Witamy !



[B 2.2] Wskazówka pokazuje niską temperaturę chłodziwa

[B 2.2] Wskazówka pokazuje niską temperaturę chłodziwa

Postprzez Paweł32 » 08 paź 2016 09:07:06

Witam,
od jakiegoś czasu zauważyłem, że wskazówka temperatury cieczy chłodzącej na liczniku wychyla się jedynie do pierwszej kreski. Podejrzewając o to czujnik, wymieniłem go. I niestety, ale nic to nie pomogło! Wpinając interfejs, widzę na na nim temperaturę normalną, czyli około +-90° C. Co może być tego przyczyną? Szukać tego czy niczemu i nikomu to nie szkodzi i darować sobie ;-) ?
pozdrawiam

-- Dodano 08 paź 2016 13:52:18 --

I jeszcze jedno, sprawdziłem i teraz edytuję/dopisuję, po wciśnięciu włącznika klimatyzacji, nie włącza się wentylator oraz nie świeci żaróweczka w tym przycisku. I nie chłodzi!
Paweł32
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 03 lut 2016 12:50:23
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: [B 2.2] Wskazówka pokazuje niską temperaturę chłodziwa

Postprzez sador86 » 08 paź 2016 14:30:11

Licznik się kończy. Mi np. inaczej pokazuje jak mam wyłączone światła, a inaczej jak je włączę. Najważniejsze czy wentylatory się załączają.
Ps. Zawsze powtarzam, żeby sprawdzać poziom płynu w chłodnicy - na zimnym ma być go tyle, żeby tylko zakrył żeberka widoczne po odkręceniu korka. Kiedyś zalewałem prawie pod max i rozsadziło mi magistralę wody pod kolektorem ssącym. Teraz mam do niej dorobione metalowe krućce i od 2 lat jest ok. Poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym też raczej lepiej, żeby był na minimum. Kiedyś miałem problemy z lpg - parownik zamarzał chyba przez zbyt dużą ilość płynu w układzie. Swoją drogą opuściłem też parownik maksymalnie nisko do nadkola- zdemontowałem rezonator. Podobno przy grodzi w oplach są jakieś kiepskie membrany od obiegu wody i z nimi jest problem.
sador86
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 44
Obrazki: 30
Dołączył(a): 15 wrz 2013 21:32:02
Lokalizacja: Włocławek
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: [B 2.2] Wskazówka pokazuje niską temperaturę chłodziwa

Postprzez Paweł32 » 08 paź 2016 16:01:59

Licznik jest po renowacji. :) Reszta nie bardzo w temacie. Moja chłodnica nie ma korka - przynajmniej ja takowego nie znalazłem. Poza tym, napisałem, że włączenie klimatyzacji nie powoduje włączenia wentylatorów, czyli jedno z drugim jest powiązane. A, że czujnik temperatury jest w płynie chłodzącym wiem, bo przy wymianie, przed wkręceniem go, najpierw nalałem płynu chłodzącego po samą krawędź i dopiero wtedy wkręciłem czujnik.
Paweł32
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 03 lut 2016 12:50:23
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: [B 2.2] Wskazówka pokazuje niską temperaturę chłodziwa

Postprzez cichy » 08 paź 2016 17:39:28

U mnie jest tak samo na liczniku temp stoi cały czas na 80 a interfejs pokazuje 85-90 dopiero jak temperatura przekroczy 95 to wskaźnik na desce zaczyna sie podnosić ale u mnie wentylatory sie załączają i tak samo jak Ty podejrzewałem najpierw termostat a później czujnik ale wymiana nic nie pomogła.

W naszych samochodach są dwa różne czujniki temperatury cieczy dwu-pinowy do ecu i jednopinowy do wskaźnika na desce.

A co do klimatyzacji sprawdzałeś bezpiecznik, przekaźnik a może brak czynnika, a sprężarka się załancza?
Avatar użytkownika
cichy
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 40
Obrazki: 9
Dołączył(a): 10 paź 2014 20:17:16
Lokalizacja: Rzeszów - okolice
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: [B 2.2] Wskazówka pokazuje niską temperaturę chłodziwa

Postprzez Paweł32 » 10 paź 2016 14:25:30

Nie miałem/nie mam czasu zająć się tak autem jak i bezpiecznikami, przekaźnikami klimatyzacji.
Ale wracając do tematu, wszystko to się zaczęło - jak mi się wydaje i jestem niemal pewien - po wymianie płynu w układzie chłodzenia. Pod koniec tygodnia będę miał nieco czasu to się rozejrzę w silniku i okolicach ;) Ale wszelkie sugestie mile widziane. ;)
Paweł32
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 03 lut 2016 12:50:23
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004


Powrót do Układ chłodzenia i ogrzewania, klimatyzacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości