Przeciętniak...

Postprzez flowers » 16 paź 2009 20:32:01

Nawet nie chce mi się pisać ile tam farmazonów autor tego tekstu napisał :banan?: :<:
flowers
 

Re: Przeciętniak...

Postprzez steele » 16 paź 2009 20:49:11

Autor chyba marzy o Fronterce ale żona nie pozwala mu kupić. Stąd tyle jadu i samouspokajającego ględzenia. Tekst w stylu artykułów o Dodzie - każdy chciałby ją mieć ale nie każdy może :)
steele
 

Re: Przeciętniak...

Postprzez Balkandriver » 16 paź 2009 20:52:44

Znak naszych czasów.
Ale jak mówię / piszę, że teraz każdy może chlapnąć, co mu ślina na język przyniesie bez ponoszenia absolutnie żadnej odpowiedzialności, to się co poniektórzy oburzają.
No cóż, ja swoją przygodę z "pisarstwem" zacząłem w latach 80tych i jeszcze wtedy uczono mnie innego podejścia do tego, co się publikuje.
Onegdaj za takie coś wyleciałbym z redakcji.

BALKANDRIVER
Frontera 2.8 TDi - Long Distance Voyager
http://www.fotolandia4x4.com -> relacje, zdjęcia, filmiki
http://chomikuj.pl/balkandriver -> Mój chomik (nie tylko) Wędrowniczek
Spieszmy się kochać szuter, bo tak szybko odchodzi.
Avatar użytkownika
Balkandriver
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1669
Obrazki: 63
Dołączył(a): 07 lip 2007 18:11:13
Lokalizacja: Smokogród
Pochwały: 8
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Przeciętniak...

Postprzez szymon.ha » 16 paź 2009 20:55:30

Ale zapewne opisywał zwykłą, na ulicznych kapciach, ale i pewnie nawet takiej zwykłej w terenie nie widział...
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Przeciętniak...

Postprzez Pawel » 16 paź 2009 21:00:06

szymon.ha napisał(a):Ale zapewne opisywał zwykłą, na ulicznych kapciach, ale i pewnie nawet takiej zwykłej w terenie nie widział...


...i to go chyba ratuje przed naszym linczem... Obrazek
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Przeciętniak...

Postprzez ADAM SP3WXO » 16 paź 2009 22:43:10

Najbardziej mi się podoba tekst że czasam z tyłu był montowany dyfer :lol:

Bezdroża nie są może rewirem tego modelu, ale napęd 4x4 z klasycznym rozdziałem (przód dołączany do stałego tyłu), wyposażony czasem w tylny dyfer, pozwala na bezproblemowe pokonywanie lżejszych przeszkód.
ADAM SP3WXO
 

Re: Przeciętniak...

Postprzez ballula » 17 paź 2009 10:40:17

To pewnie pisał jakiś laik :wsciekly: , albo ktoś kto bardzo by chciał mieć frotke a nie może :wink: n c :killer:
ballula
 

Re: Przeciętniak...

Postprzez STRUNA » 17 paź 2009 11:05:34

jak zwykle Wielcy Fronterowcy nie dadzą złego słowa powiedzieć na Swoje Dzieci....



Moi Drodzy, prawda jest jaka jest. Nie ma się co oburzać. :lol:
STRUNA
 

Re: Przeciętniak...

Postprzez STRUNA » 17 paź 2009 14:28:46

Osobiście jestem we Fronterze zakochany, nie mogę obojętnie przejść obok niej żeby nie spojrzeć a to pod spód a to na koła a to pod maskę...
No ale niestety muszę się zgodzić co do większości z autorem tekstu. Frontera nie jest materiałem na extremalne 4x4, jako średniak po lekkich modyfikacjach (lift + opony) daję radę w lesie, piachu czy lekkim błotku ale już całkiem szosowa wersja nie różni się zbytnio właściwościami od typowych podwyższanych kombi 4x4 jakich teraz wiele, może tylko dodatkowym reduktorem. Zawieszenie jest uniwersalne, tzn. nie do końca dobre na asfalcie i w terenie. Auto uważane jest za prekursora typu SUV. Średniak.
W tekście zawarta jest szczera prawda a Wy jak zwykle stroszycie się i bronicie swoich aut jak złota! Denerwuję mnie to przeogromnie jak każdy gada jakie to dobre auto, jakie baz awaryjne a jakie oszczędne???? A jak w terenie idzie? A jak jakiś nowy młody przyjdzie z dwoma postami i zapyta, coś źle powie to go od razy Starzy Wyjadacze zgnoją jak kota.
Każdy swoje chwali, ci co golfami jeżdżą, golfy chwalą! Ci co Land Roverami na inne też nie patrzą, drugi mówi że jego pali najmniej.... i tak w koło macieju...
Jeepowcy tylko w amerykańcach siedzą i to jest dla nich bóstwo a prawda jest taka że na zlot Frontery Jeepnięci przyjechali i pokazali klasę, jak się jeździ i jak się robi auta a Froty stały jak słupy na małych kółkach!!!
Jeżeli Ktoś z Was nadal jest tak zakochany we właściwościach terenowych swojej terenówki (najczęściej seryjnej, wybaczcie Ci co mają sporo zainwestowane w extreme) niech staną w szranki z Jeepem, Landkiem, Terrano, Vitarą, G-klasą itp. Jesteśmy zdeklasowani!
Zdanie odmienne ma tylko ten co przesiadł się z osobówki, wtedy Frota daję radę! Ale jak ktoś jeździł Discovery czy G-klasą zapomni że Frontera w ogóle ma wjazd do piachu.....


Długa to opowieść ale takie jest moje zdanie.
Zresztą pooglądajcie na YouTube z offroadu, tam praktycznie nie ma Fronter jeśli są to jeżdżą po twardym terenie, a inne auta zasuwają po szyby w błocie, pływają w Wiślę i orają! Froty tego nie potrafią.
STRUNA
 

Re: Przeciętniak...

Postprzez flowers » 17 paź 2009 17:45:15

Nie no struna trochę przesadziłeś z tym porównaniem , i że się zgadzasz z autorem tego tekstu. Ja nie jestem zakochany w swojej froci ale takową mam i powiem ci że frontera sporo potrafi i nie wmówisz mi , że jest przepaść między jepem a fronterą jak piszesz :roll: wszystko zależy od tego jak są zmotane oba auta. Nie chce mi sie rozpisywać co, jak, gdzie i kiedy bo to nie ma sensu :?
flowers
 

Re: Przeciętniak...

Postprzez STRUNA » 17 paź 2009 18:34:34

To jest tylko moje zdanie.

Jeżdżę Frotą od roku, sporo przy niej zrobiłem (zmotałem), jeżdżę dużo w terenie (czytaj: prawdziwym terenie a więc błocie, torfie, rzekach, polach zaoranych a nie po piasku, lesie i plaży), jeździmy na kilka aut, w tę niedzielę też jeździliśmy, nagle normalne bajorko, wszyscy przejechali a mnie wyciągali 7godzin na dwa ciągniki 4x4. Nie pomogły kapcie, lift, łopaty, podnośniki, żadne sposoby. Wbił się jak widelec w bigos. To nie była tylko ta niedziela, tak jest zawsze, i to nie moja wina jako kierowcy bo próbowaliśmy się zamieniać. Frontera to nie jest auto to extremalnego terenu, nawet pół extremalnego!! Jeździjcie nadal po piasku i kamyczkach i żyjcie w przekonaniu że macie super auta terenowe a za jakiś czas jak zobaczycie że jest coś lepszego i że jest ciężki teren to przyznacie mi rację. Natenczas uważam że Froty to SUVY dobre do miasta na dziury.
STRUNA
 

Re: Przeciętniak...

Postprzez FROTERKA » 17 paź 2009 18:44:31

STRUNA, połowicznie się z Tobą zgadzam. Frotka to nie jest auto do ekstremalnego offroadu (zbyt delikatne podzespoły) ale też nie SUV (bo ma ramę). Nie przesadzajmy w żadną stronę.
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Przeciętniak...

Postprzez flowers » 17 paź 2009 20:21:29

Frontera to nie jest auto to extremalnego terenu[/b]


Ameryki nie odkryłeś 8)

Jeździjcie nadal po piasku i kamyczkach i żyjcie w przekonaniu że macie super auta terenowe


Mam auto terenowe, sporo potrafi i nie jednego zdziwiła np. moja frontera na kapciach niby A/T z przodu Maxxis coś tam z tyłu Fulda Tramp 5mm bieżnika na 4 kołach. Mogą to potwierdzić Opoos, Duchu i Adam i jeszcze jeden kolega Ducha i im koparka opadła :shock: i to 2 tony auta, według mnie najpoważniejsza wada frontery long i nie pisze, że to super auto terenowe tylko terenowe, które sporo potrafi i przy tym nieźle się prezentuje, jest mało awaryjne,solidne a to wszystko za nie wielkie pieniądze :wink:

Natenczas uważam że Froty to SUVY dobre do miasta na dziury.[/


Proponuje- kup sobie samochód terenowy do extremalnego terenu, napewno nie frotę- jak sam napisałeś i tylko tu sie z tobą zgadzam i nie wydawaj pieniędzy na motanie bo i tak nic z tego nie wyjdzie, chyba że "SUV terenowy" w/g Ciebie
:wink:
To jest tylko moje zdanie.[/


Mam nadzieje :guns:
flowers
 

Re: Przeciętniak...

Postprzez oposs » 17 paź 2009 20:26:13

flowers napisał(a):Opoos, Duchu i Adam i jeszcze jeden kolega Ducha i im koparka opadła

Mi nie opadla :arrow: wiem co moze frotka
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Przeciętniak...

Postprzez flowers » 17 paź 2009 20:28:09

Paweł, to było w tzw. "" :wink:
flowers
 

Re: Przeciętniak...

Postprzez oposs » 17 paź 2009 20:32:09

Wiem tez czego nie moze :wink: ale nic nie mowie, kazdy sam musi to odkryc :beer:
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Przeciętniak...

Postprzez Jarek sp3swj » 17 paź 2009 21:01:30

No z tym dyfrem koleś dał czadu... co jest dziwne bo u nich w warsztacie widziałęm frotkę :o

Fakt jest taki że ten opis to jakis reprint z podanego na dole źródła...

W temacie aut terenowych pytanie - A jakie auto terenowe które wyjeżdza z fabryczego salonu jak go fabryka stworzyła - jest extremalnie dobre... ???

Większośc aut 4x4 jako auta fabryczne ( ale nawet nie "fabrycznie uterenawiane") bardzo średno poradzą sobie w terenie !!!

niedanow z nami na poligonie w biedrusku był kolega salonowym Fordem Wildtrack 100 % salonu bez żadnego lifta a opony z bieżnikiem od plaskacza, a co najciekawsze to był pierwszy wyjazd Radka w prawdziwy teren !!!

W terenie były z nami też prwdziwe potwory Partole na oponach 33 cale i inne auta zdecydowanie zmotane.

Radek tylko raz potrzebowął pomocy jak powiesił się na niewinnej górce !!! resztę tereny wybierał bezbłędnie pomimo tego że opony miał "łyse" !! ale napędy ze sterowaniem elektornicznym rozdział mocy itd...

Kurna... mina kierowcó potworów którzy oglądali Wildtacka - i cmokali i kiwali głowami BEZCENNA !!!

Normalnie kolesie byli w ciężkim szoku że auto SALONOWE pokonało bez zająknięcia całą trase czołgową !!!

Wracając to artykułu.... Jeżeli autor pisze aucie seryjnym - sam doświadczyłem że na bezdroża i
w lekkie błotko damy radę...

Ale pamiętajmu że inne auta też są seryjne i mało które po upuszczeniu salonu ani frotki nie prześcigna ani nie nie zostana w tyle. No warsztaty 4x4 muszą z czegoś żyć... Producent zgodnie z pewnymi reżimamu technologicznym i formalnymi nie może auta wypuścić zmonatego... Homologacje itd... Tylko nieliczne auta fabryczne nadają się na zabawy na poligonie.

Frotka jest super !!!

Na przeróbki auta na potwory nadają się auta najprostsze bez elektorniki - bo ktoą potem doreguluje wszystko :-)

Auta nowe drogie... chyba takich bardzo mało widzimy na drogach zmotanych extremalnie.. bo kto swoje cacuszko da rzeźnikowi w warsztacie :?:



http://picasaweb.google.com/SP3SWJ/2009 ... otkiMacka#

Obrazek

Obrazek

Obrazek
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Przeciętniak...

Postprzez STRUNA » 17 paź 2009 21:39:56

flowers napisał(a):
Mam nadzieje :guns:


flowers, luz!! ja nie zamierzam się z Tobą strzelać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Forteca to super auto i ma u mnie dożywocie!!!! :beer:
STRUNA
 

Re: Przeciętniak...

Postprzez flowers » 17 paź 2009 21:42:40

Spoko :boss: :beer:
flowers
 

Następna strona

Powrót do Przydatne linki



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron