Witamy !



[A SPORT] Zespawany katalizator z tłumikiem

[A SPORT] Zespawany katalizator z tłumikiem

Postprzez Kazik » 21 gru 2016 20:03:33

Witam

Katalizator wygląda jak nóweczka za to w tłumik można wsadzić pięść stąd chęć wymiany. Kupiłem sobie tłumik Bosala lecz nie spodziewałem się, że jakiś Janusz już się tym zajmował i ogólnie sprawa wygląda tak, że te "złącza" między kat, a dalszą częścią zostały wycięte, wstawiona jest grubsza rura jako redukcja i wszystko razem zaspawane mam kilka pomysłów ale totalnie nie wiem jakie będą miały skutki dlatego zgłaszam się tutaj.

1. Odciąć tłumik i wspawać nowy wycinając złącze, tylko czy wtedy nie ryzykuje, że geometria wydechu się zmieni i już mi nie podpasuje pod uchwyty w podwoziu?

2. Wymienić katalizator na strumienice(Auto jest w LPG)? Ale nie wiem jakie to może mieć skutki uboczne w działaniu Frotki.

4. Zrobić prowizoryczne połączenie na obejme jak tłumik z rurą wylotową tylko czy przejdzie mi takie coś na badaniu technicznym?
A może macie jakieś mądre sugestie których mój intelekt nie dostrzega? (Nowy Kat odpada bo kosztuje drugie tyle co dałem za frontere :D )


Z góry dzięki za zainteresowanie i pomoc :)
Kazik
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): 28 lis 2016 06:41:53
Województwo: Opolskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [A SPORT] Zespawany katalizator z tłumikiem

Postprzez brum » 21 gru 2016 20:32:08

1. Jak się źle pospawa to będzie krzywo.
2. Można wstawić rurę, a katalizator sprzedać.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A SPORT] Zespawany katalizator z tłumikiem

Postprzez cinek1983059 » 22 gru 2016 07:36:12

auto na kanał i po kolei wszystko dopasowywać tak aby było dobrze.katalizator w tym aucie jest zupełnie zbędny i nic nie robi poza tym że ogranicza wylot spalin bo uwaga nie ma w nim platyny jest to zwykły nic nie warty metalowy kat.bez problemu można go zastąpić zwykłym tłumikiem bądź kawałkiem rurki.
3.2 V6 GTS, simex 37", lift bliżej nieokreślony, mosty patrol k260, snorkel, zderzaki stal, winch

EKIPA ŚLĄSKA
Avatar użytkownika
cinek1983059
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1203
Obrazki: 35
Dołączył(a): 26 lut 2013 11:48:21
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 5
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [A SPORT] Zespawany katalizator z tłumikiem

Postprzez Kazik » 26 gru 2016 11:54:43

Dzięki Cinek myślałem, że to coś wartościowego bo od kiedy wożę kat w bagażniku w drugim samochodzie to już mnie próbowali dwa razy okraść ;)

Poszedłem Twoją myślą i zamówiłem na allegro przepustnice bo Frontka docelowo jest przeznaczona na handel więc będzie to lepiej wyglądać, a może i dostanie troszke więcej zrywności choć narzekać nie mogę bo jak na ten samochód to niezła jest.

BTW. Nie odpalajcie Fronty bez tłumika i katalizatora- sąsiedzi bardzo niezadowoleni :D
Kazik
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): 28 lis 2016 06:41:53
Województwo: Opolskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995


Powrót do Układ wydechowy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron