Witamy !



[A] Wymiana sprzegów piast kół

Re: Wymiana sprzegielek

Postprzez Ewa » 03 lis 2009 22:36:44

wikked napisał(a):Fazi w tej cenie sprzedaje Superwinche.

Spotkałam się jeszcze z użytkownikami chwalącymi warn-y ( w Polsce chyba nie do dostania)..
Totalitaryzm jest najbezpieczniejszą formą demokracji...;)
Avatar użytkownika
Ewa
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 563
Dołączył(a): 02 paź 2007 16:16:59
Lokalizacja: Augustów
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Wymiana sprzegielek

Postprzez wikked » 03 lis 2009 22:40:42

Jedyne Warn'y z jakimi miałem do czynienia to w Patrolu Michała i wiem że coś mu tam strzela. Konstrukcja dość ciekawa bo mają chyba 3 pozycje: Free, Auto, Lock. Moim zdaniem fajny bajer ale nic więcej nie wiem. Tak nawiasem mówiąc jeśli "ciągną" Patrola to powinny być mocne.
wikked
 

Re: Wymiana sprzegielek

Postprzez sylwian70 » 04 lis 2009 17:58:11

Zamontowałem manuale AVM najpierw je dobrze obejrzałem i zbytnio na mocne to one nie wyglądają.Przy przykręcaniu na śruby do piasty czułem pod imbusem że te śruby są jakieś niepewne,jakieś miękkie.Sam korpus sprzęgiełka niby z jakiegoś twardego stopu lecz taki on twardy że śrubokrętem można w nim grawerować.Na moją lokalna jazdę po kałuzach wystarczą.Kupione od naszego forumowego sprzedawcy już testowane w terenie i to ostro,jedno rozkręciłem aby obejrzeć po testowaniu i bez uwag :>:
sylwian70
 

Re: Wymiana sprzegielek

Postprzez jrzeuski » 04 lis 2009 20:55:03

wikked napisał(a):Pokaż jakie mają zęby to wyrażę moje (skromne :D ) zdanie.

Dziś zamówiłem, jutro odbieram, w sobotę montuję to cyknę parę fotek. A potem :bike: :mrgreen:
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Wymiana sprzegielek

Postprzez jrzeuski » 05 lis 2009 20:38:19

jrzeuski napisał(a):
wikked napisał(a):Pokaż jakie mają zęby to wyrażę moje (skromne :D ) zdanie.

Dziś zamówiłem, jutro odbieram, w sobotę montuję to cyknę parę fotek. A potem :bike: :mrgreen:

Oto fotki:
Załączniki
cyijia_intern.jpg
wnętrze
cyijia_intern.jpg (81.81 KiB) Przeglądane 1011 razy
cyijia_extern.jpg
wygląd zewnętrzny
cyijia_extern.jpg (78.02 KiB) Przeglądane 1012 razy
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Wymiana sprzegielek

Postprzez wikked » 06 lis 2009 04:34:48

no no, prawie jak ASINy jestem pod wrażeniem :1: oby wytrzymałość była równie duża jak ich podobieństwo. Pamiętaj żeby dobrze złożyć bo się mogą dużo szybciej skończyć.
wikked
 

Re: Wymiana sprzegielek

Postprzez konik » 06 lis 2009 22:28:10

wikked napisał(a):Pamiętaj żeby dobrze złożyć bo się mogą dużo szybciej skończyć.

Wiktor a jak to można źle złożyć???
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Wymiana sprzegielek

Postprzez oposs » 06 lis 2009 22:45:16

Zapominajac o segerze
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Wymiana sprzegielek

Postprzez wikked » 06 lis 2009 23:49:28

nie, wystarczy że blaszka która ma wejść w miejsce wycięte tam nie wejdzie i sprzęgła nie da się doszczelnić. Kolejną sprawą jest prawidłowe założenie sprężyny do zał/wył sprzęgła. Poza tym się więcej chyba nie da.
wikked
 

Re: Wymiana sprzegielek

Postprzez Teigrek » 14 lut 2010 14:22:52

Witam
Czytam ten ciekawy wątek i brakuje mi tu zakończenia :) Jrzeuski czy mógłbyś opisać wrażenia po wymianie sprzęgiełek? Z Twoich postów jakie znalazłem w innych wątkach wynika, że chyba jesteś z nich zadowolony :) ale czy mógłbyś napisać coś więcej o ich eksploatacji po paru miesiącach? Czy rzeczywiście są tak solidne na jakie wyglądają? Czy śruby są lepsze niż w avm'ach, czy dołączony jest seger, czy też trzeba dokupywać. Jest na nie gwarancja? -bo na stronie http://www.expedycja.pl/?section=9&showProduct=1659 nic o tym nie ma, a np. na superwinche jest http://www.expedycja.pl/?section=9&showProduct=1197 A czy możesz coś powiedzieć o porównaniu ich z superwinchami?
Przepraszam że tak zasypuje Cię gradem pytań :oops: ale kończą mi się automaty i rozglądam się za manualami, a te sprawiają wrażenie fajnych lecz nic o nich w sieci nie ma.
Napęd 4x4 nie jest mi raczej potrzebny do katowania na poligonach, ale do w "miarę spokojnej" eksploatacji w gospodarstwie w górach, choć nieraz ze sporym obciążeniem na pace -śliskie łąki, pola, polne zabłocone drogi, bardziej strome podjazdy, las, czasem wypady w lżejszy teren, no i oczywiście w zimie. Tak że sprzęgiełka chyba nie muszą byc jakoś ekstremalnie wytrzymałe, ale chciałbym je wymienic raz a dobrze :)
Aha i czy nie są one większe od automatów? tj. czy da się na nie założyć te aluminiowe błyszczące kołpaczki.
Nie piszę na priv, tylko odświeżam stary wątek, bo może odpowiedzi przydadzą się jeszcze innym użytkownikom
pozdrawiam
Michał
Teigrek
 

Re: Wymiana sprzegielek

Postprzez Pawel » 14 lut 2010 14:40:55

...ja mam Superwinch'e i polecam... :mrgreen: :>:
Niestety w moim przypadku dekielki czekała drobna przeróbka, siłowa - pozbyłem się wklejanej zaślepki - są "dłuższe" niż automaty. Poprawiłem też orginalne uszczelnienie... Nic się nie odkręca, w zestawie nie było pierścienia zabezpieczającego i trzeba było dotoczyć 5mm podkładkę miedzy sprzęgiełko a zabezpieczenie... Trzeba uważać na nietypowe śrubki (torx chyba 15) mocujące zewnętrzną obudowę...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Wymiana sprzegielek

Postprzez jrzeuski » 14 lut 2010 16:26:50

Teigrek napisał(a):Witam
czy mógłbyś opisać wrażenia po wymianie sprzęgiełek? Z Twoich postów jakie znalazłem w innych wątkach wynika, że chyba jesteś z nich zadowolony :) ale czy mógłbyś napisać coś więcej o ich eksploatacji po paru miesiącach? Czy rzeczywiście są tak solidne na jakie wyglądają? Czy śruby są lepsze niż w avm'ach, czy dołączony jest seger, czy też trzeba dokupywać. Jest na nie gwarancja? -bo na stronie http://www.expedycja.pl/?section=9&showProduct=1659 nic o tym nie ma, a np. na superwinche jest http://www.expedycja.pl/?section=9&showProduct=1197 A czy możesz coś powiedzieć o porównaniu ich z superwinchami?
Aha i czy nie są one większe od automatów? tj. czy da się na nie założyć te aluminiowe błyszczące kołpaczki.

No to po kolei:
- jestem zadowolony jak diabli. Jak na razie to był najbardziej udany zakup do mojej Froci. Nie zawiodły mnie jak dotąd ani razu a nie brakowało im okazji w błocie, w śniegu ani przy wyciąganiu innych samochodów z rowów i zasp. Nie było też żadnych problemów z załączaniem ani rozłączaniem przy siarczystych mrozach nawet jak koła i podwozie były pełne zmarzniętego śniegu. Jedyne do czego można się przyczepić to to, że bardzo ciężko je rozłączyć ręką, bo sprężyna jest cholernie silna (chyba zaprojektowana pod Pudziana). Ponieważ nie miałem ochoty łamać sobie palców, więc dorobiłem przyrząd z rury kanalizacyjnej 40mm z wypiłowanymi wcięciami na uchwyt w deklu. Tym nawet żona bez najmniejszego wysiłku i brudzenia rąk przełącza sprzęgła. Powinni dawać coś takiego w zestawie.
- po paru miesiącach dość intensywnej eksploatacji zajrzałem do środka i wygląda tam tak samo jak, gdy je przyniosłem ze sklepu. Farba na deklu też jest bardzo wytrzymała i ani błoto, ani mróz ani sól drogowa jej nie zaszkodziły.
- śruby są bez porównania lepsze niż w AVM czy SuperWinchach. Dekiel przykręca się na śruby M6 zwykłym kluczem 10 (najwygodniej grzechotką z nasadką). Nie wyobrażam sobie, żeby je ukręcić.
- segera na półoś nie było w zestawie. Trzeba dokupić (średnica 24mm). Ten od automatów (20mm) nie pasuje. Kosztuje grosze, ale niełatwo znaleźć. Najlepiej zamów razem ze sprzęgłami, bo pewnie im się tego sporo wala po warsztacie.
- o gwarancji coś wspominali, ale nie pamiętam ile jej jest. Nawet paragonu do dziś nie odebrałem. Zakładam, że skoro nie rozsypały się dotąd, to przeżyją Frotę. Widzę nawet, że staniały. Tym bardziej polecam.
- wymiar jest taki jak automatów. Idealnie pasują w kołpak (że jest aluminiowy to wiem, ale błyszczący to on już u mnie dawno przestał być). Dekiel można odkręcić bez zdejmowania koła (w automatach kołpak przeszkadza i nie da się nałożyć klucza)
- superwinchy nie używałem, ale widząc zdjęcia z tymi rachitycznymi śrubkami jak w AVM wcale nie miałbym ochoty.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Wymiana sprzegielek

Postprzez Teigrek » 14 lut 2010 16:51:18

Dzięki za konkretną odpowiedź! :D Chyba też się zdecyduje na te "chiny" (one mają jakąś nazwę?).
Teraz pozostaje kwestia kasy, oraz dylemat czy najpierw kupić sprzęgiełka i nacieszyć się nimi póki śnieg leży, czy najpierw inwestować w rozrząd :wink:
Teigrek
 

Re: Wymiana sprzegielek

Postprzez jrzeuski » 14 lut 2010 17:15:08

Teigrek napisał(a):Chyba też się zdecyduje na te "chiny" (one mają jakąś nazwę?).

"Cyjia" czy jakoś tak. Mimo długich poszukiwań w sieci nie udało mi się odnaleźć strony producenta. Dobrze się ukrywa przed oskarżeniami o plagiat :mrgreen:
Teigrek napisał(a):Teraz pozostaje kwestia kasy, oraz dylemat czy najpierw kupić sprzęgiełka i nacieszyć się nimi póki śnieg leży, czy najpierw inwestować w rozrząd :wink:

Bez rozrządu nawet z dobrymi sprzęgami sobie nie pojeździsz.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Wymiana sprzegielek

Postprzez Teigrek » 14 lut 2010 20:16:41

jrzeuski napisał(a):Bez rozrządu nawet z dobrymi sprzęgami sobie nie pojeździsz.

Wiem, wiem, od tego zacznę. To znaczy pasek wygląda ładnie, rolki też nie szumią, tylko nie wiadomo kiedy NRDowiec to wymieniał i na wszelki wypadek przydałoby się założyć nowy żeby nie miec takiej niespodzianki jak w Alfie gdzie z pozoru dobry pasek nagle strzelił, tylko że tam był bokser i na połowie silnika można było normalnie jeździć :lol:
A ze sprzęgami może też się uda jeszcze w zimie...
To że ta sprężyna jest taka twarda to chyba dobrze, bo to lepiej chroni przed samoczynnym rozłączeniem/złączeniem, i byle dzieciak na parkingu mi nie przestawi (chyba, że nosi w plecaczku młotek i przecinak, bo np. ja w podstawówce zawsze nosiłem parę kilo narzędzi...) A dorobić klucz, to żaden problem.
Teigrek
 

Re: Wymiana sprzegielek

Postprzez prokuna » 19 lut 2010 21:11:00

Witam Kolegów jestem nowy i do szczęscia potrzebuje segerek - ten oryginalny nie pasuje do nowych manuali - Moje pytanie - gdzie to moge dostać?? pozdrawiam i prosze o pomoc Adam
prokuna
 

Re: Wymiana sprzegielek

Postprzez Pawel » 19 lut 2010 21:44:52

Obrazek
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Wymiana sprzegielek

Postprzez FROTERKA » 20 lut 2010 19:16:17

Pawel - Amor napisał(a):Obrazek

Paweł, jak zawsze niezawodny. :mrgreen:
Segerek można kupić np w sklepie z częściami rolniczymi.
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Wymiana sprzegielek

Postprzez Pawel » 20 lut 2010 19:26:12

"Frociu" bo u mnie insza kultura... Obrazek
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Wymiana sprzegielek

Postprzez FROTERKA » 20 lut 2010 19:33:49

Wiem, wiem, mnie też to denerwuje ale czasem jak człowiek ma problem to nie myśli. Poza tym są różne fora, nie wszędzie trzeba czy wypada się witać. Ja tutaj jestm już kolejny rok a do tej pory się nie przywitałam. :oops:
Ale to :offtopic:
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości