Witamy !



[B] Stabilizator, tuleje stabilizatora

[B] Stabilizator, tuleje stabilizatora

Postprzez haker » 23 gru 2007 14:02:51

witam mam problem .kupilem wlasnie fronterke 99r 2,2 benz.potzebuje gumy do tylniego stbilizatora.inemoge nigdzie dostac a w oplu zaspiewali za caly 650zl czy ktos mi morze pomuc ?
haker
 

Postprzez brum » 23 gru 2007 14:16:07

3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez haker » 23 gru 2007 14:53:46

dzieki za pomoc ale niemoge nic znalezc .sprubuje zadzwonic tam poswietah.
haker
 

Postprzez wojtekkk » 24 gru 2007 08:32:48

zobacz jescze w sklepie rajdy4x4- może z poliuretanów tam dostaniesz
wojtekkk
 

Postprzez Chris » 21 lip 2008 22:32:39

Witam

Czy ktoś z Was znalazł jakąś tańszą alternatywę niż ASO=650 zł ?

Pozdrawiam
Chris
Chris
 

Postprzez albi » 22 lip 2008 09:03:57

Hej,
slyszalem taka wersja ze do stabilizatora tylnego pasuja gumy od przedniego stablizatora Poloneza. Wymagaja tylko niewielkiego dopracowania, a kosztuja 4-5 zl. Sprobuj sprawdzic w tym kierunku...

pozdrawiam
Andrzej
albi
 

Postprzez maju » 22 lip 2008 17:52:49

Chris napisał(a):Czy ktoś z Was znalazł jakąś tańszą alternatywę niż ASO=650 zł ?


Ta cena to koszt całego drążka z gumami bo te nie występują osobno.
Na tył potrzebujesz po dwie gumy z każdej strony, na górę i dół.
Jedne są sprzedawane osobno, drugie tylko z drążkiem.
Ciekawostka jest taka, że góra i dół są takie same tylko się do tego nie przyznają.
Zamów te co są dostępne (czyli górne) x4 i masz komplet na cały tył.

Skąd to wiem?
Mechanik mi wymieniał te dostępne w ASO i powiedział że te w drążku są takie same...
Avatar użytkownika
maju
Admin
Admin
 
Posty: 599
Obrazki: 0
Dołączył(a): 20 wrz 2007 09:38:57
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Postprzez nightman » 22 lip 2008 20:16:40

też tak słyszałem - gość twierdził w sklepie motoryzacyjnym. Niestety nie maiłem jeszcze czasu sprawdzić
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: tylni stabilizator - help

Postprzez Kołodziej » 18 gru 2008 10:38:50

Witam, ja mam dokładnie taki sam problem - tylny stabilizator. Sprawdzał już ktoś może czy wszystkie 4 gumy są takie same? Skoro te dwie (dolne) występują tylko razem z całym drążkiem to czy zwykły mechanik da radę je wymienić jeśli mu kupię 4 sztuki górnych?


Pozdrawiam,
Kołodziej
Kołodziej
 

Re: tylni stabilizator - help

Postprzez Kołodziej » 18 gru 2008 18:42:20

hmm.... byłem dzisiaj w Inter Cars i mi powiedzieli, że stabilizator ma dwie tuleje - lewa kosztuje 80 zł. a prawa 40, albo na odwrót. To o co tu chodzi? czy te tuleje to to co mi się zużyło czy nie? Jak jest różnica między tulejami a tym za co w ASO wołają 650 zł? Chyba jeśli nie wymontuję tego i z częścią w ręku po sklepach nie pochodzę, to tego nie kupię....
pzdr
Kolodziej
Kołodziej
 

Re: tylni stabilizator - help

Postprzez Balkandriver » 18 gru 2008 20:32:29

Czy czegoś nie wiem :?: :shock:
Tylny stabilizator ma dwie tuleje gumowe, pod metalowymi obejmami, mocowanymi na dwie śruby.
Dziś właśnie wymieniałem przód i tył. Gumki dostałem w serwisie opla, luzem, bez drążka. Tanie nie są, bo po jakieś 40zł/szt, ale kupiłem, choć na Alledrogo można kupić za połowę tej ceny.
Mam jeszcze woreczki z numerami katalogowymi gumek, więc, jeśli potrzeba, jutro mogę podać dane.
Uwaga - stabilizator przedni i tylny mają różną średnicę pręta - przód ma Fi=26mm, tył jest mniejszy i sprzedawcy na Alle-itd nie zawsze zaznaczają, do którego stabilizatora są oferowane gumy.
Mam dodatkowe , chyba na tył, jutro sprawdzę, jeśli tak, to mogę je przekazać potrzebującemu.
Jeśli byłem tak zamotany, że nie dostrzegłem , że tylny stabilizator ma 4 szt tulei gumowych, to mnie poprawcie.
Ale wszelkie źródła i moje krótkowzroczne widzenie zlokalizowały tylko dwie 8)
Pozdrawiam

BALKANDRIVER
Frontera 2.8 TDi - Long Distance Voyager
http://www.fotolandia4x4.com -> relacje, zdjęcia, filmiki
http://chomikuj.pl/balkandriver -> Mój chomik (nie tylko) Wędrowniczek
Spieszmy się kochać szuter, bo tak szybko odchodzi.
Avatar użytkownika
Balkandriver
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1669
Obrazki: 63
Dołączył(a): 07 lip 2007 18:11:13
Lokalizacja: Smokogród
Pochwały: 8
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: tylni stabilizator - help

Postprzez Kołodziej » 18 gru 2008 20:42:17

problem w tym, że ja tego nawet na oczy nie widziałem - to że są 4, to przeczytałem, kawałek wyżej. To, że tych gum się nie wymienia tylko kupuje z całym stabilizatorem to mi dwóch różnych mechaników mówiło. Więc trochę już głupi jestem. Ale dzięki za otuchę
pzdr
Kolodziej
Kołodziej
 

Re: tylni stabilizator - help

Postprzez Michał » 18 gru 2008 21:42:21

Cześć!

We frocie B tylni stabilizator ma 18mm średnicy (przynajmniej w mojej tak jest), są 2 gumy mocujące stabilizator do osi, wyglądają tak samo jak z przodu do nadwozia tylko mają inny otwór (pozostałe rozmiary takie same), można je kupić w rajdy4x4 za około 59 zł za komplet + przesyłka, do przodu też mają w takiej cenie i są z polimeru a nie gumy - więc taniej i lepiej :-)

Do tego tylni sabilizator ma jeszcze 4 gumy przy mocowaniu go do ramy, wszystkie wyglądają tak samo ale jeszcze tego nie rozbierałem więc nie daje sobie nic za to uciać :-). W Weekend robię turne po sklepach to może je kupię i postaram się wymienić - zdam relację jak zrobię. Gumy łączące z osią też będę się starał spasowac od czegoś innego (też mogę dać znać).

Aktualnie jakby ktoś szukał czegoś lepszego to:

http://www.sklep4x4.pl

SPF0971-18K - to powinno pasować do B, na tylni stabilizator (nie sprawdzałem),
SPF0971-24K - to pasuje do B przedni stabilizator 24mm (sprawdzałem),
SPF0971-26K - to frota A przedni stabilizator 26mm
wszystkie po 59 zł za komplet.
Michał
------------------------------------------------------------------
BYŁ: OPEL Frontera B 2000r LONG, 2,2 16V+LPG, Pirelli Scorpion A/T 31" (no około 275/70R16 :-) )
JEEP GC WJ 4.0 2000r LAREDO Lift +4" ,Hankook DynaPro ATm RF10 245/75 R16, K&N, Magnaflow
Avatar użytkownika
Michał
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 186
Dołączył(a): 27 kwi 2008 22:52:31
Lokalizacja: Jaworzno
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: tylni stabilizator - help

Postprzez Kołodziej » 18 gru 2008 22:45:28

Dzięki Michał, ja w międzyczasie wlazłem pod auto i zrobiłem parę fotek:
http://www.bialas.pdg.pl/uploads/1229696124.jpg
http://www.bialas.pdg.pl/uploads/1229669815.jpg
http://www.bialas.pdg.pl/uploads/1229648110.jpg

Jest dokładnie tak jak piszesz - dwie gumy trzymające drążek do osi, oraz po dwie na każdą stronę do zamocowania drążka do ramy.
Luzy u mnie są jak cholera :-) ta trzecim zdjęciu widać nawet, jak poprzedni właściciel owinął drążek taśmą izolacyjną, żeby był grubszy :shock: bo widać guma się wytarła.
Natomiast zupełnie nie rozumiem za co ktoś może wołać 650 zl.

pozdrawiam,
Kołodziej
Kołodziej
 

Re: tylni stabilizator - help

Postprzez wiini » 19 gru 2008 08:55:32

Kołodziej napisał(a):Luzy u mnie są jak cholera :-)
Kołodziej


czy możesz mi powiedzieć jak zachowuje się tył autka z takimi luzami ? u mnie ostatnio dziwnie zaczął pływać tył auta i nie wiem od czego zacząć diagnozę . jeszcze nie sprawdzałem , ale jutro mam zamiar wgramolić się pod auto i każda wskazówka jest przydatna .

pozdrawiam
wiini
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 160
Dołączył(a): 02 sie 2007 08:10:19
Lokalizacja: Zielona Góra
Pochwały: 1
Województwo: Lubuskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: tylni stabilizator - help

Postprzez sylwian70 » 19 gru 2008 10:23:49

W Frocie A gumy na tylni stabilizator są 2 szt.średnica 19mm na przodzie tez 2szt. średnica 26mm oryginaly kosztują ok.50 zł za szt.na allegro niedawno widzialem podrobki za dwadzieścia kilka złotych,ale to było ze 2 tygodnie temu.Na przód mozna przerobić gumy od opla omegi B lub vectra C tylko zewnętrznie trzeba zciąć troche gumy od omegi średnice drązka mają 24,5 mm a vectra C 24mm lub 25,2 mm ale to nie przeszkadza -będą lepiej trzymać ,mam ten patent u siebie i działa a gumka kosztuje 6 zł podrobka.Na tyl mozna sprawdzić od VectraB przednie lub astra G lub kadet tam mają średnice 18mm tylko nie wiem zewnętrznie jakie mają wymiary ale chyba na tył też da sie je dopasić.To dla tych którzy mają ochote na na takie praktyki motania.
sylwian70
 

Re: tylni stabilizator - help

Postprzez Kołodziej » 19 gru 2008 14:54:06

jak zachowuje się tył autka z takimi luzami ?
pozdrawiam[/quote]

Na postoju auto dość mocno się buja lewa-prawa. Efekt podobny do zużytych amortyzatorów, tylko ze przy amorach auto chodzi góra-dół.
Podczas jazdy gdy na zakręcie wpadie w dziurę to strasznie znosi na zewnętrzną - myślę, ze to od tego. Luzy na tych gumach na pewno nie zmniejszają stuków na dziurach ;-)
pzdr
Kolodziej
Kołodziej
 

Re: tylni stabilizator - help

Postprzez Kołodziej » 04 lut 2009 21:34:40

Gumy wymienione.
Gumy drążka: SPF0971-18K kupione w Rajdy 4x4. Zapłaciłem za parę chyba 59 zł. + 20 zł. za przesyłkę.
gumy i tuleje łącznika kupione w ASO: guma (0444348) 3,61 zł. brutto za szt., tulejka metalowa (0444913) 12,85 zł. za szt. Faktycznie gumki górne i dolne są jednakowe, więc trzeba kupić 4 na połączenie łącznika z ramą.
Ja co prawda nie włożyłem nowych tulejek tylko stare, a to dlatego, że stare wydawały się trochę grubsze i ciaśniej się trzymały.

pzdr
Kolodziej
Kołodziej
 

Re: tylni stabilizator - help

Postprzez jack 2.2 dti » 05 lut 2009 10:06:16

Kołodziej napisał(a):Podczas jazdy gdy na zakręcie wpadie w dziurę to strasznie znosi na zewnętrzną - myślę, ze to od tego.



Ja bym raczej stwiał na amorki. Odnośnie drążka stabilizatora to ja jeżdżę bez i jest wszystko OK ( ale mam inne sprężynki :D )
Opel Frontera B sport 2.2 DTI
Obrazek

"Nie walczę na rozum z kimś kto jest nie uzbrojony"
Avatar użytkownika
jack 2.2 dti
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 737
Dołączył(a): 07 kwi 2008 09:26:37
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: tylni stabilizator - help

Postprzez Balkandriver » 05 lut 2009 19:56:49

Przychylam się do diagnozy @jack 2,2 dti.
Za "skakanie" i "przestawianie" auta odpowiada przede wszystkim stan amortyzatorów. Stabilizator reguluje przechyły, choć, jak widać u kilku kolegów, jego brak nie powoduje żadnych negatywnych zjawisk przy pokonywaniu zakrętów na naszych wielce zmuldzonych asfaltach.

BALKANDRIVER
Frontera 2.8 TDi - Long Distance Voyager
http://www.fotolandia4x4.com -> relacje, zdjęcia, filmiki
http://chomikuj.pl/balkandriver -> Mój chomik (nie tylko) Wędrowniczek
Spieszmy się kochać szuter, bo tak szybko odchodzi.
Avatar użytkownika
Balkandriver
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1669
Obrazki: 63
Dołączył(a): 07 lip 2007 18:11:13
Lokalizacja: Smokogród
Pochwały: 8
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Następna strona

Powrót do Zawieszenie i układ kierowniczy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość