Witamy !



[B]Rozłączanie napędu w reduktorze

[B]Rozłączanie napędu w reduktorze

Postprzez albi » 04 sty 2009 23:52:34

Witam,
dzisiaj zdazyla mi sie bardzo dziwna sprawa. Otoz jechalem z zalaczonym przodem (predkosc nie wieksza niz 70 km/h) droga zasniezona. W pewnym momencie cos zazgrzytało i pojazd utracil zdolnosc jazdy tzn. wygladalo to tak jakby skrzynia biegow przestala dzialac. Biegi mozna bylo wrzucac, ale dodawanie gazu nie powodowalo przyspieszania samochodu. Po zatrzymaniu na szczescie pomoglo przesuniecie dzwigni reduktora na polozenie zredukowane i z powrotem. W tym momencie biegi juz byly i dalo sie jechac. Co to moglo byc? Czy sa jakies ograniczenia w uzyciu biegow przy zalaczonym napedzie na przod. Co ewentualnie nalezaloby sprawdzic?

pozdrawiam
Albi
albi
 

Re: Cos jakby rozlaczenie skrzyni biegów

Postprzez oposs » 05 sty 2009 09:10:52

Znalazles pozycje N skrzynki rozdzielczej!!! :mrgreen:
To samo zdarzylo mi sie we frocie ktora kiedys ogladalem przed kupnem, w czasie jazdy w terenie na reduktorze tez cos strzelilo i nie bylo biegow, wowczas to wzburzony wlasciciel powajchowal napedami
wskoczyl za fajere i to byl koniec ogladania. Wtedy i teraz wydaje mi sie ze zle zalaczylem naped...
...albo koles cos ukrywal.
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Cos jakby rozlaczenie skrzyni biegów

Postprzez albi » 05 sty 2009 09:27:53

Hej,
no wlasnie tez sie bardzo zdziwiłem, że Frotka ma takie cos :mrgreen:
Acha dodam jeszcze ze chodzi o Frotke B. Jak ktos ma pomysl co to moze byc to bede bardzo wdzieczny za sugestie. W tej chwili przy jezdzie bez zalaczonego przodu nic takiego sie nie dzieje. Do tej pory nie bardzo tez mialem okazje pojezdzic wiecej z zalaczonym przodem, ale nawet jak jezdzilem to nic takiego nigdy sie nie zdarzylo.

pozdrawiam
albi
albi
 

Re: Cos jakby rozlaczenie skrzyni biegów

Postprzez dljm » 05 sty 2009 09:45:24

wyskoczył ci bieg z reduktora
i ustawił się pomiędzy H i L
wtedy napęd nie jest przekazywany
ale słychać trochę jęczenie zębów bo nie ma położenia N
raz spotkałem się z takim przypadkiem jak niechlujnie zapiołem L
... najbardziej zagorzałymi przeciwnikami automatów, są najczęściej ludzie, którzy nigdy nimi nie jeździli ...
Avatar użytkownika
dljm
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1447
Obrazki: 1
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:00:40
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Cos jakby rozlaczenie skrzyni biegów

Postprzez albi » 05 sty 2009 13:22:18

Hej,
czyli co, jest to tylko kwestia tego ze nie docisnalem odpowiednio mocna dzwigni od reduktora? Czy moze o czyms innym to swiadczy?

pozdrawiam
albi
albi
 

Re: Cos jakby rozlaczenie skrzyni biegów

Postprzez dljm » 05 sty 2009 14:48:04

jeżeli zdarzyło się to tylko raz i nigdy więcej to nie ma się czym przejmować
jeżeli zdarza się częściej to już gorzej ...
... najbardziej zagorzałymi przeciwnikami automatów, są najczęściej ludzie, którzy nigdy nimi nie jeździli ...
Avatar użytkownika
dljm
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1447
Obrazki: 1
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:00:40
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Cos jakby rozlaczenie skrzyni biegów

Postprzez borus » 15 sty 2009 20:07:35

Witam!
Zdażylo się i u mnie coś takiego 2 razy, bez ruszania reduktora, wydaje mi się że przy jeździe z malą prędkością na wysokim biegu podcisnienie które sluży do załacznia przodu jest nie wystarczajaące i to powoduje, że na sprzęgiełkach "ząbkuje"... mam tu też pewne wątplkiwości, bo co ma naped tylu do tego...
ale u mnie było tak ze odłączyłem przód, dałem mu kawałek po obrotach i spowrotem załączony przód ciągnął bez problemu....
borus
 

Re: Cos jakby rozlaczenie skrzyni biegów

Postprzez dljm » 16 sty 2009 05:45:58

borus napisał(a):Witam!
Zdażylo się i u mnie coś takiego 2 razy, bez ruszania reduktora, wydaje mi się że przy jeździe z malą prędkością na wysokim biegu podcisnienie które sluży do załacznia przodu jest nie wystarczajaące i to powoduje, że na sprzęgiełkach "ząbkuje"... mam tu też pewne wątplkiwości, bo co ma naped tylu do tego...
ale u mnie było tak ze odłączyłem przód, dałem mu kawałek po obrotach i spowrotem załączony przód ciągnął bez problemu....


to nie do końca tak
podcisnienie nie steruje bezpośrednio włączaniem napędu, z przodu jest taka mały zbiornik, tak więc jezeli na chwilę spadnie podciśnienie to się nic nie stanie bo odpowiednia porcja spręzonego powietrza zostanie zapodana ze zbiornika, a jak podcisnienie wróci to zaraz uzupełni braki w zbiorniku
... najbardziej zagorzałymi przeciwnikami automatów, są najczęściej ludzie, którzy nigdy nimi nie jeździli ...
Avatar użytkownika
dljm
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1447
Obrazki: 1
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:00:40
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Odłączył sie silnik od napędu?

Postprzez mas1o » 09 gru 2009 00:24:47

Mialem dzis taką sytuację ze pojechałem sobie na wycieczke ze znajomymi, jak to zwykle bywa wjechalismy w jakąs polną drogę no i autko w koncu sie zakopalo.
Przełączam wajchę z 2L na 4L (to najdalsze), zmieniam bieg na jedynkę, dodaje gazu i nic. Obroty rosną do 2000, 3000 i nic sie nie dzieje. Sprawdzam czy dobrze bieg wrzucilem, spradzam na dwójce, wstecznym i nic. Troche przestraszony wlaczam na srodkowe 4H i dalej nic. Ani wstek, ani 1.
No to przelaczam na 2H i chyba wsteczny i juz autko drgneło. No i po tym przelaczylem na 4L i juz sobie wyjechalem na wstecznym.

Potem sprawdzilem i normalnie dzialalo wszystko.

O co moze chodzic? I czy mozna na to jakos zaradzic?

Frotka A.
mas1o
 

Re: Cos jakby rozlaczenie skrzyni biegów

Postprzez oposs » 09 gru 2009 09:05:46

Kolejne odkrycie neutrala na skrzynce rozdzielczej :mrgreen: nie przejmuj sie tym
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Skrzynia Napędu sama przeskakuje z 4H na 2H

Postprzez pastor_rs » 16 gru 2009 22:58:48

Witam.Mam Mały problem a mianowicie kiedy przełączam na 4H wszystko jest ok natomiast po jakimś czasie jazdy skrzynia sama przełącza się na 2H. Próbowałem kilka razy bo myślałem za źle załaczyłem natomiast problem się powtarza
pastor_rs
 

razlacza przedni naped

Postprzez ewelina » 23 paź 2010 09:37:45

Witam. Mam Frotke B 2.2 DTI 99' Przy wlaczeniu napedu na 4 kola przyciskiem po prawej przy kierownicy, jak mam jakies nierówne wyboje jest wszytsko ok ale jak dostanie prostej i rownej drogi to zaraz sie rozlacza. Co to moze byc? Szukalem tego tematu ale nic konkretnego nie znalazlem. A jezeli jest to dajcie linka. Z gory dziekuje i pozdrawiam
ewelina
 

Re: razlacza przedni naped

Postprzez mazurkas007 » 23 paź 2010 10:36:34

rozłącza się jak ? wyskakuje reduktor, lampka mruga, przycisk się wyłącza.
co to znaczy się rozłącza i skąd wiesz, że faktycznie się wyłącza ?
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: razlacza przedni naped

Postprzez ewelina » 23 paź 2010 10:48:08

rozlacza sie w sposob taki ze reduktor wyskakuje, i nie moge dalej jechac nie mam biegow, wtedy musze stanac wbic reduktor spowrotem i wszystko jest ok, i to sie dzieje wtedy kiedy dostaje rownej i prostej drogi czy to na asfalcie czy na polnej, a zbliza sie zima i dobrze byloby miec to sprawne. a i jeszcze jedno jak ktos siedzi z boku i kaze mu przyczymac sam reduktor do przodu to nie wyskakuje. zaczelo sie to dziac ponoc jak gosciu wymienil sprzeglo na nowe, tak mi powiedzial. a ma to cos wspolnego z wymianna tylnego mostu, mam szpere teraz.Dziekuje za odpowiedzi
ewelina
 

Re: razlacza przedni naped

Postprzez mazurkas007 » 23 paź 2010 11:08:40

po pierwsze primo - frotka nie jezdzi 4x4 po asfalcie
po drugie primo - trzeba sprawdzic, czy przy wymianie sprzegla nie przestawili skrzyni
po trzecie primo - juz byl na forum temat o wyskakujacych reduktorach
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: razlacza przedni naped

Postprzez lanbo » 23 paź 2010 12:18:31

wszystkie 4 koła powinny być takie same - opony rozmiar :mrgreen:
Avatar użytkownika
lanbo
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 367
Obrazki: 0
Dołączył(a): 01 cze 2009 21:05:26
Lokalizacja: Węgrów -Warszawa
Pochwały: 5
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: razlacza przedni naped

Postprzez ewelina » 23 paź 2010 12:41:48

zobaczymy a propo opon zakupilem teraz cztery nowe lacie na zime goodyerki i zobaczymy czy pozbede sie problemu. a propo napedu na 2 osie to z tego co wiem to mozna jezdzic do 80 km/h, nie mylmy pojecia z 4l czyli druga dzwignia przy zmianie biegow. chodzi mi o przycisk wlaczajacy 2 os czyli przednia, to wtedy mi sie rozlacza przod jak dostanie tylko rownej drogi
ewelina
 

Re: razlacza przedni naped

Postprzez ADAM SP3WXO » 23 paź 2010 12:49:36

Frotka nie centralnego mechnizmu różnicowego (w serii) i dlatego nie wolno jeździć po czarnym z zapiętym przodem, po prostu uszkodzisz napędy. To co piszesz, że do 80km/h można jeździć dotyczy załącznia go podczas jazdy. We Frotce B przód załączany jest przez podciśnienie. Całe sterowanie jeest pod maską po lewej stronie komory silnika. Może węzyki są już stare i poszczają, a pompa vacum nie daje rady tego nadrobić.
ADAM SP3WXO
 

Re: razlacza przedni naped

Postprzez ewelina » 23 paź 2010 13:14:36

pisze ze do 80 km/h bo jak otworze oslone przeciw sloneczna to tam mam te dopuszczalne predkosci. to moze zapytam sie teraz inaczej, gdzie moge jezdzic po jakim terenie z tym napedem w jakich warunkach?
ewelina
 

Re: razlacza przedni naped

Postprzez brum » 23 paź 2010 13:31:04

Wszystko było więc szukaj. A może masz inne przełożenie w moście który był wymieniany.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Następna strona

Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości