Witamy !



[B] nie rozłacza napedu 4x4

Odłączony napęd a kontrolka mruga!!!

Postprzez gregorkc » 29 mar 2010 19:16:35

Witam wiem, że były już podobne tematy ale tylko podobne.
Mam problem z frontą B 2.2dti.
Chcąc odłączyć napęd odłącza ładnie przód jest odłączony ale kontrolka mruga i nie gaśnie, auto traci moc a kiedy wrzucę na "luz" zapala sie check engine??

Szukam przyczyny wszędzie i nikt nic nie wie na kompie jest czysto!!!!!!!!



Ps. Drogi Adminie okaż troszkę serca i nie zamykaj tematu
gregorkc
 

Re: Odłączony napęd a kontrolka mruga!!!

Postprzez ijido » 29 mar 2010 19:27:39

to że mruga to znaczy ze napęd się nie rozłączył
słychać coś tam ale procedura nie została zakończona
i napęd jest zapięty
traci moc? znaczy co chcesz jechać a auto jakby się spowolniło na asfalcie i ma problem z jadzą jakby hamulec trzymał?
Fronterzak zielony? Nie, to Krypton Green Mica.
Krypton - Superman.
Green - Wojskowy kolor.
Mica - Pocisk rakietowy przechwytujący.

Sam lepiej bym tego nie wymyślił ^^.
Avatar użytkownika
ijido
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 761
Obrazki: 0
Dołączył(a): 19 paź 2009 11:24:31
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Odłączony napęd a kontrolka mruga!!!

Postprzez gregorkc » 29 mar 2010 20:25:15

tak dokładnie auto wolno wkręca się na obroty
gregorkc
 

Re: Frontera B nie rozłacza napedu 4x4

Postprzez tomik » 19 paź 2010 16:20:51

no znalazłem temat który co nieco mi pomógł się dowiedzieć o przednim na pędzie chociaż nie tak do końca z tąd mam jeszcze małe pytanko napęd przód zapina się i odpina u mnie bez problemu ale po jego zapięciu z prawej strony słychać jak by coś przeskakiwało czym szybciej jadę tym szybsze stuki . A moje pytanko co może być przyczyną najbardziej prawdopodobną skoro nie mam sprzęgiełek doczytałem się że może to być przegłób łożysko igiełkowe lub mało oleju w urządzeniu do załączania przodu . Jak sprawdzać poszczególne rzeczy coby nie wymienić pół autka

z góry dzięki za info idzie zima zdało by się uporać z tym problemem

A i jeszcze jedno pytanko co musiał bym rozebrać aby dostać się do tego pierścienia co łączy te półosie może tam coś się posypało
tomik
 

Re: Frontera B nie rozłacza napedu 4x4

Postprzez Meska » 17 cze 2011 10:44:01

Witam
Frotka B 2.2i
Mam problem podobny do kolegi wczesniej. Napedy sie załaczają i rozłaczają poprawnie (napewno jezeli chodz o kola) ale kotrolka ciagle mi miga (tak jak w trybie rozłaczania/załczania). Niewiem jaki jest stan wyściowy bo samochod taki już kupiłem a poprzedni właściciel twierdzi że zawsze tak było. Co proponujecie i jak sprawdzić powód migania kontrolki. Można zczytać jakiś błąd z komputera??.
Meska
 

Re: Frontera B nie rozłacza napedu 4x4

Postprzez jrzeuski » 17 cze 2011 12:20:57

Meska napisał(a):Napedy sie załaczają i rozłaczają poprawnie (napewno jezeli chodz o kola)
A pewien tego jesteś? Przednia oś ciągnie?
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Frontera B nie rozłacza napedu 4x4

Postprzez januszm » 17 cze 2011 16:29:26

mialem podobny problem kontrolka mrugala to podczas zalanczania lub rozlanczania napendu ito caly czas a probleb blachy slabe podcisnienie z pompy wacum na poczontek sprawdz stan przewodow czy nie przetlaly nie sugeruj sie tym ze kontrolka od chamulca nie swieci najpewniej to zaslepic ta mala rurke z wacum i podpiac sie bezposrednio przed zbiornikiem podcisnienia maly trujnik i po sprawie wszystko dziala czasem nawet to jest powod niedzialania czujnika egr
januszm
 

Re: Frontera B nie rozłacza napedu 4x4

Postprzez Meska » 18 cze 2011 07:09:13

Hej
Dzieki za podpowiedzi. Co do osi jestem pewien podniosłem go na przodzie i koła sie krecą luźno w dowolne strony. A to z ciśnieniem to sprawdze jutro :)
Pozdrawiam
Meska
 

Re: Frontera B nie rozłacza napedu 4x4

Postprzez jrzeuski » 18 cze 2011 07:24:03

Meska napisał(a):Co do osi jestem pewien podniosłem go na przodzie i koła sie krecą luźno w dowolne strony.
I czego to według Ciebie dowodzi?
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Frontera B nie rozłacza napedu 4x4

Postprzez STEMPEL » 28 lip 2011 17:11:29

Witam
Przeczytałem chyba wszystkie posty na forum i nie mam pomysłu jaki jest powód nie załączania przedniego napędu. Objawy są znane tzn. po wciśnięciu przycisku na desce kontrolka miga i napęd się nie załącza. Co ciekawego pomimo że przód nie jest załączony to można włączyć reduktor który działa tylko na tylną oś. Zgodnie z sugestiami forumowiczów sprawdziłem wszystkie przewody podciśnienia, elektrozawory i nic nie wskurałem. Pompa vacum podaje ciśnienie do instalacji. Spróbowałem zrobić taki myk który zresztą znalazłem na forum i podłączyłem przewód podciśnienia bezpośrednio do mechanizmu przy półosi załączającego napęd. Niestety nic to nie dało. Może macie jakieś sugestie co można jeszcze sprawdzić, zrobić, żeby znalęźć co boli moją frote.
Dzięki
2.2 dti z 2000 r.
STEMPEL
 

Re: Frontera B nie rozłacza napedu 4x4

Postprzez maciar » 28 lip 2011 18:30:01

Przyprowadzić do Maciara :boss:
tel. 504 035 487
Avatar użytkownika
maciar
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1280
Obrazki: 1
Dołączył(a): 16 mar 2008 20:15:33
Lokalizacja: Biała Podlaska
Pochwały: 16
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Frontera B nie rozłacza napedu 4x4

Postprzez STEMPEL » 01 sie 2011 09:45:28

Chętnie bym przyprowadził, ale do Białej jest kawałek drogi. Wczoraj poradziłem sobie z problemem. Sądziłem, że ilość oleju w mechaniźmie przy półośce ma wpływ na moją usterkę, ale tak nie było. Po uzupełnieniu ok.90 ml problem nie został usunięty (wchodzi dokładnie 150 ml). Ręce mi opadły. Dałem sobie jeszcze jedną szansę i rozkręciłem ten właśnie mechanizm. I okazuje się, że się najzwyklej zaciął. Ponieważ ciśnienie (ok. 0,6 bara) nie dawało rady przesunąć tego wodzika, który przesuwa pierścień łączący zębatki półosi i mostu, pomogłem mu ręcznie po przekładaniu przewodu od podciśnina z wejscia i wyjścia tego mechanizmu. Teraz śmiga jak nigdy, a mam frote od 4 lat. Nie ma potrzeby zatrzymywania się i cofania coby napęd na przód się rozłączał. Mechanizm teraz zapina i rozpina napędy w ok. 2 sek. na postoju bez problemu. Jeśli któryś z kolegów ma takie problemy to warto spróbować rozkręcić ten mechanizm tym bardziej że to tylko 4 śruby, 2 przewody podciśnienia i jedna kostka od czujnika. Jestem na tym forum nowy, ale dobrze że takie coś isnieje. Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy. Moge tylko podziękować za sugestie na tym forum, choć nie skierowane do mnie, ale bardzo przydatne.
STEMPEL
 

Re: Frontera B nie rozłacza napedu 4x4

Postprzez maciar » 01 sie 2011 15:27:31

Grunt to motywacja.Gratulacje naprawy, ja osobiście stawiałem na zatartą przesuwkę...było blisko.
tel. 504 035 487
Avatar użytkownika
maciar
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1280
Obrazki: 1
Dołączył(a): 16 mar 2008 20:15:33
Lokalizacja: Biała Podlaska
Pochwały: 16
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Frontera B nie rozłacza napedu 4x4

Postprzez Marucha » 02 sie 2011 17:09:21

STEMPEL, mam taki sam problem - możesz pokrótce napisać, które przewody mam zamienić - najprawdopodobniej wodzik się zawiesił.... wyjeżdżam jutro rano i raczej nie zdążę się temu przyjrzeć i z tym na dobre zabawić - może sama zamiana przewodów pomoże. Miga mi i miga a do tego samo się włączyło....... przedni napęd na pewno jest rozpięty.... więc pozostaje tylko ten wspomniany wodzik.....
Frotka B long z 1999 roku. 2,2 l + LPG
------------------------------------
WROCŁAW
GG 124835
Avatar użytkownika
Marucha
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 130
Dołączył(a): 06 lip 2007 12:34:16
Lokalizacja: WROCŁAW
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Frontera B nie rozłacza napedu 4x4

Postprzez STEMPEL » 06 sie 2011 15:18:49

Trzeba rozkręcić to urządzenie załączające napęd na przód przy półosi.Dopiero wtedy próbować(jeśli faktycnie wodzik się zawiesił)pchnąć go ręką. Na tym urządzeniu są dwa wejścia na przewody podciśnienia. Jeden załącza a drugi rozłącza napęd. Ja przekładałem przewód podciśnienia z wejścia i wyjścia jednocześnie popychając wodzik ręką.no i się rozruszał.Ale musisz mieć to urządzenie wykręcone. To prosta sprawa tylko 4 śruby. Powodzenia
STEMPEL
 

Poprzednia strona

Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości