Witamy !



[A] Elastyczny łącznik wału napedowego, podpora wału

Re: [A] Elastyczny łącznik wału napedowego, podpora wału

Postprzez brum » 10 mar 2014 20:22:28

trzymasz długą część i walisz młotkiem w te trzy miejsca na sruby.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A] Elastyczny łącznik wału napedowego, podpora wału

Postprzez JJKILLER » 11 mar 2014 01:37:38

jrzeuski napisał(a):Nie rozjechało się, bo tam nie ma co się rozjechać...

Jacula, muszę się zgodzić z Huberkiem, Ja po wymianie podpory przykręciłem wał jak popadnie, niestety powyżej 80/h skrzynia mi wpadała w wibracje. Wszystko oglądałem i było ok. ale w wibracje wpadało. W końcu odkręciłem wał, przekręciłem, skręciłem na następne otwory. Wibracje ustały momentalnie. Ty masz Wał jednoczęściowy, w 2.4 jest wał łamany.
Może to jest przyczyną że u Ciebie nic nie wibruje :niewiem:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A] Elastyczny łącznik wału napedowego, podpora wału

Postprzez jrzeuski » 11 mar 2014 07:46:25

To by oznaczało kolejny dowód, że wał z podporą to samo zło :)
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [A] Elastyczny łącznik wału napedowego, podpora wału

Postprzez Łysyfrota » 29 kwi 2014 14:19:44

Jestem akurat w trakcie przerabiania tematu wału... ponownie... Przez co? Przez głupotę wynikającą z pośpiechu. Pół roku temu robiłem cały wał- krzyżaki, podpora, sprzegło/łącznik gumowy (wzmocniony). Zapomniałem o znaczeniu ułożenia elementów względem siebie... Efekt? Pół roku - rozerwane sprzęgło, podpora śmieć, wyważenie wału można już sobie w d... wsadzić... Tym razem robię już tak jak książka pisze bo zbyt dużo kosztowała mnie ta cała impreza. Teraz by mieć absolutną pewność potrzebna mi jest wasza pomoc odnośnie podpory... w którą stronę idzie dana część podpory
Obrazek
Obrazek
Obrazek

zdj.2 przedstawia lewą część podpory (zdj.1), natomiast zdj3 przedstawia prawą część podpory (zdj.1). Która strona idzie od strony skrzyni a która od mostu
Łysyfrota
 

Re: Odp: [A] Elastyczny łącznik wału napedowego, podpora wał

Postprzez brum » 29 kwi 2014 14:28:14

To wystające w tył
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Odp: [A] Elastyczny łącznik wału napedowego, podpora wał

Postprzez Łysyfrota » 29 kwi 2014 14:40:51

brum napisał(a):To wystające w tył


Czyli element węższy kieruje się w stronę mostu?
Łysyfrota
 

Re: [A] Elastyczny łącznik wału napedowego, podpora wału

Postprzez brum » 29 kwi 2014 18:08:01

zdjęcie trzecie - w stronę mostu
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A] Elastyczny łącznik wału napedowego, podpora wału

Postprzez Łysyfrota » 30 kwi 2014 17:05:58

No i tak jak książka piszę tak zacząłem robić... Pojechałem dziś ze swoim wałem i wszystkimi gratami (podpora, krzyżaki) na wyważenie i tu zaczęły się schody- pierwsze oględziny wału- diagnoza- szrot. Zaczęły się pomiary, szczegółowe sprawdzenie wszystkiego - całość do zrobienia ale problem z tulejką w główce pierwszego wału (wybite jajo). Tak więc pierwsza część wału rozcięta, i w jej miejsce wjechała druga z dobrą główką. Napawanie ubytków na obrzeżach gniazd krzyżaków, obróbka, dorobienie odrzutnika przed podporą wału ( będzie super sprawa),wymiana krzyżaków i ogarnięcie całości plus wyważenie- koszt 390zł (robota plus kawałek pierwszego wału). No i co mi fachowcy powiedzieli? - najważniejsza część całego tego ustrojstwa to nie podpory krzyżaki itp tylko właśnie główka z tulejką wchodząca na prowadzenie do skrzyni. Pogadaliśmy, podpytałem, podpatrzyłem na koniec usłyszałem, że z tego wału strzelać teraz można. Jak to Polak, podjarany pędem do domu na montaż, czyszczę sobie flanszę od mostu i tak sobie myślę- zerknę te nieszczęsne prowadzenie póki nie mam wrzuconego sprzęgła gumowego. Wyjmuje je, wkładam wał i ch#%... Jest luz. Teraz pytanie do was- kojarzy ktoś z was czy na samo prowadzenie idzie jeszcze jakaś panewka lub coś w tym stylu? wnętrze główki mam praktycznie w tym samym rozmiarze co uszczelniacz kryjący to a luz jest chyba znaczny (chyba, że ktoś wie jaki jest luz roboczy). Może ktoś z was dysponuje jakimś katalogiem etc i powie mi czy np można kupić samą tulejkę zaprasowaną w przedniej części wału?.
Łysyfrota
 

Re: [A] Elastyczny łącznik wału napedowego, podpora wału

Postprzez Galus » 01 maja 2014 10:51:02

Wywalic ta cala oploska wizje i zmotac wal tak jak ja to zrobilem. Czego niema to sie nie psuje. Ja tak mam i jestem bardzo :-) bo z wibracjami walczylem ponad rok.
"Nigdy nie bój się próbować czegoś nowego. Pamiętaj - amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści Titanica..."
vel: Sinner
"Wszyscy wiedza, ze czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, ze się nie da, i on właśnie to coś robi"
Albert Einstein
Galus
Nałogowiec
Nałogowiec
 
Posty: 343
Obrazki: 0
Dołączył(a): 10 lip 2011 20:00:15
Lokalizacja: Lubsko Lubuskie
Pochwały: 1
Województwo: Lubuskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [A] Elastyczny łącznik wału napedowego, podpora wału

Postprzez Łysyfrota » 01 maja 2014 19:17:08

Jeszcze raz spróbuję zrobić to wg projektu opla ale w opcji poprawionej. Łożysko w podporze jest już kryte przez odrzutnik. jutro mam zamiar przemierzyć dokładnie główkę i zobaczyć czy można dopasować jakąś tulejkę metalowo-gumową z jakiegoś zawieszenia. Jeśli nie- pozostaje toczenie i prasowanie czegoś. Zastanawiałem się też nad wrzuceniem tam jakiegoś łożyska ale tu chyba nie wypali bo w grę wchodziłyby zapewne tylko igiełkowe. Jest jeszcze wizja plastiku bądź poliuretanu.

-- Dodano 06 maja 2014 20:29:25 --

No niestety jednak kibel u mnie wyszedł... Frota pójdzie na żyletki bo chyba nie ma sensu grzebać tego dalej tym bardziej, iż w maju koniec OC i przegląd się kończy. Wrzuciłem wał na auto i czas na jazdę testową- 50km/h i zaczyna się wycie na tylnej osi i dziwny rezonans- wracam na garaż szukać winnego. W kanale uszkodziłem oba przewody hamulcowe na ramie,dojście gazu, plus powrót do zbiornika. Powrót ogarniam na szybkiego a hebel postanawiam zdjąć do testów- zrzucam prawy bęben... aż się przeżegnałem. SYF SYF i jeszcze raz syf. Całość dosłownie zatopiona w mazi przypominającej smar, sprężyny walają się wewnątrz bębna, samoregulator najprawdopodobniej zmielony. Popatrzyłem, że źle ustawiłem auto. Na szybkiego zarzucam bęben i koło, odpalam a tu straszny pisk spod maski- myślę alternator stanął. Zrzucam paski sprawdzam- zatarta pompa wodna :/ Odebrało mi już chyba wszelkie chęci do robienia czegokolwiek. Nagromadziło się tego tyle, że grrr... Sam temat mostu i jego naprawy też nie napawa mnie optymizmem bo koszta spore a gwarancji sukcesu- żadnej. Także gdyby ktoś szukał wału dwuczęściowego do longa to mam takowy w stanie chyba idealnym bo po całej reanimacji zrobił 2km ( nowe krzyżaki, podpora, dorobiony odrzutnik, nowe sprzęgło gumowe, wyważony, zrobione wszystko co było do zrobienia; robione w http://www.carservice.olsztyn.pl/ )
Łysyfrota
 

Re: [A] Elastyczny łącznik wału napedowego, podpora wału

Postprzez Galus » 06 maja 2014 20:47:58

Ja bym stwierdzil tak. Albo kupiles zlom albo "jak dbasz tak masz" Ja na swoja nienarzekam a juz napewno nie teraz.
"Nigdy nie bój się próbować czegoś nowego. Pamiętaj - amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści Titanica..."
vel: Sinner
"Wszyscy wiedza, ze czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, ze się nie da, i on właśnie to coś robi"
Albert Einstein
Galus
Nałogowiec
Nałogowiec
 
Posty: 343
Obrazki: 0
Dołączył(a): 10 lip 2011 20:00:15
Lokalizacja: Lubsko Lubuskie
Pochwały: 1
Województwo: Lubuskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [A] Elastyczny łącznik wału napedowego, podpora wału

Postprzez wlad » 08 maja 2014 13:53:23

Na wstępie się przywitam, dzień dobry. Nazywam się Władek i mam problem z elastycznym przegubem wału. Frota long 2.4i 1993. Potrzebuję go wymienić jak najszybciej, a nie stać mnie na taki za 350 zł, przynajmniej na razie. Więc pytanie czy można go czymś zastąpić. Pisaliście coś o transicie i wiem że z podporą wału to da rady a czy łącznik też podejdzie, a jak nie to jaki tani zamiennik polecacie.
wlad
 

Re: [A] Elastyczny łącznik wału napedowego, podpora wału

Postprzez Łukasz12502 » 11 maja 2014 15:56:02

wlad napisał(a):Na wstępie się przywitam, dzień dobry. Nazywam się Władek i mam problem z elastycznym przegubem wału. Frota long 2.4i 1993. Potrzebuję go wymienić jak najszybciej, a nie stać mnie na taki za 350 zł, przynajmniej na razie. Więc pytanie czy można go czymś zastąpić. Pisaliście coś o transicie i wiem że z podporą wału to da rady a czy łącznik też podejdzie, a jak nie to jaki tani zamiennik polecacie.

podpora z transita pasuje,trzeba tylko mocowanie przerobić,a co do łącznika elastycznego to transit takiego niema więc nie podejdzie.omega,polonez,mercedes w123,124 to tańsze rozwiązania albo zobacz w tedgum`ie.
Chciałem i mam ... Frontere
_________________________
Frontera A Long 2.3TD
VW Transporter T4 1.9TD
VW Transporter T4 2.4D
Łukasz12502
Maniak
Maniak
 
Posty: 480
Dołączył(a): 01 wrz 2013 15:38:40
Lokalizacja: Ostrzeszów
Pochwały: 5
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: [A] Elastyczny łącznik wału napedowego, podpora wału

Postprzez wlad » 21 maja 2014 08:01:32

Wielkie dzięki kolego założyłem z poloneza akurat sąsiad mi taką podarował, pasuje idealnie.
wlad
 

Re: [A] Elastyczny łącznik wału napedowego, podpora wału

Postprzez madcar » 25 maja 2014 23:36:03

wlazłem pod auto... i się przyglądam wszystkim częściom, które mogą powodować u mnie dziwne terkotanie, stukanie itd itp
elastyczny łącznik wału u mnie wygląda na jeszcze orginalny z 96 roku (taka ma przynajmniej wybitą datę, nie wiem czy oryginalny GM...ale ma napis Made in Germany)
Obrazek
Obrazek

ma wyraźne takie lekkie pęknięcia, czy to norma? czy już szukać nowego? :niewiem:
Ford Ranger Raptor
Avatar użytkownika
madcar
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 260
Dołączył(a): 10 gru 2011 03:04:50
Lokalizacja: Toruń i okolice
Pochwały: 1
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A] Elastyczny łącznik wału napedowego, podpora wału

Postprzez eric » 26 maja 2014 07:57:21

madcar napisał(a):... i się przyglądam wszystkim częściom, które mogą powodować u mnie dziwne terkotanie, stukanie itd itp

Mój jest w gorszym stanie i żadnych skutków tego nie zauważyłem. Nowy na pewno będzie bardziej elastyczny i będzie lepiej pracował ale na bank nie wytrzyma tyle co obecny.
... jakieś śrubki mnie powypadały teraz ...
Avatar użytkownika
eric
Moderator
Moderator
 
Posty: 1371
Obrazki: 48
Dołączył(a): 04 cze 2011 08:52:51
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 11
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A] Elastyczny łącznik wału napedowego, podpora wału

Postprzez JJKILLER » 26 maja 2014 12:31:29

Guma wygląda nie najgorzej, zwróć lepiej uwagę na podporę wału i na krzyżaki. Złap za wał i szarp na boki lub obracaj. Zobacz czy wtedy nie ujawnią się jakieś luzy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

[A] Wyje podpora wału?

Postprzez jasko90 » 09 lut 2017 13:11:40

Czy dziwne wycie najczesciej przy odpuszczeniu gazu moze pochodzic z podopory wału? Z dnia na dzień się stało i bez upalania w terenie. Wymienilem olej w tylnym moście ale to nie pomoglo, most raczej w dobrym stanie ale jest wyczuwalny luz na podporze wału. Od czasu do czasu słychać tez pukanie pod spodem auta i to na pewno wina podpory ale zastanawia mnie tez to wycie. Jedno z drugim moze być powiązane?
jasko90
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 16
Dołączył(a): 28 paź 2016 14:54:00
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Województwo: Łódzkie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: [A] Wyje podpora wału?

Postprzez brum » 09 lut 2017 13:29:55

Wymień podporę. Jak nie przestanie wyć to most.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A] Wyje podpora wału?

Postprzez riko » 09 lut 2017 13:39:31

oczywiście,że podpora wyje... jak dla mnie przekleństwo w moim longu... jak ci padnie nie pojedziesz szybciej jak 2 km/h. później ci mózg wytrzepie
było A 2.0 pb
było A 2.4 lpg
jest A 3.1 TD
riko
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 237
Dołączył(a): 02 cze 2015 16:05:26
Lokalizacja: SB / SZY
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Sport 1995-1996

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość