Witamy !



[All] Sworznie dolnych wachaczy

Postprzez Aras » 27 kwi 2008 15:25:30

Ja u siebie wymieniłem na początku zeszłego roku producęt GM koszt ok 60 PLN . A z mojego doświadczenia jeśli myjesz karszerem sprawdzaj czy nie uszkadzasz osłony gumowej swoznia. Ja u siebie tak załatwiłem jeden swożeń.
Aras
 

Postprzez fidar1 » 27 kwi 2008 17:43:24

Aras napisał(a):Ja u siebie wymieniłem na początku zeszłego roku producęt GM koszt ok 60 PLN . A z mojego doświadczenia jeśli myjesz karszerem sprawdzaj czy nie uszkadzasz osłony gumowej swoznia. Ja u siebie tak załatwiłem jeden swożeń.


za sztuke orginalny w serwisie?????
osłony mam calutkie bez najmniejszej wady ;)
Same w sobie chyba są już trafione-wytrzymałośc cienka-teraz już mi tak mocno skrzypi jak skrzypek na dachu ..........:((((
Jeździłes w terenie -dobiajłes zaiweszono?
Pozdro. Rok czasu to niezle..
fidar1
 

Postprzez Aras » 27 kwi 2008 18:48:12

Mam znajomka w Hurtowni Inter Cars To cena 1 szt. I w tej wersji mają już smarownice. A auto targam po terenie - 2 razy w roku przesmarowanie wszystkich części i nic nie piszczy.
Pozdrawiam
Aras
 

Postprzez wojtekkk » 27 kwi 2008 19:50:51

dokładnie nowe są już z kalamitkami, ewentyalnie spróbuj szczykawą z jakąś cieńka końcówką dać smaru
a tak na marginesie to skrzypia raczej gumy a nie sworznie
wojtekkk
 

Postprzez FROTERKA » 28 kwi 2008 18:34:32

My mamy jakieś TRW z kalamitkami 80 zł/sztuka, też po znajomości. Mam nadzieję, że długo wytrzymają.
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Postprzez Aras » 28 kwi 2008 19:37:39

Jak pojechałem do znajomka na stacje djagnostyczną nie potrafił mi powiedzieć gdzie piszczy tak sie przenosiło :idea: a szczykawka już nic nie pomagała
Po rozebraniu okazało się że luz nie z tej ziemi.
Wyniana na nową i smarowanie co pół roku i nie mam problemu :wink:
Aras
 

Postprzez fidar1 » 28 kwi 2008 22:17:00

wojtekkk napisał(a):dokładnie nowe są już z kalamitkami, ewentyalnie spróbuj szczykawą z jakąś cieńka końcówką dać smaru
a tak na marginesie to skrzypia raczej gumy a nie sworznie


gumy????
skrzypią?????
wojtkuuuu......:( taki oddźwiek nie wydaje chyba guma.......:0
fidar1
 

Postprzez fidar1 » 28 kwi 2008 22:19:03

FROTERKA napisał(a):My mamy jakieś TRW z kalamitkami 80 zł/sztuka, też po znajomości. Mam nadzieję, że długo wytrzymają.


kolego sympatyczny trw za 80?
to kolega sympatyczny wyżej zapłacił za GM 60 ;( ...
wiec dziwnie drogo za trw gdzie OE jest o 20 zeta tańszy hm........
fidar1
 

Postprzez fidar1 » 28 kwi 2008 22:20:13

Aras napisał(a):Jak pojechałem do znajomka na stacje djagnostyczną nie potrafił mi powiedzieć gdzie piszczy tak sie przenosiło :idea: a szczykawka już nic nie pomagała
Po rozebraniu okazało się że luz nie z tej ziemi.
Wyniana na nową i smarowanie co pół roku i nie mam problemu :wink:


smarujesz jak pojawia się skrzypionko juz powoli czy poprosty niezależnie co 6 miechów?
Pozdr
fidar1
 

Postprzez wojtekkk » 29 kwi 2008 08:44:34

fidar1 napisał(a):
wojtekkk napisał(a):dokładnie nowe są już z kalamitkami, ewentyalnie spróbuj szczykawą z jakąś cieńka końcówką dać smaru
a tak na marginesie to skrzypia raczej gumy a nie sworznie


gumy????
skrzypią?????
wojtkuuuu......:( taki oddźwiek nie wydaje chyba guma.......:0

a co qźwa metal-sorki ale nie wiem jak skrzypi metal za to wiem jak skrzypi guma gdy jest sucha
smarujesz jak pojawia się skrzypionko juz powoli czy poprosty niezależnie co 6 miechów?
-tak dokładnie co do minuty---chłopie no pomyśl troche sam-co powoduje że substancja smarujaca traci właściwości albo jej ubywa-najczęściej jest wypłukiwane przez wode-w zależności w jakich warunkach uzytkujesz auto terminarz ustal sobie sam-mozesz nawet codziennie -zajmie ci to tylko kilka minut
wojtekkk
 

Postprzez FROTERKA » 29 kwi 2008 18:24:50

fidar1 napisał(a):
FROTERKA napisał(a):


kolego sympatyczny
to kolega sympatyczny wyżej zapłacił


Koleżanko jak już. :lol: :lol:
U nas na wsi w sklepie za TRW zaśpiewali 120 zł. :?
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Postprzez Aras » 29 kwi 2008 19:20:06

Kto smaruje ten stoi :D
A ten kto posmarował ten jedzie :D :)
Mały dowcip sorki a smarowanie w terminie to połowa sukcesu ( Krzyżaki Wału oraz sworznie ) jak narazie więcej elementów nie znalazłem.
A ceny mogą być niskie z powodu ze mam znajomka w sklepie(rabacik) :D
Aras
 

Postprzez Aras » 29 kwi 2008 19:29:00

A w załączeniu dodam że GM był w opakowaniu 4MAX (produkt nadliczbowy) występuje w tym momęcie jako zamiennik. :twisted:
I jest tańszy :lol:
Aras
 

Postprzez fidar1 » 01 maja 2008 09:00:23

Aras napisał(a):A w załączeniu dodam że GM był w opakowaniu 4MAX (produkt nadliczbowy) występuje w tym momęcie jako zamiennik. :twisted:
I jest tańszy :lol:


4Max to pakowacz, a na sworzniu był znaczek GM???? Jeśli tak to nieźle, czy może cos zamazane ;)
Dowiedz sie za ile dla mnie załatwiłbys , cena dolnego i górnego.
Tak na marginesie odnośnie smarowania. Przyjrzałem sie moim sworzniom i ich gumy maja taki mały odstający erosik z gumy-to jest ta kalamitka? myślałem że kalamitka to dodatkowe wyprowadzenie -odlew przez który doprowadza sie smar np takie jak w zwrotnicach itp. Tutaj pełni role ten "erosik"? Smarujesz olejem silnikowym? strzykawka z igła i jechanko? a krzyżaki wału jak?
Pozdro kolego sympatyczny ;)
fidar1
 

Postprzez fidar1 » 01 maja 2008 09:01:43

smarujesz jak pojawia się skrzypionko juz powoli czy poprosty niezależnie co 6 miechów?
-tak dokładnie co do minuty---chłopie no pomyśl troche sam-co powoduje że substancja smarujaca traci właściwości albo jej ubywa-najczęściej jest wypłukiwane przez wode-w zależności w jakich warunkach uzytkujesz auto terminarz ustal sobie sam-mozesz nawet codziennie -zajmie ci to tylko kilka minut[/quote]


uuuuuuu...kolesga się zdenerwował ......... :oops: :idea:
fidar1
 

Postprzez grzesio-TT » 01 maja 2008 11:40:52

co do skrzypienia :)
u mnie sworzeń skrzpiał nawet przy skręcie kierownicy na postoju byl odgłos skrzypiących drzwi w trakcie jazdy tak samo i to cholernie glosno bylo, wymienilem sworzen i .. teskno mi za tym skrzypieniem ;)


wszystko może skrzypieć :)
grzesio-TT
 

Postprzez Aras » 01 maja 2008 17:00:27

Fidlar podaj rocznik i wersje auta a po łikędzie sprawdze cene :P
Na sworzniu miałem znak GM nie pamiętam czy były jakieś numery jak wjade na kanał to sprawdze.
A co do kalamitek na sworzniu - to u mnie są po przeciwnej stronie co sworzeń :idea: ( to jest część metalowa mało miejsca na podejście smarownicą wał zawadza)
Dacie rade :glaszcze:
pozdrawiam
Aras
 

Postprzez fidar1 » 05 maja 2008 16:02:07

[quote="Aras"]Fidlar podaj rocznik i wersje auta a po łikędzie sprawdze cene :P


Long 96 rok 2,8
Pozdro
fidar1
 

Postprzez brum » 25 maja 2008 20:10:13

Małe pytanko czy orginalny sworzeń(napewno nie były wymieniane) ma kalimatke? I w któym miejcu może być ta kalimatka?
Guma na nim wygląda ok, ale zaczął piszczeć że ze 50m mnie słychać
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez wojtekkk » 26 maja 2008 07:08:28

raczej nie ma
spróbuj w inny sposób zapodać jakiegoś mazidła pod gume--najlepiej cieńkim aplikatorem
są tacy co poprostu zdejmują obejme a do środka wala szmatke ostro nasączoną w ropie
wojtekkk
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zawieszenie i układ kierowniczy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość