Witamy !



[All] Dokładka klimatyzacji

[All] Dokładka klimatyzacji

Postprzez pavca » 06 cze 2010 17:27:21

Mam frotkę bez klimy, za to z dwoma szyberdachami :) Niestety w słoneczne dni dość mocno się nagrzewa :( Próbował ktoś robić dokładkę klimatyzacji ? Dużo może być z tym roboty ?
Patrz często w lusterka ! Frontery są wszędzie :)
Avatar użytkownika
pavca
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 243
Obrazki: 2
Dołączył(a): 23 kwi 2009 19:34:20
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 2
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: Dokładka klimatyzacji

Postprzez slawquu » 08 cze 2010 10:39:33

Roboty troche jest, bo do zwalenia deska, zmiana nagrzewnicy, dokladka sprężarki i dokładka chłodnicy do klimy. Podstawa to dostać kompletny nieuszkodzony zestaw, roboty z tym troche jest ale nei jest to trudne, z elektryką nie ma problemów, bo instalka we Frotach jest uniwersalna i przygotowana pod najbogatsze wyposażenie, tak tylko zostaje kwestia założenia przełączników, przekaźników.
slawquu
 

Re: Dokładka klimatyzacji

Postprzez Radzio » 08 cze 2010 20:43:04

Robiłem coś takiego w Audi A6 jeżeli kupisz kompletną i masz pojęcie o mechanice to założysz ją sam jeżeli chcesz to zrobić przez warsztat to lepiej poszukaj frotki z klimatyzacją.
Radzio
 

Re: Dokładka klimatyzacji

Postprzez stary49 » 08 cze 2010 23:06:48

Kolega z Wronek co ma szrot Frontery pewnie ma wszysko do każdego modelu i zna budowę froty na pamięć
stary49
 

Re: Dokładka klimatyzacji

Postprzez Satan » 08 cze 2010 23:46:06

a jakie koszty takiego interesu ?
Pozdrawiam.
Satan.

Frontside service
https://www.facebook.com/frontsideservicepl
Przeróbki i budowa aut terenowych.
tel.600785219
Avatar użytkownika
Satan
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 727
Obrazki: 34
Dołączył(a): 11 paź 2009 09:20:11
Lokalizacja: Poczesna k. Częstochowa
Pochwały: 2
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

[A 2.8]Zamontowanie klimatyzacji

Postprzez Rumburak » 21 kwi 2018 20:36:49

Witam szanownych formowiczów . :hi:
Jestem posiadaczem longa 2.8 który nie posiada klimatyzacji. Chciałbym zamontować w nim kompletną instalację wymintowaną z innego auta. Proszę o informację czy taka operacja ma szanse powodzenia? Jak jest sterowana instalacja w tym modelu? Czy zarządza pracą wentylatorów i czujników jakiś sterownik? Czy moje nie posiadające klimatyzacji auto posiada instalację elektryczną umożliwiającą przyłączenie istniejących w przeszczepianej instalaci elementów?
Pozdrawiam Serdecznie i proszę o informacje.
Rumburak
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 gru 2015 23:08:34
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: [A 2.8]Zamontowanie klimatyzacji

Postprzez Jake » 21 kwi 2018 23:49:01

Rumburak napisał(a):Witam szanownych formowiczów . :hi:
Jestem posiadaczem longa 2.8 który nie posiada klimatyzacji. Chciałbym zamontować w nim kompletną instalację wymintowaną z innego auta. Proszę o informację czy taka operacja ma szanse powodzenia? Jak jest sterowana instalacja w tym modelu? Czy zarządza pracą wentylatorów i czujników jakiś sterownik? Czy moje nie posiadające klimatyzacji auto posiada instalację elektryczną umożliwiającą przyłączenie istniejących w przeszczepianej instalaci elementów?
Pozdrawiam Serdecznie i proszę o informacje.

Do przełożenia cały zestaw czyli:
1 )Skraplacz
2 )Parownik (najlepiej cala nagrzewnice od wersji z klima)
3 )Osuszacz (najlepiej kupic nowy)
4 )Panel ogrzewania z wlacznikiem A/C
5 )Przekazniki
6 )Wentylator/wentylatory
7 )Sprezarka (moze byc od 2.8 lub od 3.1 z Troopera)
8 )Podstawa pod sprężarke (chyba dwuczesciowa)
9 )Wężę i przewody
10 )dwa paski klinowe 13x1525

Na silniku odkrecasz to malutkie kółeczko po prawej stronie bloku na ktorym chodzi paske napedu pompy wspomagania, zakladasz podstawe pod sprezarke, przykrecasz do bloku, na to montujesz sprezarke i nowe paski. Zrzucasz zderzak, montujesz skraplacz i wentylatory, montujesz przekazniki. W srodku zdejmujesz cała deske, wyciagasz i przekladasz nagrzewnice, skladasz do kupy, pod maska przeciagasz i podlaczasz przewody, napelniasz uklad i gotowe. Sprezarka jest załaczana calym jednym kablem. - podasz napiecie na sprzegło i zaczyna chłodzić. Klasycznie uklad jest sterowany calkowicie analogowo, sa w ukladzie 2 czujniki, ktore wylaczaja sprezarke - jeden w przypadku nadmiernego wzrostu cisnienia w ukladzie, drugi w razie zamarzniecia parownika. Wentylator albo wlacza sie razem ze sprzeglem sprezarki albo ma dodatkowy czujnik - nie pamietam.
Isuzu Trooper 3.1D 1997
Toyota 4-Runner 3.0V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Starszy Guru
Starszy Guru
 
Posty: 979
Dołączył(a): 20 sty 2015 01:39:51
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd


Powrót do Układ chłodzenia i ogrzewania, klimatyzacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron