Witamy !



[All] Stuki z przodu przy skrętach

[All] Stuki z przodu przy skrętach

Postprzez Mario_gs » 21 paź 2012 16:33:22

Witam, mam pytanie, mianowicie po załączeniu napędu na 4 podczas jazdy na wprost nic nie nie dzieje, natomiast przy skręcie w lewo lub prawo słychać stuki z prawej strony... Czy może być to półoś... Czy może mieliści coś podobnego? No chyba że przegub, dodam że w zimę podczas jazdy z zapiętym przodem nic się nie działo. Działało wszystko pięknie...
Pozdrawiam
Mario_gs
 

Re: Stuki z przodu przy skrętach

Postprzez Balkandriver » 21 paź 2012 18:05:12

Mario_gs napisał(a):...dodam że w zimę podczas jazdy z zapiętym przodem nic się nie działo. Działało wszystko pięknie...
Pozdrawiam

No to musisz z załączaniem poczekać do zimy :pomidor:

BALKANDRIVER
Frontera 2.8 TDi - Long Distance Voyager
http://www.fotolandia4x4.com -> relacje, zdjęcia, filmiki
http://chomikuj.pl/balkandriver -> Mój chomik (nie tylko) Wędrowniczek
Spieszmy się kochać szuter, bo tak szybko odchodzi.
Avatar użytkownika
Balkandriver
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1669
Obrazki: 63
Dołączył(a): 07 lip 2007 18:11:13
Lokalizacja: Smokogród
Pochwały: 8
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Stuki z przodu przy skrętach

Postprzez brum » 21 paź 2012 18:17:29

Pewnie przegub.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Stuki z przodu przy skrętach

Postprzez moturmen » 07 lis 2012 20:03:56

frontera 2,4 long witam kolegów odnośnie stuków w przednich kołach u mnie podejrzewam łożyska w przednich kołach bo jest na nich spory luz zwłaszcza w prawym kole pytanie moje brzmi czy luz na łożyskach przednich kół mozna wy regulowac czy jak jest luz to łożyska do wymiany ?
moturmen
 

Re: Stuki z przodu przy skrętach

Postprzez brum » 07 lis 2012 20:18:03

Można je dociągnąć.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Stuki z przodu przy skrętach

Postprzez moturmen » 07 lis 2012 21:16:06

a jak to zrobic możesz wytłumaczyc
moturmen
 

Re: Stuki z przodu przy skrętach

Postprzez brum » 07 lis 2012 21:44:00

Poszukaj bo było.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Stuki z przodu przy skrętach

Postprzez moturmen » 07 lis 2012 21:58:33

prze grzebałem chyba wszystko i nie znalazłem nic na ten temat napisz proszę jak wiesz jak to zrobic
moturmen
 

Re: Stuki z przodu przy skrętach

Postprzez brum » 07 lis 2012 22:15:13

Zdejmujesz koło, później sprzęgiełko. Pod sprzęgiełkiem jest taki pierścień z dziurami i w trzech miejscach jest przykręcony na małe śrubeczki(potrzebny śrubokręt krzyżak). Jak już zdejmiesz pierścień to zobaczysz kolejny z trzeba dziurami w które to były wkręcone te śrubeczki. Bierzesz młotek i śrubokręt płaski i za ich pomocą dokręcasz trochę ten pierścień czyli też łożyska. Później przykładasz ten pierścień z dziurami(wchodzi tylko w dwóch pozycjach) jak się dziurki nie zgrały na tych dwóch pierścieniach to dokręcasz lub odkręcasz ten z trzema dziurkami(trzy otwory muszą się zgrać)
A pierścień z wieloma dziurami zakładasz płaskim do środka, wtedy na zewnątrz będą podcięcia na łby śrubeczek.

Później składasz wszystko.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Stuki z przodu przy skrętach

Postprzez moturmen » 07 lis 2012 22:26:42

odkręciłem dziś sprzęgiełko i pod nim na półosi jest zeger a za zegerem pierścień z kwadratowymi zębami za które zapewne zazębia się sprzęgiełko czy o to właśnie mam zdjąc?
moturmen
 

Re: Stuki z przodu przy skrętach

Postprzez brum » 07 lis 2012 22:42:54

czyli nie zdjąłeś całkiem sprzegiełka tylko połowę. Jak zdejmiesz seger i zsuniesz drugą część sprzegiełka z półosi to wtedy będzie ten pierścień z dziurami.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Stuki z przodu przy skrętach

Postprzez moturmen » 07 lis 2012 22:51:45

załapałem dzięki serdeczne w sobote działam zobaczymy co z tego wyjdzie oczywiście zdam relacje
moturmen
 

Re: Stuki z przodu przy skrętach

Postprzez Mario_gs » 08 lis 2012 10:53:15

Przegub wymieniony.. 2,5 godz na spokojnie... 300 zł mniej w portwelu i cisza.. Niema stuków. :)
Mario_gs
 

Re: Stuki z przodu przy skrętach

Postprzez nygas » 09 sty 2013 11:25:49

Witam.
Mnie też czeka wymiana przegubu. Trochę z mojej własnej winy bo nie dopilnowałem i jeździłem jakiś czas z uszkodzonymi osłonami gumowymi. Tzn. gdy się zorientowałem podczas wymiany oleju wymieniłem je natychmiast ale wytrzymały rok i strzelają. Widać zdążyły się zabrudzić. Kolega Mario_gs pisze, że koszt wymiany to 300 zł. Jaki to przegub w tej cenie można dostać ? Jako ciekawostkę napisze, że cena oryginalnego przegubu w ASO to jak się dziś dowiedziałem 2785 zł. Więc jestem bardzo zainteresowany opinią jak się spisują zamienniki dostępne np na allegro w cenach do 300 zł. Ew. proszę o poradę jaki nabyć aby przy w miarę najmniejszym nakładzie finansowym cieszyć się sprawnym autem. Moja Frontera to sport z 2000 r. 2.2 DTi
nygas
 

Re: Stuki z przodu przy skrętach

Postprzez broda » 09 sty 2013 14:18:43

Kup używkę na allegro i tyle, Patrz tylko czy sprzedawca daje gwarancje rozruchową
broda
 


Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości