Witamy !



[All] Tuleje przedniego zawieszenia

Re: TULEJE WACHACZA

Postprzez maniek » 01 cze 2009 21:58:18

witam wiec jak jest z tymi tulejkami potrzebuje do fronterki b pasuja od poprzedniego modelu?
maniek
 

Wymiana tulei wahacza górnego w Frotce B

Postprzez stefi » 25 lis 2009 08:36:23

Szykuję się do wymiany tulei w wahaczach górnych. Mozę ktoś z Was ma jakieś fotki bądź link, na którym jest informacja jak je etapami wymieniać. Nie chciałbym zbyt dużo odkręcać. Mam dostęp do specjalistycznych narzędzi i wolę sam to zrobić. Z góry wielkie dzięki i pozdrawiam!!!
stefi
 

Re: Tulejki wahacza

Postprzez sep900 » 08 gru 2009 14:49:38

Witam. Panowie czytałem wszystko co napisaliście w tym temacie, ale nie pomaga mi to w 100% dlatego pisze. Dałem auto do mechanika który sam miał Frotke więc troszku niej wie. Stwierdził że tuleja(to coś gumowego) jest to wymiany. Chodzi o tylne pióro, czy resor jakoś tak powiedział. Orientujecie się gdzie mogę to zakupić i w jakiej cenie? Lepiej pewnie oryginał kupić? proszę o pomoc, a może ktoś ma taką część na sprzedaż??
sep900
 

Re: Tulejki wahacza

Postprzez Pawel » 08 gru 2009 20:10:38

W najzwyklejszym sklepie moto... Zamienniki można kupić po 100,- za komplet na cały tył...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Tulejki wahacza

Postprzez Adam » 08 gru 2009 21:25:24

Oj sprawdzasz tego mechanika, sprawdzasz.
sep900 napisał(a):Witam. Panowie czytałem wszystko co napisaliście w tym temacie, ale nie pomaga mi to w 100% dlatego pisze. Dałem auto do mechanika który sam miał Frotke więc troszku niej wie. Stwierdził że tuleja(to coś gumowego) jest to wymiany. Chodzi o tylne pióro, czy resor jakoś tak powiedział. Orientujecie się gdzie mogę to zakupić i w jakiej cenie? Lepiej pewnie oryginał kupić? proszę o pomoc, a może ktoś ma taką część na sprzedaż??
Wskazał Ci jakie tuleje (na Twoim laptopie), ile (8), że tył resora (wieszak) i wszystko jak krew w piach. Zmień mechanika jak mu nie ufasz, ale to nie będzie zbyt rozsądne. Ja Ci wspominałem o takich tulejach http://www.sklep4x4.pl/sklep/produkt/69/3278.html .Takie miałem i były lepsze niż gumy wytrzymały ok 70000km i nie było widać oznak zużycia i podejrzewam ze wskazaniem na jestem pewien, że tkwią tam nadal u nowego właściciela.
Adam
 

Re: Tulejki wahacza

Postprzez sep900 » 08 gru 2009 22:07:32

Tego posta napisałem zanim przyszedłem z laptopem do mechanika, dopiero potem wpadłem na pomysł żeby pokazać zdjęcia mechanikowi na laptopie ;) a Temu Panu ufam nie raz robił auta w rodzinie i jeżdżą ok ;) A zamówiłem już te gumowe, wyszło mnie 80zł za cały tył. Bałem sie tych co proponowałeś żeby nie było pisku gdy dostana więcej wody. Wydatek nie taki straszny więc za jakiś czas je poprostu kupie ponownie, ale do tego czasu trochę na nich przejeżdżę
sep900
 

Re: Tulejki wahacza

Postprzez Ewa » 08 gru 2009 23:29:49

Adam napisał(a):Oj sprawdzasz tego mechanika, sprawdzasz.
sep900 napisał(a):Witam. Panowie czytałem wszystko co napisaliście w tym temacie, ale nie pomaga mi to w 100% dlatego pisze. Dałem auto do mechanika który sam miał Frotke więc troszku niej wie. Stwierdził że tuleja(to coś gumowego) jest to wymiany. Chodzi o tylne pióro, czy resor jakoś tak powiedział. Orientujecie się gdzie mogę to zakupić i w jakiej cenie? Lepiej pewnie oryginał kupić? proszę o pomoc, a może ktoś ma taką część na sprzedaż??
Wskazał Ci jakie tuleje (na Twoim laptopie), ile (8), że tył resora (wieszak) i wszystko jak krew w piach. Zmień mechanika jak mu nie ufasz, ale to nie będzie zbyt rozsądne. Ja Ci wspominałem o takich tulejach http://www.sklep4x4.pl/sklep/produkt/69/3278.html .Takie miałem i były lepsze niż gumy wytrzymały ok 70000km i nie było widać oznak zużycia i podejrzewam ze wskazaniem na jestem pewien, że tkwią tam nadal u nowego właściciela.


Adaś chyba kolegi nie przekonałeś... :mrgreen:
Totalitaryzm jest najbezpieczniejszą formą demokracji...;)
Avatar użytkownika
Ewa
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 563
Dołączył(a): 02 paź 2007 16:16:59
Lokalizacja: Augustów
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Wymiana tulei wahacza górnego w Frotce B

Postprzez wikked » 08 gru 2009 23:40:23

stefi napisał(a):Szykuję się do wymiany tulei w wahaczach górnych. Mozę ktoś z Was ma jakieś fotki bądź link, na którym jest informacja jak je etapami wymieniać. Nie chciałbym zbyt dużo odkręcać. Mam dostęp do specjalistycznych narzędzi i wolę sam to zrobić. Z góry wielkie dzięki i pozdrawiam!!!

specjalistyczne narzędzia mówisz, hhhmmmm no tak, młotek i ogień. Po zdjęciu koła wszystko widać a nie bardzo wiem co można rozkręcić więcej niż trzeba.
Po wyjęciu skrzyni i motoru dobrze jest zdjąć budę i tuleje są na wierzchu :mrgreen: i zostaje wtedy zbić sworzeń, odkręcić wachacz od ramy i na stół. Reszta w odwrotnej kolejności. :guns:
wikked
 

Wymiana śruby mocującej wahacz

Postprzez mas1o » 04 kwi 2010 15:43:59

Tak sie zastanawialem od dluzszego czasu co mi tak puka czasem na rondach w zawieszeniu. Dzis znowu wsadzilem tam glowe i wypatrzylem takie cos. Jak to sie nazywa i czy mozna to kupic / wymienic samemu? Chodzi o tą lewą śrubę trzymającą górny wahacz.

Obrazek
mas1o
 

Re: Wymiana śruby mocującej wahacz

Postprzez Pawel » 04 kwi 2010 15:57:59

To jest jedna całość, ta śruba ma z obu stron gwint i jest "specjalnie" wytoczona... Odkręcając obie nakrętki i dwie śruby do regulacji kąta powinno udać się wymontować górny wahacz, a i jeszcze sworzeń... Kup nowe tuleje i wymień... Ja tak miałem, pukało stukało, nie można było ustawić zbieżności, a po wymianie tulei jak ręką odjął...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Wymiana śruby mocującej wahacz

Postprzez mas1o » 04 kwi 2010 16:31:57

Obrazek

to seledynowe to jest czyli jedna śruba, tak?
A ja mam kupic dwie gumowe tuleje na te czerwone miejsca? I juz bedzie ok?
mas1o
 

Re: Wymiana śruby mocującej wahacz

Postprzez Wookash » 04 kwi 2010 16:42:05

Tak to jest jedna śruba. Z tego co widziałem nie zdejmiesz wahacza do momentu aż nie odkręcisz w śrub poniżej pośrodku wtedy wyjdzie cały wahacz wcześniej odkręć nakrętki na tej seledynowej śrubie. odkręć sworzeń i wtedy tuleje z wahacza wyjmiesz i wbijesz nowe. a potem wszystko do kupy złożyć i na zbieżność i katy.
Wookash
 

Re: Wymiana śruby mocującej wahacz

Postprzez Pawel » 04 kwi 2010 16:48:31

...no przecież o to mi chodziło...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Wymiana śruby mocującej wahacz

Postprzez Wookash » 04 kwi 2010 16:50:30

To kurna oślepłem chyba :oops:
Wookash
 

Re: Wymiana śruby mocującej wahacz

Postprzez mas1o » 04 kwi 2010 18:40:07

A moge jeszcze prosic o wskazówkę gdzie i jakie te tuleje kupić?
mas1o
 

Re: Tulejki wahacza

Postprzez Pawel » 04 kwi 2010 20:40:55

W sklepie moto zapytaj o tuleje górnego wahacza do Swojej Frontery...
mas1o napisał(a):A moge jeszcze prosic o wskazówkę gdzie i jakie te tuleje kupić?

Nie obraź się, ale to trochę dziwne pytanie... :?
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Wymiana śruby mocującej wahacz

Postprzez daro7809 » 06 kwi 2010 20:14:45

mas1o napisał(a):A moge jeszcze prosic o wskazówkę gdzie i jakie te tuleje kupić?

Bez wychodzenia z domu http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=983520756
daro7809
 

Re: Tulejki wahacza

Postprzez mas1o » 06 kwi 2010 20:28:58

Dzieki Daro, teraz dokładnie wiem jak to wygląda. 100zł za jedną stronę to troche duzo, ale juz wiem czego szukać.
mas1o
 

Re: Tulejki wahacza

Postprzez daro7809 » 11 kwi 2010 19:30:38

Ja wymienialem tuleje sam ,a bylo tak wyciagnolem wahacz i zawiozlem do warsztatu
w czwrtek mialo byc wymienione na piatek zajzdzam w piatek o 17 ,a mechanik
przeciez mowilem ze bedzie na sobote zajezdzam w sobote oczywiscie nie wymienione
bo kolega mechanika jeszcze sie za to nie zabral , pelne wk......ie moje mechanik
dostal pare h..i bo obiecal ze wymieni wiec zabralem spowrotem whacz ,
wybalilem gumy w tulejkach rozgzane tylejki z wielka bieda zostaly wybite
i nowe nabite jakies 3 godziny roboty z samymi tulejkami ,a wlozenie wahacza
to juz bajka 30minut z odpowietrzeniem hamulcy
daro7809
 

Re: Tulejki wahacza

Postprzez przemekcrx » 02 cze 2010 20:47:14

A kto mi może powiedzieć, ile kosztuje cały komplet zamienników tulei - gum na przednie koło łącznie z drążkiem skrętnym, wahacz dolny , górny bo mi zaczyna delikatnie pukć, a jak robić to całość za jednym zamachem, jedno rozbieranie.... Kto się orientuje w cenie????
Bo widzę parę osób już to ma za sobą...
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zawieszenie i układ kierowniczy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości