Witamy !



[All] Regeneracja sprzegła wiskotycznego

[All] Regeneracja sprzegła wiskotycznego

Postprzez skorpion81 » 20 cze 2012 21:47:01

witam wszystkich !! interesuje mnie czy ktos z was regenerowal wisko wiatraka chlodzenia silnika?/ a jesli tak to jakiej lepkosci olej sylikonowy daje sie do wiska w przypadku frotki? :shock:
skorpion81
 

Re: sprzegło wiskotyczne [3,2v6]

Postprzez nesfor » 22 cze 2012 11:40:02

ja wyczytalem ze takie http://allegro.pl/olej-do-dyferencjalu- ... 79583.html ,
osbiscie jescze nie sprawdzlaem.
W toyocie maj jakis swoj ale nie pamietam numerow.
Opel Frontera B long 3.2 2000 LPG
Avatar użytkownika
nesfor
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 503
Obrazki: 2
Dołączył(a): 07 maja 2010 10:28:47
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: sprzegło wiskotyczne [3,2v6]

Postprzez skorpion81 » 10 lip 2012 14:27:41

witam przy okazji mam takie pytanie od jakiego autka mozna wstawic wisko do frotki 3,2v6 ?????
skorpion81
 

Re: sprzegło wiskotyczne [3,2v6]

Postprzez wikked » 10 lip 2012 14:52:10

chyba od Troopera 3,0 ale sprawdź najpierw średnice wałka i strumienicy.
wikked
 

Re: sprzegło wiskotyczne [3,2v6]

Postprzez JaGrab3 » 11 lip 2012 12:48:04

A czy ktoś sprawdzał taki patent:
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=109419
Czarny SIGNUM 2.0 Turbo, Astra II
Było: B 3.2 V6 Manual,Mitsubishi Galant Sport Edition,Carisma 1.6,civic 1.5
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
JaGrab3
Guru
Guru
 
Posty: 833
Dołączył(a): 15 wrz 2010 22:32:35
Lokalizacja: KR
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: sprzegło wiskotyczne [3,2v6]

Postprzez nesfor » 11 lip 2012 13:36:12

ja sprawdzalem ale na visco od omegi 2,5 td, podzialao ale czy przy cieplym nie da sie utryzmac reka nie sprawdzalem :) nieldugo bede w 3.2 sprawdzal bo mama wrazenie ze kuleje u mnie.
Opel Frontera B long 3.2 2000 LPG
Avatar użytkownika
nesfor
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 503
Obrazki: 2
Dołączył(a): 07 maja 2010 10:28:47
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: sprzegło wiskotyczne [3,2v6]

Postprzez JaGrab3 » 11 lip 2012 13:55:19

Też to będę robił, bo u mnie visco nie sprzęga się za mocno, jest opór, ale mam wrażenie że jednak za słabo.
Interesi mnie to, dlatego, że gdy włącze klime, temp. podnosi się do ok 90 stopni.... chłodnica klimy gorąca, przez to gorzej chłodzony jest silnik, visco powinno spinać na sztywno.
Czarny SIGNUM 2.0 Turbo, Astra II
Było: B 3.2 V6 Manual,Mitsubishi Galant Sport Edition,Carisma 1.6,civic 1.5
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
JaGrab3
Guru
Guru
 
Posty: 833
Dołączył(a): 15 wrz 2010 22:32:35
Lokalizacja: KR
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: sprzegło wiskotyczne [3,2v6]

Postprzez wikked » 11 lip 2012 14:00:37

Ostatnio sprawdzałem wisco w Vitarze i powiem Wam, że mimo dobrego butowania podczas jazdy nie spinało na sztywno. Dopiero podniesienie obrotów na postoju przez chwilę, wyłączenie silnika i po 30sek spięło wisco tak jak powinno być. Wniosek jest prosty. Przez to że ten układ chłodzenia pracuje przy skrajnie różnych prędkościach obrotowych, wydajność samego wiatraka jest dużo wyższa na jałowym niż naszych elektrycznych gówienek co skutkuje mniejszym prawdopodobieństwem przegrzania motoru.
wikked
 

Re: sprzegło wiskotyczne [3,2v6]

Postprzez nesfor » 11 lip 2012 14:07:29

nie wiem czy dobrze zorzumialem, chesz powiedziec ze chlodzenie na visco jest wydajniejsze od elektrycznych ? sadzilem ze elektryczne jest najlepsze...
Opel Frontera B long 3.2 2000 LPG
Avatar użytkownika
nesfor
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 503
Obrazki: 2
Dołączył(a): 07 maja 2010 10:28:47
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: sprzegło wiskotyczne [3,2v6]

Postprzez wikked » 11 lip 2012 14:10:29

nesfor napisał(a):nie wiem czy dobrze zorzumialem, chesz powiedziec ze chlodzenie na visco jest wydajniejsze od elektrycznych ? sadzilem ze elektryczne jest najlepsze...

Podpiszę się dwoma rękami że wisco lepiej robi niż elektryk.
wikked
 

Re: sprzegło wiskotyczne [3,2v6]

Postprzez JaGrab3 » 11 lip 2012 14:37:32

Niby jak ma być wydajniejsze????
Elektryk wejdzie ci na obroty takie jakie daje mu silniczek, a wisco nie zakręci szybciej niż obroty silnika.
Wyobraź sobie taką sytuacje, lecisz na wysokich obrotach, pod górę, 4tys obr, silnik się zgrzewa. I teraz co, zatrzymujesz sie na obrotach jałowych. Visco ci się zacznie skręcać do obrotów silnika, a powinno dalej chłodzić.....
Jedyna przewaga visco jest taka, że jak zatopisz wiatrak, to on i tak będzie działał, a elektryk wysiądzie.
Czarny SIGNUM 2.0 Turbo, Astra II
Było: B 3.2 V6 Manual,Mitsubishi Galant Sport Edition,Carisma 1.6,civic 1.5
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
JaGrab3
Guru
Guru
 
Posty: 833
Dołączył(a): 15 wrz 2010 22:32:35
Lokalizacja: KR
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: sprzegło wiskotyczne [3,2v6]

Postprzez jrzeuski » 11 lip 2012 14:47:32

JaGrab3 napisał(a):Jedyna przewaga visco jest taka, że jak zatopisz wiatrak, to on i tak będzie działał, a elektryk wysiądzie.
Ja na rajdzie utopiłem visco i teraz nie działa :cry2: Jak się termostat zatnie, to temperatura idzie mi pod czerwone i w tym stanie zatrzymałem visco ręką bez żadnego problemu. Na szczęście termostat rzadko się zacina. Na razie...
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: sprzegło wiskotyczne [3,2v6]

Postprzez wikked » 11 lip 2012 14:50:15

JaGrab3 napisał(a):Niby jak ma być wydajniejsze????
Elektryk wejdzie ci na obroty takie jakie daje mu silniczek, a wisco nie zakręci szybciej niż obroty silnika.
Wyobraź sobie taką sytuacje, lecisz na wysokich obrotach, pod górę, 4tys obr, silnik się zgrzewa. I teraz co, zatrzymujesz sie na obrotach jałowych. Visco ci się zacznie skręcać do obrotów silnika, a powinno dalej chłodzić.....
Jedyna przewaga visco jest taka, że jak zatopisz wiatrak, to on i tak będzie działał, a elektryk wysiądzie.

Zauważ ajką masz prędkość obrotową wiatraka na wiscu a jaką na elektryku. Druga rzecz to wisco zabiera na pełnym sprzęgnięciu nawet do 3KM. Przelicz to sobie jakiej mocy musiałbys mieć elektryka. Najbardziej jednak mylisz się w temacie topienia wiatraka- każdy kto jeździ wie że nie mozna wjechać gorącym silnikiem do wody bo się on klasycznie rozszczelnia. Wisco kręcące się z jakąs tam prędkością jak uderzy łopatkami o wodę to efekt jest taki sam jak byś mu kija między śmigła wsadził. Elektryk wcale nie wysiądzie po moczeniu w wodzie bo wiekszość naszych fur by nie miała chłodzenia na praktycznie każdym upalaniu. Kolejną rzeczą jest to że nikt nie wjeżdża na kręcącym się wentylatorze do wody tylko lekko zanurza przód do wyłączenia wentylatora. Aby uściślić moją wypowiedź mówię o wjeżdżaniu do wody o głebokości powyżej zderzaka.

Jacek dwie śrubki i wisco będzie śmigać jak talala masz pół Parcha pod maską więc da radę. Jak nie to wkręć sznurek i też będzie działać. :boss:
wikked
 

Re: sprzegło wiskotyczne [3,2v6]

Postprzez brum » 11 lip 2012 14:53:34

Wg mnie sprawne visco nie powinno pozwolić na podniesienie temp. A elektryk jednak włącza się np przy 95st
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: sprzegło wiskotyczne [3,2v6]

Postprzez nesfor » 11 lip 2012 14:59:39

co do sprzegania na stale to moze byc problem, u mnei jak kupowalem byl taki patent to musialem uwazac na obroty, pow 3 tys obrotow lopatki zmienialy geometrie :) a ze mam automat to wolniej zalczlays ie biegi nie wpsomne ze zima to strasznie wychlodozny silnik :) dodatkwo tez minus bo chamowlao to troche silnik.

z plusow to fajny dzwiek przy 3 tys obrotow 8-) wyzej to sie bałem

bede sie kiedys nudizl to zamontuje licznik rowerowy i zobacz ejak to wyglada z tymi obrotami :)
Opel Frontera B long 3.2 2000 LPG
Avatar użytkownika
nesfor
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 503
Obrazki: 2
Dołączył(a): 07 maja 2010 10:28:47
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: sprzegło wiskotyczne [3,2v6]

Postprzez JaGrab3 » 11 lip 2012 15:11:36

wikked, nie chodziło mi o rozważaniu za i przeciw wjeżdżania do wody, poprostu chodziło mi o to, że wisco nie ma elementów elektrycznych i brakiem zasilania silnika nie przegrzejesz.
Co do prędkości obrotowej? No to ile maxymalnie może krecić się visco na wolnych obrotach? 700 obr/min, ile elektryk nie wiem nie sprawdzałem, ale buczy jak cholera.
Co więcej, silnik frotki 3.2 przy visco ma trostat 72st, gdzie przy elektrykach jest to zwykle ponad 90, dlatego, że elektryk jest w stanie szybciej zbić temperaturę... tak zakładam.
Czarny SIGNUM 2.0 Turbo, Astra II
Było: B 3.2 V6 Manual,Mitsubishi Galant Sport Edition,Carisma 1.6,civic 1.5
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
JaGrab3
Guru
Guru
 
Posty: 833
Dołączył(a): 15 wrz 2010 22:32:35
Lokalizacja: KR
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: sprzegło wiskotyczne [3,2v6]

Postprzez skorpion81 » 11 lip 2012 15:47:39

Ja regenerowalem wisko wg schematu zamieszczonego w poscie i niestety nie udalo mi sie go zregenerowac :cry2: :cry2: nie wiem co zrobilem zle ale w wisko w 3,2 jest troszeczke inne niz pokazane w instrukcji.Tam jest taka sprzezynka ktora pewnie ma spinac wisko mysle ze to ona jest przyczyna awari wisko! Ma ktos pomysl jak to naprawic ?????? bo kupic wisko uzywane za 500 zl to jakas paranoja bede mial dwa uzywane nowe 1200 zl a zamiennikow brak.... jak mam taki pomysl zamontowac chlodnice z dwoma wiatrakami z wersji b 2,2 16v benzynka ma moze ktos zamontowany taki patent???????? :D :D :D
skorpion81
 

Re: sprzegło wiskotyczne [3,2v6]

Postprzez nesfor » 11 lip 2012 15:57:35

Opel Frontera B long 3.2 2000 LPG
Avatar użytkownika
nesfor
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 503
Obrazki: 2
Dołączył(a): 07 maja 2010 10:28:47
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: sprzegło wiskotyczne [3,2v6]

Postprzez skorpion81 » 18 lip 2012 20:53:33

Ma ktos pomysł z jakiego autka mozna wstawic wisko do 3,2v6 zeby mocowanie pasowalo do tego modelu silnika, a moze ma ktos juz wstawione wisko z innego autka i mu to dziala ???? pomocy :hilift: :hilift:

ma ktoś pomysł z tym sprzegłem wiskotycznym ??? jedna sprawa mnie ciekawi dlaczego niema tak zwanych tanich zamienników do tego modelu silnika????
skorpion81
 

Re: sprzegło wiskotyczne [3,2v6]

Postprzez jrzeuski » 20 lip 2012 09:55:21

Pytanie po co Ci właściwie to visco? Moje zdechło i nie blokuje po nagrzaniu, czyli cały czas kręci się słabo i łatwo je zatrzymać ręką a temperatura silnika nie wzrasta powyżej połowy. Nawet przy upalaniu w terenie. Chyba, że termostat się zatnie, to wtedy idzie pod czerwone i tam się odtyka. Może obadaj czy układ chłodzenia masz drożny i w pełni sprawny.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Następna strona

Powrót do Układ chłodzenia i ogrzewania, klimatyzacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron