Witamy !



[A] problem ze skrzynią biegów / wypadające biegi

[A] problem ze skrzynią biegów / wypadające biegi

Postprzez kucman22 » 06 lip 2018 21:48:20

Witam wszystkich :) problem tego typu:
auto odpalone, sprzegło wduszone, lewarek na bieg 1 - sprzegło puszczone a auto nie jedzie :shock: przesunie sie o 30-50 cm ale zaraz jest objaw jakby rozłączył sie bieg... Tak samo sie dzieje przy każdy biegu.
test przeprowadzony na zgaszonym aucie: wrzucony bieg 1 - mimo wszystko auto można przepchnąć bez problemu w każdą stronę :niewiem:
Lewarek od reduktora normalnie sie przełącza bez wiekszego problemu, kontrolki od napędu świecą ale problem pojawia sie taki sam - przesunie sie o 30-50 cm ale zaraz jest objaw jakby rozłączył sie bieg...

wymienione:
-wysprzęglik
- pompa sprzęgła
- kompletne sprzęgło

Gdzie jeszcze zajrzeć?? Co wymienić?? Czy od razu wymieniać skrzynie biegów??

-- Dodano 06 lip 2018 23:17:54 --

zastanawiam sie nad sposobami najmniej inwazyjnymi czyli rozkręceniem tego pierdolnika...
Załączniki
Bez tytułu.jpg
Frontera A Long 2.3 TD, MT 31'', amory IRONMAN, lift 2'', sprzęgi AVM... - reszta sie robi :D

Osobówka może wszystko. 4x4 może wszędzie :D
Avatar użytkownika
kucman22
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 55
Obrazki: 48
Dołączył(a): 18 sie 2014 14:31:05
Lokalizacja: PGS
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: [A] problem ze skrzynią biegów / wypadające biegi??

Postprzez Semir » 07 lip 2018 04:13:13

Może sprzęgło źle wsadzone.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A] problem ze skrzynią biegów / wypadające biegi

Postprzez kucman22 » 07 lip 2018 10:40:45

Tyle tylko że po wymianie sprzęgła wszystko hulalo jak Należy..
Frontera A Long 2.3 TD, MT 31'', amory IRONMAN, lift 2'', sprzęgi AVM... - reszta sie robi :D

Osobówka może wszystko. 4x4 może wszędzie :D
Avatar użytkownika
kucman22
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 55
Obrazki: 48
Dołączył(a): 18 sie 2014 14:31:05
Lokalizacja: PGS
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: [A] problem ze skrzynią biegów / wypadające biegi

Postprzez Łukasz12502 » 09 lip 2018 20:10:50

a zajrzyj przez tą gumę od łapy czy docisk działa poprawnie.tzn niech ktoś wdusza sprzęgło a Ty z latarką patrzysz przez okienko.oczywiście na zgaszonym.albo na odpalonym spróbuj delikatnie wbić bieg bez wduszonego sprzęgła.jak wejdzie to albo coś ze sprzęgłem albo skrzynia.ale jak ruszasz dźwignia na zgaszonym to powinno być słychać jak poszczególne biegi wchodzą.
Chciałem i mam ... Frontere
_________________________
Frontera A Long 2.3TD
VW Transporter T4 1.9TD
VW Transporter T4 2.4D
Łukasz12502
Maniak
Maniak
 
Posty: 480
Dołączył(a): 01 wrz 2013 15:38:40
Lokalizacja: Ostrzeszów
Pochwały: 5
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: [A] problem ze skrzynią biegów / wypadające biegi

Postprzez jrzeuski » 09 lip 2018 22:53:22

Dwumasa się rozleciala?
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [A] problem ze skrzynią biegów / wypadające biegi

Postprzez kucman22 » 10 lip 2018 22:42:49

No właśnie bałem się tego że ktoś w końcu napisze o dwumasie... :cry2: jutro sprawdzę przez tą gumę przy wysprzegliku a jeśli tam nic nie zobaczę to pozostaje demontaż skrzyni :hilift:
Frontera A Long 2.3 TD, MT 31'', amory IRONMAN, lift 2'', sprzęgi AVM... - reszta sie robi :D

Osobówka może wszystko. 4x4 może wszędzie :D
Avatar użytkownika
kucman22
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 55
Obrazki: 48
Dołączył(a): 18 sie 2014 14:31:05
Lokalizacja: PGS
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: [A] problem ze skrzynią biegów / wypadające biegi

Postprzez Łukasz12502 » 13 lip 2018 20:40:11

kucman22 napisał(a):No właśnie bałem się tego że ktoś w końcu napisze o dwumasie... :cry2: jutro sprawdzę przez tą gumę przy wysprzegliku a jeśli tam nic nie zobaczę to pozostaje demontaż skrzyni :hilift:

ja nie pisalem o dwumasie bo napisał że sprzęgło zrobił,oczywiście jest taka możliwość.chociaż 2.3TD ma pancerną dwumase,u mnie ponad 450tyś km i jeszcze żyje,ale wszystko możliwe.
Chciałem i mam ... Frontere
_________________________
Frontera A Long 2.3TD
VW Transporter T4 1.9TD
VW Transporter T4 2.4D
Łukasz12502
Maniak
Maniak
 
Posty: 480
Dołączył(a): 01 wrz 2013 15:38:40
Lokalizacja: Ostrzeszów
Pochwały: 5
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: [A] problem ze skrzynią biegów / wypadające biegi

Postprzez jrzeuski » 13 lip 2018 21:14:13

Nie ma czegoś takiego jak pancerna dwumasa. Z definicji nie może być. Ma tłumić drgania silnika, więc musi się im poddawać. I po to ma sprężyny. Ale może pożyć długo jak się wie jak z dwumasą jeździć, czyli przede wszystkim nie przeciążać silnika w dolnym zakresie obrotów.

Jak zostało zrobione sprzęgło, to wszystkie drgania poszły na dwumasę. Jeśli była już wymęczona, to mogła tego nie wytrzymać. Ślizgające się sprzęgło przejmowało część sił i dwumasa miała lżej, bo ona właśnie robi taki chwilowy poślizg, którego teraz brakuje na tarczy sprzęgła. Jeśli poszła dwumasa, to naprawa sprzęgła do reklamacji, bo mechanik nie sprawdził jej stanu przed złożeniem wszystkiego do kupy.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [A] problem ze skrzynią biegów / wypadające biegi

Postprzez kucman22 » 20 lip 2018 22:01:24

Macie rację, padła dwumasa... :cry2: naprawa sprzęgła oczywiście będzie reklamowana. Ale teraz pytanie gdzie dostanę nowa dwumase?? I jakie to są koszty? :niewiem: :cry2:
Myślałem też żeby zmienić dwumas na jednomas póki skrzynia jest zdjęta ale czy warto???

-- Dodano 20 lip 2018 23:05:32 --

Łukasz12502 napisał(a):
kucman22 napisał(a):No właśnie bałem się tego że ktoś w końcu napisze o dwumasie... :cry2: jutro sprawdzę przez tą gumę przy wysprzegliku a jeśli tam nic nie zobaczę to pozostaje demontaż skrzyni :hilift:

ja nie pisalem o dwumasie bo napisał że sprzęgło zrobił,oczywiście jest taka możliwość.chociaż 2.3TD ma pancerną dwumase,u mnie ponad 450tyś km i jeszcze żyje,ale wszystko możliwe.


Zgodzę się z Tobą w tej kwestii że moja frota ma przejechane 445000 i to dopiero teraz padła dwumasa. Może nie jest pancerna ale napewno wytrzymuje więcej niż dwumasy w osobowkach :D jeśli się mylę poprawcie mnie

-- Dodano 21 lip 2018 14:28:28 --

Decyzja podjęta - zmieniamy na jednomas :D pozostaje tylko pytanie od której froty mogę przeszczepic sztywne koło?? Wiem że kupić muszę koło zamachowe sztywne i tarcz sprzęgła. Docisk, łożysko i wysprzeglik zostaje to co mam?
Z tego co się sam orientowalem to z frotki 2.4 benzin by pasowało. A jaka jest prawda? Ktoś już to przerabial?? :niewiem: :niewiem:
Frontera A Long 2.3 TD, MT 31'', amory IRONMAN, lift 2'', sprzęgi AVM... - reszta sie robi :D

Osobówka może wszystko. 4x4 może wszędzie :D
Avatar użytkownika
kucman22
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 55
Obrazki: 48
Dołączył(a): 18 sie 2014 14:31:05
Lokalizacja: PGS
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: [A] problem ze skrzynią biegów / wypadające biegi

Postprzez Łukasz12502 » 21 lip 2018 20:16:06

kucman22 napisał(a):Decyzja podjęta - zmieniamy na jednomas :D pozostaje tylko pytanie od której froty mogę przeszczepic sztywne koło?? Wiem że kupić muszę koło zamachowe sztywne i tarcz sprzęgła. Docisk, łożysko i wysprzeglik zostaje to co mam?
Z tego co się sam orientowalem to z frotki 2.4 benzin by pasowało. A jaka jest prawda? Ktoś już to przerabial?? :niewiem: :niewiem:

no ja też słyszałem o 2.4.nawet gdzieś ktoś na forum ten temat poruszał.i gdzieś w którymś temacie też o to pytałem,ale już nie pamiętam gdzie bo frote odstawiłem na rok do garażu.a teraz znów samemu do pracy i grzecznie frote przeprosiłem :oops: i śmigam.a temat sprzęgła powrócił jak bumerang :mrgreen:sam miałem zamiar coś na zapas skompletować ale wiecznie coś ważniejszego a o dobrej dwumasie do naszych aut można pomarzyć więc też o 2.4 myślałem. co do przebiegu moja ma prawie identycznie i czuję po jeździe że też pomału się kończy.będę bacznie śledził Twoje poczynania bo zapewne czeka mnie to samo za jakiś czas.co do koła zamachowego od 2.4 to jak będzie pasować to od razu naniósł bym na nie znaki do ustawiania pompy wtryskowej co by się potem nie wku :wsciekly:i simering wymienił na wale za jedną robotą.
Chciałem i mam ... Frontere
_________________________
Frontera A Long 2.3TD
VW Transporter T4 1.9TD
VW Transporter T4 2.4D
Łukasz12502
Maniak
Maniak
 
Posty: 480
Dołączył(a): 01 wrz 2013 15:38:40
Lokalizacja: Ostrzeszów
Pochwały: 5
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: [A] problem ze skrzynią biegów / wypadające biegi

Postprzez kucman22 » 15 sie 2018 21:35:47

Długo mnie nie było ale już spieszę z informacją jak mi poszło :D dzięki uprzejmości seboldlugi miałem możliwość porównania dwumasy z froty A 2.3 z jednomasa z froty b 2.2 dti . Tarcza sprzęgła jest taka sama jeśli chodzi o średnicę, otwory na śruby mocujące jednomasy i dwumasy są te same, natomiast sam jednomas jest Mniejszy... :baran:

Z seboldlugi Doszliśmy do wniosku, aby frote 2.3 td przerobić na jednomas wystarczy:
- Zespawac dwumase z froty 2.3 - najlepiej żeby zrobił to jakiś ogarnięty spawacz - chodzi o to aby tarcza po zespawaniu nie "biła"
- tarcz sprzęgła z froty 2.2 dti że sprezynami
- wysprzeglik z 2.3
- Docisk - trzeba by przetoczyc od wewnątrz na tokarni aby ttarcza sprzęgła z 2.2 dti że sprezynami weszła w docisk.

Póki co do mojej froty została założona używana dwumasa bo auto jest mi potrzebne ale jak tylko będę miał trochę czasu to wezmę się za szukanie spawacza bo nie wiem jak długo ta używana dwumasa pojezdzi :rox:
Frontera A Long 2.3 TD, MT 31'', amory IRONMAN, lift 2'', sprzęgi AVM... - reszta sie robi :D

Osobówka może wszystko. 4x4 może wszędzie :D
Avatar użytkownika
kucman22
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 55
Obrazki: 48
Dołączył(a): 18 sie 2014 14:31:05
Lokalizacja: PGS
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: [A] problem ze skrzynią biegów / wypadające biegi

Postprzez Jake » 16 sie 2018 01:49:28

kucman22 napisał(a):Długo mnie nie było ale już spieszę z informacją jak mi poszło :D dzięki uprzejmości seboldlugi miałem możliwość porównania dwumasy z froty A 2.3 z jednomasa z froty b 2.2 dti . Tarcza sprzęgła jest taka sama jeśli chodzi o średnicę, otwory na śruby mocujące jednomasy i dwumasy są te same, natomiast sam jednomas jest Mniejszy... :baran:

Z seboldlugi Doszliśmy do wniosku, aby frote 2.3 td przerobić na jednomas wystarczy:
- Zespawac dwumase z froty 2.3 - najlepiej żeby zrobił to jakiś ogarnięty spawacz - chodzi o to aby tarcza po zespawaniu nie "biła"
- tarcz sprzęgła z froty 2.2 dti że sprezynami
- wysprzeglik z 2.3
- Docisk - trzeba by przetoczyc od wewnątrz na tokarni aby ttarcza sprzęgła z 2.2 dti że sprezynami weszła w docisk.

Póki co do mojej froty została założona używana dwumasa bo auto jest mi potrzebne ale jak tylko będę miał trochę czasu to wezmę się za szukanie spawacza bo nie wiem jak długo ta używana dwumasa pojezdzi :rox:

A dlaczego chciales zakladac zamach z 2.2DTI? Nie prosciej sprobowac z zamachem w 2.4? Lub 3.0 z Senatora?
Isuzu Trooper 3.1D 1997
Toyota 4-Runner 3.0V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Starszy Guru
Starszy Guru
 
Posty: 979
Dołączył(a): 20 sty 2015 01:39:51
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [A] problem ze skrzynią biegów / wypadające biegi

Postprzez Łukasz12502 » 16 sie 2018 19:28:06

no właśnie też jestem ciekaw.czyli podsumowując sprzęgło z 2.4 nie pasuje plug&play do 2.3td?i jeśli dobrze rozumiem to 2.2dti ma dwumas i tarcze ze sprężynkami?
Chciałem i mam ... Frontere
_________________________
Frontera A Long 2.3TD
VW Transporter T4 1.9TD
VW Transporter T4 2.4D
Łukasz12502
Maniak
Maniak
 
Posty: 480
Dołączył(a): 01 wrz 2013 15:38:40
Lokalizacja: Ostrzeszów
Pochwały: 5
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: [A] problem ze skrzynią biegów / wypadające biegi

Postprzez kucman22 » 16 sie 2018 20:50:16

Jake napisał(a):
kucman22 napisał(a):Długo mnie nie było ale już spieszę z informacją jak mi poszło :D dzięki uprzejmości seboldlugi miałem możliwość porównania dwumasy z froty A 2.3 z jednomasa z froty b 2.2 dti . Tarcza sprzęgła jest taka sama jeśli chodzi o średnicę, otwory na śruby mocujące jednomasy i dwumasy są te same, natomiast sam jednomas jest Mniejszy... :baran:

Z seboldlugi Doszliśmy do wniosku, aby frote 2.3 td przerobić na jednomas wystarczy:
- Zespawac dwumase z froty 2.3 - najlepiej żeby zrobił to jakiś ogarnięty spawacz - chodzi o to aby tarcza po zespawaniu nie "biła"
- tarcz sprzęgła z froty 2.2 dti że sprezynami
- wysprzeglik z 2.3
- Docisk - trzeba by przetoczyc od wewnątrz na tokarni aby ttarcza sprzęgła z 2.2 dti że sprezynami weszła w docisk.

Póki co do mojej froty została założona używana dwumasa bo auto jest mi potrzebne ale jak tylko będę miał trochę czasu to wezmę się za szukanie spawacza bo nie wiem jak długo ta używana dwumasa pojezdzi :rox:

A dlaczego chciales zakladac zamach z 2.2DTI? Nie prosciej sprobowac z zamachem w 2.4? Lub 3.0 z Senatora?



Zamach był sztywny z 2.2 dti - bo w niektóre roczniki wychodziły że sztywnym kołem i tarcza ze sprezynami. Nie miałem z kim porównać zamachu z froty 2.4 a kupować nie chciałem żeby mi leżało :D

-- Dodano 16 sie 2018 21:52:12 --

Łukasz12502 napisał(a):no właśnie też jestem ciekaw.czyli podsumowując sprzęgło z 2.4 nie pasuje plug&play do 2.3td?i jeśli dobrze rozumiem to 2.2dti ma dwumas i tarcze ze sprężynkami?


No właśnie z tego co ja się podowiadywalem to frota b 2.2 w niektórym roczniku wychodziła ze sztywnym jednomasem i tarcza ze sprezynami. Jeśli ktoś ma jakieś inne info lub doświadczenie to możecie mnie śmiało poprawić... :dyskusja:
Frontera A Long 2.3 TD, MT 31'', amory IRONMAN, lift 2'', sprzęgi AVM... - reszta sie robi :D

Osobówka może wszystko. 4x4 może wszędzie :D
Avatar użytkownika
kucman22
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 55
Obrazki: 48
Dołączył(a): 18 sie 2014 14:31:05
Lokalizacja: PGS
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995


Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron