Witamy !



[All] Klimatyzacja

Re: klima nie bangla !!??

Postprzez wikked » 09 cze 2009 18:09:30

wiatrak na chłodnicy włączy dopiero jak wzrośnie ciśnienie. Jeśli chodzi o sprężarkę to podjedź do serwisu klimy i niech sprawdzą ile masz gazu. Jak jest za mało to jest kicha jak za dużo to też nie dobrze. Jeszcze odnośnie wentylatora to włącz klimę i sprawdź czy grzeje się chłodnica klimy (skraplacz albo parownik- zawsze mylę które jest które :D). Jak jest zimna to nie załączy.
wikked
 

Re: klima nie bangla !!??

Postprzez tajnos » 09 cze 2009 18:18:38

chodnica goraca przewody tez cieple i ten parownik chyba (z takim okienkiem przezroczystym na srodku ) jest bardzo goracy
tajnos
 

Re: klima nie bangla !!??

Postprzez domel » 09 cze 2009 18:21:30

jeśli Ci się wentylator nie załancza możesz rozpierniczyć układ bo ciśnienie go rozssadzi polecam podjechac na serwis na sprawdzenie układu.
domel
 

Re: klima nie bangla !!??

Postprzez wikked » 09 cze 2009 18:29:01

Zepnij na krótko wentylator i włącz klimę. Jeśli będzie oki to albo czujnik albo wtyczka albo, jak wentylator nie wystartuje to on nawala i wtedy zepnij wentylator wody on ma dużo większą wydajność to wystudzi chłodnicę klimy i sprawdź czy sprężarka pracuje ciągle. Aha i jeszcze jedno jak będziesz to sprawdzał to włącz wentylator nawiewu na maksymalny bieg bo jak będzie na "pierwszym" to sprężarka może też się wyłączać (bo za mocno będzie studzić). Mam nadzieję że połapiesz się co popisałem. Daj znaka co wyszło.
wikked
 

Re: klima nie bangla !!??

Postprzez tajnos » 09 cze 2009 18:36:22

gdy silnik sie nagrzal i wlaczyly sie wentylatory klima chodzila ale jak sie wylaczyly klima tez padla
a i podczas jazdy jak wlaczylem tez chlodzilo, pewnie wystudzalo troche z pedu powietrza.

jutro podjade do magika pewnie beda jakis problemy bo ta klima jest zakladana nie fabrycznie.
tajnos
 

Re: klima nie bangla !!??

Postprzez domel » 09 cze 2009 18:45:50

to napewno bo kompresor bije tylko pewne ciśnienie i w tym czasie idzie wyntylator. Temp. Jak Ci dochodzi do 7st. powinien sie wyłonczyć i w miare wzrostu temp. w aucie ponownie się uruchamia. Mowa oczywiscie ze klima ustawiona na max wtedy nie nizej niz +7st.

Tak mi to wyjaśniono a pracuje w firmie ktora produkuje przewody do klimy samochodowej
domel
 

Re: klima nie bangla !!??

Postprzez wikked » 09 cze 2009 18:49:01

Jak masz kasę to jedź, jak nie lubisz wyrzucać kaski to poszperaj. To prosta konstrukcja, przestronna komora silnikowa więc powinieneś znaleźć przyczynę sam. Jeśli oba wentylatory się załączają to pewnie wysunęła się wtyczka czujnika wysokiego ciśnienia załączająca wentylator. Nie masz klimatronica więc nic nie zepsujesz. To nie poduszka powietrzna. Ale zrobisz jak będziesz uważał.
wikked
 

Re: klima nie bangla !!??

Postprzez domel » 09 cze 2009 18:56:49

To fakt niech najpierw poszuka , ja tak uratowałem kiedyś 206tke od serwisu i działa do dziś. Wystarczyło jedną diode zastapic drucikiem.
domel
 

Re: klima nie bangla !!??

Postprzez tajnos » 09 cze 2009 19:41:57

ok to jutro poszperam sam zanim pojade do serwisu klimy , bo jeszcze dzis rano smigala a po wymianie termostatu lipa.
Dam znac co i jak.
tajnos
 

Re: klima nie bangla !!??

Postprzez tajnos » 10 cze 2009 10:32:03

gdzie znajduje sie ten czujnik co jest odpowiedzialny za zalaczanie wentylatora od klimy?
tajnos
 

Re: klima nie bangla !!??

Postprzez kasalka » 10 cze 2009 10:46:33

po mojemu masz za mało czynnika chłodzącego. miałem tak, że klima była pusta od początku jak kupowałem. sprężarka chodziła niby wszystko ok ale nie chłodziło i wentylatory się nie włączały. po nabiciu układu (tu była cała procedura czyszczenia i sprawdzania szczelności ok 1.5godziny) niezależnie czy silnik zimny czy rozgrzany wentylatory załączają się niemal od razu po włączeniu klimatyzacji. jak gość mierzył temperaturę chłodzenia i jak spadło do 5 stopni to powiedział, że jeszcze czegoś takiego nie widział, mówi 6-7 stopni to max. w komorze silnika jest wszystko opisane na tabliczce ile czego do klimy nabić.
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: klima nie bangla !!??

Postprzez wikked » 10 cze 2009 13:09:18

kasalka napisał(a):po mojemu masz za mało czynnika chłodzącego. miałem tak, że klima była pusta od początku jak kupowałem. sprężarka chodziła niby wszystko ok ale nie chłodziło i wentylatory się nie włączały. po nabiciu układu (tu była cała procedura czyszczenia i sprawdzania szczelności ok 1.5godziny) niezależnie czy silnik zimny czy rozgrzany wentylatory załączają się niemal od razu po włączeniu klimatyzacji. jak gość mierzył temperaturę chłodzenia i jak spadło do 5 stopni to powiedział, że jeszcze czegoś takiego nie widział, mówi 6-7 stopni to max. w komorze silnika jest wszystko opisane na tabliczce ile czego do klimy nabić.

Nie mogę się z Tobą zgodzić. Wentylator się załączy dopiero jak wzrośnie ciśnienie. W zależności od sprawności sprężarki następuje to albo po sek. albo po dłuższej chwili. Wentylator podczas jazdy może się wyłączyć jeśli schłodzi układ pęd powietrza podczas jazdy. Z tego powodu sugerowałem Tajnos-owi aby włączył wentylator kabiny na maksymalną prędkość.
wikked
 

Re: klima nie bangla !!??

Postprzez kasalka » 10 cze 2009 13:34:46

Tak masz rację. Lecz po postoju rano uruchamiam silnik i po chwili wentylator rusza. czyli sprężarka jest sprawna, ale bez freonu w układzie sprawna sprężarka będzie działać ale nie osiągnie ciśnienia i lipa. jest też po lewej stronie pod maską za lampą taki cylinder z małą szybką i tam można zobaczyć jeśli jest czynnik to będzie tam buzować kolorowym płynem. a po wyłączeniu klimy będzie czarno
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: klima nie bangla !!??

Postprzez wikked » 10 cze 2009 13:40:12

kasalka napisał(a):Tak masz rację. Lecz po postoju rano uruchamiam silnik i po chwili wentylator rusza. czyli sprężarka jest sprawna, ale bez freonu w układzie sprężarka będzie działać ale nie osiągnie ciśnienia i lipa.

Dokładnie. I jako ciekawostka- jak będzie za dużo czynnika to też nie będzie działać jak należy.
Ja sugeruję to co napisałem wcześniej bo napisał że klima chodzi, chłodzi ale wentylator nie załącza i po chwili staje sprężarka. Taką usterkę wyobrażam sobie w momencie kiedy albo wtyczka wypadła z czujnika ciśnienia albo padł przekaźnik lub przewód załączający wentylator.
wikked
 

Re: klima nie bangla !!??

Postprzez DAN » 10 cze 2009 14:23:28

Witam mam pytanko

Jakie sa objawy jak czynnika jest za duzo.

W mojej frotce wentylator (mam tylko jeden) sie zalacza po czasie jak cisnienie dojdzie do 12barow i chodnica klimy zrobi sie goraca - za wlaczenie wentylatora odpowiada czujnik cisnienia ktory jest na osuszaczu (taka mala butelka w obiegu klimy zaraza za chlodnica klimy)
Mialem podobne objawy co kolega tajnos nie wlaczal mi sie wentylator przyczyna byl przekaznik (niebieski nad osuszaczem przy chlodnicy wody) pkazalo sie ze byl zasniezaly i styki w nim niezwieraly sie poprawnie oznaka takiego zachowania jest rozgrzanie tego przekazniaka (jest on ciagle cieply)

Pozdrawiam
Daniel
Frontera 2.2 16V benzyna + Tylny most z LSD + LPG Autronic AL700 - Reduktor Tomasetto 140hp - Opony BRIDGESTONE DULER A/T
Avatar użytkownika
DAN
Starszy Zaglądacz
Starszy Zaglądacz
 
Posty: 97
Dołączył(a): 07 mar 2009 16:28:40
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Pochwały: 1
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: klima nie bangla !!??

Postprzez tajnos » 10 cze 2009 16:07:21

dzis wlaczylem wentylator na stale i chlodzilo ze az milo , chlodzilo tez podczas jazdy bez wentylatorow . bylem u kolegi (magika) stwierdzil ze szczelnosc jest zajebista bo gdy wlaczalem klime to az prawie silnik gasl bo cisnienie nabite a ja jeszcze sprezarke wlaczalem :) nie kazal wlaczac i w piatek sie tym zajmie. :const:

zapomnialem go zapytac wiec pytam was ; a gdybym zrobil ze wentylator wlacza sie od razu z klima i chodzil az wylacze klime to moze tak byc?
bo zauwazylem ze w moim poprzednim volvo tak bylo i chlodzilo cacy.
tajnos
 

Re: Klimatyzacja?

Postprzez wikked » 10 cze 2009 17:09:18

poczytaj posty w Twoim temacie (niebieski przekaźnik). On jest od załączenia wentylatora.
wikked
 

Re: Klimatyzacja?

Postprzez tajnos » 10 cze 2009 17:15:07

lipa u mnie wszystkie sa czarne....
tajnos
 

Re: Klimatyzacja?

Postprzez wikked » 10 cze 2009 17:20:19

na pewno nasz gdzieś rozrysowane przekaźniki. Poszukaj.
wikked
 

Re: Klimatyzacja?

Postprzez tajnos » 10 cze 2009 17:35:43

jest pare w glównej puszce z bezpiecznikami po lewej stronie (stojac przed silnikem) i nad nia
taka puszka podluzna z 3 przekaznikami i narysowane na niej sa 3 wentylatory.
U mnie moze byc inaczej bo klima zostala zalozona oddzielnie.
tajnos
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Układ chłodzenia i ogrzewania, klimatyzacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron