Witamy !



Koła mi piszczą!!!

Koła mi piszczą!!!

Postprzez Ironcruz » 24 cze 2009 19:31:36

I to nie przy gwałtownym ruszaniu :)21 (w tym aucie to niemożliwe :)21 )

Ale chrzanić piszczenie kół. Najgorsza jest podsterowność. Auto z neutralnego lekko nadsterownego, zrobiło się podsterowne.
Niezależnie od prędkości i kąta skrętu auto piszczy kołami (jak jest sucho), albo przód mi wyjeżdza (na mokrym). Najbardziej ekstremalny przykład: cofam pod kątem 90 stopni, prędkość minimalna, i piszczy jakbym zasuwał 100kmh.

Moje przypuszczenia co jest:
-stare łyse opony, bagatela 8letnie;
-coś nie tak ze zbieżnością (kąty pochylenia kół raczej OK)
-luzów nie ma bo jeszcze tydzień temu były, ale sworznie wymienione, polibuszęta dokręcone.

Co myślicie, co sprawdzić?


Może ma ktoś pożyczyć na kwadrans zestaw kół terenowych do Frontery (sam wykonam całe przełożenie) i będę miał szybką odpowiedź co to:mrgreen:

pzdr
Podpis.
Avatar użytkownika
Ironcruz
Maniak
Maniak
 
Posty: 459
Obrazki: 15
Dołączył(a): 30 sie 2007 18:55:30
Lokalizacja: okolice poznania
Pochwały: 2
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Koła mi piszczą!!!

Postprzez Wookash » 24 cze 2009 19:42:09

Witam

Stawiałbym na stare opony pewnie się wypracowały guma zmieniła swoje właściwości bardziej miękka sam nie wiem. Ja przy starych kapciach tez tak miałem po wymianie na BFG AT było lepiej ale jak mocniej skręciłem lub bardziej po gazie dałem też popiskiwały.

Pozdr.
Wookash
 

Re: Koła mi piszczą!!!

Postprzez Wookash » 24 cze 2009 19:44:15

Dodam ze przy obecnym samochodzie piszczą mi koła ale to już zupełnie z innych powodów. :D 8;)
Wookash
 

Re: Koła mi piszczą!!!

Postprzez szymon.ha » 24 cze 2009 20:32:18

Ja mam to samo, i raczej to problem opon jest, moje nie sa łyse, ale pewnie wiek już swój mają, i wystarczy prędkość nawet 10km i skręcać gdzieś, np na podjazd pod domem i koła piszczą jakbym drift robił przy 120
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Koła mi piszczą!!!

Postprzez jrzeuski » 26 cze 2009 07:19:00

U mnie opony też piszczą w zakrętach, ale tylko przednie i tylko gdy próbuję przyspieszać w czasie jazdy po łuku. Przy przejeździe na luzie jest OK. Opony mocno styrane, rocznik nieznany (ale podobno idzie to gdzieś odczytać z opony). Może się mylę, ale wydaje mi się, że przy napędzie na tył to dość oczywisty objaw, że przód będzie spychany na zewnętrzną w łuku (oczywiście do momentu wystąpieniu poślizgu tylnych kół) i jeżeli opony na przodzie są słabe i nie są w stanie utrzymać przyczepności kierunku, to będą piszczeć.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Koła mi piszczą!!!

Postprzez carlooo » 26 cze 2009 20:38:14

-luzów nie ma bo jeszcze tydzień temu były, ale sworznie wymienione, polibuszęta dokręcone.


Wydaje mi się, że sam sobie odpowiedziałeś. Każda ingerencja w układzie kierowniczym (sworznie, końcówki drążków, łożyska, wahacze!!!) wymaga ustawienia zbieżności na specjalistycznym sprzęcie. Jeśli w warsztacie powiedzieli ci że nie musisz ustawiać zbieżności, bo oni nic nie robili tylko wymieniali sworznie, to jednym słowem zrobili cię w bambuko :pomidor:
carlooo
 

Re: Koła mi piszczą!!!

Postprzez Ironcruz » 27 cze 2009 12:06:27

carlooo napisał(a):
-luzów nie ma bo jeszcze tydzień temu były, ale sworznie wymienione, polibuszęta dokręcone.


Wydaje mi się, że sam sobie odpowiedziałeś. Każda ingerencja w układzie kierowniczym (sworznie, końcówki drążków, łożyska, wahacze!!!) wymaga ustawienia zbieżności na specjalistycznym sprzęcie. Jeśli w warsztacie powiedzieli ci że nie musisz ustawiać zbieżności, bo oni nic nie robili tylko wymieniali sworznie, to jednym słowem zrobili cię w bambuko :pomidor:


nie w tym aucie. Wymiana samych sworzni nie wymaga korekty geometrii. Geometrie robisz gdy zdejmujesz dolne wahacze=odkręcenie końcówek drążków do skręcania kołami=ustawiamy zbieżność kół. Albo gdy zdejmujesz górne wahacze i pomylisz przy składaniu kolejność podkładek. Wtedy zmienia się kąt pochylenia kół.

A żeby nie robili mnie w bambuko, to co jestem w stanie - robię sam, serwisy omijam szerokim łukiem (z piskiem opon oczywiście :mrgreen: )
Podpis.
Avatar użytkownika
Ironcruz
Maniak
Maniak
 
Posty: 459
Obrazki: 15
Dołączył(a): 30 sie 2007 18:55:30
Lokalizacja: okolice poznania
Pochwały: 2
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Koła mi piszczą!!!

Postprzez LULEK » 28 cze 2009 19:07:35

Jeżeli piszczą w zakrętach przy małych prędkościach to stawiam na zbierzność,miałem tak w jednym aucie.Z kolei w innym autku piszczały mi ze względu na opony(typ opon),wulkanizator jak zobaczył typ(były to jakieś Michelliny)to odrazu zapytał czy nie piszczą.
LULEK
 

Re: Koła mi piszczą!!!

Postprzez goralHC » 10 lip 2009 22:55:22

U mnie też piszczą, byłem na przeglądzie i nie wykryli żadnych luzów więc to chyba nie od tego. najgorzej jest na rondach.
Zjechałem raz z dość ostrej skarpy i zawiesiłem się przy okazji na mostach, samochód był tak przechylony że niewiele brakowało a przewrócił by się na bok. Szarpali mnie ciągnikiem. Czy mogło się coś wtedy popieprzyć z zawieszeniem i od tego koła piszczą?
goralHC
 

Re: Koła mi piszczą!!!

Postprzez wikked » 10 lip 2009 23:02:18

goralHC napisał(a):U mnie też piszczą, byłem na przeglądzie i nie wykryli żadnych luzów więc to chyba nie od tego. najgorzej jest na rondach.
Zjechałem raz z dość ostrej skarpy i zawiesiłem się przy okazji na mostach, samochód był tak przechylony że niewiele brakowało a przewrócił by się na bok. Szarpali mnie ciągnikiem. Czy mogło się coś wtedy popieprzyć z zawieszeniem i od tego koła piszczą?

przy skrzywieniu drążka też nikt luzu nie wykryje a piski będą.
Jak ciągnęli Cię ciągnikiem to zastanów się za co łapali, gdzie była lina itd. Czasem wystarczy że lina przechodzi przez jakiś newralgiczny punkt i już się coś pieprzy.
wikked
 

Re: Koła mi piszczą!!!

Postprzez Wookash » 11 lip 2009 14:31:40

Wookash
 

Re: Koła mi piszczą!!!

Postprzez goralHC » 13 lip 2009 04:27:56

Na szczęście to nie ja. Mnie wydzierali za kratę z przodu ale było dość grząsko i koła trochę ziemi przeorały
goralHC
 

Re: Koła mi piszczą!!!

Postprzez mirol1 » 13 lip 2009 06:00:43

A amorki wymieniłeś?
:mrgreen:
mirol1
 

Re: Koła mi piszczą!!!

Postprzez goralHC » 13 lip 2009 12:36:06

Z tyłu tak, ale z przodu jeszcze są dobre
goralHC
 

Re: Koła mi piszczą!!!

Postprzez goralHC » 16 lip 2009 04:16:41

Od jakiegoś czasu przy skręcaniu na parkingu, tzn. przy kręceniu prawie w miejscu coś stuka w kole tak jak by przeskakiwało. Robi się tak jak mam koła skręcone maksymalnie i chcę je obrócić w przeciwną stronę to wtedy jest taki jak by przeskok
goralHC
 

Re: Koła mi piszczą!!!

Postprzez Kogut » 16 lip 2009 05:52:49

A sprzęgiełka masz wyłączone :)
Avatar użytkownika
Kogut
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1537
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 gru 2007 19:39:44
Lokalizacja: Sochaczew
Pochwały: 3
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Koła mi piszczą!!!

Postprzez goralHC » 16 lip 2009 11:23:55

Tak, mam wyłączone
goralHC
 


Powrót do Zawieszenie i układ kierowniczy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron