Witamy !



[All] Pompa hamulcowa

Re: Pompa hamulcowa

Postprzez Szymeon » 28 sty 2011 15:03:11

Mam problem brak hamulca za każdym razem muszę pod pompować żeby sie zatrzymać, wymieniałem przewód hamulcowy odpowietrzałem ,zauwarzyłem że jak potpompuje to sporo płynu idzie w koła i jak puszcze pedał to pochwili płyn wraca do zbiorniczka
Szymeon
 

Re: Pompa hamulcowa

Postprzez JJKILLER » 29 sty 2011 01:45:04

To są typowe oznaki zapowietrzenia. A w jakiej kolejności odpowietrzałeś, masz ABS?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Pompa hamulcowa

Postprzez Szymeon » 29 sty 2011 07:28:10

Niema abs odpowietrzałem , od tylniego lewego koła, przelałem ponad litr
Szymeon
 

Re: Pompa hamulcowa

Postprzez Satan » 29 sty 2011 07:36:15

Pisałem już o tym w innym temacie ale i tutaj Ci napiszę...
Jest to typowy objaw dla 2 awarii. Tak jak wspomniał kolega wyżej czyli zapowietrzenia, albo gdy więcej jest potrzeba płynu niż jest w układzie.
Czyli w skrócie powiem tak, jeżeli stoi samochód i naciskasz hamulec i po którymś naciśnięciu pedał twardnieje, i zostaje twardy, a jak zaczynasz jechać to znowu trzeba pompować to jest 100% luz na łożyskach :)
Po prostu tarcze hamulcowe mają lekkie wibracje, przez co cofają klocki w zaciskach, przez co trzeba nacisnąć kilka razy pedał, aby auto zaczęło hamować. Ponieważ skok pompy jest niewielki i płynu nie starcza na raz na zatrzymanie pojazdu.
Przerabiałem to kilka razy i wielu mechaników zaczynało od dupy strony, winili pompy i inne ustrojstwa a to tylko, albo aż łożyska...

Podnieś samochód i zobacz czy masz choć lekki luz na przednich kołach.

Jak łożysko się rozleciało to wystarczy tylko dociągnąć łożyska aby się przekonać, następnie około 140zł kosztuje od wewnętrznej strony i około 30 zł łożysko przy od zewnętrznej.

Pozdrawiam
Satan.
Pozdrawiam.
Satan.

Frontside service
https://www.facebook.com/frontsideservicepl
Przeróbki i budowa aut terenowych.
tel.600785219
Avatar użytkownika
Satan
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 727
Obrazki: 34
Dołączył(a): 11 paź 2009 09:20:11
Lokalizacja: Poczesna k. Częstochowa
Pochwały: 2
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: Pompa hamulcowa

Postprzez Szymeon » 29 sty 2011 11:20:10

Nieważne czy stoje czy jade zawsze jest tak samo
Szymeon
 

Re: Pompa hamulcowa

Postprzez JJKILLER » 30 sty 2011 02:04:15

A może ci uszczelki w pompie padły i płyn między sekcjami ucieka :roll:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Pompa hamulcowa

Postprzez kasalka » 30 sty 2011 06:57:04

Satan napisał(a):Pisałem już o tym w innym temacie ale i tutaj Ci napiszę...
Jest to typowy objaw dla 2 awarii. Tak jak wspomniał kolega wyżej czyli zapowietrzenia, albo gdy więcej jest potrzeba płynu niż jest w układzie.
Czyli w skrócie powiem tak, jeżeli stoi samochód i naciskasz hamulec i po którymś naciśnięciu pedał twardnieje, i zostaje twardy, a jak zaczynasz jechać to znowu trzeba pompować to jest 100% luz na łożyskach :)
Po prostu tarcze hamulcowe mają lekkie wibracje, przez co cofają klocki w zaciskach, przez co trzeba nacisnąć kilka razy pedał, aby auto zaczęło hamować. Ponieważ skok pompy jest niewielki i płynu nie starcza na raz na zatrzymanie pojazdu.
Przerabiałem to kilka razy i wielu mechaników zaczynało od dupy strony, winili pompy i inne ustrojstwa a to tylko, albo aż łożyska...

Podnieś samochód i zobacz czy masz choć lekki luz na przednich kołach.

Jak łożysko się rozleciało to wystarczy tylko dociągnąć łożyska aby się przekonać, następnie około 140zł kosztuje od wewnętrznej strony i około 30 zł łożysko przy od zewnętrznej.

Pozdrawiam
Satan.

Straciłem , wiarę w cokolwiek. To co napisałeś .... Pierwsze co sobie pomyślałem "kurde popił (najeb.ł się), albo się z wackiem na głowę zamienił", nie wie co pisze.
Wybacz /lub nie.
Czy Twoje informacje na ten temat pochodzą od mechaników, z własnej wiedzy, doświadczenia?. Co ma łożysko do hamulca? Drganie lub ściąganie tak. Ale jak ma być za mało płynu podawanego... to znaczy że łożysko (łożyska) tak się zużyło, że koło odpadło zerwało przewód hamulcowy i jest nieszczelność, zapowietrzenie? w układzie.
Po kilku następujących po sobie naciśnięciach pedału hamulca pedał zrobi się bardziej twardy. To normalne gorzej jak będzie miękki cały czas. Itd, itp. Polecam serdecznie zapoznanie się z (czysto technicznymi) zasadami działania pojazdów samochodowych
Pozdrawiam.
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Pompa hamulcowa

Postprzez Szymeon » 30 sty 2011 10:03:00

ja spróbuję jeszcze raz od powietrzyć , mam luz na kole ale bez jaj żeby asz tyle się tłoczek cofał ,i mam pytanko przy przednich zaciskach niema tych od powietrzników trzeba na wężu
Szymeon
 

Re: Pompa hamulcowa

Postprzez Satan » 30 sty 2011 10:07:34

sprawdź to się przekonasz...

jak masz problem który opisałem to przyjedź do mnie to Ci to wymienie i napiszesz reszcie niedowiarków że jak zwykle mam racje ...

Zobacz że to częsta przypadłość frotek A. Zresztą innych terenówek również. Wiem to z doświadczenia. Kilka razy to naprawiałem, kilka razy ośmieszyłem mechaników, którzy kazali kolegą wymieniać pompy hamulcowe...


Kolego jak Ci płynu nie ubywa to nie jest zapowietrzony... i lekuśki luz wystarczy...

poczytajcie sobie, idźcie do kogoś mądrego żeby wam to wytłumaczył, albo po prostu, bo to nic nie kosztuje, dokręćcie łożyska na ścisk na maxa i zobaczycie ze hamulce bedą...
Pozdrawiam.
Satan.

Frontside service
https://www.facebook.com/frontsideservicepl
Przeróbki i budowa aut terenowych.
tel.600785219
Avatar użytkownika
Satan
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 727
Obrazki: 34
Dołączył(a): 11 paź 2009 09:20:11
Lokalizacja: Poczesna k. Częstochowa
Pochwały: 2
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: Pompa hamulcowa

Postprzez Satan » 30 sty 2011 10:08:53

Szymeon napisał(a):ja spróbuję jeszcze raz od powietrzyć , mam luz na kole


przecież napisałem co masz zrobić, po co odpowietrzać ? jak się nie zapowietrza...
Pozdrawiam.
Satan.

Frontside service
https://www.facebook.com/frontsideservicepl
Przeróbki i budowa aut terenowych.
tel.600785219
Avatar użytkownika
Satan
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 727
Obrazki: 34
Dołączył(a): 11 paź 2009 09:20:11
Lokalizacja: Poczesna k. Częstochowa
Pochwały: 2
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: Pompa hamulcowa

Postprzez kowal_ldz » 30 sty 2011 10:21:43

Szymeon sprawdź czy zacisk po jednej i po drugiej stronie pracuje jak trzeba. miałem takie same objawy, gdy w tłoczkach wypłukał się smar. jeden zacisk stał praktycznie w miejscu a drugi ledwo chodził. po nasmarowaniu wszystko działa ok. również były objawy jakby się zapowietrzał i musiałem przed hamowaniem pod pompować. pisze o tym, bo ja ostatnio tez prawie wymieniłem pompę, a okazała się pierdoła która warto sprawdzić
kowal_ldz
 

Re: Pompa hamulcowa

Postprzez kasalka » 31 sty 2011 00:09:08

Szymeon Odpowietrz jeszcze raz zaczynając od koła najdalszego od pompy. Ale jak nie masz odpowietrzników przy zaciskach to możesz mieć problem. Pompę też odpowietrz. A luz koła nie ma nic do rzeczy.
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Pompa hamulcowa

Postprzez JJKILLER » 31 sty 2011 00:58:22

kasalka napisał(a):Szymeon Odpowietrz jeszcze raz zaczynając od koła najdalszego od pompy. Ale jak nie masz odpowietrzników przy zaciskach to możesz mieć problem. Pompę też odpowietrz. A luz koła nie ma nic do rzeczy.

Tak i nie.
Jak nie masz ABS to odpowietrzasz w kolejności PT - LT - PP - LP
Luz koła może mieć wpływ (może nie decydujący ale...) Jeśli tłoczek będzie zatarty jakimś syfem to jego skok będzie ok 0.5 mm i po hamowaniu będzie przy tarczy, ale jeśli tarcza będzie miała bicie to tłoczek (w tym syfie) będzie na siłę wpychany w zacisk i ponowne wypchnięcie go z zacisku do tarczy będzie wymagało dodatkowej siły.

Jeśli z tyłu masz tarcze a nie masz odpowietrzników to sprawa jest dosyć prosta (ale mozolna). zdejmujesz zacisk z jarzma, jedna osoba depcze w hamulec żeby wypchnąć tłoczek, Ty tłoczek łapiesz, wyjmujesz i...
Zanabądź papier ścierny gradiacji ok 2500, wypoleruj tłoczek oraz gniazdo tłoczka, nasmaruj tłoczek i gniazdo specjalnym smarem do tłoczków, zalej do pełna zbiorniczek hamulcowy płynem, ustawiasz zacisk gniazdem pionowo do góry, druga osoba z wyczuciem depcze pedał tak żeby płyn wypełnił całe gniazdo, palcem zatykasz otworek od przewodu (wewnątrz gniazda), druga osoba puszcza pedał żeby pompa zassała płyn ze zbiorniczka (jeśli masz podejrzenie że przewód może być zapowietrzony to takie pompowanie zrób kilka razy) potem druga osoba depcze pedał, ale tak delikatnie żeby płyn "wyszedł" ze zbiorniczka na ok 1-2mm ale się nie wylał (zacisk nadal pionowo gniazdem do góry) "przyklejasz" tłoczek do tego wypukłego płynu, uważając aby pod tłoczkiem nie było bańki powietrza i wpychasz go powoli w gniazdo, w tym czasie uprzedź drugą osobę że jak pedał zacznie się wypychać do góry to niech mu na to powoli pozwala (przynajmniej póki połowa tłoczka nie wejdzie w gniazdo). Potem to już tylko gumę założyć i wpychać do odpowiedniej głębokości.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Pompa hamulcowa

Postprzez Szymeon » 31 sty 2011 15:44:11

Z tyłu mam bębny tam są odpowietrznik, z przodu niema i to raczej fabrycznie bo na przewodzie jest taka rureczka końcu przewodu

byłem teraz znowu odpowietrzyć i dalej nic ale otkryłem że za pompom na łączeniu ze serwem robią się banki z powietrzem jak na ciskam pedał ,widać ze chyba minimalny wyciek ,tam jest bo farba się zgryzła
Szymeon
 

Re: Pompa hamulcowa

Postprzez Satan » 31 sty 2011 17:04:07

kasalka napisał(a):Szymeon A luz koła nie ma nic do rzeczy.


mój boże ...

jeden z klubowiczów (u nas na jurajskim mi powiedział)
są na forum ludzie co piszą teorie ...

Zanim będziesz pisać podobne brednie to weź poczytaj, bo na necie jest pełno tego...

ja nic nikomu więcej w mechanice podpowiadać nie będę bo po co ...

w każdym razie Szymeon jak chcesz mieć w końcu ten hamulec to naprawdę jest 20 minut aby ścisnąć te łożyska a zobaczysz że będzie ok, bo to typowa przypadłość w frotkach A. a już w kilku to naprawiałem.
Pozdrawiam.
Satan.

Frontside service
https://www.facebook.com/frontsideservicepl
Przeróbki i budowa aut terenowych.
tel.600785219
Avatar użytkownika
Satan
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 727
Obrazki: 34
Dołączył(a): 11 paź 2009 09:20:11
Lokalizacja: Poczesna k. Częstochowa
Pochwały: 2
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: Pompa hamulcowa

Postprzez kasalka » 31 sty 2011 22:57:07

"Satan" Nie odsyłaj mnie do czytania, w necie jeśli sam czytasz bez zrozumienia. Chłopak wyraźnie napisał w pierwszym poście na stronie, że jest po wymianie przewodu hamulcowego. W poście powyżej Twojego, że zlokalizował wyciek lub układ jest zapowietrzony.
Luz na łożysku musiałby być bardzo duży aby w widoczny sposób, dla zwykłego użytkownika auta, zauważyć spadek sprawności hamulca. Prędzej zauważyłby np. ściąganie auta, ścinanie opon, klocków itp, pomyślałby że koło się urywa. To tyle teorii....
Jak masz taką ogromną wiedzę. To napisz co w sprawie jak "Szymeon" napisał "że nie ma odpowietrzników". Nie wiem jak to wygląda, a Ty robiłeś kilka Fronter. Chyba że dla Ciebie każda naprawa hamulca kończy się ściśnięciem łożysk.

"Szymeon" tu już wiele nie pomogę. musisz usunąć tą usterkę przy serwie. Może coś uszkodziłeś podczas wymiany przewodu.
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Pompa hamulcowa

Postprzez maciar » 01 lut 2011 07:11:44

Satan ma racje może tak być z tymi tarczami jednak nazwałbym to zmianą skoku pedału który bierze od razu albo za 2/3 razem.Skoro problem wystąpił po wymianie przewodu odpowiedz powinna być jasna.Czasem spuchnięte gumki pompki nie pozwalają odpowietrzyć układu mimo że przed awarią wymianą przewodu było ok
Ostatnio edytowano 01 lut 2011 16:15:16 przez maciar, łącznie edytowano 1 raz
tel. 504 035 487
Avatar użytkownika
maciar
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1280
Obrazki: 1
Dołączył(a): 16 mar 2008 20:15:33
Lokalizacja: Biała Podlaska
Pochwały: 16
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Pompa hamulcowa

Postprzez kasalka » 01 lut 2011 12:20:40

Ha, mechanik z za klawiatury, jak każdy piszący na forum. Koniec OT. Zapraszam na priv
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Pompa hamulcowa

Postprzez Szymeon » 01 lut 2011 16:46:19

Pomalutku koledzy :) zrobi się cieplej to zabiorę się pierwsze, za koła bo przegub mi się wysuwa ,pewnie seger spadł i skasuje te luzy, a na koniec pompę :)
Szymeon
 

Re: Pompa hamulcowa

Postprzez kasalka » 02 lut 2011 11:18:33

W takim wypadku. Satan miałeś dużo racji.
Jeśli kogoś uraziłem. Przepraszam nie było to moim zamiarem. Szymeon mała uwaga nie tylko do ciebie. Opisujcie sprawy bardziej szczegółowo
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Układ hamulcowy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron