Witamy !



[All] Vacum pompa - słabe wspomaganie hamulców

Re: Vacum pompa - słabe wspomaganie hamulców

Postprzez sh0rty » 24 sty 2013 14:05:28

mam pytanko, ktoś wie gdzie powinna iść ta rurka z podciśnieniem? (chodzi o to co leży na pompce ręcznej paliwa)
to wychodzi z głównego przewodu pompy vacum i nie wiem gdzie to powinno byś wciśnięte... a gdzieś powinno :]

http://i46.tinypic.com/vs2cjt.jpg
AT 30" + lift prawie 2"
mówią, że off-road wciąga :]
Avatar użytkownika
sh0rty
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 212
Obrazki: 0
Dołączył(a): 06 paź 2011 09:33:20
Lokalizacja: Skierniewice
Pochwały: 1
Województwo: Łódzkie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Vacum pompa - słabe wspomaganie hamulców

Postprzez Komand » 24 sty 2013 14:10:51

sh0rty napisał(a):mam pytanko, ktoś wie gdzie powinna iść ta rurka z podciśnieniem? (chodzi o to co leży na pompce ręcznej paliwa)
to wychodzi z głównego przewodu pompy vacum i nie wiem gdzie to powinno byś wciśnięte... a gdzieś powinno :]

http://i46.tinypic.com/vs2cjt.jpg

Domyślam się że do tej puszki pomiędzy pompą wtryskową a silnikiem (tej co steruje EGRem).
U mnie nie ma tego całego osprzętu do sterowania EGRem więc głowy nie daję...
Komand
 

Re: Vacum pompa - słabe wspomaganie hamulców

Postprzez sh0rty » 31 sty 2013 14:16:07

zaślepiłem ten przewód i tyle, nie robi róznicy w sumie.. mimo wszystko po odpowietrzeniu hebli są super tylko jak vacu nabierze przy pierwszym hamowaniu git, później gorzej, trzecie prawie zero...
stąd pomysł żeby zając się vacum, ale teraz pytanie czy ktoś próbował wstawiać większy zbiornik podciśnienia?

tak na zdrowy rozum, jakby był większy to na dłużej starczy??
czy może lepszym pomysłem jest kupienie i zmotanie np elektrycznego vacum ?
Ostatnio edytowano 31 sty 2013 14:27:30 przez sh0rty, łącznie edytowano 1 raz
AT 30" + lift prawie 2"
mówią, że off-road wciąga :]
Avatar użytkownika
sh0rty
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 212
Obrazki: 0
Dołączył(a): 06 paź 2011 09:33:20
Lokalizacja: Skierniewice
Pochwały: 1
Województwo: Łódzkie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Vacum pompa - słabe wspomaganie hamulców

Postprzez Trzeci » 31 sty 2013 14:24:59

Podobno pasuje altek z vacum od almery 2.0 D ... tam vacum dział super podobno i jest to 100A . rozstaw śrub pasuje tylko trzeba motac przód altka. Koło pasowe inne i trzeba je cofnąc w strone altka

Tez myślałem o elektrycznej pompce tylko nie wiem jak ma byc wydajność jakie podciśnienie na zbiorniku...
Avatar użytkownika
Trzeci
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1479
Obrazki: 5
Dołączył(a): 05 paź 2010 17:40:44
Lokalizacja: Usa
Pochwały: 14
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Vacum pompa - słabe wspomaganie hamulców

Postprzez sh0rty » 31 sty 2013 14:31:37

mówisz o takim:
http://moto.allegro.pl/nowy-alternator-nissan-primera-sunny-almera-2-0d-i2941010631.html
ciekawe czy udałoby się to jakoś ładnie wpasować...

a większy zbiornik podciśnienia to słaby pomysł?
AT 30" + lift prawie 2"
mówią, że off-road wciąga :]
Avatar użytkownika
sh0rty
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 212
Obrazki: 0
Dołączył(a): 06 paź 2011 09:33:20
Lokalizacja: Skierniewice
Pochwały: 1
Województwo: Łódzkie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Vacum pompa - słabe wspomaganie hamulców

Postprzez jrzeuski » 31 sty 2013 14:36:16

sh0rty napisał(a):a większy zbiornik podciśnienia to słaby pomysł?
Zbiornik jest tylko po to, żeby wspomaganie hamulców nie padło od razu jak zgaśnie silnik. Większy zapewni dłuższe działanie, ale dłużej trwa wypompowanie z niego powietrza przy rozruchu silnika. Nie jest to jednak problemem przy sprawnej vacumpompie.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Vacum pompa - słabe wspomaganie hamulców

Postprzez Trzeci » 31 sty 2013 14:39:13

No większy zbiornik to większe zapotrzebowanie na wydajność co z tego ze go zwiększysz jak pompa nie da rady zassać tam nie ma zaworu zwrotnego i ciśnieniowego. Chyba ze zamontujesz . Tak o tym mowiłem . Podobno da sie bo już jeździ tak frotka 2.3 . jak dobrze pamietam to kolega maciar mi pisał o tym.
Pompa w 2.3 to straszny badziew ona nie trzyma ciśnienia po wyłączeniu silnika 1 depnięcie i nie ma już podciśnienia.
Avatar użytkownika
Trzeci
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1479
Obrazki: 5
Dołączył(a): 05 paź 2010 17:40:44
Lokalizacja: Usa
Pochwały: 14
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Vacum pompa - słabe wspomaganie hamulców

Postprzez jrzeuski » 31 sty 2013 14:47:59

Jeśli już motać zawór zwrotny to zaraz za pompą a nie przy zbiorniku. Tylko skoro pompa słaba to czy da radę go otworzyć? ;-)
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Vacum pompa - słabe wspomaganie hamulców

Postprzez Trzeci » 31 sty 2013 14:53:24

No własnie... nie da rady pewnie go otworzyć . Spędziłem wiele godzin na szukaniu alternatywy ale wszedzie jest że ktos tam słyszał że ktos gdzies zmotał elektryczne ale konkretów nic. Jedynie ten altek z nissana ma duże szanse powodzenia
Avatar użytkownika
Trzeci
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1479
Obrazki: 5
Dołączył(a): 05 paź 2010 17:40:44
Lokalizacja: Usa
Pochwały: 14
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Vacum pompa - słabe wspomaganie hamulców

Postprzez Shreck22 » 31 sty 2013 15:13:10

Walczyłem ponad rok z Vacum na rożne sposoby ją naprawiając, wymieniając łopatki, biorąc podciśnienie z innych miejsc, ale nic. Skończyło się ze za 500 zł kupiłem nowy altek z pompą.
Shreck22
Maniak
Maniak
 
Posty: 476
Obrazki: 0
Dołączył(a): 26 sie 2009 20:26:12
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Vacum pompa - słabe wspomaganie hamulców

Postprzez Komand » 31 sty 2013 15:34:40

Shreck22 napisał(a):Walczyłem ponad rok z Vacum na rożne sposoby ją naprawiając, wymieniając łopatki, biorąc podciśnienie z innych miejsc, ale nic. Skończyło się ze za 500 zł kupiłem nowy altek z pompą.

Aż zapytam: gdzie kupiłeś NOWY alternator z pompą do 2.3?
Czy masz na myśli NOWY=REGENEROWANY?
Komand
 

Re: Vacum pompa - słabe wspomaganie hamulców

Postprzez emil1906 » 05 lut 2013 20:11:47

Vacum bardzo tanio można zregenerować!Wystarczy zlecić przetoczenie korpusu w celu zlikwidownia rys i planowania pokrywy jeśli jest porysowana.
Tylko trzeba wykombinować nowe łopatki:)fabryczne wykonane są z grafitu(a to kurestwo jest drogie,trudno dostępne a przede wszystkim nie ścieralne:))

-- Dodano Wt 05 lut 2013 20:12:52 --

jakiś czasem temu znalazłem na allegro nową vacu pompe za 400zł
emil1906
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 31 maja 2010 17:15:07
Lokalizacja: Żywiec
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: Vacum pompa - słabe wspomaganie hamulców

Postprzez Shreck22 » 06 lut 2013 13:50:34

Komand napisał(a):
Shreck22 napisał(a):Walczyłem ponad rok z Vacum na rożne sposoby ją naprawiając, wymieniając łopatki, biorąc podciśnienie z innych miejsc, ale nic. Skończyło się ze za 500 zł kupiłem nowy altek z pompą.

Aż zapytam: gdzie kupiłeś NOWY alternator z pompą do 2.3?
Czy masz na myśli NOWY=REGENEROWANY?


Blank nowa kupiłem w Gliwicach w sklepie z częściami do Opla. Na google znalazłem.

emil1906 napisał(a):Vacum bardzo tanio można zregenerować!Wystarczy zlecić przetoczenie korpusu w celu zlikwidownia rys i planowania pokrywy jeśli jest porysowana.
Tylko trzeba wykombinować nowe łopatki:)fabryczne wykonane są z grafitu(a to kurestwo jest drogie,trudno dostępne a przede wszystkim nie ścieralne:))

-- Dodano Wt 05 lut 2013 20:12:52 --

jakiś czasem temu znalazłem na allegro nową vacu pompe za 400zł



Regenerowanie nie pomogło, przetaczanie nie jest łatwe ale się da, łopatki nowe też miałem, to się na złość potem obrobił wałek na końcu, na który wchodzą bebechy z pompy.
Shreck22
Maniak
Maniak
 
Posty: 476
Obrazki: 0
Dołączył(a): 26 sie 2009 20:26:12
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [All] Vacum pompa - słabe wspomaganie hamulców

Postprzez lewy » 31 sie 2013 08:30:19

o losie... 6 stron wypocin i widać że nie ma tu żadnego mechanika.

Po pierwsze jak każdy z was stwierdził na 100% że to pompa padła???

po drugie nikt nie napisał jakie ma być podciśnienie i jaka wydajność pompy.

vacuometr - wskaźnik boost z allegro ma na skali zasysanie do -1bar

cały układ vacum dla 2.3td:

1. pompa: 3 otwory, zasilanie olejem, powrót do miski oleju, wąż podciśnienia
2.wąż podciśnienia idzie do serwa
3. 30cm od pompy na wężu jest zaworek zwrotny żeby podciśnienie nie wracało na pompę
4. przed zaworkiem jest wyjście na egr
5. od zaworka zwrotnego wąż idzie do trójnika
6. trójnik rozdziela powietrze na serwo i zbiornik podciśnienia.



żeby zbadać czy pompa działa:
1. wywalamy wyjście na egr i podłączamy w to miejsce vacuometr
2. po dokonaniu odczytu zaślepiamy to wyjście (kawałek wężyka nałożyć i wkręcić śrubkę w drugi koniec). Tu trzeba dowiedziec się jakie podciśnienie ma być a jakie jest. u mnie pokazuje -0.8bar
3. odpalamy auto na 1 minutę i gasimy.
4. teraz zdejmujemy naszą zaślepkę powinno zasyczeć
a) zasyczało- jest ok
b) nie zasyczało- sprawdź połączenia przewodów podciśnienia czy nie ma nieszczelności i powtórz test. Jeśli dalej nie ma podciśnienia to pompa uszkodzona.
5. po 5 minutach nie zaślepiając wyjścia na egr odpinamy wąż przy serwie lub zbiorniku i tu powinno być dużo podciśnienia.
a) zassało powietrze- jest ok
b) nie zassało - zaślepić wyjście na egr i przeprowadzić test ponownie. Jeśli pomoże to zaworek zwrotny uszkodzony.

przydało by się żeby ktoś ustalił jaka ma być wartość tego podciśnienia.

-- Dodano 31 sie 2013 13:18:00 --

nie wiem jak edytować post więc pisze nowy.

Gdyby ktoś mierzył podciśnienie, u mnie jest -0.7bar ale wydajność pompy jest niska bo po 3-4 naciśnięciach na postoju spada do -0.1 - -0.2 i powoli rośnie.
lewy
 

Re: [All] Vacum pompa - słabe wspomaganie hamulców

Postprzez arttu » 30 paź 2013 12:36:08

Witam i tak czytam i czytam ....Panie i Panowie jesli chodzi o vacum to odpiwedz jest prosta .Spedziłem kiedyś kupe czasu .Doszedłem po numerkach i tak Pompka bosch żadna inna i kupicie to w każdym zakładzie mechanicznym z logo bosch-a jako zestaw naprawczy ja płaciłem za koło z listkami i uszczelkami około 80 zł :beer: :beer: .Mozna kupic również puszkę z dekielkiem i złozyć samemu tylkoże potrzebne są jescze uszczelki i krótce do wkrecania .W serwisach boscha to mają na zamówienie i czekałem około 2-3 dni na dekielku jest numer i po tym numrze dojdzecie .Obowiazkowo katalog boscha tam wszystko ze zdieciem poczególnych cześci listków i kólka ,dekielka i puszki,uszczelniaczy,simeringów i sznura grafitowego jest . :gears: Praca w domu około 1 godziny Wykrecam 17 doprowadzenie przewodów podcinienia .Nie zgubcie tylko podkładek miedzianych.Wukrecam 8 trzy nakretki tylko pmietać o masie .Ochylam dekielek tylko pamietać jak był załozony bo ma otwór nie symetryczny i wycignąć palcami'ewentualnie szczypcami "kóko z łopatkami jak są jeszcze -czytaj grafitowe .Sprawdzić czy nie jest porysowane an wytrzeć i przetrzeć olejem załozyc nowe i napchać samry grafitowego obowizkowo nie duzo .Zakrecić wszystko i odpalić frotkę .Bedzie chodzić .Przypominam tylko iż w naszych frotkch grzeje sie pły hamulcowy i najlepiej go jednak wymienać co dwa lata w cłaości bez dolewek. :dyskusja: to tyle
arttu
 

[A 2.3] Pompa VACU?

Postprzez kafell1 » 03 lip 2014 19:18:48

Witam, panowie dzis zajrzałem pod froncie i okazało się że cały dół alternatora jest zarzygany w oleju. Nie znalazłem po moich poszukiwaniach odpowiedzi na mój problem na forum, wiem tyle że bolączką są tu pompy vacum. Moje pytanie brzmi czy jest mozliwosć żeby olej z vacum dostawał się do alternatora albo ewentualnie może jeszcze lecieć z miejsca gdzie vacum styka się z alternatorem bo od zewnątrz sucha.
kafell1
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 11 paź 2013 08:48:59
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: [A 2.3] Pompa VACU?

Postprzez Ikis » 07 lip 2014 17:06:14

kafell1 napisał(a):Witam, panowie dzis zajrzałem pod froncie i okazało się że cały dół alternatora jest zarzygany w oleju. Nie znalazłem po moich poszukiwaniach odpowiedzi na mój problem na forum, wiem tyle że bolączką są tu pompy vacum. Moje pytanie brzmi czy jest mozliwosć żeby olej z vacum dostawał się do alternatora albo ewentualnie może jeszcze lecieć z miejsca gdzie vacum styka się z alternatorem bo od zewnątrz sucha.


Sprawdź pompę paliwową... nie wtryskową... paliwową...
Ikis
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 203
Dołączył(a): 07 cze 2009 07:40:43
Pochwały: 1
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1995-1998

Re: [All] Vacum pompa - słabe wspomaganie hamulców

Postprzez Trzeci » 07 lip 2014 22:19:25

Tak jak napisa @Ikis sprawdź dół pompy wtryskowej czy nie cieknie, jak sucha to sprawdź węże do vacum. Jest tam na dole bezpośredni wąż z miski do vacum, zobaczysz go wchodząc pod samochód, może on rzyga.
Jeżelio by puściło łożysko na vacum to już byś nie miał hamulcó bo grafitowe łopatki nie należą do długowiecznych a zwłąszcza w starciu z biciami przy rozwalonym łożysku lub tulejce.
Avatar użytkownika
Trzeci
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1479
Obrazki: 5
Dołączył(a): 05 paź 2010 17:40:44
Lokalizacja: Usa
Pochwały: 14
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: [All] Vacum pompa - słabe wspomaganie hamulców

Postprzez kafell1 » 09 lip 2014 11:11:02

z pompą wszystko ok wymieniłem te 2 uszczelki w vacu ta od strony alternatora wyła już trochę przetyrana. Z tego co wiem to jest jeszcze w alternatorze jakis uszczelniacz od vacu ale tam nic nie zaglądałem, złożyłem wszystko wymyłem chęmią i obserwuje.
kafell1
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 11 paź 2013 08:48:59
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: [All] Vacum pompa - słabe wspomaganie hamulców

Postprzez arttu » 01 paź 2014 09:44:16

Witajcie
numer katalogowy dla hc-cargo same łopatki bez wirnika chociaż mi wysyłali z wirnikiem raem z wirnikiem to 135973 poniżej macie przedstawicieli na wschód i południe numer boscha to:9491142300 lub 9491147007
mają na wyprzedaży całe alternatory wraz pompą maja osobno całe pompy i lub w częściach
pozdrawiam Arti

P>S jak biedzie skaładać to zobacie na dno czy nie porysowane i i uszczelniacze czy nie ciekną pod wirnik smaru grafitowego i będzie chodzić jak lala....




Posty: 3
Dołączył(a): dołaczyłem kiedys kiedys i wróciłem


Autor postu otrzymał pochwałę
arttu
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Układ hamulcowy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron