Witamy !



[A/B] ABS

[A/B] ABS

Postprzez borus » 24 wrz 2008 08:12:39

Witam!

Otwieram nowy temat, żeby nie mieszać....
Nowe autko, dla mnie :) nie zwruciłem uwagi przy kupnie i nie podpytałem poprzedniego właściciela i ABS.
Mianowicie wygląda to tak: kontrolka nie świeci się wogóle, ABS nie działa, koła przy hamowaniu można normalnie zablokować. Oczywiście urządzenie w aucie jest napewno :)
Podpowiedzcie od czego zacząć aby weliminować tę usterkę, gdzie i czego szukać.....
borus
 

Re: ABS - frontera long B 99'

Postprzez KOBZI » 24 wrz 2008 11:05:42

tak po pierwsze to sprawdź bezpiecznik od ABS-u

a jak dobry to będziemy radzić dalej :)
Obrazek
Avatar użytkownika
KOBZI
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1432
Dołączył(a): 06 lip 2007 13:16:28
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: ABS - frontera long B 99'

Postprzez mazurkas007 » 24 wrz 2008 13:11:38

1 - wstaw żarówkę kontrolki ABS, prawdopodobnie coś jest uszkodzone i właściciel wymontował aby nie straszyła przy sprzedaży
2 - czujniki i kable od czujników przy przednich kołach ( przy piastach )
3 - kable od czujników przy tylnym moście ( wchodzą w most ) bo lubią zgnić czasami
4 - zębatki z przodu
5 - moduł sterowania

a najlepiej jedź zrób diagnostykę i dostaniesz wszystko czarno na białym.
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: ABS - frontera long B 99'

Postprzez borus » 24 wrz 2008 21:35:52

BYLEM NA DIAGNOSTYCE, tech (taki prawdziwy) :) wywalil ze brak sygnalu z czujnika tylnych kol, z przodem jest wszystko w pozadku, koles podpowiedzial mi ze w slupku jest jakies zlacze ktore czest sniedzieje itd. Nie zdazylem jeszcze tego sprawdzic, ale czeka mnie przeczesanie calej wiazki.... Jezeli chodzi o wymiane zarowki, to faktycznie jest to bardz prawdopodobne ze sie albo zjarala albo ktos ja wymontowal. Pytanie jak sie zabrac do rozkrecenia zegarow?
borus
 


Re: ABS - frontera long B 99'

Postprzez borus » 24 wrz 2008 21:40:57

dzieki sliczne jutro chyba bede walczyl z tematem!! pozdrawiam!!
borus
 

Re: ABS - frontera long B 99'

Postprzez borus » 25 wrz 2008 21:16:31

ABS juz działa, żarówka była wyciągnięta, przyczyna jej swiecenia byl urwany jeden przewod przy zlaczu obok zbiornika paliwa. Zarowke wstawilem, przewod polutowalem i dziala jak nowe!! Wazne jest to ze blad ABS-u zniknal po przejechaniu paru metrow!
Czas naprawy to 1,5h.
Pozdrawiam!!
borus
 

Re: ABS - frontera long B 99'

Postprzez KOBZI » 25 wrz 2008 21:42:23

a skurczybyk sprzedający samochód to se tą żarówę powinien wsadzić w ...........
ale ważne że teraz działa

pzdr
Obrazek
Avatar użytkownika
KOBZI
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1432
Dołączył(a): 06 lip 2007 13:16:28
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: ABS - frontera long B 99'

Postprzez borus » 26 wrz 2008 07:03:47

Masz oczywiscie racje, ale autko kupile w dobrych pieniazkach i naprawa niewiele mnie kosztowala, takze .... niech mu ziemia lekka bedzie ;)....
borus
 

Kontrolka A B S-u nie zgasła?

Postprzez tomsor » 26 sty 2009 19:08:31

Witam,podczas ostatniej jazdy po odpaleniu kontrolka abs nie zgasła, teraz auto stoi a mnie grypa uziemiła w łóżku jak się lepiej poczuję to chciałbym to naprawić lecz nie wiem od czego mam zacząć.Może ktoś z Was to przerabiał i rzuci jakąś radą.Z góry dzięki.Moje autko to Frotka A 2.8.Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
tomsor
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 144
Obrazki: 0
Dołączył(a): 02 sty 2009 23:16:02
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Kontrolka A B S-u nie zgasła?

Postprzez brum » 26 sty 2009 22:46:17

Bezpiecznik, czujniki przy kołach (sprawdzić kompem) tak na początek
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Kontrolka A B S-u nie zgasła?

Postprzez tomsor » 26 sty 2009 23:25:27

Ok.faktycznie może to jakiś drobiazg a ja zawracam Wam głowę.Tłumaczy mnie tylko gorączka :oops: Dzięki.
Avatar użytkownika
tomsor
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 144
Obrazki: 0
Dołączył(a): 02 sty 2009 23:16:02
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

ABS

Postprzez Andrzej50 » 12 lut 2009 20:57:54

Witam kto wie gdzie jest sterownik ABS long 2.2 TDi 2004 rok
Pozdrowienia
Andrzej50
 

Re: ABS

Postprzez ADAM SP3WXO » 12 lut 2009 21:08:05

Wszystkie forty B mają sterownik ABS zintegrowany z pompą ABS ( patrząc na silnik to jest to po lewej stronie przy grodzi)
ADAM SP3WXO
 

Re: ABS

Postprzez mizsio » 12 lut 2009 21:11:39

Andrzej50 napisał(a):2.2 TDi


DTI
mizsio
 

Re: ABS

Postprzez Andrzej50 » 13 lut 2009 14:25:03

ADAM SP3WXO napisał(a):Wszystkie forty B mają sterownik ABS zintegrowany z pompą ABS ( patrząc na silnik to jest to po lewej stronie przy grodzi)

dziękuję kolego za podpowiedz Pozdrawiam szerokości
Andrzej50
 

Re: Kontrolka A B S-u nie zgasła?

Postprzez Mrok » 16 lut 2009 23:39:19

U mnie regularnie zapala się po mocnym depnięciu hamulca i już nie gaśnie do wyłączenia silnika. ABS działa zawsze, nawet jak kontrolka się pali. Elektryk rozkłada ręce, w Trasku (http://www.trasek.com.pl/) gdzie serwisuję Frotę też nie bardzo znaleźli. Mam tak ponad pół roku i nie miałem jeszcze problemów z hamowaniem i ABSem więc póki co przestałem się przejmować.
Mrok
 

Re: Kontrolka A B S-u nie zgasła?

Postprzez dljm » 17 lut 2009 06:47:25

Mrok napisał(a):U mnie regularnie zapala się po mocnym depnięciu hamulca i już nie gaśnie do wyłączenia silnika. ABS działa zawsze, nawet jak kontrolka się pali. Elektryk rozkłada ręce, w Trasku (http://www.trasek.com.pl/) gdzie serwisuję Frotę też nie bardzo znaleźli. Mam tak ponad pół roku i nie miałem jeszcze problemów z hamowaniem i ABSem więc póki co przestałem się przejmować.


ja bym sprawdził koronki ABS-u przy kołach, może któraś jest zawalona błotem, albo skorodowana, lub pęknięta

u mnie tak było tylko że ABS raz się zapalał, a raz nie
... najbardziej zagorzałymi przeciwnikami automatów, są najczęściej ludzie, którzy nigdy nimi nie jeździli ...
Avatar użytkownika
dljm
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1447
Obrazki: 1
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:00:40
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Kontrolka A B S-u nie zgasła?

Postprzez tomsor » 22 lut 2009 20:46:05

Sprawdziłem bezpiecznik jest ok. Świecąca kontrolka też mi nie przeszkadza nawet pasuje do tej po prawej stronie od napędów :mrgreen: gorzej że A B S nie działa :( .jak znajdę czas to sprawdzę czujniki przy kołach i koronki.Mam pytanie czy Frotka A z 95 roku 2.8 posiada gniazdo diagnostyczne ,jeżali tak to gdzie?Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
tomsor
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 144
Obrazki: 0
Dołączył(a): 02 sty 2009 23:16:02
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Hamulce & ABS

Postprzez maciar » 03 cze 2009 17:46:19

Od dawna czułem słabe hamulce we froci.Na śliskim blokuje przód a tył nie.Postanowiłem zajrzec do korektora . Rozebrałem nic niezobaczyłem, przesmarowałem,trzpień pracuje zostaje mi stwierdzic że ok .Chciałem go wywalić ale analizując okazuje sie że ma on chyba jeszcze jakąś funkcje gdyż wchodzą do niego dwie rurki z czego jedna od pompy sterującej bezpośrednio a druga wysterowana pompą ABS.Takiego dziwadztwa jeszcze niewidziałem .Zacząlem testować i wychodzi że tył zwalnia ale tylko tyle,wypad na mokrą trawe 60km/h pedał w podłoge i ........pa.Przód ok przepuszcza a tył nawet niemyśli o blokowaniu.Powiecie zaciski,klocki itp. nic z tego wszystko gra po wyjęciu bezpiecznika abs tył blokuje,błędów abs 0.Jak to ugryść nasze frotki mają abs dwukanałowy z jakimś obejściem czy cuś.Jesli macie koncept chętnie poczytam,może jakieś informacje techniczne.Testowałem bosch-em kts a moze jakiś inny program ma testowanie pompy abs.Moze ktos dokładnie sprawdzic czy blokuje tył na śliskim z napędem na tył(przy 4x4 bedzie blokował przez przekładnie)Dzieki za ew.uwagi
tel. 504 035 487
Avatar użytkownika
maciar
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1280
Obrazki: 1
Dołączył(a): 16 mar 2008 20:15:33
Lokalizacja: Biała Podlaska
Pochwały: 16
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Następna strona

Powrót do Układ hamulcowy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron