Witamy !



[All] Wspomaganie kierownicy

[All] Wspomaganie kierownicy

Postprzez Maksimus » 22 lis 2007 20:50:18

Witam Wszystkich..

Mam prośbę ..Otóż kupiłem niedawno Opla Fronterę B Sport 2,2 DTI - około miesiąca temu i od kilku dni zauważyłem coś dziwnego.
Sprawa ma się tak że do niedawna wspomaganie kierownicy chodziło idealnie , a od kilku dni zaczynam wyczuwać dziwne delikatne zgrzyty podczas kręcenia kierownicą i tak jakby w niektórych momentach skrętu większe opory a w ogóle mówiąc wspomaganie wyczuwam że coraz słabiej działa (kierownica coraz ciężej się kręci) - co to może być... Poradzie
Płynu mam po kreskę min. w zbiorniczku , Brak jakiej kolwiek reakcji podczas przegazowywania maszyny, brak reakcji - z takim samym oporem się kręci. :(
Maksimus
 

Postprzez bodzio44 » 23 lis 2007 11:37:47

Sprawdzales czy nie masz wycieku oleju z ukladu?Podejrzewam,ze rozszczelnil Ci sie uklad /wyciek oleju/ Jazda bez oleju grozi zatarciem pompy wspomagania.Nalej oleju do zbiorniczka,niech ktos przy pracujacym silniku kreci kierownica,a Ty dokladnie ogladaj gdzie masz wyciek.Pamietaj,ze do wspomagania lejemy specjalny olej,ale zanim go kupisz sprawdz jakiego koloru jest no w Twoim samochodzie.Musi byc taki sam.
bodzio44
 

Postprzez Maksimus » 23 lis 2007 12:14:39

Myślę ze wycieku nie ma skoro płyn jest w zbiorniczku - wygląda na zielony tylko ze strasznie jakby zanieczyszczony. Czy przy wymianie tego płynu trzeba odpowietrzać jakoś pompę ?
A i jeszcze jedna sprawa. Przy włączonej stacyjce świeci się mi kontrolka z wykrzyknikiem - czy to może mieć związek ze wspomaganiem? >> jak silnik odpalę kontrolka gaśnie. Niezależnie czy hamulec ręczny jest zaciągnięty.
Maksimus
 

Postprzez brum » 23 lis 2007 12:56:11

Co do kontrolki hamulca to świeci na zgaszonym bo jest mało płynu raczej, jak odpalisz to pompa zaczyna działać i jest ok.
Niema ona wpływu na wspomaganie.

A że gaśnie podczas odpalania to sprawdź czy czasem nie gaśnie w tym samym momencia jak jakaś inna np. od ładowania lub ciśnienia oleju.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez Adam » 23 lis 2007 15:22:28

Zielony płyn do wspomagania to jakiś dziwny? Zwykle spotykałem czerwone.
Nie wiem na pewno jak jest we frotce B, ale w zbiorniczkach wspomagania jest zakręcany korek-bagnet (po odkręceniu korka masz na nim dwie kreski niżej-min wyżej-max). Wydaję mi się,że podziałka, o której piszesz jest na zbiorniczku płynu hamulcowego, a brudnozielony kolor świadczy o zużyciu, zestarzeniu się płynu - prawdopodobnie za duża w nim zawartość % wody.
Adam
 

Postprzez TATAR » 23 lis 2007 15:28:53

Adam napisał(a):Zielony płyn do wspomagania to jakiś dziwny? Zwykle spotykałem czerwone.

nie dziwny ja mam zielony od poczatku i wymieniałem też na zielony
_________________________________
3,2 V6 FRONTERA EVO 1
Avatar użytkownika
TATAR
Prezes
Prezes
 
Posty: 892
Dołączył(a): 10 sie 2007 20:23:37
Lokalizacja: Wodzislaw Sl.
Pochwały: 3
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Postprzez Adam » 23 lis 2007 15:55:12

Tatar ja chcę pomóc, po prostu nie spotkałem zielonego, a przecież nie wysłałem kolegi po zakupy na kwotę pow. 1000pln. Dobrze, że inni obserwują forum i poprawiają czy wyjaśniają pewne sprawy, bo przecież o to właśnie chodzi. Mój tok rozumowania poleciał w kierunku: brudnozielony płyn - świeci się kontrolka z wykrzyknikiem.
Adam
 

Postprzez bodzio44 » 23 lis 2007 15:58:55

Maksimus napisał(a):Myślę ze wycieku nie ma skoro płyn jest w zbiorniczku -.

Masz na mysli zbiorniczek plynu hamulcowego czy oleju wspomagania.Jesli jest olej do wspomagania i nie ma wycieku to jedyna mozliwosc -pompa
bodzio44
 

Postprzez TATAR » 23 lis 2007 21:48:25

Adam napisał(a):Tatar ja chcę pomóc, po prostu nie spotkałem zielonego, a przecież nie wysłałem kolegi po zakupy na kwotę pow. 1000pln. Dobrze, że inni obserwują forum i poprawiają czy wyjaśniają pewne sprawy, bo przecież o to właśnie chodzi. Mój tok rozumowania poleciał w kierunku: brudnozielony płyn - świeci się kontrolka z wykrzyknikiem.


Rozumiem i sie nie czepiam tylko chodziło mi o to ze jest taki płyn zielony :D :wink:
_________________________________
3,2 V6 FRONTERA EVO 1
Avatar użytkownika
TATAR
Prezes
Prezes
 
Posty: 892
Dołączył(a): 10 sie 2007 20:23:37
Lokalizacja: Wodzislaw Sl.
Pochwały: 3
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Postprzez Adam » 23 lis 2007 21:57:04

Nawet nie próbowałem pomyśleć, że się czepiasz, ot po prostu dysponujesz szerszą wiedzą i dzielisz się tym, a o to przecież chodzi.
Adam
 

Postprzez Balkandriver » 23 lis 2007 22:21:32

Chopy, nie kłóćta się.

Zalecany płyn do układu wspomagania Frontery, to DEXRON III, to jest klasa cieczy, tak, jak np. DOT4 w układzie hamulcowym, a produkuje ten specyfik Agip, i Castrol, i kilka innych firm.
Ale on jest czerwonawy. Z zielonym nigdy się nie spotkałem, co nie znaczy, że nie ma, ale sprawa podejrzana.
Na moją osiemnastkę kolega też przyniósł zieloną ciecz, z gatunku tych, co to mogą być w każdym kolorze, ale nie zielonym.
I baaardzo cierpiałem 8)
Odtąd jestem czujny.

BALKANDRIVER
Frontera 2.8 TDi - Long Distance Voyager
http://www.fotolandia4x4.com -> relacje, zdjęcia, filmiki
http://chomikuj.pl/balkandriver -> Mój chomik (nie tylko) Wędrowniczek
Spieszmy się kochać szuter, bo tak szybko odchodzi.
Avatar użytkownika
Balkandriver
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1669
Obrazki: 63
Dołączył(a): 07 lip 2007 18:11:13
Lokalizacja: Smokogród
Pochwały: 8
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Postprzez FROTERKA » 24 lis 2007 09:28:44

A najważniejsze - nie mieszać !

Balkandriver napisał(a):Na moją osiemnastkę kolega też przyniósł zieloną ciecz, z gatunku tych, co to mogą być w każdym kolorze, ale nie zielonym.
I baaardzo cierpiałem 8)
Odtąd jestem czujny.

BALKANDRIVER



Wczoraj napiłam się zielonej żubrówki, zagryzłam różowymi winogonami (na paragonie jest napisane różowe tak naprawdę były fioletowawe) i... :?
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Postprzez mirokez » 24 lis 2007 09:37:21

ja mam czerwony plyn
mirokez
 

Postprzez KOBZI » 24 lis 2007 09:57:05

ja sprawdzę jaki mam :)
a co do mieszania to nie polecam mieszać wódki i szampana :D
napierw była wódzia + śledziki potem szampan i na końcu bleeeeeee

pzdr
Obrazek
Avatar użytkownika
KOBZI
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1432
Dołączył(a): 06 lip 2007 13:16:28
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Postprzez brum » 24 lis 2007 11:54:41

Ja mam czerwony we wspomaganiu i dobrze mi znim. Współpraca jest bardzo dobra :D
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez Elektro001 » 25 lis 2007 00:30:20

Maksimus, na początek wymień płyn w układzie wspomagania, ale przed zalaniem nowego (zalecam DEXRON III czyli czerwony) przepłucz układ np. olejem hydraulicznym typu L-HL.
Elektro001
 

Przewód wspomagania wymiana

Postprzez bardzin » 12 sie 2008 14:47:11

mam pytanie
a mianowicie muszę wymontować przewód wspomagania i dać do zaciśnięcia na nowo .
Ale żeby to mi zrobili muszę dostarczyć stary przewód z końcówkami.
Czy jak odkręcę przewód płyn wypłynie itd. czy po założeniu trzeba to jakoś odpowietrzać??
Czy wystarczy wlać nowy płyn i po zabawie:)
bardzin
 

Postprzez Kogut » 12 sie 2008 21:03:18

Ja tam mechanikiem nie jestem, ale moim zdaniem to na 90% trzeba odpowietrzyć i ja na twoim miejscu od razu bym wymienił płyn on chyba nie jest drogi
Avatar użytkownika
Kogut
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1537
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 gru 2007 19:39:44
Lokalizacja: Sochaczew
Pochwały: 3
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Postprzez bardzin » 12 sie 2008 21:10:03

płyn wymienie i tak na nowy ale muszę się dowiedzieć czy samemu sie za to brać czy raczej nie .
bardzin
 

Postprzez wojtekkk » 13 sie 2008 14:04:19

Czy jak odkręcę przewód płyn wypłynie
-jak nie wypłynie to wyleci.
odpowietrzanie jest proste (i trzeba to zrobić)- tylko jest małe ale--najprawdopodobniej nie uda ci się wykręcić końcówki z przekładni na samochodzie i konieczne będzie wyjęcie przekładni z przewodami i dopiero potem reszta
wojtekkk
 

Następna strona

Powrót do Zawieszenie i układ kierowniczy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość