Witamy !



[2.2] zmiana oleju w automacie i niespodzianka w misce

[2.2] zmiana oleju w automacie i niespodzianka w misce

Postprzez abramcross » 25 gru 2011 15:50:01

Witam , zmieniłem olej w skrzyni automat , silnik 2.2 dti z 2001 , w jednej z misek znalazłem coś na kształt podkładki lub może przekładki wykonanej z tworzywa , średnica około 6cm, ale pewności nie mam ponieważ jest połamana ,jest w kilku częściach więc mogło sie zdarzyć że brakuje kawałka , czy wie ktoś może co to jest ? 560559
abramcross
 

Re: [2.2] zmiana oleju w automacie i niespodzianka w misce

Postprzez Arni » 29 gru 2011 23:53:25

A skrzynia nadal działa?
Arni
 

Re: [2.2] zmiana oleju w automacie i niespodzianka w misce

Postprzez abramcross » 02 sty 2012 15:22:49

Działa , kupiłem auto i wypadało by zmienić wszystkie płyny żeby mieć pewność że jest oki , tym bardziej że skrzyna była mokra i zachodziło podejrzenie , że może być niski poziom oleju , pewnie ktoś kiedyś zmieniał olej , może i filtr ale uszczelki chyba założył stare . Przed zmianą oleju czasem ale bardzo rzadko zdarzało się , że skrzynia się ślizgała , to znaczy czasem nagle obroty wzrastały a auto nie przespieszało to działo sie na trzecim biegu (tak mi się wydaje), wię pomyslałem że niski stan oleju w skrzyni a może zupa w srodku , odkręciłem trochę srubę spustową i fakt w środku było bagno . Więc zmieniłem olej , filtr i uszczelki , skrzynia sucha , nie cieknie , ładnie zmienia biegi , na razie bez niespodzianek , ale skoro cos takiego znalazłem to pewnie niedługo coś się stanie :( :( :(
abramcross
 

Re: [2.2] zmiana oleju w automacie i niespodzianka w misce

Postprzez Kostek » 17 lut 2012 20:54:22

Nic ci się nie stanie jest to pozostałość po poprzedniej naprawie skrzyni taki fant jest nie możliwy do wypłukania z skrzyni w tak wielkich kawałkach. Pokłony dla mechanika naprawiającego tą skrzynię poprzednio. :beer:
Ciesz się z działającej ASB i wymianie tylko oleju :>:
Avatar użytkownika
Kostek
Starszy Zaglądacz
Starszy Zaglądacz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 24 cze 2008 14:22:59
Lokalizacja: Usa
Pochwały: 2
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: [2.2] zmiana oleju w automacie i niespodzianka w misce

Postprzez jejek » 20 kwi 2012 18:48:28

niekoniecznie jest to fant po naprawie skrzyni.
jest to ślizg, który pęka w 90% automatach w oplu omedze tds (podejrzewam że we frocie dtl będzie podobnie hehe)
jeżeli skrzynia działa ok, to nie przejmować sie tym i śmigać dalej...

ps. jeśli ktoś potrzebuje "ślizgi", mam na zbyciu całą paczke hehe, od koloru do wyboru :D
jejek
 


Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość