Witamy !



[A] Problem z hamulcami z przodu

Re: Problem z hamulcami z przodu

Postprzez kasalka » 17 maja 2010 22:58:28

wikked napisał(a):taaaa, gość się postarał żeby wszystko objaśnić to z Niego "brudasa" robicie, ech...... i jak tu pomagać.;)

Ta część stołu to i tak w miarę mało zagracona bo najczęściej używana
wcale mi te komentarze nie przeszkadzają, a nawet poprawił mi się humor. W końcu mój warsztat-garaż gdzie prawie nikt nie ma wstępu. A najlepsze to jak czasem dzwoni do mnie sąsiad, że czegoś potrzebuje to mówię mu gdzie to jest i zawsze znajduje.
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Zacisk Hamulcowy przedni

Postprzez Pavlo » 10 cze 2010 16:09:45

koledzy mam pytanko czy zacisk hamulcowy przedni od
OPEL FRONTERA A 1998 silnik 2.2 16V bedzie pasował do sporta 2.0 :?:
:gears:
Pavlo
 

Re: Zacisk Hamulcowy przedni

Postprzez Cobreti25 » 10 cze 2010 20:03:56

Który potrzebujesz :?: mam prawy :lol:
Fiat Grand Cherokee 5,2 V8 Lift 2,5" BFG AT 32"...

Frotka Short Lift 2" Wolf Uragano MT 32" Snorkel... było....

" Gdyby kobiety mówiły to co myślą, nie byłoby normalnie, ale przynajmniej dałoby się je zrozumieć"
Pomoc: (Kalisz i okolice)793344522
Avatar użytkownika
Cobreti25
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 695
Obrazki: 0
Dołączył(a): 14 sie 2009 20:56:35
Lokalizacja: Kalisz
Pochwały: 3
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Problem z hamulcami z przodu

Postprzez kasalka » 11 cze 2010 01:03:09

Lady_Killer napisał(a):
Pawel - Amor napisał(a):
FROTERKA napisał(a):Wy chyba nie widzieliście prawdziwego bajzlu... :mrgreen:

...zajrzyjcie do... damskiej torebki... :wink: :)

Albo do szafki z męskimi ubraniami :P :P

troszku późno odpowiadam . Moja szafka na ubrania jest raczej ubogo upchana (boję się, że się tu zarejestrowała pewna osoba i mi się za to dostanie) Wszystko prane na bieżąco ale "opinia obiegowa"?!? Kłótnia? NIE. Garaż, auto, oleje i smary, są w mojej opiece. A szczegółów nie opiszę :)
Ostatnio edytowano 11 cze 2010 09:45:13 przez kasalka, łącznie edytowano 1 raz
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zacisk Hamulcowy przedni

Postprzez Pavlo » 11 cze 2010 05:53:46

Cobreti25 napisał(a):Który potrzebujesz :?: mam prawy :lol:

niestety potrzebuje lewy a dokładnie samo jarzmo - niestety jarzmo ciezko kupic a w oplu chca za to 630pln :wsciekly: za to jarzmo to hamulców tylnych nowszej frontery w intercarsie kosztuje 43pln :lol:
Pavlo
 

Re: Problem z hamulcami z przodu

Postprzez jrzeuski » 11 cze 2010 08:05:11

Może ktoś z Wawy ci kupi na zlocie i przywiezie?
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Zacisk Hamulcowy przedni

Postprzez Cobreti25 » 11 cze 2010 13:57:30

Pavlo napisał(a):
Cobreti25 napisał(a):Który potrzebujesz :?: mam prawy :lol:

niestety potrzebuje lewy a dokładnie samo jarzmo - niestety jarzmo ciezko kupic a w oplu chca za to 630pln :wsciekly: za to jarzmo to hamulców tylnych nowszej frontery w intercarsie kosztuje 43pln :lol:


Lewy Mam ale po "przejściach" (sprawny)
Jutro będę u rodziców to zrobie zdjęcia i Ci wyślę :mrgreen:
Fiat Grand Cherokee 5,2 V8 Lift 2,5" BFG AT 32"...

Frotka Short Lift 2" Wolf Uragano MT 32" Snorkel... było....

" Gdyby kobiety mówiły to co myślą, nie byłoby normalnie, ale przynajmniej dałoby się je zrozumieć"
Pomoc: (Kalisz i okolice)793344522
Avatar użytkownika
Cobreti25
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 695
Obrazki: 0
Dołączył(a): 14 sie 2009 20:56:35
Lokalizacja: Kalisz
Pochwały: 3
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Problem z hamulcami z przodu

Postprzez Pavlo » 11 cze 2010 18:54:07

Dzis doszedł do mnie ten kompletny zacisk od froty 2.2 rocznik 1998 koszt 95pln odrazu dla potomnych pisze ze niestety nie pasuje do sporta silnk 2.0.
generalnie zalezy mi na samym jarzmie jak by ktos mial - moja fota nie ma abs-u to model z poczatku 95roku


Może ktoś z Wawy ci kupi na zlocie i przywiezie?


a co bedzie handel czesciami na zlocie :) ?
Pavlo
 

Re: Problem z hamulcami z przodu

Postprzez jrzeuski » 14 cze 2010 13:23:54

Pavlo napisał(a):
Może ktoś z Wawy ci kupi na zlocie i przywiezie?


a co bedzie handel czesciami na zlocie :) ?

Ano był, ale głownie do Froty B. Tym niemniej ja swoje zamówienie do A odebrałem (prawie w komplecie). W tym jarzmo do zacisku hamulcowego :)
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [A] Problem z hamulcami z przodu

Postprzez Robo4x4 » 25 paź 2018 11:47:50

Nie chce nowego tematu tworzyc wiec sie podczepie.

Mam zapieczony przed lewy hamulec. Ściągnąłem prowadnice (siłą) reszta wisi podwieszona na trytkach. Che teraz zobaczyć co z tłokiem itp i uniknąć odpowietrzania całego układu. (nie ma kanały w okolicy a auto jest unieruchomione)

Pytanie:

Czy zaciśniecie przewodu gumowego jest bardzo ryzykowne ? Moza to ogarnąć tj demontaż hamulca bez odpowietrzania układu?

Dzięki za wszelkie podpowiedzi.; Jutro jest okno pogodowe na tego typu plenerowa naprawę wiec warunki nie łatwe.
Robo4x4
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 03 maja 2017 20:01:03
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1995-1998

Re: [A] Problem z hamulcami z przodu

Postprzez nightman » 25 paź 2018 12:21:52

Robo4x4 napisał(a):Nie chce nowego tematu tworzyc wiec sie podczepie.
Mam zapieczony przed lewy hamulec. Ściągnąłem prowadnice (siłą) reszta wisi podwieszona na trytkach. Che teraz zobaczyć co z tłokiem itp i uniknąć odpowietrzania całego układu. (nie ma kanały w okolicy a auto jest unieruchomione)
Pytanie:
Czy zaciśniecie przewodu gumowego jest bardzo ryzykowne ? Moza to ogarnąć tj demontaż hamulca bez odpowietrzania układu?
Dzięki za wszelkie podpowiedzi.; Jutro jest okno pogodowe na tego typu plenerowa naprawę wiec warunki nie łatwe.

Zależy co chcesz zobaczyć by odpowiedzieć na pytanie " co z tłokiem". Aby widzieć częściowy stan tłoczka i to jak pracuje ( czy go chwyciło czy nie ), odchylasz zacisk, wyjmujesz klocki, wkładasz jakąś przeszkodę pomiędzy tłok i zacisk ( tak żeby ci tłok cały nie wyskoczył i wyszedł ze 2cm od poziomu zero ), sadzasz kogoś do auta - odpalasz silnik i niech ktoś ci wciśnie hamulec. Jak tłoczek zacznie wychodzić, i nie będzie cieknął to znaczy że działa. Inna historia to stan gumek na tłoczku - tanie jak barszcz, ale jak są padnięte to tłoczek szlag trafi wcześniej lub później (ze wskazaniem na wcześniej). Do tego miejsca odpowietrzać nie musisz, tylko musisz zaopatrzyć się w jakiś cóś, którym ten tłoczek wepchniesz później do pozycji ZERO, by zacisk wszedł na klocki.
A) Jak tłoczek nie wyjdzie znaczy że zapieczony.
B) Jak koło tłoczka zacznie cieknąć, to znaczy że konieczne będzie kupienie reparaturek i rozebranie całości w pizdu.
Jeżeli gumka uszczelniająca tłoczek będzie potargana coś zacznie cieknąć, to masz na 90% szanse, że będziesz musiał również kupić nowy tłoczek,całość rozebrać, wymienić i odpowietrzyć. Nie ma tego złego, przy okazji wymienisz sobie płyn hamulcowy, bo wg tego co opisujesz chyba jeszcze wymieniany nie był :)
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: [A] Problem z hamulcami z przodu

Postprzez Robo4x4 » 25 paź 2018 16:56:59

nightman napisał(a):
Robo4x4 napisał(a):Nie chce nowego tematu tworzyc wiec sie podczepie.
Mam zapieczony przed lewy hamulec. Ściągnąłem prowadnice (siłą) reszta wisi podwieszona na trytkach. Che teraz zobaczyć co z tłokiem itp i uniknąć odpowietrzania całego układu. (nie ma kanały w okolicy a auto jest unieruchomione)
Pytanie:
Czy zaciśniecie przewodu gumowego jest bardzo ryzykowne ? Moza to ogarnąć tj demontaż hamulca bez odpowietrzania układu?
Dzięki za wszelkie podpowiedzi.; Jutro jest okno pogodowe na tego typu plenerowa naprawę wiec warunki nie łatwe.

Zależy co chcesz zobaczyć by odpowiedzieć na pytanie " co z tłokiem". Aby widzieć częściowy stan tłoczka i to jak pracuje ( czy go chwyciło czy nie ), odchylasz zacisk, wyjmujesz klocki, wkładasz jakąś przeszkodę pomiędzy tłok i zacisk ( tak żeby ci tłok cały nie wyskoczył i wyszedł ze 2cm od poziomu zero ), sadzasz kogoś do auta - odpalasz silnik i niech ktoś ci wciśnie hamulec. Jak tłoczek zacznie wychodzić, i nie będzie cieknął to znaczy że działa. Inna historia to stan gumek na tłoczku - tanie jak barszcz, ale jak są padnięte to tłoczek szlag trafi wcześniej lub później (ze wskazaniem na wcześniej). Do tego miejsca odpowietrzać nie musisz, tylko musisz zaopatrzyć się w jakiś cóś, którym ten tłoczek wepchniesz później do pozycji ZERO, by zacisk wszedł na klocki.
A) Jak tłoczek nie wyjdzie znaczy że zapieczony.
B) Jak koło tłoczka zacznie cieknąć, to znaczy że konieczne będzie kupienie reparaturek i rozebranie całości w pizdu.
Jeżeli gumka uszczelniająca tłoczek będzie potargana coś zacznie cieknąć, to masz na 90% szanse, że będziesz musiał również kupić nowy tłoczek,całość rozebrać, wymienić i odpowietrzyć. Nie ma tego złego, przy okazji wymienisz sobie płyn hamulcowy, bo wg tego co opisujesz chyba jeszcze wymieniany nie był :)


pytanie co do jest pozycja zero, byl problem ze ściągnięciem ( sila razy mlot) aby to zsunac z tarczy. Tlok wystaje na jakies kilka milimetrow nie wyglada na pozycje ZERO tj zlicowany z jarzmem

Foto
https://imgur.com/a/10nPpfR
Robo4x4
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 03 maja 2017 20:01:03
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1995-1998

Re: [A] Problem z hamulcami z przodu

Postprzez nightman » 25 paź 2018 19:06:40

Zero to wg mnie zlicowany z naciskiem. Jak nie chce wejść w miarę łatwo to na pewnie masz obrdzewiały tłok i wbicie na maxa uniemożliwi jego wyjęcie. Kiedys tak sobie zrobiłem i zamiast 30zeta za nowy tłoczek zabuliłem za zacisk
Tłoczki łatwo wchodzą domowej roboty ściągaczem, czyli ramie i wkręcana śruba wciska tłok
Tak czy siak tłok ma chować sie w miare łatwo a wychodzić po wciśnięciu hamulca. Jak ma duże opory to zapowiada sie rozbiórka. Z praktyki jak juz się bawić to 4 koła za wczasu
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: [A] Problem z hamulcami z przodu

Postprzez dziobaku » 16 lis 2018 22:28:51

podepnę sie do tematu, ja mam mieki hamulec za pierwszym razem następne naciśnięcia to pedał sie trochę podnosi, hamulec coś tam działa czuć że przód nurkuje auto traci prędkość
tylko oświeca sie kontrolna od ręcznego (poziom płynu w normie) po puszczeniu pedału kontroka szybciej lub woniej gaśnie
dziobaku
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 14
Dołączył(a): 04 lut 2017 22:51:26
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [A] Problem z hamulcami z przodu

Postprzez Semir » 16 lis 2018 22:48:57

Sprawdź klocki czy są ok. Korektor hamowania.
Na korektorze też jest odpowietrznik. Zobacz czy działa.

Może masz zapowietrzone hamulce. Mogą też być zapieczone
tłoczki i hamulce nie pracują jak należy.

Tyle tak na szybko.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A] Problem z hamulcami z przodu

Postprzez dziobaku » 17 lis 2018 08:25:21

probem pojawi sie po remoncie hamulców (nowe tarcze, klocki, czyszczenie tłoczków nowe komplety uszczelek, wyczyszczone prowadnice) wygląda to trochę na zapowietrzony hamulec (a może na padnięta sekcje w pompce), ale dlaczego ta kontrolka sie oświeca. z tego co tu czytam możne to być wina podciśnienia, bo czujnik od ręcznego i poziomu płynu wyeliminowany (mimo wypiętych kabelków oświeca sie nadal)
dziobaku
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 14
Dołączył(a): 04 lut 2017 22:51:26
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [A] Problem z hamulcami z przodu

Postprzez nightman » 17 lis 2018 13:46:09

Oczywiście że może to również być problem z podciśnieniem. Tu jednak przy braku podciśnienia hamulec powinien być twardy. Odpal silnik i deptaj hamulec - oświeci sie kontrolka czy oświeca sie tylko na zgaszonym silniku?
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: [A] Problem z hamulcami z przodu

Postprzez dziobaku » 17 lis 2018 16:30:29

kontrolka oświeca sie na odpalonym silniku podczas naciskania pedału, oświeca sie imimo puszczenia pedału swieci jeszcze chwike kilka sekund i gaśnie, znou hamulec a ona znowu sie oświeca. jak delikatnie wciskam to moze sie nie zaświecić, podczas normalnego hamowania świeci zawsze
i jeszcze jedno gdzies natknałem sie że odpowietrzamy od ewego przodu... i na włączonym zapłonie, to prawda? ma to jakis wpyw?
dziobaku
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 14
Dołączył(a): 04 lut 2017 22:51:26
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [A] Problem z hamulcami z przodu

Postprzez nightman » 17 lis 2018 18:12:25

Czy po wyłączeniu auta jak kontrolka nie świeci i ponownym przekręceniu zapłonu po kilku minutach czy kontrolka jest oświecona czy nie? Hamulca nie tykasz.
Tak czy inaczej ja bym zaczął od weryfikacji podciśnienia bo jak na serwie bedzie slabe lub bedzie znikać to będzie świecić
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: [A] Problem z hamulcami z przodu

Postprzez dziobaku » 17 lis 2018 22:51:08

jak nie świeci i zgasze sinik i zaraz odpale to nadal nie świeci, zaświeca sie tylko jak wciskam hamulec, spróbuje to podciśnienie sprawdzić pompką z manometrem gdzieś czytałem o szczelności, ale jeśli szczelność wypadnie dobrze to jak sprawdzić wydajność vacum tez manometrem? (tylko nie mam do podciśnienia) i jeśli sie oświeca przez podciśnienie przy hamowaniu to musi byc jakiś czujnik może w serwie
dziobaku
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 14
Dołączył(a): 04 lut 2017 22:51:26
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Układ hamulcowy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron