Witamy !



[2.4] Ogrzewanie/klimatyzacja

Postprzez abwartist » 07 wrz 2007 13:26:09

no własnie ponoć dochodzi do niego prąd a nie załancza, tak stwierdził poprzedni własciciel. i chce to znalesć w którym to miejscu. ale jak gazu nie ma to itak się nie załączy chociaż bedzie dobre
abwartist
 

Postprzez Andy » 07 wrz 2007 14:02:35

Jeżeli na krótko podasz napiecie to klepnie (cewka przyciągnie) jak nie to: do specjalisty. Wyssać gaz wykręcić spręzarkę zdemontować sprzęgło (cewka) na 99,9% jest tam wlutowany jednorazowy bezpiecznik - wymienić lub zastąpić drutem. Poskładac napełnic itde
Obrazek
Avatar użytkownika
Andy
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 414
Dołączył(a): 07 lip 2007 08:47:23
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Pochwały: 2
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Postprzez abwartist » 07 wrz 2007 15:55:01

dziekuje:)
abwartist
 

Postprzez wojtekkk » 30 sty 2008 17:28:54

która z rurek do nagrzewnicy jest wlotowa a która wylotowa(góra dół)-czyli przwód od silnika idzie na góre czy na dół
wojtekkk
 

Postprzez wojtekkk » 31 sty 2008 14:43:01

no co nikt nie może luknąc jak przewody są podłączone :?:-wszyscy macie froty, połowa 2.0 chociaż w innych zasada ta sama i brak odpowiedzi
wojtekkk
 

Postprzez Adam » 31 sty 2008 16:13:29

wojtekkk napisał(a):no co nikt nie może luknąc jak przewody są podłączone :?:-wszyscy macie froty, połowa 2.0 chociaż w innych zasada ta sama i brak odpowiedzi
Wojtku sorry, ale nie mam jak zaglądać pod mache bo auto brudne, a ostatnio pod krawatem występuję.
Adam
 

Postprzez wojtekkk » 01 lut 2008 21:22:23

wojtekkk napisał(a):no co nikt nie może luknąc jak przewody są podłączone :?:-wszyscy macie froty, połowa 2.0 chociaż w innych zasada ta sama i brak odpowiedzi

jak miło skorzystać z pomocy


a to tylko trzeba otworzyć maske
wojtekkk
 

Postprzez brum » 01 lut 2008 21:45:37

wojtekk jutro zajrze, bo jakoś czasu nie było wcześniej. Tylko ja mam silnik 2.2.
Pomoc musi być :!: :!:
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez brum » 01 lut 2008 22:09:23

A dzisiaj wrzucam rys. jak to ma być, mam nadzieje że pomogą.

Obrazek

Obrazek
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez Chris » 25 cze 2008 23:47:41

Witam

Szybkie pytanie odnośnie klimatyzacji. Czy to normalne, że gdy samochód jedzie (a raczej stoi :-) ) w korku to klimatyzacja nie może schłodzić wnętrza ? Czy wydajność klimatyzacji we Fronterze uzależniona jest od obrotów silnika ? (Często jeżdze różnymi samochodami ale taką zależność zaobserwowałem pierwszy raz). Podczas normalnej jazdy wydajność klimy jest ok. Bardzo proszę o info oraz o wyrozumiałość - to mój pierwszy samochód i mogę zadawać banalne pytania. \

Pozdrawiam
Chris
Chris
 

Postprzez wiini » 26 cze 2008 09:37:15

Chris napisał(a):Witam

Szybkie pytanie odnośnie klimatyzacji. Czy to normalne, że gdy samochód jedzie (a raczej stoi :-) ) w korku to klimatyzacja nie może schłodzić wnętrza ? Czy wydajność klimatyzacji we Fronterze uzależniona jest od obrotów silnika ? (Często jeżdze różnymi samochodami ale taką zależność zaobserwowałem pierwszy raz). Podczas normalnej jazdy wydajność klimy jest ok. Bardzo proszę o info oraz o wyrozumiałość - to mój pierwszy samochód i mogę zadawać banalne pytania. \

Pozdrawiam
Chris


u mnie taka przypadłośc była kiedy padły bezpieczniki od wentylatorów klimatyzacji możliwe , że u ciebie też coś takiego może być .

pozdrawiam
wiini
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 160
Dołączył(a): 02 sie 2007 08:10:19
Lokalizacja: Zielona Góra
Pochwały: 1
Województwo: Lubuskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Postprzez FROTERKA » 26 cze 2008 09:39:07

Nie wiem, jak u innych ale u mnie, gdy jest wlaczona klima to auto ma gorsze przyspieszenie. Natomiast podczas postoju, na wolnych obrotach klima hula normalnie.
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Postprzez brum » 26 cze 2008 13:36:49

Chris napisał(a):Witam

Szybkie pytanie odnośnie klimatyzacji. Czy to normalne, że gdy samochód jedzie (a raczej stoi :-) ) w korku to klimatyzacja nie może schłodzić wnętrza ? Czy wydajność klimatyzacji we Fronterze uzależniona jest od obrotów silnika ? (Często jeżdze różnymi samochodami ale taką zależność zaobserwowałem pierwszy raz). Podczas normalnej jazdy wydajność klimy jest ok. Bardzo proszę o info oraz o wyrozumiałość - to mój pierwszy samochód i mogę zadawać banalne pytania. \

Pozdrawiam
Chris


Sprawdź wisko czy jest ok bo może też od tego tak być
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Ogrzewanie/klimatyzacja

Postprzez steele » 19 lis 2008 23:27:59

A ja jak zwykle z głupim pytaniem :) Nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na Forum więc pozwolę sobie zapytac: czy za brak ogrzewana w samochodzie odpowiedzialny jest:
a:) termostat
b:) nagrzewnica
Mam taki objaw i chcialbym wiedziec o czym z mechanikiem rozmawiac :)
steele
 

Re: Ogrzewanie/klimatyzacja

Postprzez brum » 19 lis 2008 23:58:18

Dokłanie te dwie rzeczy, bo nadmuch działa?
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Ogrzewanie/klimatyzacja

Postprzez steele » 20 lis 2008 09:11:09

Nadmuch działa. Czyli trzeba sprawdzić obie rzeczy naraz czy któraś jast bardziej podejrzana??
steele
 

Re: Ogrzewanie/klimatyzacja

Postprzez flowers » 20 lis 2008 12:52:05

brum napisał(a):Dokłanie te dwie rzeczy, bo nadmuch działa?



Brum z tego co mi się wydaja to termostat to raczej nie bo dopływ do nagrzewnicy jest też na małym obiegu czyli termostat nie ma tu nic do tej sytuacji. Ja bym obstawiał na zapchaną nagrzewnice lub sterowanie klapą ciepło/cimno-albo spadła linka od sterowania albo sterowanie elektryczne/podciśnieniowe (nie wiem jakie w tym modelu jest) padło.
flowers
 

Re: Ogrzewanie/klimatyzacja

Postprzez brum » 20 lis 2008 22:41:47

No wsumie termostat to nie , jakoś się tak szybko napisało :mrgreen:
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Ogrzewanie/klimatyzacja

Postprzez 001daro » 05 gru 2008 23:55:21

Odkopuję temat, żeby nie zakładać nowego, bo mam problem związany z ogrzewaniem.

Sprawa wygląda następująco: wszystkie nadmuchy mi ładnie działają, oprócz nawiewu ciepłego powietrza na nogi kierowcy. Jeśli ustawię nawiew na nogi, temperaturę na zimną, to dmucha, jak na ciepłą, to NIC. A na nogi pasażera ciepełko sobie leci. :/

Nie bardzo wiem jak te nawiewy wszystkie działają, więc pytam, zanim się za cokolwiek wezmę - może ktoś będzie wiedział o co może chodzić. ;)

A i mam Frotkę A Sport.

edit: Samo się naprawiło... :P
Ostatnio edytowano 11 gru 2008 16:54:38 przez 001daro, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
1993 Opel Frontera 2.0i Sport
Avatar użytkownika
001daro
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 265
Dołączył(a): 13 lip 2007 16:54:48
Lokalizacja: Poznań
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Ogrzewanie/klimatyzacja

Postprzez Marucha » 10 kwi 2009 13:16:06

Zacznę od tego, że nie mam klimatyzacji w aucie ale przyklejam się do wątku dla porządku.
Odnoszę bowiem wrażenie - a nastał już ciepłota zewnętrzna, że z wentylacji leci mi nie do końca zimne powietrze. Z całą pewnością jest ono cieplejsze niż to za oknem. Trochę mnie to irytuje. Jest to jakaś buba. najbardziej zauważalne jest to w nocy - kiedy zdawałoby się, że powinno lecieć rześkie zimne zewnętrzne powietrze - a tu nic z tego. Czy jest jakaś rada, pomysł - patent. co z tym zrobić ???????????/
Frotka B long z 1999 roku. 2,2 l + LPG
------------------------------------
WROCŁAW
GG 124835
Avatar użytkownika
Marucha
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 130
Dołączył(a): 06 lip 2007 12:34:16
Lokalizacja: WROCŁAW
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Układ chłodzenia i ogrzewania, klimatyzacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron