Witamy !



[All] Łożyska kół przednich

[All] Łożyska kół przednich

Postprzez bardzin » 03 paź 2007 19:21:03

Witam
dziś byłem na przeglądzie rocznym i w związku z tym wyszło na jaw że mam luzy na łożyskach kół przednich.
Gość od przeglądów powiedział że można to we fronterze trochę podciągnąć.
czy ktoś to robił samemu czy nie warto się bawić i lepiej jechać do mechanika, a może od razu kupić łożyska nowe i wymienić ??
bardzin
 

Postprzez Elektro001 » 03 paź 2007 20:07:13

Można i nawet trzeba. Dosyć dobrze zobrazowana jest ta czynność w hayness.
Elektro001
 

Postprzez bardzin » 03 paź 2007 20:12:54

tylko że nie jestem w tym biegły a w tej instrukcji to trochę jak dla mnie to za mało informacji jest . obawiam sie ze nie poskładam tego do kupy potem.
pojechałem do jednego warsztatu dziś to kolesie pomachali ramionami i powiedzieli ze sie nie podejmą bo nie rozbierali autoatów.
bardzin
 

Postprzez Elektro001 » 03 paź 2007 20:46:59

Żadnej filozofii w tym nie ma. Wykręcasz 6 śrub trzymających sprzęgiełko (wykręcając ostatnią przytrzymujesz dekielek). Następnie zdejmujesz po kolei sprzęgiełko i metalowy pierścień. Powinien ukazać Ci się pierścień z dużą liczbą otworów i trzy śruby wkręcone w ten pierścień. Wykręcasz te śruby i następnie obracając ten pierścień dokręcasz łożysko. Kasując luz na łożysku ustaw pierścień tak byś mógł wkręcić z powrotem trzy śrubki. I to z grubsza tyle. Jeśli miałeś kiedykolwiek do czynienia z mechaniką to sobie spokonie poradzisz, a jak nie to dzwoń do mnie. :wink:
Elektro001
 

Postprzez wojtekkk » 04 paź 2007 14:52:29

gdzieś na forum rajdów omawiałem to podkładając foto- temat coś o wymianie automatów na foto.
łożyska tak jak wspomniał elektro można docisnąć, w zależności w jakim są stanie- czasem lepiej wstawić (cena nie jest wysoka) nowe jak za miesiąc znowu rozkręcać-aby wymienić oba trzeba zdjąć tarcze ze zwrotnicy -ale to też jest proste
wojtekkk
 

Postprzez tobixxx » 04 paź 2007 15:34:26

dodam tylko że koszt kompletu łożysk na jedno koło to ok. 35-40 pln. ja kupiłem w agromie:))). wymieniasz i zapominasz na jakis czas
tobixxx
 

Postprzez bardzin » 04 paź 2007 18:38:42

A znacie może jakieś oznaczenie tych łożysk .
i czy trzeba cos od razu dokupić jeszcze do kompletu??
bardzin
 

Postprzez tobixxx » 04 paź 2007 19:14:42

wypadałoby dokupić simering, który już tylko podobno orginał. symbol łozysk to 32008 i 32009. jeżeli się mylę to kolega wojtekkk mnie poprawi:)))) pozdrowienia
tobixxx
 

Postprzez bardzin » 04 paź 2007 19:55:15

czy to jest cos w tym stylu
http://www.allegro.pl/item229428110_lozysko_32008_wozek_przyczepa_kolko_itp_.html
znalazłem takie łożysko o tym oznaczeniu 32008
bardzin
 

Postprzez wojtekkk » 05 paź 2007 12:35:12

potem sprawdze numerki ale chyba te- ja jednak bym zainwestował w troche bardziej markowe łożyska-koszt nie wiele większy a obciążenia jednak są tam znaczne
wojtekkk
 

Postprzez bardzin » 05 paź 2007 18:49:29

no tak zamierzam kupić coś lepszego to z allegro było tylko jako przykład.
byłem dzis u kolesi co sprzedaja części do opli i nie wiedzieli co moze byc zamiennikiem tego łożyska.
chcą mieć wymiary cholerka.
może wiecie gdzie w necie kupic takie łożyska i już by było po problemie.
Koleś mówił ze tam są po dwa łożyska na koło czy to prawda??
to stożkowe i jakieś igiełkowe.
Jak macie to podajcie numery zamienników np SKF lub jakieś inne
pozdrawiam
bardzin
 

Postprzez tobixxx » 05 paź 2007 18:51:38

to są właśnie te numery, a tylko firma może być inna
tobixxx
 

Postprzez bardzin » 05 paź 2007 19:08:16

czyli te numery co podałeś (32008 i 32009) będą obowiązywać w każdej firmie produkującej łożyska??
Niestety nie jestem w tym biegły i muszę zadawać dużo pytań.
Nie chce dać zarobić ASO i wole wiedzieć co kupić jako zamienniki i przy okazji nie wtopić kasy na jakieś złe łożyska.
znalazłem te symbole w jakimś katalogu z łożyskami ale na końcu były jakieś symbole dodatkowe czy to ma jakieś znaczenie??
bardzin
 

Postprzez wojtekkk » 05 paź 2007 19:48:24

zajdź do sklepu z łożyskami podaj numery i poproś jakieś lepsiejszej firmy- koleś w takim sklepie powinien ci doradzić coś odpowiedniego.
Na jedno koło idą dwa łożyska i te numery masz.
sama wymiana jest prosta chociaż trzeba zdjąć piaste ze zwrotnicy-na szczęście końcówek nie zaczepiasz-rozbierasz sprzęgiełko(zdejmujesz je całkiem z osi, potem nakładka blokująca, docisk łożysk, gniazdo hamulcowe (tam gdzie idą klocki) i wysuwasz całą piaste-wybicie bieżni łożysk nie stanowi problemu-zakładasz nowe składasz w odwrotnej kolejności waląc na nowe łożyska odpowiednią ilość smaru.
Przyjedź to ci wymienie i to całkiem za free

a jeszcze jedno bo na to mało kto zwraca uwage a mianowicie małe łożysko igiełkowe w zwrotnicy koła odpowiadające za odpowiednią prace przegubu- taki szczegól ale istotny- jak ktoś chce to napisze więcej o tym (mała pułapka z szczęściami)
wojtekkk
 

Postprzez bardzin » 05 paź 2007 20:02:47

a to igiełkowe tez od razu wymienić czy już to olać??
bardzin
 

Postprzez wojtekkk » 06 paź 2007 06:58:12

na samo zachowanie piasty czy koła nie ma wpływu -łożysko to pracuje przy załączonym przodzie- można sprawdzić wstępnie czy jest ok łapiąc za przegub i ruszając w pionie -ma luz w gnieździe zwrotnicy-źle
wojtekkk
 

Postprzez Leon » 09 paź 2007 20:38:41

Witam kolegów, przyszło i mi wymienić łozyska przednie. Mam Franie z 92 r. 2,4 long. Czy to samo jest w mojej wersji ? i czy gość na poziomie blondynki to sam wymieni? :lol: . Czy numery łozysk które podaliście wystarczy podać w sklepie? 32008 i 32009 przychodza na jedną strone? I czy może posiadacie obrazowy przykład takiej wymiany? a i czy ten zimering też trzeba kupić? a jesli tak to gdzie? tylko orginał? czy może jakiś zamiennik?
Sorki za tak dużą ilość pytań ale to będzie moja pierwsza tak poważna :lol: naprawa. Za odpowiedzi dziękuje.
Leon
 

Postprzez wojtekkk » 10 paź 2007 19:21:11

identyvznie jak w sporcie-jeżeli chcesz kompletne foto to za jakies 3 tygodnie (musze sie zmobilizować)- bede przesmarowywał i dociągał łozysko- czynności rozbiórkowe identyczne jak przy wymianie -udokumentuje to
wojtekkk
 

Postprzez Leon » 10 paź 2007 20:32:24

O boski powiedz kiedy a przyjade popatrzeć jak to robisz jeśli nie mieszkasz za daleko . Na chwilęobecną dzowniłem do sklepu i powiedziewli mi 224 zł za sztukę. :evil: . Szukam dalej. A co do wymiany to będę wdzięczny za poprowadzenie krok po kroku jak dla blondynki :lol: . Przy okazji stawiam piwo nawet nie jedno.
Leon
 

Postprzez wojtekkk » 11 paź 2007 13:55:56

wpadaj do białegostoku
wojtekkk
 

Następna strona

Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron