Witamy !



[B 2,2] DTI dym między silnikiem a turbiną -silnik X22

[B 2,2] DTI dym między silnikiem a turbiną -silnik X22

Postprzez barbaross » 13 lut 2010 10:37:14

Witam
Od pewnego czasu pojawia się siny dym między kolektorem wydechowym a turbiną (napędzaną spalinami). Początkowo myslałem, że padła uszczelka między silnikiem a turbo. Dziś mój mechanik stwierdził, że poluzowała się jakaś "flansza" i trzeba ją tylko zespawać. Nie wiem o co chodzi i czy to jest jedyne rozwiązanie tego problemu. Wiem, od niego że trzeba zdemontować silnik bo inaczej tego się nie pospawa. Jeżeli ktoś z Was miał podobną sytuację to będę dźwięczny za jakieś podpowiedzi. Czasu jest sporo bo na razie nie ma miejsca w jego warsztacie a jak potrzebuję moją Frotkę.
barbaross
 

Re: [2,2dti] dym między silnikiem a turbiną -silnik X22

Postprzez barbaross » 13 lut 2010 12:27:31

Sorrki za nieścisłość. Właśnie byłem (na pieszo :) ) u mechanika i zobaczyłem co tam się dzieje. Źle go zrozumiałem rozmawiając z nim przez telefon. Okazuje się, że dym idzie za turbiną. Tak jakby z pierwszego członu rury wydechowej. A już miałem pełno w gaciach bo myślałem, że coś z turbiną lub kolektorem 8)
barbaross
 

Re: [2,2dti] dym między silnikiem a turbiną -silnik X22

Postprzez vit2107 » 13 lut 2010 12:32:49

barbaross napisał(a):Wiem, od niego że trzeba zdemontować silnik bo inaczej tego się nie pospawa. Jeżeli ktoś z Was miał podobną sytuację
Barbaross, miałem podobny problem (wiesz bo już trochę pisaliśmy do siebie) - nie trzeba żadnego silnika wyciągać. Tłumikaż u mnie przeciął rurę wydechową przy plecionce na dole i w ten o to sposób wyciągnął ten katalizator spalin i go zaspawał, później na powrót tę rurę przyspawał (cholerstwo nie da się odkręcić i miejsca na manewrowanie za mało).Powodzenia.
Don't panic, keep driving, keep smiling, all is well.
picasa chomik axle/chart dana/spicer Front/Locker
Avatar użytkownika
vit2107
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Obrazki: 5
Dołączył(a): 01 lut 2009 15:39:30
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 6
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: [2,2dti] dym między silnikiem a turbiną -silnik X22

Postprzez barbaross » 23 lut 2010 20:44:48

Jeszcze raz dzięki za podpowiedź. Auto już zrobione. Policja (wielki szacun dla nich, że nie zabrali dowodu rejestracyjnego) już się nie czepia za odgłosy.
barbaross
 


Powrót do Układ wydechowy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości