Witamy !



[All] Pompa hamulcowa

Re: Pompa hamulcowa

Postprzez Szymeon » 07 lut 2011 15:57:43

Dziś prubowałem naprawić , skasowałem luzy na kołach nic nie pomogło, zregenerowałem pompe dalej to samo, już nie wiem co robić :(
Szymeon
 

Re: Pompa hamulcowa

Postprzez sylwian70 » 07 lut 2011 16:58:10

ad.symeon albo masz w dalszym ciągu zapowietrzony układ,lub może w którymś tylnym kole szczęka ci wylazła i tłoczek ci wyłazi za bardzo.Mam nadzieję że znasz procedurę odpowietrzania-przypomnę; proponuję dwie osoby jedna pompuje i przytrzymuje pedał w pozycji naciśniętej druga osoba w tym czasie luzuje odpowietrznik bądź przewód hamulcowy jeśli odpowietrznik już ktoś ukręcił i obserwuje wypływ płynu.W tym momencie osoba która trzyma pedał czuje że on wpada nie puszcza trzyma aż kolega pod autem da mu znak że zamknął odpowietrznik i tak kilka razy pod pompować trzyma ty odpowietrzasz ,zamykasz odpowietrznik i itd.aż z odpowietrznika będzie wypływał płyn bez bąbli powietrza,oczywiście trzeba cały czas pilnować aby w zbiorniczku nie zabrakło płynu-dolewać.To że nie masz odpowietrzników z przodu przy zacisku to znaczy że ktoś przed tobą je urwał.Druga metoda przelewowa po wymianie pompy bądź przewodu jest mniej skuteczna najlepiej w dwie osoby,jeden pompuje i trzyma drugi odpowietrza.
sylwian70
 

Re: Pompa hamulcowa

Postprzez Ikis » 09 lut 2011 17:36:38

Szymeon napisał(a):Dziś prubowałem naprawić , skasowałem luzy na kołach nic nie pomogło, zregenerowałem pompe dalej to samo, już nie wiem co robić :(

Ani słowem nie wspomniałeś o korektorze siły hamowania...
Ikis
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 203
Dołączył(a): 07 cze 2009 07:40:43
Pochwały: 1
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1995-1998

Re: Pompa hamulcowa

Postprzez Szymeon » 10 lut 2011 13:10:46

A ma odpowietrznik ?
Szymeon
 

Re: Pompa hamulcowa

Postprzez Ikis » 10 lut 2011 20:00:19

Szymeon napisał(a):A ma odpowietrznik ?


Owszem ma :) ale by go ruszyć weź wydłużony klucz nasadowy SZEŚCIOKĄTNY! odkręcać trzeba z wyczuciem bo w przypadku urwania odpowietrznika będzie kłopot i to poważny. Demontaż korektora wiąże się z odkręcaniem kilku przewodów hamulcowych a z tym jest jazda jak... Do tego celu kupiłem klucze oczkowe otwarte sześciokątne. Zestaw firmy COVAL kosztował mnie ok 65 zł.
Ikis
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 203
Dołączył(a): 07 cze 2009 07:40:43
Pochwały: 1
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1995-1998

Re: [B] Pompa hamulcowa

Postprzez wojtek » 25 mar 2014 17:55:36

pomocy !!!! posiadam juz drugą frotke tym razem long 2.3td 94r .najpierw wyciek z cylinderka, hamulce sprawne tylko mosialem dolewac w koncu zakupiłem cylinderek i wymienilem razem z przewodem bo ciekł i sie zaczeło :( odpowietrzamy a pedał czy na zapalonym silniku czy na zgaszonym wjezdza w podłogę.wszyscy mowili mi pompa.więc heja do intercarsu po zestaw naprawczy.nadmieniam ze mam pompe z lekkiego stopu.wymienilem i odpowietrzamy, na zgaszonym oki, odpalam a tu pedał znowu w podłogę.szczerze szlak juz mnie trafia.znajomi mowia ze pompa ma juz ryse i przepuszcza na sekcji i reperaturki nie pomogą.więc obdzwonilem wszystkie mozliwe sklepy w poznaniu są dostępne tylko jakies dłuzsze i bardzo cięzkie pompy żeliwne a mojej brak. sam juz nie wiem co dalej ?????? pomocy
wojtek
 

Re: [B] Pompa hamulcowa

Postprzez jrzeuski » 26 mar 2014 10:07:16

Odpowietrzaj do skutku. U mnie raz aż dwa dni to zajęło :wsciekly: A teraz znowu mnie to czeka po wymianie zacisku... :?
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [B] Pompa hamulcowa

Postprzez wojtek » 26 mar 2014 22:18:05

siema.niestety pompa uszkodzona.po poszukiwaniach znaleziona używka z serwem od nowszej rocznikowo froty 2.5tds która ma większe serwo ale pasuje rozstaw mocowania, przeróbki z przedłuzeniem przewodów itp.odpowietrzony i DZIAŁA w końcu. :1:

-- Dodano 27 mar 2014 21:40:57 --

znowu w prawdzie mniej wjezdza w podłoge ale zero powietrza w przewodach a zachowuje sie jak by był zapowietrzony brak słów :niewiem:
wojtek
 

Re: [B] Pompa hamulcowa

Postprzez jrzeuski » 27 mar 2014 21:53:37

wojtek napisał(a):zero powietrza w przewodach a zachowuje sie jak by był zapowietrzony brak słów :niewiem:
A odpowietrzałeś korektor? Bo tam się potrafi wytworzyć poduszka i nijak tego nie przepchasz do kół. Chyba, ze wydachujesz auto :roll:
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [B] Pompa hamulcowa

Postprzez wojtek » 27 mar 2014 22:04:38

odpowietrzalem zero powietrza, puzniej koła
troszke nią pojezdze i znowu odpowietrze zobaczymy

-- Dodano 27 mar 2014 22:05:39 --

pompe rowniez odpowietrzalem
wojtek
 

Re: [B] Pompa hamulcowa

Postprzez JJKILLER » 29 mar 2014 21:15:49

Sprawdź w tylnych bębnach czy samonapinacze nie poumierały, i między szczękami a bieżniami nie masz za dużej przerwy, której samonapinacze nie skorygowały. Jeśli prześwit jest za duży, to więcej płynu musisz wdusić pedałem w układ, tym samym pedał będzie nisko wpadał.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [B] Pompa hamulcowa

Postprzez jrzeuski » 05 gru 2014 13:58:19

Próbował ktoś naprawiać pompę zestawem Autofren D1777? Widzę, że moja pompa wizualnie jest identyczna jak w B. Kupiłem i założyłem używkę w innego TDS, ale rozebrałem swoją starą pompę i nie do końca mi fotka tego zestawu pasuje do tego, co znalazłem w swojej pompie. Brakuje dużego oringu, który siedzi pod tą pokrywką na klucz 36. W zasadzie to nie jest problem, bo można pewnie go gdzieś kupić osobno a poza tym nie odpowiada za przecieki między sekcjami. Interesuje mnie jednak czy pozostałe elementy tego zestawu pasują.

PS. Czy ten tłoczek, który siedzi głęboko w środku w pompie (nie ten długi ze sprężyną, który opiera się o serwo) da się jakoś wyciągnąć? :niewiem:
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [B] Pompa hamulcowa

Postprzez JJKILLER » 06 gru 2014 12:38:37

Jak z boku cylinderka jest wkręcona śrubka, to ją wykręć. ona blokuje wyjęcie tłoczka.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [B] Pompa hamulcowa

Postprzez Pawel » 06 gru 2014 19:29:35

Killer, Ty masz inną pompę... ale ja tak tylko się wtrącam...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: [B] Pompa hamulcowa

Postprzez JJKILLER » 07 gru 2014 03:32:51

Daj fotkę swojej pompki bo ta w sporcie B, którą oglądałem u sąsiada, ma z boku wkręconą śrubkę (na płaski śrubokręt), i wydaje mi się że to jest blokada tłoczka. Ty masz chyba krótką pompkę, a ona jest podobna do tej z B, to może i w swojej masz taką śrubkę?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [B] Pompa hamulcowa

Postprzez leshek » 17 wrz 2015 15:07:06

witam
ja w moim longu wymieniłem szczęki i klocki komplet, wymieniłem samo napinacze wraz ze sprężynkami i płynem hamulcowym i objawy mam takie że pedał trzeba podpompować żeby auto ładnie hamowało. i pytanie jak samonapinacze podkręcić? możliwe że jest za duży luz pomiędzy szczękami a bębnem.
pozdrawiam

-- Dodano 17 wrz 2015 15:08:03 --

zapomniałem dodać że jest to long 2,4 Pb
Avatar użytkownika
leshek
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 27
Obrazki: 2
Dołączył(a): 16 mar 2014 08:58:01
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: [All] Pompa hamulcowa

Postprzez jrzeuski » 12 lis 2015 11:45:28

Wie ktoś jak wizualnie ocenić stan pompy hamulcowej? Wciąż mam problem z miękkim i pomału wpadającym pedałem oraz słabymi hamulcami pomimo odpowietrzenia. Mam drugą pompę i nie wiem czy wymieniać w ciemno z nadzieją, że będzie lepiej czy da się ją jakoś sprawdzić na stole. Wymiana sama w sobie jest banalna, ale potem trzeba odpowietrzyć układ, co już takie proste nie jest samotnie w garażu. Z kolei kupowanie kolejnej używki to znowu byłaby loteria.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [All] Pompa hamulcowa

Postprzez brum » 12 lis 2015 11:56:40

Zobacz jak uszczelniacze i czy nie ma rys na częściach metalowych.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [All] Pompa hamulcowa

Postprzez jrzeuski » 12 lis 2015 12:16:56

Uszczelniacze (te gumowe oringi?) wyglądają dobrze a na cylindrze pompy żadnych rys nie widać. Na tłoczku widać ubytki farby czy czym tam jest on powleczony. Czy to ma jakieś znaczenie skoro i tak są oringi? Nie wydaje mi się, żeby tłoczek ocierał o ścianki, to raczej płyn zeżarł tę farbę. Chyba jednak wstawię drugą pompę i zobaczę czy jest jakakolwiek różnica. Bo czy może być jakiś inny powód niż przeciek na sekcjach pompy, jeśli nie ma żadnych wycieków płynu a mimo to pedał daje się powoli wcisnąć do deski?

ABSu nie ma, z pompy wychodzą dwa obwody: jeden na przednie koła i drugi na tył. Tył z przodem jest połączony przewodem z korektora.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [All] Pompa hamulcowa

Postprzez leshek » 11 gru 2015 10:35:04

do mojego longa podpasowała idealnie pompa od hondy accord VI- 1,8 chyba.jest troszeczkę grubsza ale hamulce są teraz igła.
Avatar użytkownika
leshek
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 27
Obrazki: 2
Dołączył(a): 16 mar 2014 08:58:01
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Układ hamulcowy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron