Witamy !



[All] Webasto

Re: [All] Webasto

Postprzez Sovviet » 06 paź 2014 23:44:08

Włąśniezrozumiałemjakąja głupote zrobiłem^^ gdy wywalalem klimeporzebowalem jakiejs rurki zamiast nagrzewnicyklimy nazlomie bylajakas z jebitnym radiatorem w srodku tylko niepodpieta wiec wywalilemto co bylo i wzialemsama rurke...;/
Sovviet
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 285
Dołączył(a): 19 mar 2013 18:58:51
Lokalizacja: Gorlice
Pochwały: 4
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: [All] Webasto

Postprzez fly_jabko » 10 paź 2014 21:22:47

Ne wiem czy było, czy nie Ale dla potomnych napiszę jaki tuning przeprowadziłem mojemu webastu :D

Rano do pracy zawsze na tą samą godzinę jadę więc z zegara nastawiam czas startu pieca, ale niestety nie zawsze o tej samej godzinie kończę pracę więc już nie nastawiam pieca, irytowało mnie, że w mrozy mam takie cudo a szyyby trzeba skrobać i biedną traktować Coldstartem który już nie jest taki jak kiedyś, na pilot za daleko stoi, fabryczny moduł GSM jest koszmarnie drogi, jakieś dedykowane tańsze ale i tak swoją cenę mają... Samoróbki w sieci też krążą ale ich ceny nadal wygórowane... No więc zrobiłem sobie swój :D Mało to telefonów po szawkach się wala?

Nie znam się na fachowej terminologi elektronicznej więc będę pisał łopatologicznie

Zacząłem od rozebrania starej Nokii 6300 - nie reklamuje marki Ale z tych starych tylko ta trzymała baterie ponad tydzień, odlutowałem z jej płytki silniczek od alarmu wibracyjnego, poczym dolutowałem kabelki, które wyprowadziłem na zewnątrz tel. W sieci zakupiłem mikroprzekaźnik: napięcie cewki ~3v załącza od 3-250V.
następnie rozłożyłem mój zegar od webasto - analogowy, włączniki stykowe (czy jak to się tam nazywa - 2 szersze ścieżki na płytce, które się zwierają kiedy wciska się guziczek) do ścieżek które idą do niego dolutowałem dwa cienkie kabelki i wyprowadziłem za zegar, wszystko połączyłem przekaźnikiem i teraz kiedy puszczę głuchacza lub wyślę sms, tak by zadziałał alarm wibr. włącza się webasto tak jak bym wcisnął przycisk. by zdeaktywować ta sama operacja :D w profilu tel. ustawiam dzwonek na " jeden sygnał" wówczas nie ważne ile dzwonie tylko poda jeden impuls i pięknie to działa :) W tel mam kartę prepaid rokiem ważności konta z sieci w której mam tel do rozmów a więc wszystko mam za friko :P

Oczywiście moduły z sieci są bardziej zaawansowane, odpowiadają na zapytania o status itp. No mój tego nie potrafi, ale starych telefonów trochę leży to tu, to tam... Więc jedynym kosztem który poniosłem był mikroprzekaźnik, za który w sieci dałem 2,50zł. Może komuś pomogłem,może zainspirowałem :D Sezon się zaczyna więc napisałem :D
Avatar użytkownika
fly_jabko
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 391
Dołączył(a): 01 maja 2011 07:20:37
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [All] Webasto

Postprzez ali » 10 paź 2014 22:20:50

Fajny patent :>:
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [All] Webasto

Postprzez fly_jabko » 20 sty 2015 12:29:47

Mróz zweryfikował mój patent... Niestety alarm wibracyjny działał pulsacyjnie, w temp. pokojowej przekaźnik łapał to jako jeden sygnał i było ok, ale w mrozie elektromagnes osłabł noi tak, też pulsacyjnie załączał serwując piecykowi głupawkę... A więc wyciągnąłem sygnał z głośniczka :D Tranzystorkiem wzmocniłem ten sygnał prądem z baterii telefonu i teraz ustawiając dźwięk połączenie na jeden sygnał działało tak jak miało, ale znów mróz i bateria w nokii (już nieźle wysłużonej) szybko padała a do tego niby nowy, czysty numer a tu kiedyś sobie coś grzebie na podwórzu a Frotka zaczyna sobie huczeć webastem - coś chcieli jej sprzedać :P ALe od znajomego co w alarmach robi, po nakreśleniu tematu ostałem centralkę GSM od monitoringu... Ma wbudowane wejścia i wyjścia cyfrowe i analogowe, oraz złącze przekaźnikowe. Bardzo prostym programem konfiguracja zajmuje kilka minut. Teraz uruchomienie webasta następuje tylko kiedy centralka dostanie dostanie sms o odpowiedniej treści, można też zdefiniować numer z którego tylko to uruchomi, po przez wejścia można podłączyć się pod swój alarm i w razie czego auto dam nam znać, że cos jest nie tak :) Zasilanie 12V pobór tak znikomy, że mam to na stałe w aucie, ciągle czuwa ;) Oczywiście zamontowałem z wyłącznikiem bo latem nie potrzebne będzie. Moduł to Satel GPRS T2 jak by ktoś chciał też sobie telestart po kosztach zrobić ;)
Avatar użytkownika
fly_jabko
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 391
Dołączył(a): 01 maja 2011 07:20:37
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [All] Webasto

Postprzez kondi » 20 lip 2015 22:06:38

ktoś ma w 3.2 zamontowane webasto ??? trafiło mi sie za zgrzewkę browca wiec szkoda było nie wziąść :) i teraz zastanawiam sie gdzie upchnąć "piecyk" bo pod maską ciasno jak na zakopiance w sezonie :(
Opel frontera sport LPG lift 3" BFG KM2 31" snorkel (sprzedane :( )
Opel frontera B Long 3.2 LPG frotka rośnie :) 2"zawiecha +2"BL + KM2 33" ... a to nie koniec.... jednak koniec ( sprzedane )
Opel frontera A long 2.2 "rudzielec" domowa seria

PoJEEEPało mnie do 3 odlicz :)
wj 4.7 v8
zj 4.0
xj 2.5

605348314
Avatar użytkownika
kondi
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 531
Obrazki: 8
Dołączył(a): 08 wrz 2009 10:43:16
Lokalizacja: Pińczów
Pochwały: 3
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: [All] Webasto

Postprzez fly_jabko » 27 lip 2015 19:57:06

Wcale nie jest tak ciasno, ostatnio u brata w omedze ubijaliśmy - tam jest ciasno. W e froci 3.2 jeśli dobrze pamiętam jest sporo miejsca na lewym nadkolu, są tam już nawet fajnie usytuowane i gwintowane otwory, idealne do zamocowań ;) montując tam piec w poziome powinien być poniżej zbiorniczka wyrównawczego i powinno grać, w weekend zerknę pod maskę takiej i się upewnię ;)

Ja w 2.2DTI mam przy pompie ABS
Avatar użytkownika
fly_jabko
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 391
Dołączył(a): 01 maja 2011 07:20:37
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [All] Webasto

Postprzez kondi » 03 sie 2015 19:05:49

tylko że koło pompy mam już zagospodarowane miejsce parownikiem od lpg :-p myślałem gdzieś koło filtra upchać ale tam znów jest komp gazowy i szpeje od alarmu :( będe chyba zmuszony zrobić jakies przemeblowanie pod maską żeby wszystko pomieścić
Opel frontera sport LPG lift 3" BFG KM2 31" snorkel (sprzedane :( )
Opel frontera B Long 3.2 LPG frotka rośnie :) 2"zawiecha +2"BL + KM2 33" ... a to nie koniec.... jednak koniec ( sprzedane )
Opel frontera A long 2.2 "rudzielec" domowa seria

PoJEEEPało mnie do 3 odlicz :)
wj 4.7 v8
zj 4.0
xj 2.5

605348314
Avatar użytkownika
kondi
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 531
Obrazki: 8
Dołączył(a): 08 wrz 2009 10:43:16
Lokalizacja: Pińczów
Pochwały: 3
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: [All] Webasto

Postprzez blaz » 26 paź 2016 06:24:33

witam
Chciałbym się poradzić w sprawie analizy usterki webasta. Po naciśnięciu guzika z płomieniem słychać cykanie a po jakims czasie takie jakby mielenie/wentylator czy coś. w aucie włącza sie dmuchawa, spaliny z rurki lecą zimne. Czy to całe ustrojstwo trzeba wyjac z auta na stół zeby coś , gdzieś zajrzeć?bo od gory tylko same kabelki i jakis sterownik.
Model bw50
Avatar użytkownika
blaz
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 14 paź 2016 16:44:04
Lokalizacja: Staszów
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [All] Webasto

Postprzez mariogo » 28 lis 2017 12:39:31

Jedno pytanie. Piec Webasto ma pompkę wody i aby pogonic wodę w dobrą stronę trzeba wiedzieć czy na bank nagrzewnica dostaje ciepłą wodę od silnika w dolny króciec (czy może w górny). Trzeba to dobrze podłączyć aby obiegi się nie kłóciły jak Webasto i silnik będą pracowały jednocześnie.

-- Dodano 01 gru 2017 20:47:54 --

...czyli nikt nie wie...
mariogo
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 paź 2017 10:47:44
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Poprzednia strona

Powrót do Układ chłodzenia i ogrzewania, klimatyzacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron