Witamy !



[All] przedni wał

Re: przedni wał

Postprzez JJKILLER » 23 gru 2010 16:04:58

Krzyżak zanabyty. Miałem GKN i kupiłem też GKN, za 60zł.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: przedni wał

Postprzez Teigrek » 31 sty 2011 13:40:38

Mam do wymiany przedni wał (luz na wielowypuście + padnięty krzyżak). Dzisiaj go zmierzyłem i ma ok. 62.2 cm -mierzone w stanie zamontowanym od styku flansz do styku flansz.
I w związku z tym mam pytanko czy w którejś wersji frotki występuje wał o takiej (lub zbliżonej) długości. Będzie mi łatwiej szukać do Frontery niż do Campo. A może ktoś ma taki wał z dobrym wielowypustem i chciałby się go pozbyć?
Jak będzie kilkanaście mm krótszy to chyba nic się nie stanie, bo wielowypust jest dość długi. Za długi niby można przyciąć, ale wolałbym aż tak nie kombinować :wink:
Teigrek
 

Re: przedni wał

Postprzez JJKILLER » 31 sty 2011 14:12:34

Podaj średnicę kołnierzy flansz i otworów centrujących w nich, i rozstaw śrub (po kwadracie i po przekątnych) może coś będzie pasowało.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: przedni wał

Postprzez Teigrek » 31 sty 2011 14:18:10

Aa to muszę pomierzyć jak wjadę do garażu. Myślałem że wszystkie isuzowate mają takie same flansze, tylko długościami wału się różnią.
Teigrek
 

Re: przedni wał

Postprzez JJKILLER » 31 sty 2011 14:54:53

Teoretycznie tak ale...
Lepiej wiedzieć przed niż po.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: przedni wał

Postprzez jrzeuski » 31 sty 2011 15:39:00

Teigrek napisał(a):Mam do wymiany przedni wał (luz na wielowypuście + padnięty krzyżak). Dzisiaj go zmierzyłem i ma ok. 62.2 cm -mierzone w stanie zamontowanym od styku flansz do styku flansz.
Coś koło tego ma zdaje się wał do Sporta 2.0. Reszta ma krótsze (przynajmniej o 10cm).

Jak wyjmiesz wał, to go rozłóż i zobacz czy masz zjechany frez na tej części, która idzie do mostu czy tej od strony reduktora. Pewnie na obu, ale jeżeli część od strony reduktora jest cała to będziesz miał dużo łatwiej, bo według mojej wiedzy to właśnie ona różni się długością.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: przedni wał

Postprzez Arni » 31 sty 2011 17:59:42

Teigrek napisał(a):Jak będzie kilkanaście mm krótszy to chyba nic się nie stanie, bo wielowypust jest dość długi. Za długi niby można przyciąć, ale wolałbym aż tak nie kombinować :wink:


Mój jest przycinany i nic mu nei jest. To szlifierką nawet zrobisz.
Arni
 

Re: przedni wał

Postprzez Teigrek » 01 lut 2011 02:03:52

Dopiero teraz wieczorem mogłem wleźć pod auto, bo przedtem miałem powódź w garażu. Zdjąłem osłonę reduktora i zbadałem dokładniej ten mój nieszczęsny wał. Wygląda na to że poprzedni właściciel poskładał ten wał z dwóch części pochodzących od różnych samochodów i jedynie połowa wielowypustu wchodzi do tulei w drugiej części wału -nic dziwnego że luz się tam zrobił.
Wymiary flansz wyglądają następująco:

Od str. reduktora -rozstaw śrub (po prostokącie, mierzone od osi do osi) 68,5 mm i 50 mm, średnica pierścienia centrującego 65 mm.

Od str. mostu -rozstaw śrub 55 mm i 46 mm, średnica pierścienia centrującego 54 mm

Fajnie jak by dało się wsadzić ten wał od sporta 2.0 nawet na allegro jest kilka. Mógłby ktoś sprawdzić czy wymiary flansz będą się zgadzać?

PS
Sorki że Wam truje na frotkowym forum o campo, ale jakoś lepiej się tu czuję niż np. na rajdach4x4 :)
Teigrek
 

Re: przedni wał

Postprzez JJKILLER » 01 lut 2011 11:48:59

Teigrek napisał(a):...Sorki że Wam truje na frotkowym forum o campo, ale jakoś lepiej się tu czuję niż np. na rajdach4x4 :)

Nie marudź, dobrze trafiłeś :>:
Trzeba poszukać i popytać i coś powinno podejść. Co do głębokości wielowypustu to u mnie wchodzi no tylko na 2\3 głębokości.

Od str. reduktora -rozstaw śrub (po prostokącie, mierzone od osi do osi) 68,5 mm i 50 mm, średnica pierścienia centrującego 65 mm.

Od str. mostu -rozstaw śrub 55 mm i 46 mm, średnica pierścienia centrującego 54 mm


Hmmm. no to od 2.4 odpada bo obie flansze mają takie same rozstawy śrub i wymiary pierścieni centrujących :?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: przedni wał

Postprzez Teigrek » 01 lut 2011 19:29:02

Byłem dzisiaj na szrocie (czesci4x4.com) i oglądałem kilka wałów od Troopera. Były w b.dobrym stanie :) pasowały na długość! :o flansze od str. reduktora pasowały :D a flansze od str mostu... nie :cry2: Ale przynajmniej wiem że jak se kiedyś wsadzę mosty od Troopa to wały podejdą.

A tym czasem, w baardzo profesjonalny sposób zregenerowałem mój wał. Jako doświadczony modelarz wiem, że z papieru można zrobić wszystko, wiec czemu nie wał? :mrgreen:
Ciasno owinąłem wielowypust naolejonym papierem i wprasowałem go ściskiem w tuleję. Luzu nie ma. Ciekawe ile to wytrzyma :roll:
Teigrek
 

Re: przedni wał

Postprzez Arni » 02 lut 2011 11:43:34

Niezły patent ztym papieram, ale stawiam że przędzej czy poźniej go wyciśnie stamtąd. Ja u mnie zrobiłem błąd, że zciągnąłem ten oryginany plastik który jest na wielowypuscie. Przez to wał ma teraz luzy ktore z biegiem czasu zabiją wielowypust. No ale jak tak sie stanie, to tylko wycinam środek, wstawiam kawałek z innego wału i zaś jest dobre :mrgreen:
Arni
 

Re: przedni wał

Postprzez matrix0070 » 02 lut 2011 17:03:11

Arni napisał(a):Niezły patent ztym papieram, ale stawiam że przędzej czy poźniej go wyciśnie stamtąd. Ja u mnie zrobiłem błąd, że zciągnąłem ten oryginany plastik który jest na wielowypuscie. Przez to wał ma teraz luzy ktore z biegiem czasu zabiją wielowypust. No ale jak tak sie stanie, to tylko wycinam środek, wstawiam kawałek z innego wału i zaś jest dobre :mrgreen:

dasz radę zespawać to tak żeby nie ukręciło i ustawić/wyważyć tak żeby nie biło?? 8;)
Mati https://www.facebook.com/MatiWolak
Auta są fajne... ale motocykle fajniejsze!!! :D
Frontera B Sport 2.2 DTI 99r. LSD, Lift 2", dystanse + "zimówki" Fedima Extreme Evolution 31"




Yamaha YZF-R6 05r.
WSK 125 KOS 86r.
Avatar użytkownika
matrix0070
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 147
Obrazki: 0
Dołączył(a): 29 gru 2009 17:20:22
Lokalizacja: Żegocina k.Bochni malopolskie
Pochwały: 6
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: przedni wał

Postprzez Arni » 02 lut 2011 20:35:55

Zajrzyj do tematu "sztywny most we frocie". Tam jest mój własnoręcznie zrobiony wał na zdjęciach.
I jest zespawany i nic sie nie ukręca :) Nie mam po co go wyważać, bo pracuje tylko w terenie.
Arni
 

Re: przedni wał

Postprzez robak » 02 lut 2011 23:31:45

Teigrek napisał(a):Byłem dzisiaj na szrocie (czesci4x4.com) i oglądałem kilka wałów od Troopera. Były w b.dobrym stanie :) pasowały na długość! :o flansze od str. reduktora pasowały :D a flansze od str mostu... nie :cry2: Ale przynajmniej wiem że jak se kiedyś wsadzę mosty od Troopa to wały podejdą.

A tym czasem, w baardzo profesjonalny sposób zregenerowałem mój wał. Jako doświadczony modelarz wiem, że z papieru można zrobić wszystko, wiec czemu nie wał? :mrgreen:
Ciasno owinąłem wielowypust naolejonym papierem i wprasowałem go ściskiem w tuleję. Luzu nie ma. Ciekawe ile to wytrzyma :roll:

Jeżeli wał potrzebny jest na wczoraj to tymczasowo można go zregenerować zamiast papieru to do zwykłej spawarki włożyć zamiast elektrody kawałek miedzianego druta i napunktować tym drutem cały wielowypust i dopiero wcisnąć na to drugą część. Miedż jest miętsza od stali i przy wciskaniu ustąpi dopasowując się do wielowypustu i usztywni go.Robiłem tak w ciężarówce i to działało
robak
 

Re: przedni wał

Postprzez adek » 16 mar 2013 23:40:25

Witam
oczekuje informacji czy krzyżak wału napędowego przedniego jest taki sam jak wału napędowego tylnego bo chcę wymienić :?
Avatar użytkownika
adek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 141
Obrazki: 24
Dołączył(a): 27 sie 2010 06:55:27
Lokalizacja: Mogilno
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: przedni wał

Postprzez jrzeuski » 17 mar 2013 11:11:11

Jest taki sam.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: przedni wał

Postprzez adek » 17 mar 2013 17:15:55

Witam
Rozebrałem przedni wał tj . wymontowałem krzyżaki i mają wymiary rozstaw 74,6mm i średnicę 27mm są z GKN jutro zakupię i zmontuję,

-- Dodano Śr 27 mar 2013 22:33:22 --

Witam
Kupiłem krzyżaki GKN za 49,-, pasują również od tranzita , montaż jest lepszy od demontażu,a propo stary mechanik oznajmił mi że wał przedni jest źle zmontowany tj. mocowania -widełki końców wału powinny patrzeć w jedną stronę( symetryczne) a są przeciwnie :?:
Avatar użytkownika
adek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 141
Obrazki: 24
Dołączył(a): 27 sie 2010 06:55:27
Lokalizacja: Mogilno
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [All] przedni wał

Postprzez niedżwiedż » 13 kwi 2013 20:23:58

witam czy do froty A rozmiar krzyżaka przedniego wału to 74,6mm /26mm??zapewne taki jak tylny?i gdzie takowy wysyłkowo można zakupić aby nie bawić się w zwroty :)
Avatar użytkownika
niedżwiedż
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 31 paź 2011 14:15:24
Lokalizacja: szczecin
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: [All] przedni wał

Postprzez adek » 24 kwi 2013 20:11:53

kupisz w większym sklepie motoryzacyjnym, pasują od tranzita
Avatar użytkownika
adek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 141
Obrazki: 24
Dołączył(a): 27 sie 2010 06:55:27
Lokalizacja: Mogilno
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [All] przedni wał

Postprzez niedżwiedż » 28 kwi 2013 22:31:06

witam i pytam czy krzyżak po odkręceniu od mostu przedniego wyjdzie z wieloklina bez problemu czy trzeba coś więcej demontować :?:
Avatar użytkownika
niedżwiedż
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 31 paź 2011 14:15:24
Lokalizacja: szczecin
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron