Witamy !



[All] kolektor wydechowy

[All] kolektor wydechowy

Postprzez zlowolski » 12 paź 2010 21:55:05

witam jestem nowy i mam od razu pytanie ... chce jutro wymienić uszczelkę na kolektorze wydechowym jestem mechanikiem ale Frotki nie robiłem a patrzyłem to chyba trzeba ściągać kolektor dolotowy ... Frontera 2.4i long
Bardzo bym prosił o jakaś rade,,,
zlowolski
 

Re: kolektor wydechowy

Postprzez sylwian70 » 16 paź 2010 15:01:30

zanim Cie złajają odpowiem-no! no! to z Ciebie mechanik :wink: chyba od bab :wink: psikasz na nakretki mocujące kolektor odrdzewiaczem typu WURTH .Odkręcasz kolektor wydechowy,wyrzucasz starą uszczelke,montujesz nową,na gwinty szpilek dajesz trochę smaru miedzianki co by następnym razem było lżej je odkręcić.Przykrecasz kolektor wydechowy-UWAGA DELIKATNIE NIE SIŁOWO bo zerwiesz gwinty i :dupa: moze być ciepło a potem to już w drogę :mrgreen:powinno do tego się używać klucza dynamometrycznego siła dokręcania chyba 25 NM.
sylwian70
 

Re: kolektor wydechowy

Postprzez benek-36 » 05 sie 2011 18:32:51

sorry za odgrzanie ale mam mały problem pękł mi kolektor w Frotce B 2.2 benzyna. Czy z A jest taki sam a moze pasuje z jakiejs osobowki?
pozdrawiam
benek-36
 

Re: kolektor wydechowy

Postprzez brum » 05 sie 2011 21:27:54

Powienie pasować, bo to praktycznie ten sam silnik. Sintra też ma taki.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: kolektor wydechowy

Postprzez kwinto1971 » 05 sie 2011 21:40:40

Nie jak wygląda kolektor w B ale to pewnie to samo . Powiem co był u mnie przeszczepiłem silnik z Omegi B fl o oznaczeniu y22xe(razem z kolektorem) w miejsce x22xe, nie zauważyłem ze poszła szpilka od mocowania . Tu układ recyrkulacji spalin przestał mieć zastosowanie bo omegowski nie miał otworów na ta rurkę . Trochę pierdziało wiec wykręciłem kolektor ,kolega urwana szpilkę i okazało się ze oba są pęknięte tylko ten omegowski ma większą krzywiznę i tez jest pęknięty jak mój stary . Zamontowałem stary x22xe na uszczelki omegowskie ,na powrót rurę recyrkulacji i działa . Pęknięcie jest niewielkie i nie do końca , trochę je uszczelniłem takim uszczelniaczem piecowym do 1500 stopni i jak na razie działa . :boss:
kwinto1971
 

Re: kolektor wydechowy

Postprzez WoJ-CiE » 26 kwi 2012 15:38:34

Ma ktoś patent na wykręcenie śrub z głowicy od mocowania korektora? Mam nowe, ale bez pomysłu na wykręcenie starych. Próbowałem z drugą nakrętką, ale i tak się obie wykręcają, a śruba siedzi dalej... Nie mam pomysłu, jak skutecznie skontrować nakrętkę, żeby obracać całą śrubą.
WoJ-CiE
 

Re: kolektor wydechowy

Postprzez Pawel » 26 kwi 2012 19:49:38

Przyłap nakrętkę np. migomatem...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: kolektor wydechowy

Postprzez Zerrafin » 15 sty 2013 14:19:47

Drobne, ale istotne info dla przymierzających się do wymiany kolektora wydechowego w 2.2 benzyna:

Frontera B z tym silnikiem miała w 2001 roku zmianę kolektora (silnik z X22SE zmienia wtedy oznaczenie na Y22SE). Od strony bloku silnika wszystko zostało po staremu, ale kołnierz przylegający do rury katalizatora jest szerszy i ma dwa typy śrub. Przerabiałem ten temat latem zeszłego roku, zamówiłem nowy (LRT), który miał pasować do Frontery jak i do Sintry i po zdemontowaniu starego okazała się :dupa: . Kolektor dla tego rocznika jest nie do dostania i tylko czasami pojawia się na ebay'u oryginał z Anglii od sprzedawcy 'vauxhallpartswarehouse' za ponad 1000zł. Jeśli ktoś szuka, niech wpisze "frontera exhaust manifold". Pozdrawiam, Marcin
Przeznaczenie gra z nami w pierwszej lidze przypadków...
Avatar użytkownika
Zerrafin
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 74
Obrazki: 3
Dołączył(a): 27 wrz 2011 20:58:06
Lokalizacja: Poznań
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: kolektor wydechowy

Postprzez grabo_s » 06 mar 2013 21:58:33

To jaki kolektor bedzie pasował do 2,2 1998 ? na allegro jedna uzywka cała, reszta popękane. Ale raczej mały sens jest pchać się w uzywkę.
grabo_s
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 kwi 2011 21:00:40
Lokalizacja: Szczecinek
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Re: kolektor wydechowy

Postprzez Zerrafin » 10 kwi 2013 22:07:28

Inni pisali wcześniej na forum, że pasował kolektor od omegi i sintry, więc przypuszczam, że w tym silniku z 98roku też będzie można podmienić u Ciebie. Jeśli rozważasz też kupno nowego, to jakiś czas temu na allegro facet ze Swarzędza (firma bodajże 'equatro' albo 'opelquatro') sprzedawał nowe kolektory do froty A i B z silnikiem 2.2 za ponad 5 stów. Produkcja kolektora to firma LRT (sprzedają się w dość dużej ilości na ebayu). Miałem z nim do czynienia w zeszłym roku, dopóki nie odkryłem, że w 2001 roku opel zmienił nieco ten kolektor, więc była :dupa: . Jeśli masz oznaczenie silnika X22SE (sprawdź po nr-rze VIN) kolektory od sintry i omegi powinny pasować. Musisz tylko sprawdzić, czy Twój bieżący kolektor ma dwie dodatkowe śruby na wypustkach przylegających od góry kolektora do bloku.
Przeznaczenie gra z nami w pierwszej lidze przypadków...
Avatar użytkownika
Zerrafin
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 74
Obrazki: 3
Dołączył(a): 27 wrz 2011 20:58:06
Lokalizacja: Poznań
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004


Powrót do Układ wydechowy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość