Witamy !



[All] rozłącza napędy

[All] rozłącza napędy

Postprzez rochas » 15 sty 2012 18:55:21

jak w temacie :)
ale od początku : pierwszy dzień zimy "pogodowej" postanowiłem poświętować przejażdżką w trudnych warunkach i poćwiczyć poślizgi najpierw z tylnym napędem później załączyłem przednią oś. Tu miłe zaskoczenie - pięknie poczułem na kółku kierownicy jak mój przód zaczyna pomagać tyłowi w pokonywaniu zakrętów i i nie zawijamiu tyłu :) i po paru kilometrach pierwsza niespodzianka: po kilku miłych wyjściach z prób bocznego odjeżdżania tyłu, gdzieś w okolicy 40 km/h na 3-cim biegu, na prostej i lekko wyboistej drodze zupełnie bez powodu zaczął się wysprzęglać cały napęd znaczy tyle że "biegi wbite napęd dołączony" a auto staje jakby było na luzie :( po wyłączeniu przodu i rozłączeniu napędów jechałem dalej wyło coś ale przy około 40-50km/h 3 bieg przestało po zatrzymaniu i ponownym dołączeniu przedniego napędu i kilku podobnych sytuacjach rozłączenie się powtarzało :(
wydaje mi się że to nie jest normalna sytuacja ... jeśli ktoś wie coś więcej na temat takiego zachowania auta proszę o radę :) i z góry dzięki
Avatar użytkownika
rochas
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 252
Obrazki: 22
Dołączył(a): 26 kwi 2011 20:37:39
Pochwały: 2
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: rozłącza mi napędy

Postprzez galaxy » 15 sty 2012 19:21:27

jechałeś po terenie ? czy po czarnym ? i czy masz takie same opony na osiach ?
galaxy
 

Re: rozłącza mi napędy

Postprzez rochas » 15 sty 2012 19:26:26

galaxy napisał(a):jechałeś po terenie ? czy po czarnym ? i czy masz takie same opony na osiach ?

jechałem po śniegu a opony mam nieco rózne przód 16/70/215 a tył 16/225/65 ale w katalogach wyszła mi dopuszczalna tolerancja około 1-1,5 cm na obwodzie na korzyść przodu :/
Avatar użytkownika
rochas
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 252
Obrazki: 22
Dołączył(a): 26 kwi 2011 20:37:39
Pochwały: 2
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: rozłącza mi napędy

Postprzez galaxy » 15 sty 2012 19:33:55

rochas napisał(a):
galaxy napisał(a):jechałeś po terenie ? czy po czarnym ? i czy masz takie same opony na osiach ?

jechałem po śniegu a opony mam nieco rózne przód 16/70/215 a tył 16/225/65 ale w katalogach wyszła mi dopuszczalna tolerancja około 1-1,5 cm na obwodzie na korzyść przodu :/


może właśnie być to przyczyną rozłączania przedniego napędu , oś przednia toczy się z inną prędkością niż tylna a nie masz mechanizmu różnicowego pomiędzy osiami i są naprężenia i Ci wypina , ja bym nie jeździł na Twoim miejscu z zapiętym przodem dopóki nie zmienisz opon.
galaxy
 

Re: rozłącza mi napędy

Postprzez rochas » 15 sty 2012 19:40:41

galaxy napisał(a):
rochas napisał(a):
galaxy napisał(a):jechałeś po terenie ? czy po czarnym ? i czy masz takie same opony na osiach ?

jechałem po śniegu a opony mam nieco rózne przód 16/70/215 a tył 16/225/65 ale w katalogach wyszła mi dopuszczalna tolerancja około 1-1,5 cm na obwodzie na korzyść przodu :/


może właśnie być to przyczyną rozłączania przedniego napędu , oś przednia toczy się z inną prędkością niż tylna a nie masz mechanizmu różnicowego pomiędzy osiami i są naprężenia i Ci wypina , ja bym nie jeździł na Twoim miejscu z zapiętym przodem dopóki nie zmienisz opon.

nawierzchnia była luźna a ten cm na obwodzie zawsze (chyba) może wyjść przy zużytych bieżnikach, nawet przy identycznych oponach (nie znam się kompletnie bo to pierwsza zima z FROCIĄ) w sumie fajnie się jechało po śniegu i po dość trudnych jak na tę porę dla zwykłego auta zakrętach i obawiam się że to nie tylko niewielka różnica na obwodzie opon, sprawdzałem w katalogach (ponownie) to jest około 1cm róznicy przy ponad 200cm obwodu kół ;/
dzięki i PZDR!!!
Avatar użytkownika
rochas
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 252
Obrazki: 22
Dołączył(a): 26 kwi 2011 20:37:39
Pochwały: 2
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: rozłącza mi napędy

Postprzez galaxy » 15 sty 2012 19:43:06

może to nie jest przyczyną , może się ktoś mądrzejszy ode mnie się wypowie.
galaxy
 

Re: rozłącza mi napędy

Postprzez brum » 15 sty 2012 21:48:00

Jeżdziłeś już kiedyś na 4x4? Np latem? Jeśli tak to było ok?
Jak Ci rozłącza napęd to masz na 4H czy 4L?
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: rozłącza mi napędy

Postprzez Cobreti25 » 15 sty 2012 21:55:15

To jest różnica!!!
Już Ci mówiłem, że przy takich samych rozmiarach opon tj. 235/60/15 ale przy różnych producentach i bieżnikach różnicę miałem też prawie niezauważalną i przez tą prawie niezauważalną różnicę wylądowałem w rowie obok całkiem, całkiem drzewa. Droga była oblodzona i zasypana świeżym śniegiem, więc dupka się ślizgała bo właśnie na niej były oponki z minimalnie mniejszym bieżnikiem i się nie wyrabiała.
Natomiast nie wiem co by było z napędami jeżeli to z przodu były by mniejsze oponki :niewiem:

Rozwiń proszę jeszcze wątek "jakby auto było na luzie" Czasami jak źle zapnę na cztery łapki też tak mam, lecz jak dobiję wajchę jest już ok i nic więcej się nie dzieje. Podczas jazdy jeszcze mi się nigdy nie rozłączył napęd.

Natomiast koniecznością mi się wydaje zmiana bucików na 4 takie same.
Fiat Grand Cherokee 5,2 V8 Lift 2,5" BFG AT 32"...

Frotka Short Lift 2" Wolf Uragano MT 32" Snorkel... było....

" Gdyby kobiety mówiły to co myślą, nie byłoby normalnie, ale przynajmniej dałoby się je zrozumieć"
Pomoc: (Kalisz i okolice)793344522
Avatar użytkownika
Cobreti25
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 695
Obrazki: 0
Dołączył(a): 14 sie 2009 20:56:35
Lokalizacja: Kalisz
Pochwały: 3
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: rozłącza mi napędy

Postprzez rochas » 15 sty 2012 22:01:03

brum napisał(a):Jeżdziłeś już kiedyś na 4x4? Np latem? Jeśli tak to było ok?
Jak Ci rozłącza napęd to masz na 4H czy 4L?

wcześniej jechałem nim tylko dla sprawdzenia (jak go kupowałem) dosłownie 100m na 4H a potem na 4L . potem poczytałem forum i wiem że można załączać przód tylko na luźnej nawierzchni :) nie wciskałem się na siłę w teren bo i nie miałem takiej potrzeby, teraz była okazja bo jest fajny świeży śnieg i wyszło to o czym piszę :/ z tym że na moment złączyłem 4L a poza tym jechałem kilka kilometrów na 4H z takimi "przygodami" jak pisałem wcześniej ;/ POZDRO!!!
Avatar użytkownika
rochas
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 252
Obrazki: 22
Dołączył(a): 26 kwi 2011 20:37:39
Pochwały: 2
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: rozłącza mi napędy

Postprzez brum » 15 sty 2012 22:05:44

Skoro nie jeździłeś wcześniej za dużo to sprawdź przełożenia. Może też po prostu wyskakiwać wajcha(za słabo ją przesuwasz), bo zapewne przeskakuje pomiędzy 4H a 2H?
O oponach już jest napisane.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: rozłącza mi napędy

Postprzez rochas » 15 sty 2012 22:11:55

Rozwiń proszę jeszcze wątek

Natomiast koniecznością mi się wydaje zmiana bucików na 4 takie same.[/quote]
"jakby auto było na luzie" no fakt tu za mało napisałem a co do wcześniejszych spraw pamietam co mi mówiłeś apropos tego wyrzucania na luz to tak zwyczajnie JECHAŁEM I AUTO nagle ZACHOWUJE SIĘ JAKBY BYŁO NA LUZIE FAKT ŻE NA NIECO INNEJ I RÓWNIEJSZEJ DRODZE ALE JEDNAK DOŚĆ ŚLISKO BYŁO I DLA TEGO MNIE TO ZDZIWIŁO , STARAŁEM SIĘ DOBIĆ MAŁĄ WAJCHĘ OD NAPĘDÓW I NIC TO NIE DAŁO DOPIERO PO ROZŁĄCZENIU I PONOWNYM NABICIU PRZODU MOGŁEM JECHAĆ DALEJ :) potem jechało normalnie i na asfalcie na tylnym też było oki tylko chwilkę hałasowało jakby nie do końca się wszystko porozłączało ale przestało wyć i było oki :/
Avatar użytkownika
rochas
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 252
Obrazki: 22
Dołączył(a): 26 kwi 2011 20:37:39
Pochwały: 2
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: rozłącza mi napędy

Postprzez Cobreti25 » 15 sty 2012 22:17:23

Jak będziesz w Kaliszu na dłużej daj znać wjedziemy do mnie do garażu i będziemy szukać. :const:
Zobaczymy sprzęgiełka (ząbki ) półosie (seger) i co tam się jeszcze da- coś wyjdzie :killer:
Fiat Grand Cherokee 5,2 V8 Lift 2,5" BFG AT 32"...

Frotka Short Lift 2" Wolf Uragano MT 32" Snorkel... było....

" Gdyby kobiety mówiły to co myślą, nie byłoby normalnie, ale przynajmniej dałoby się je zrozumieć"
Pomoc: (Kalisz i okolice)793344522
Avatar użytkownika
Cobreti25
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 695
Obrazki: 0
Dołączył(a): 14 sie 2009 20:56:35
Lokalizacja: Kalisz
Pochwały: 3
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: rozłącza mi napędy

Postprzez brum » 15 sty 2012 22:20:23

o właśnie, może segera na półosi niema?
Wtedy na wybojach półoś się może cofnąć, tylko że napęd będzie na tył.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: rozłącza mi napędy

Postprzez rochas » 15 sty 2012 22:29:33

brum napisał(a):o właśnie, może segera na półosi niema?
Wtedy na wybojach półoś się może cofnąć, tylko że napęd będzie na tył.

jak byś mi szanowny Kolego jeszcze "łopatologicznie" wyjaśnił co to jest ten (ta) seger'a będę wdzięczny :) PZDR!!!
Avatar użytkownika
rochas
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 252
Obrazki: 22
Dołączył(a): 26 kwi 2011 20:37:39
Pochwały: 2
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: rozłącza mi napędy

Postprzez galaxy » 15 sty 2012 22:33:16

rochas napisał(a):
brum napisał(a):o właśnie, może segera na półosi niema?
Wtedy na wybojach półoś się może cofnąć, tylko że napęd będzie na tył.

jak byś mi szanowny Kolego jeszcze "łopatologicznie" wyjaśnił co to jest ten (ta) seger'a będę wdzięczny :) PZDR!!!



Obrazek
galaxy
 

Re: rozłącza mi napędy

Postprzez rochas » 16 sty 2012 17:20:50

rochas napisał(a):jak w temacie :)
ale od początku : pierwszy dzień zimy "pogodowej" postanowiłem poświętować przejażdżką w trudnych warunkach i poćwiczyć poślizgi najpierw z tylnym napędem później załączyłem przednią oś. Tu miłe zaskoczenie - pięknie poczułem na kółku kierownicy jak mój przód zaczyna pomagać tyłowi w pokonywaniu zakrętów i i nie zawijamiu tyłu :) i po paru kilometrach pierwsza niespodzianka: po kilku miłych wyjściach z prób bocznego odjeżdżania tyłu, gdzieś w okolicy 40 km/h na 3-cim biegu, na prostej i lekko wyboistej drodze zupełnie bez powodu zaczął się wysprzęglać cały napęd znaczy tyle że "biegi wbite napęd dołączony" a auto staje jakby było na luzie :( po wyłączeniu przodu i rozłączeniu napędów jechałem dalej wyło coś ale przy około 40-50km/h 3 bieg przestało po zatrzymaniu i ponownym dołączeniu przedniego napędu i kilku podobnych sytuacjach rozłączenie się powtarzało :(
wydaje mi się że to nie jest normalna sytuacja ... jeśli ktoś wie coś więcej na temat takiego zachowania auta proszę o radę :) i z góry dzięki

piszcie jeśli mieliście/macie podobny problem :) PZDR!!!!
Avatar użytkownika
rochas
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 252
Obrazki: 22
Dołączył(a): 26 kwi 2011 20:37:39
Pochwały: 2
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: rozłącza mi napędy

Postprzez FROTERKA » 17 sty 2012 08:45:36

A zmień opony na wszystkie takie same i sprawdź, czy się dalej tak będzie działo.
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: rozłącza mi napędy

Postprzez rochas » 18 sty 2012 20:53:56

FROTERKA napisał(a):A zmień opony na wszystkie takie same i sprawdź, czy się dalej tak będzie działo.

tak zrobię :) tylko za co ??? i kiedy ??? NIE WIEM ... WYPRUŁEM SIĘ JUŻ NA ZIMÓWKI :/ PUKI CO NOGA Z GAZU I SZACUN DLA ZIMY ;/
pozdro !!!!
Avatar użytkownika
rochas
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 252
Obrazki: 22
Dołączył(a): 26 kwi 2011 20:37:39
Pochwały: 2
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: rozłącza mi napędy

Postprzez FROTERKA » 19 sty 2012 08:33:23

Przecież nie mówię, żeby kupować. Zgadaj się z kimś z forum z Twojej okolicy i przerzućcie na pół godzinki. Pojeździsz, sprawdzisz.
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: rozłącza mi napędy

Postprzez sylwian70 » 19 sty 2012 12:51:33

Tak jak wyżej koledzy radzą najpierw zmień te śmieszne opony a następnie sprawdź segerki przy sprzęgiełkach bo prawdopodobnie zerwało ci któregoś lub oba a to na skutek różnicy wielkości opon.Segerek to jak na fotce galaxy taka zawleczka na końcówce półosi która trzyma sprzęgiełko przedniego napędu,na forum jest temat o rozbieraniu sprzęgiełek.Powodzenia.
sylwian70
 

Następna strona

Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron