Witamy !



[A 2.0] Most tył od troopera

[A 2.0] Most tył od troopera

Postprzez pawelskrodzki » 21 lip 2011 20:11:41

Koledzy mm takie pytanie mam frontere 2.0i sport 1993r padło mi łożysko koła stwierdziłem że nie warto robić i dowiedziałem się od "jack 2.2" że można włożyć most od troopera z LSD bo mi na tym zależy. Czy most pasuje bez jakich dużych przeróbek? od jakiego silnik troopera mam szukać żeby sobie 2.0 poradziło? czy przedni most też będę musiał zmienić? i czy ktoś ma namiar do kolegi z Czerwonaka który zajmuje się częściami do frotki?
pawelskrodzki
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17 lip 2011 21:20:14
Lokalizacja: Jerzykowo
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Most tył opel frontera 2.0i

Postprzez jar76 » 22 lip 2011 10:18:06

Nie jest to wcale takie proste i tanie. Temat przerabiałem i moim zdaniem tylko z powodu łożyska nie warto. Żeby dobrze wszytko działało musisz zmienić przód i tył, czyli koło 2 tys. Żeby napęd 4x4 był ok muszą się zgadzać przełożenia. Frontera 2.0 ma 4.88 i 5.13 (jeżeli dobrze pamiętam z mostami walczyłem przed kilkoma miechami) Troopery nie mają takich przełożeń najblizsze to 4.77, a tak naprawdę masę jest innych ale żadno nie pasuje do froty :?
Zdecydowałem się na 4.3 bo przedni most jest panacerny i przeguby także od wersji 2.8 tdi (tak twierdził właściciel mostu).
Do tego jeżeli chodzi o troopka to były wąskie i szerokie mosty i :shock: i masę niespodzianek z hamulcami. Dodatkowym problemem jest to, że gdzie dzwonisz spytać się o most to ludzie nie znaja przelożeń a np.do 2.8 troopków były dwa rodzaje :killer: Jak chcesz motać to powodzenia :1: ale zacznij od sprawdzenia przełożenia w starym moście u siebie ( bo może masz już założony tylny od czegoś innego :shock: tak było u mnie :wsciekly: terano albo Campo - masakra :pomidor: i wtedy zaczyna się jeszcze inna zabawa :wsciekly: ) i przeliczenia czy warto. Przy takiej przekładce zyskasz na pewno mocniejszy przód bo we frotach 2.0 szybko padają.
Frontera A 2.0 sport 94 + GAZ
mosty Trooper 2.8, MT 31" K71
Rancho RS9000, resory long, wieszaki 19 cm...
wyścig zbrojeń trwa
Skrzypi, stuka - wiedzie wszędzie
gorzej z wyjazdem :D
jar76
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 71
Dołączył(a): 05 paź 2009 11:40:54
Lokalizacja: Włocławek
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Most tył opel frontera 2.0i

Postprzez pawelskrodzki » 22 lip 2011 18:24:22

Dziękuje kolego za odpowiedz. Ja w mojej mam orginalny od froty tylko nie wiem jakie przełożenie ten z tym płaskim kwadratowym dołem. Mosty bym i tak chciał zmienic bo planuje koła 32" a z tego co wiem to tak jak napisałeś przód tego nie wytrzyma.A masz może jakiś kontakt do kogoś kto zajmuje się częściami do troopera. I jeszcze jedno pytanie czy wały napędowe pasują czy trzeba coś przerabiac
pawelskrodzki
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17 lip 2011 21:20:14
Lokalizacja: Jerzykowo
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Most tył opel frontera 2.0i

Postprzez Cobreti25 » 22 lip 2011 22:24:32

pawelskrodzki napisał(a):... bo planuje koła 32" a z tego co wiem to tak jak napisałeś przód tego nie wytrzyma.


EEEEEE tam

Ja mam opony MT 32" na standardowym moście i jeszcze śmigam- w terenie raczej bez katowania ale też bez oszczędzania w razie potrzeby, a faktem jest, że przedni most pancerny nigdy nie był.
Fiat Grand Cherokee 5,2 V8 Lift 2,5" BFG AT 32"...

Frotka Short Lift 2" Wolf Uragano MT 32" Snorkel... było....

" Gdyby kobiety mówiły to co myślą, nie byłoby normalnie, ale przynajmniej dałoby się je zrozumieć"
Pomoc: (Kalisz i okolice)793344522
Avatar użytkownika
Cobreti25
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 695
Obrazki: 0
Dołączył(a): 14 sie 2009 20:56:35
Lokalizacja: Kalisz
Pochwały: 3
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Most tył opel frontera 2.0i

Postprzez jar76 » 23 lip 2011 14:31:46

Mostu szukałem na allegro, zależało mi na cenie. Tył zostawiłem ten co mam bo zgadzały się przełożenia z trooperowskim ( a wcześniej ostro zastanawiałem się jak go przełożyć). Przełożenia na oryginalnym frontkowskim można sprawdzić na tabliczce przy deklu, lub na ataku - jest o tym temat na forum. U mnie nie było żadnego dekla, ani tabliczki :shock: więc nie chciało mi się rozbierać mostu. Przełożenia sprawdziłem kręcąc kołami i licząc obroty wału ( podziałkę na wale narysowałem) -też jest opisane na forum, ale musisz sam to rozpracować. Robiłem to dawno i nie pamiętam, a wszytko sprawdzałem metodą prób i błędów.
Z przodu oprócz mostu okazało się także, że musiałem wymienić półosie. Ciężko jest dobrać odpowiednie okazało się, że jest masę typów. Pojechałem na szrot i tam pasowałem do nowego mostu i sprawdzałem czy pasują na szerokość.
Wał przód okazał się za długi, na flanszy było ok. Zabrakło kasy i porostu pojechałem boschem i tak się jeździ tylko w ternie na nim. Nie trzęsie i nie bije i jest ok - :D o dziwo. Na szrocie były krótsze i bym dopasował. Jednak z przodu wsadziłem most potężny, w porównaniu do frontkowego, dlatego wał nie pasował. Jak oglądałem inne trooperowskie wydawały się mniejsze. :mrgreen: Na styk się zmieścił, bałem się, że belkę i miskę trzeba będzie jeszcze przerabiać. :shock:
Tył wał wygląda na oryginalny, a i most ma podobne gabaryty, więc może i pasował ( niewielkie różnice da się przeżyć, jest sporo zapasu na frezach) :D
Części sporo można dostać na złomowichu pod Rypinem - pomiędzy Brodnicą i Włocławkiem ( na forum są namiary, teraz nie pamiętam numeru telefonu i boje się, że admin pogoni za reklamę. Jak coś pisz na pw to poszukam i wyślę). Kumaty koleś, sprzedaje i do tego naprawdę wielki wybór mostów półosi i wałów...jest z czego mierzyć. Akurat tylko mostów nie miał do troopka i na allegro taniej znalazłem. Jednak części, które trzeba mierzyć warto na szrocie kupić zwłaszcza jak jest sporo i coś się dopasuje.
Frontera A 2.0 sport 94 + GAZ
mosty Trooper 2.8, MT 31" K71
Rancho RS9000, resory long, wieszaki 19 cm...
wyścig zbrojeń trwa
Skrzypi, stuka - wiedzie wszędzie
gorzej z wyjazdem :D
jar76
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 71
Dołączył(a): 05 paź 2009 11:40:54
Lokalizacja: Włocławek
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [A 2.0] Most tył od troopera

Postprzez Ironcruz » 02 paź 2015 10:15:33

Zużyło mi się łożysko tylnego prawego koła - hałasuje i ma luzy góra-dół (ok. 5 mm).

1) Jak długo można jeździć z takim łożyskiem?
2) Które łożyska pasują: to: http://www.rufus.pl/home/624-opel-front ... a-tyl.html
czy to: http://www.rufus.pl/home/717-opel-front ... a-tyl.html
3) Czy da wyjmując półoś i łożysko trzeba coś się babrać wewnątrz dyfra?
Opel Frontera A Sport "Calmini Youngtimer Dożywocie Edyszyn" 94'.
15 lat na forum
Avatar użytkownika
Ironcruz
Maniak
Maniak
 
Posty: 458
Obrazki: 1
Dołączył(a): 30 sie 2007 18:55:30
Lokalizacja: okolice poznania
Pochwały: 2
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [A 2.0] Most tył od troopera

Postprzez brum » 02 paź 2015 10:50:07

1. W każdej chwili może Ci półoś wyjechać z mostu.
3. w moście nic nie trzeba grzebać, tylko rozebrać szczęki i jakimś cudem wyjąć półoś bo w tym modelu to nie jest proste.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A 2.0] Most tył od troopera

Postprzez jrzeuski » 02 paź 2015 10:50:49

Ironcruz napisał(a):1) Jak długo można jeździć z takim łożyskiem?
Aż się nie zatrze i półoś wyjedzie z mostu albo aż cały olej z mostu nie wycieknie i atak się zmieli :D
Oba podejdą.
3) Czy da wyjmując półoś i łożysko trzeba coś się babrać wewnątrz dyfra?
Tylko olej spuścić a po zamontowaniu półosi wlać z powrotem. 99% roboty to walka z pierścieniem. Do wyjęcia półosi będziesz potrzebował młota bezwładnościowego, np. takiego: https://www.youtube.com/watch?v=1a84RTOigFQ :mrgreen:
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [A 2.0] Most tył od troopera

Postprzez brum » 02 paź 2015 10:53:32

jrzeuski napisał(a):Tylko olej spuścić a po zamontowaniu półosi wlać z powrotem

Nie trzeba zlewać jeśli się podniesie most przy kole.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A 2.0] Most tył od troopera

Postprzez jrzeuski » 02 paź 2015 10:56:52

Jak spadnie z lewarka przy wybijaniu półosi to się wyleje cały. To nie most na sprężynie, że półoś dziecko ręcznie wysunie.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [A 2.0] Most tył od troopera

Postprzez brum » 02 paź 2015 11:10:07

No to trzeba dobrze podeprzeć to nie spadnie.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A 2.0] Most tył od troopera

Postprzez Ironcruz » 03 paź 2015 20:43:06

Ok - jaka cena za taką usługe będzie akceptowalna? Będę z tym jechał do gościa, który 10 lat temu cały most rozkładał na części i nie pamiętamy kwoty ile wtedy kasował.

Co do tych łożysk - jak oba pasują (bo to ta sama rozmiarówka to lepiej chyba brać z tym specjalnym pierścieniem, bo stary trzeba rozgrzać do czerwoności i pozbyć się go.
Opel Frontera A Sport "Calmini Youngtimer Dożywocie Edyszyn" 94'.
15 lat na forum
Avatar użytkownika
Ironcruz
Maniak
Maniak
 
Posty: 458
Obrazki: 1
Dołączył(a): 30 sie 2007 18:55:30
Lokalizacja: okolice poznania
Pochwały: 2
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [A 2.0] Most tył od troopera

Postprzez Sovviet » 03 paź 2015 21:32:25

Stary pierscien wyciac bo raczej nie uda Ci sie go zdjac bez cudownego sciagacza.
Polos mozna wyjac samemu tylko najpierw obtlucz most mlotkiem dosyc mocno w miejscu gdzie jest lozysko a nastepnie wsadz 2 sruby m14(m12 za slabe) i krecac nakretkami wypychaj polos z mostu nie wiem jak to wytlumaczyc poprostu musisz je uzyc jak sciagacza iproblem z glowy.
Sovviet
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 285
Dołączył(a): 19 mar 2013 18:58:51
Lokalizacja: Gorlice
Pochwały: 4
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: [A 2.0] Most tył od troopera

Postprzez Ironcruz » 15 paź 2015 11:55:39

Info dla poszukujących porządnych łożysk na półosie do Frontery A Sport (C20NE).
Zacznę od cytatu
RudeBoy napisał(a):Trzeba szukać łożyska OPTIMAL o symbolu OPT202155+ Ten plus na końcu jest kluczowy On oznacza że w pudelku jest KOYO. Zestaw bez plusa to jakieś chińskie łożysko.

Wersja z plusem optimala jest nie do dostania i ma grubą cenę: (np tu: http://e-katalog.intercars.com.pl/#/pro ... Items.html)

Wersja bez plusa: (np. tu http://e-katalog.intercars.com.pl/#/pro ... -kola.html). Cena przystępniejsza, ale w środku siedzi łożysko z opisem, że producentem jest Optimal. Już nawet nie udawane Koyo (z napisem na pierścieniu wewnętrznym, jak w innym temacie ktoś opisywał). Ten zestaw miałem w ręce.

Ale mamy też zestaw Ruville'a: (np. tu: http://e-katalog.intercars.com.pl/#/pro ... -kola.html). A w środku siedzi oryginalne Koyo i pierścień. Tutaj zdjęcia tego co zakupiłem i czego szukać. Łożysko Koyo (też bazując na opisie któregoś kolegi z forum) nie ma na sobie żadnych oznaczeń poza małym napisem KOYO na wewnętrznym simmeringu.
Zdjęcia po linkami:
http://1drv.ms/1LOoqRq
http://1drv.ms/1LOoHDU
http://1drv.ms/1LOoGjA

Mamy też taki sklep jak Albeco. Oni posiadają samo łożysko (czasami też pierścień). Łożysko w cenie ok. 240 zł netto to oryginalne Koyo (wiem bo dostałem zdjęcia). Czyli to samo co w Ruvillu. Link tu: http://www.albeco.com.pl/26868-product- ... +N+OR_KOYO
Znacznik "OR" to oring, który jest na zewnętrznej stronie łożyska a "N" to ten magiczny pierścień, co go nie mają. M.in. dlatego dostałem zdjęcia bo chciałem być pewny co jest w zestawie a sprzedawca nie był pewny co do pierścienia.

Teraz jeszcze sprawdziłem pierścień - to ten: http://www.albeco.com.pl/26258-product-E-035_OPTIMAL
Na chwilę obecną nie mają go, nie mają też ceny. Tego pierścienia osobno nie mieli na stanie od dwóch lat.

Teraz pytanie: czy ok.700 zł za wymianę tego łożyska to cena akceptowalna?

Pytałem też w innym serwisie ile by za tą operację skasowali to wycenili na 200 zeta. I tak nie chciałem mieć tam tego robionego, więc opowiedziałem jak to się robi, dlaczego tak ciężko to wtedy był "nie podejmujemy się". 8;) :mrgreen:

Tutaj link do postu Rudeboy-a: viewtopic.php?f=100&t=14736#p211671
Opel Frontera A Sport "Calmini Youngtimer Dożywocie Edyszyn" 94'.
15 lat na forum
Avatar użytkownika
Ironcruz
Maniak
Maniak
 
Posty: 458
Obrazki: 1
Dołączył(a): 30 sie 2007 18:55:30
Lokalizacja: okolice poznania
Pochwały: 2
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [A 2.0] Most tył od troopera

Postprzez brum » 15 paź 2015 12:03:53

700 to przesada. Trzeba trochę powalczyć ale to max 300 wg mnie.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A 2.0] Most tył od troopera

Postprzez Ironcruz » 15 paź 2015 14:20:04

brum napisał(a):700 to przesada. Trzeba trochę powalczyć ale to max 300 wg mnie.

Zmobilizowało mnie to.
Poszukałem, popytałem i trafiłem na gościa, który zna temat i ma specjalny wybijak. Czasowo jeden dzień i 150 zł. :mrgreen: Teraz tylko trzymać kciuki, żeby złożył to tak jak ten drogi serwis, który jak poprzednio robił most to łożysko robiło dobrze przez 10 lat. (żebym nie musiał wracać jak syn marnotrawny)
Opel Frontera A Sport "Calmini Youngtimer Dożywocie Edyszyn" 94'.
15 lat na forum
Avatar użytkownika
Ironcruz
Maniak
Maniak
 
Posty: 458
Obrazki: 1
Dołączył(a): 30 sie 2007 18:55:30
Lokalizacja: okolice poznania
Pochwały: 2
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995


Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości