Witamy !



[All] Gdzie sie podzialo moje ogrzewanie ???

Re: ogrzewanie co sie dzieje?

Postprzez mizsio » 20 maja 2009 09:49:02

zdarza sie w 2.2 DTI automat pod duzym obciazeniem (np. przyczepa kampingowa)
mizsio
 

Re: ogrzewanie co sie dzieje?

Postprzez gmoll » 20 maja 2009 09:57:37

Myśle że temperatura 100 stopni nie jest normą a raczej niesprawnością .Proponowałbym koledze sprawdzić układ chłodzenia czy nie jest zapowietrzony.Objawy -silnik grzeje się z dmuchaw na wolnych obrotach leci chłodne powietrze przy wysokich ciepłe itd.To podstawowa rzecz na sam początek jeśli chodzi o diagnostykę,sprawdż wentylator,termostat czy nie jest zamknięty,pompę wody.Jazda z tą niesprawnością grozi przegrzaniem silnika a to może grozić opłakanymi skutkami :cry2: i nie małymi wydatkami.
gmoll
 

Re: ogrzewanie co sie dzieje?

Postprzez tajnos » 20 maja 2009 10:48:52

czyli te 100c to nie norma , bo szukalem czytalem i tu prawie wszystkim tak skacze ale ok. trza robic.
Wspomne ze byl moment co caly czas lecialo naprawde gorace powietrze i za chwile znow :dupa: chlodne . Ide wiec sprawdze co jest grane moze wystarczy dolac plynu, a powiedzcie mi czy ze zbiorniczka wyrownawczego wchodzi jeden wezyk od gory czy tym samym wezykim tez zasysa do chlodnicy? bo od dolu nie ma nic.
tajnos
 

Re: Gdzie sie podzialo moje ogrzewanie ???

Postprzez tajnos » 20 maja 2009 15:30:53

szafa gra ten wezyk co wchodzi do zbiorniczka wpadl do srodka wiec chlodnica zaciagala same powietrze non stop uklad sie zapowietrzal.
Dzis temp 25,5c stalem w miejscu gazowalem i ani razu nie doszlo nawet do 90c. No i ogrzewanko cacy :)

Ciekawe na jak dlugo hehe :...:
tajnos
 

problem z ciepłym powietrzem

Postprzez dany13 » 03 cze 2009 18:32:09

witam mam taki problem mianowicie jadąc szybko czy wolno,czy nawet jak stoję w korku temperatura nie przekracza połowy i nie mam ciepłego ogrzewania,dziś wymieniłem płyn i termostat,auto chodziło z 45m i nic,temperatura jak była na połowie tak jest,silnik 2.4B/G
może coś poradzicie?
dany13
 

Re: problem z ciepłym powietrzem

Postprzez Wookash » 03 cze 2009 22:06:30

Kup taki srodek do odkamieniania ukladu. U mnie w kangoo tez tak bylo tylko dodatkowo szalal wskaznik temeratury. Spusc plyn zalej zwykla woda + srodek rozgrzej spusc na goraco tylko sie nie popaz a potem plukanie czyli zalej woda zagrzej spusc i tak ze 2 razy a na sam koniec plyn. Mnie pomoglo. Dodam bylem na cliptescie i na kompie przed plukaniem nic nie pokazywalo a facet powiedzial ze te typy tak maja i sie mylil.

Pozdr.
Wookash
 

Re: problem z ciepłym powietrzem

Postprzez Pawel » 03 cze 2009 22:30:49

Postaraj się dobrze odpowietrzyć układ, we Fronterze potrafi się "ukryć" wredna poduszka powietrzna w nagrzewnicy... Poszukaj na forum, było, w dziale "eksploatacja"... :)
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Gdzie sie podzialo moje ogrzewanie ???

Postprzez tajnos » 07 cze 2009 15:21:57

Chlopaki pomocy nie wiem co jest grane. Auto odpalam jest ok posmigam moze ze 7 km i normalnie jaja wskaznik temp. spada lekko przed 80c albo równo 80c wlaczam ogrzewanie nadmuch na max a tam leci cieple i coraz zimniejsze powietrze i tak zostaje a wskaznik tem. rosnie prawie do 100c wylanczam nadmuch wskaznik spada. Odpalam nastepnego dnia wszystko cacy temp prawie 90c wlaczam nadmuch ogrzewanie max i cacy grzeje a za jakis czas znow to samo .

AUTO MA GAZ SEKWENCJE. I PAROWNIK NA TRÓJNIKACH
tajnos
 

Re: Gdzie sie podzialo moje ogrzewanie ???

Postprzez Wookash » 07 cze 2009 20:19:49

Zrob jak pisalem wyzel u mnie bylo to samo. Dodatkowo jak sie zatrzymywalem na swiatlach temp. szybko szla w gore wystarczylo lekko przygazowac i zaraz spadala. Z nawiewu tylko zimne powietrze podejrzewalem wszystko a potrzeba bylo tylko wyplukac uklad.

Pozdr.
Wookash
 

Re: Gdzie sie podzialo moje ogrzewanie ???

Postprzez tajnos » 07 cze 2009 21:38:39

ale u mnie temp. nie rosnie moge stac i 30min i nic temp. spada i wtedy leci zimne. wskaznik temp. rosnie dopiero jak nadmuch wlacze na max a jak wylacze to wskaznik spada. Podejrzewam problem z zegarami ale te zimne powietrze ???
bylo tak wczesniej jak uklad byl zapowietrzony bo przewod w zbiorniczku wpad do srodka po odpowietrzeniu z zegarami , ogrzewaniem bylo cacy.Zalozylem gaz odpowietrzylem smigalo ladnie przez 200km ciaglej jazdy, w pewnym momecie zaobserwowalem spadek temp. wlaczylem ogrzewanie i kicha zimne powietrze , dolalem w zbiorniczku plynu pod korek i nastepnego dnia zobaczylem ze plynu ubylo bo wciagnał do chlodnicy (tak samo odpowietrzylem wczesniej) odpalilem rano i se tak chodzil z 2omin i cacy przejechalem z 7km i znow lipa
tajnos
 

Re: Gdzie sie podzialo moje ogrzewanie ???

Postprzez tajnos » 08 cze 2009 21:17:15

wlasnie przejechalem 300km ciaglej jazdy i przed wstawieniem do garazu wlaczylem ogrzewanie dmuchawa na max i po 2 min zaczelo leciec zimno i wskazowka na 100c no szlak juz mnie trafia.
podczas jazdy temp. wachalo sie 80-85c
tajnos
 

Re: Gdzie sie podzialo moje ogrzewanie ???

Postprzez Wookash » 08 cze 2009 21:51:50

Po mojemu to zatkana nagrzewnica (zimno) i slaby obieg plynu w calym ukladzie (wysoka temp.)

Wyplukaj tak jak pisalem i zobacz co dalej.
Wookash
 

Re: Gdzie sie podzialo moje ogrzewanie ???

Postprzez tajnos » 09 cze 2009 19:48:58

dzis zmienilem termostat tak dla pewnosci . Po wymianie zapalilem i se tak pracowal z 20 min i cacy ogrzewanie super mysle se juz luxsio , i kiszka znow to samo temp w gore a z nawiewow juz zimniej i w tym momencie zauwazylem ze lewa polowa chlodnicy (stojac przodem do niej) jest zimna poszedlem zerknac na temp wracam a ona juz goraca .
Zabiore sie za te plukanie bo to juz ostatnie co moze byc.
tajnos
 

Re: Gdzie sie podzialo moje ogrzewanie ???

Postprzez Janek 44 » 09 cze 2009 19:56:16

:mrgreen:
Ostatnio edytowano 12 cze 2009 21:15:43 przez Janek 44, łącznie edytowano 1 raz
Janek 44
 

Re: Gdzie sie podzialo moje ogrzewanie ???

Postprzez tajnos » 09 cze 2009 20:20:07

Rozumiem ze najpierw podgrzac ten ocet !? i nie bedzie zbytnio problemu wyplukac ta nagrzewnice nie wyciagajac jej.
tajnos
 

Re: Gdzie sie podzialo moje ogrzewanie ???

Postprzez Janek 44 » 09 cze 2009 21:15:50

:mrgreen:
Ostatnio edytowano 12 cze 2009 21:15:18 przez Janek 44, łącznie edytowano 1 raz
Janek 44
 

Re: Gdzie sie podzialo moje ogrzewanie ???

Postprzez tajnos » 10 cze 2009 10:21:29

a w jaki sposob mozna spuscic ten plyn?
wystarczy z chlodnicy i tyle? a co z reszta plynu?
tajnos
 

Re: Gdzie sie podzialo moje ogrzewanie ???

Postprzez Janek 44 » 10 cze 2009 21:22:49

:mrgreen:
Ostatnio edytowano 12 cze 2009 21:14:48 przez Janek 44, łącznie edytowano 1 raz
Janek 44
 

Re: Gdzie sie podzialo moje ogrzewanie ???

Postprzez tajnos » 11 cze 2009 09:36:52

ale jak ?? :?
tajnos
 

Re: Gdzie sie podzialo moje ogrzewanie ???

Postprzez Janek 44 » 12 cze 2009 06:32:54

:mrgreen:
Ostatnio edytowano 12 cze 2009 21:14:19 przez Janek 44, łącznie edytowano 1 raz
Janek 44
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Układ chłodzenia i ogrzewania, klimatyzacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości