Witamy !



[A 2.8] Czujniki na termostacie oraz sam termostat...

[A 2.8] Czujniki na termostacie oraz sam termostat...

Postprzez LukaszMag » 19 sie 2013 17:47:10

Witam serdecznie!

Mam taki problem /szukam już wyjaśnienia od przeszło dwóch dni.../, mianowicie poszukuję schematu czujników znajdujących się na obudowie termostatu. Wiem, że jeden jest chyba od grzania świec żarowych? ten na samym dole po lewej od temp. płynu chłodniczego /pasuje od Troopera 2,8TDI; te oferowane do Frotek mają mniejszy gwint!!!/, a pozostałe? Jeden ma dwa przewody... i ten z przodu u dołu z płaskim denkiem?

Teraz kolejna sprawa, chciałbym wymienić termostat na jakiś porządny. Grzebiąc literaturze dopatrzyłem się różnic otwarcia. Jedne mają 82st, inne 92st, a i chyba trafiłem na 88st. Dodatkowo jest jakaś różnica w wymiarach... Boję się, że może to mieć wpływ na prawidłowe otwarcie całości. Podobno pasuje od Mazdy 626 2,0d? Bardzo Was proszę o pomoc...
LukaszMag
 

Re: [A 2.8] Czujniki na termostacie oraz sam termostat...

Postprzez lala m » 07 wrz 2013 21:39:02

z tego co pamiętam to ten czujnik na samej górze termostatu jest od świec,co do termostatów to się zgadza są 3 modele z różnymi temperaturami ale wymiary są te same,różnice temp zależały od tego na jaki rynek szło auto.
lala m
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 256
Dołączył(a): 22 sie 2007 19:57:33
Lokalizacja: okolice Poznania
Pochwały: 1
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996


Powrót do Układ chłodzenia i ogrzewania, klimatyzacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość