Witamy !



[All] Klimatyzacja a'la "Adam Słodowy"

[All] Klimatyzacja a'la "Adam Słodowy"

Postprzez sbiscec » 02 lip 2018 14:48:15

Zamontowałem sobie klimę. Jako, że dostanie kompletu do mojej Froci (2.2 16V) jest delkatnie mówiąc nierealne,zrobiłem szczepa. Szczep z różnych modeli. W piątek 18Atm azotu siedziało godzinę i żadnego wycieku nie było. Wskazówka manometru stała jak zaspawana ;) Dzisiaj napełnienie czynnikiem, próba i nie działa sprzęgiełko sprężarki. Po podłączeniu na krótko (bezpośrednio do akku) chłodzi lepiej niż lodówka :D I teraz pytanie: potrzebuję schematu elektryki (w szczególności elektryki z klimą) do Hopelka 2.2 16V. bo na kablu wychodzącym z wiązki a łączącym sprężarkę i dającym impuls na załączenie sprzęgiełka nie mam napięcia. Muszę sprawdzić co podaję prądację na ten kabelek i prześledzić jego drogę od samego akku. Stąd prośba. A może ktoś przerabiał już taki temat i mała podpowiedź, od czego zacząć?
Avatar użytkownika
sbiscec
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 21 lip 2017 19:19:50
Pochwały: 1
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Re: Klimatyzacja a'la "Adam Słodowy"

Postprzez szymon.ha » 02 lip 2018 15:05:54

Czujnik ciśnienia przy osuszaczu jest podpięty?
Ma za zadanie rozlączyc kompresor od wysokiego ciśnienia aby czegoś nie uszkodzić i od niskiego ciśnienia także aby zabezpieczyć kompresor w przypadku braku czynnika.
Drugi czujnik od temperatury znajduje się przy wymienniku pod deską i także przy zbyt niskiej temperaturze wyłączy kompresor aby uniknąć zamarzniecia wymiennika bądź zaworu rozpreznego.

https://drive.google.com/file/d/1REVZrT ... p=drivesdk
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004


Powrót do Układ chłodzenia i ogrzewania, klimatyzacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości