Witamy !



[All] Tuleje przedniego zawieszenia

Re: Tulejki wahacza

Postprzez Pawel » 03 cze 2010 11:51:08

...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Tulejki wahacza

Postprzez przemekcrx » 03 cze 2010 21:10:05

hmmm 1200zł strasznie drogo :evil:
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Tulejki wahacza

Postprzez Makgajwer » 07 cze 2010 08:20:25

...w zeszłym tygodniu wymieniłem tuleje przedniego górnego wahacza we Frocie B, zamawiając w Tedgumie wysyłkę 4 szt. tulei teoretycznie dedykowanych do Froty A ...
i wszystko pasuje...:) ten sam wymiar !!!

aaa, no i 20 zł szt...
Makgajwer
 

Re: Tulejki wahacza

Postprzez wikked » 07 cze 2010 08:29:18

nie wolno się tym do końca sugerować bo froty A są stare i nowsze. Stare miały krótsze wahacze. Wcale nie mówię że tuleje są inne czy takie same- tego nie wiem, ale wiem że trzeba uważać.
wikked
 

Re: Tulejki wahacza

Postprzez Makgajwer » 07 cze 2010 08:44:08

...też tak uważam i nim zamówiłem tuleje w Tedgumie wziąłem wymiary ze zdemontowanych moich wahaczy i poprosiłem przyjemną panią (...z głosu) :) w dziale sprzedazy Tedguma o podanie ich wymiarów, i "mniej więcej" się pokrywały, więc zamówiłem i zamontowałem !!!
teraz już tylko ustawić zbieżność...
Makgajwer
 

Re: Tulejki wahacza

Postprzez kacpero » 16 cze 2010 20:30:51

Witam
Nie chce zakładać nowego tematu ponieważ mój problem dotyczy własnie tulejek wahacza..
Oddałem swoje autko do mechanika i okazało się że potrzebuje wymienić tuleje wahacza górnego przód..
oprócz tego tulejki stabilizatora..
Niestety mechanik sprawdził w swoich sklepach i dupa, nie ma zamienników.. taki mi powiedział i wysłał do serwisu opla żebym zamowił oryginały.
koszt, masakra 1 szt. 172 zł czyli 685zł za 4 i dwie od stabilizatora za 143zł :( nie miałem jak sprawdzić na internecie ponieważ byłem tak jakby w pracy i tylko na chwile się urwałem, wiec zamówiłem i zapłaciłem 300 zł zaliczki... Mają być na jutro..
Teraz czytając na forum co jak gdzie za ile zaliczyłem załamkę na maxa.. Jak to możliwe, żeby była taka różnica..
Czy te tulejki ze strony tedgum dają rade?
co tu zrobić, domyślam się że strace te 300 zł zaliczki ale i tak chyba dalej sie opłaca bo dokładam jakieś 150 i gitara a tak musze dopłacić jeszcze 6 stów.. ehhh :\
Proszę o jak najszybsze porady czy zostać przy oryginałach czy zamówić te tańsze..
oprócz tego wymieniam klocki przód, czy warto kupić z firmy ate, tak się chyba nazywają i kosztują 170zł czy może wybrać coś innego..
Niestety nie mam najmniejszego pojęcia o tych sprawach a i też nie stać mnie na wydawanie tak ogromnych sum bez potrzeby..
Proszę więc pomóżcie...
Z góry wielki dzięki :)
kacpero
 

Re: Tulejki wahacza

Postprzez Makgajwer » 16 cze 2010 21:09:38

Kolego, klocki na przód w sklepie Opla koło mojego domu kosztują w oryginale GM 160 zł,...ATE nie są złe ale ja wziąłem GM i teoretycznie oryginał to oryginał.
Co do Tedguma..., to wydałem 120 zł za komplet i jak na razie zrobiłem na nich 1 tys km i jest OK, ale co są warte powiem CI za pół roku :)
a wtedy nawet jeśli bedzie trzeba wymienić komplet to 120 zł (z przesyłką do domu) to nie majątek
Na stronie tedguma znajdziesz je bez problemu, zamówić możesz on-line lub telefonicznie.
Zaliczkę spróbuj odkręcić...szkoda kasy, ja i tak władowałem w remont zawieszenia 3 tys i jeszcze nie zrobiłem wszystkiego... :(
Froty nie mają litości... :(
Makgajwer
 

Re: Tulejki wahacza

Postprzez jrzeuski » 16 cze 2010 21:13:27

Nie wiem jak do B, ale ja właśnie kupiłem kompletne używane górne wahacze do A: z tulejami, sworzniem i przewodem hamulcowym (wszystko w dobrym stanie, bez luzów, itp.) za 100zł sztuka. Jeszcze ich nie wstawiłem, ale to będzie dużo prostsze niż wymiana samych tulei, które mi wysiadły. Sworzeń z mojego obecnego wahacza zostanie na półce, to nie będę musiał potem nowego kupować jak mi padnie. Chyba niezły deal, nie?
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Tulejki wahacza

Postprzez kacpero » 16 cze 2010 22:25:57

Makgajwer napisał(a):to wydałem 120 zł za komplet i jak na razie zrobiłem na nich 1 tys km i jest OK, ale co są warte powiem CI za pół roku
a wtedy nawet jeśli bedzie trzeba wymienić komplet to 120 zł (z przesyłką do domu) to nie majątek

właśnie tego sie obawiam żebym nie musiał znowu za rok czy dwa do mechanika lecieć, brak czasu, narzędzi i wiedzy przedewszystkim jak to zrobić..

na oryginalnych tulejkach samochód przejechał 160 000km, wydaje mi się że to będzie pierwsza wymiana
Nic nie ma na ten temat w książeczce serwisowej.. jest za to wymiana turbinki po 120 000km za 3200zł..
Powód, podobno poprzedni własciciel za szybko gasił auto po zatrzymaniu się itp. jest to wogóle możliwe?
kacpero
 

Re: Tulejki wahacza

Postprzez Makgajwer » 17 cze 2010 09:02:00

kacpero napisał(a):[... wymiana turbinki po 120 000km za 3200zł..
Powód, podobno poprzedni własciciel za szybko gasił auto po zatrzymaniu się itp. jest to wogóle możliwe?


...nie ma rzeczy niemożliwych :) ...ale jeśli stało się to przy w/w przebiegu to poprzedni właściciel musiał bardzo "się starać" aby ją tym zakatować :boss:


p.s. 2 lipca bedę we Wrocku na koncercie Knopflera, pewnie przyjade Frotą, ...idziemy na piwo ? :)
Makgajwer
 

Re: Tulejki wahacza

Postprzez wikked » 17 cze 2010 11:02:18

kacpero napisał(a):Powód, podobno poprzedni własciciel za szybko gasił auto po zatrzymaniu się itp. jest to wogóle możliwe?

Nie dość że jest możliwe to nawet pewne. Każdy TDI musi postać po ostrej jeździe żeby turbinę wystudzić. Jeśli tego nie będziesz robił zarżniesz każdą turbinę.
wikked
 

Re: Tulejki wahacza

Postprzez kacpero » 18 cze 2010 06:53:47

Makgajwer napisał(a): ...idziemy na piwo ? :)

na piwo, zawsze :) :beer:
konkretnie będzie można się ustawić kilka dni przed,
a dzisiaj w końcu odbieram swoją frotkę :)
Jednak zakupiłem oryginały, nie ma co kombinować :)
Pora wyjść do pracy..
pozdro
kacpero
 

Re: Tulejki wahacza

Postprzez Andy » 14 wrz 2010 12:55:31

Właśnie pruję przedni most i przy okazji chcę załatwić inny temat. Od zawsze mam jakieś stuki z przedniego zawieszenia, od jakiegoś czasu dodatkowo przy jeździe na wprost, po najechaniu na jakąś nierówność w drodze, autko zaczyna skręcać. Muszę lekko skontrować kierownicą. Na moje oko tulejki wahacza (bo układ kierowniczy, i sworznie zrobione). Rozebrałem zawiechę i : nie widać, w rękach niewyczuwalne luzy na tulejkach wahacza. Jednak gdy wziąć breszkę, to bez wysiłku idzie przesunąć wahacz (i górny i dolny) przód - tył i to ok 5mm. Czy to już wystarczający powód do wymiany tulejek? Innymi słowy jak stwierdzić ich zgon?
I drugie pytanie: Tulejki dolnego wahacza??? Tedgum nie ma, oryginałów nie ma, a polibusze za drogie. Wie ktoś skąd wziąć? Numery, namiary, wymiary... Cokolwiek o nich pilnie potrzebne
Avatar użytkownika
Andy
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 414
Dołączył(a): 07 lip 2007 08:47:23
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Pochwały: 2
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: Tulejki wahacza

Postprzez jrzeuski » 14 wrz 2010 13:05:25

Andy napisał(a):Innymi słowy jak stwierdzić ich zgon?

U mnie guma popękała tak, że się wykruszyła, więc było widać, że wymiana się należy. Objawy miałem takie, że przy skrętach wyraźnie stukało i bieżnik w oponie coś za szybko znikał :wsciekly:
I drugie pytanie: Tulejki dolnego wahacza??? Tedgum nie ma, oryginałów nie ma, a polibusze za drogie. Wie ktoś skąd wziąć?

Jak mi padły tuleje w górnym wahaczu, to kupiłem cały używany wahacz z tulejami w dobrym stanie. Odpadł mi problem jak je wyjąć i włożyć nowe a cena wyszła podobna jak za nowe tuleje. Z dolnym pewnie zrobię to samo jak tuleje padną. Wymiana wyhacza jest prosta i szybka 8)
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Tulejki wahacza

Postprzez Andy » 14 wrz 2010 16:04:25

A gdyby je dotoczyć z Ertalonu, to biegałoby, czy nie da rady?
Avatar użytkownika
Andy
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 414
Dołączył(a): 07 lip 2007 08:47:23
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Pochwały: 2
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: Tulejki wahacza

Postprzez Pawel » 14 wrz 2010 19:40:48

Podpytałem tokarza i nie bardzo był za wstawianiem ertalonu do wahacza... Coś tam szemrał o tym, ze to puchnie w kontakcie ze zwiększoną ilością wody... :?
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Tulejki wahacza

Postprzez FROTERKA » 16 wrz 2010 20:05:16

Andy napisał(a):I drugie pytanie: Tulejki dolnego wahacza??? Tedgum nie ma, oryginałów nie ma, a polibusze za drogie. Wie ktoś skąd wziąć? Numery, namiary, wymiary... Cokolwiek o nich pilnie potrzebne

W Krakowie/Wieliczce bez problemu znaleźli w katalogu numer.
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Tulejki wahacza

Postprzez Andy » 17 wrz 2010 06:27:16

Ja też już znalazłem. Niestety tylko oryginały, o cenie nie będę mówił :killer:
Avatar użytkownika
Andy
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 414
Dołączył(a): 07 lip 2007 08:47:23
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Pochwały: 2
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: Tulejki wahacza

Postprzez Krzychu9 » 27 paź 2010 18:21:03

Witam

Mam spory problem z zakupem tuleji wachacza tył, Frontera B, 2,2 long.
Proszę o pomoc za tydzień wyjeżdżam z kraju, więc potrzebne na wczoraj.

Pozdrawiam załogę
Krzychu9
 

Re: Tulejki wahacza

Postprzez Andy » 27 paź 2010 18:29:06

Jedyne co mi przychodzi do głowy to Tedgum. Ale nie wiem czy mają w ofercie. Online możesz sprawdzić już dziś, ewentualnie jutro zadzwonić i w tydzień powinieneś się wyrobić.
Obrazek
Avatar użytkownika
Andy
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 414
Dołączył(a): 07 lip 2007 08:47:23
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Pochwały: 2
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zawieszenie i układ kierowniczy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość