Witamy !



[All] Visco i termostat kilka pytań

Re: [All] Visco i termostat kilka pytań

Postprzez tupek » 15 kwi 2019 19:10:29

przemekcrx napisał(a):
cubick napisał(a):Trochę czasu minęło i.... zgodnie z Waszymi przewidywaniami wentylatory na jednym przekaźniku usmażyły go :D Po przeflancowaniu na dwa przekaźniki fura chula już prawie rok i jest zadowolenie. W najgorętsze dni (30-33 stopni w cieniu) wentylatory chodziły praktycznie cały czas.. co mnie trochę zastanawia. Jednak temp silnika była trzymana w ryzach. Bilans pradowy raczej na +, nie zdarzyło się żeby aku miało spadek formy. Generalnie, po przygodach z próbą zakupu sprawnego visco uważam że elektryczne wentylatorki to chyba najlepsza opcja (jeżeli nie jedyna). Poza okresem letnim, jeden przekaźnik można spokojnie odpiąć...
Kiedyś pewnie w końcu nastąpi montaż drugiego czujnika, ale chyba tylko jako awaryjny w razie awarii tego pierwszego.

Kolejny :mrgreen: :mrgreen:
Nic to nie da że podepniesz kolejny czujnik ,podepnij przyczępę lawęte to silnik jest ugotowany ..

Ach ty proroku ;) nie uwierzyłbym gdybym przyczepy nie holował. :D
U mnie działa LSD :)
Avatar użytkownika
tupek
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1693
Obrazki: 12
Dołączył(a): 14 lut 2013 19:53:04
Lokalizacja: Dobruchna
Pochwały: 20
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [All] Visco i termostat kilka pytań

Postprzez przemekcrx » 16 kwi 2019 07:33:49

Testowałem to na wszystkie sposoby mam chłodnicę całą aluminiową na zamówienie już specjalnie przygotowaną pod czujniki na elektryki, dodatkowo jest zrobiona instalacja z przekaznikami pod elektryki by klimę włączyć to elektryki też startują Wszystko jest ok do momentu podpięcia załadowanej lawety na płaskim jest względnie do 80km/h przekroczę ponad setkę to już temp. wzrasta , gdy zobaczy wzniesienie robi się problem ...
V 6 w mgnieniu oka ma własciwą temperaturę zimą a co dopiero latem.
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [All] Visco i termostat kilka pytań

Postprzez Aloiz » 18 lip 2019 21:16:05

Witam, zabralem sie za uklad chlodzenia,

po pierwsze Wisko bylo zaspawane i dzialalo caly czas, zmienilem na nowe

po drugie zmienilem czujnik temperatury cieczy, bo stary pokazywal dziwne wartosci

po trzecie zmienilem termostat na nowy, bo poprzedni wlasciciel zdemontowal wklad termostatu

przed cala robota temperatura ledwo wchodzila na pierwsza kreske, teraz z kolei jest w druga strone, bo temperatura jest prawie pod gorna kreska, ponizej zalaczam pogladowe zdjecie z wskazaniem mojej wskazowki, dodam ze w chlodnicy brakuje troche lamelkow, jutro przemyje chlodnice woda, Sugestie mile widzane co dalej dzialac.

Moge zmienic chlodnice jeslli zajdzie potrzeba, podejrzewam pompe wody, jestem przed zmiana rozrzadu..

Waz ktory idzie od termostatu do chlodnicy dosc goracy, ten ktory wychodzi z drugiej strony jest troszke chlodniejszy.

:)

Pogladowe foto

Obrazek
Aloiz
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 15
Dołączył(a): 03 lip 2019 21:26:21
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [All] Visco i termostat kilka pytań

Postprzez tupek » 18 lip 2019 22:59:59

Tak jak ta czerwona kreska to normalna temperatura pracy froty a.
U mnie działa LSD :)
Avatar użytkownika
tupek
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1693
Obrazki: 12
Dołączył(a): 14 lut 2013 19:53:04
Lokalizacja: Dobruchna
Pochwały: 20
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [All] Visco i termostat kilka pytań

Postprzez WaldekZST » 19 lip 2019 07:40:14

tupek napisał(a):Tak jak ta czerwona kreska to normalna temperatura pracy froty a.

Ja miałem a 2.0 i teraz w mojej wzkaźnik stoi cały czas na środkowej pogrubionej kresce... Zabieg wyciągania termostatu przeprowadza przeważnie Janusz przy uszkodzonej uszczelce pod głowicą. Pompa wody raczej odpada, skoro sam napisałeś że przed wymianą termostatu miał za niską temperaturę.
WaldekZST
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 74
Dołączył(a): 25 cze 2018 21:10:13
Pochwały: 1
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Poprzednia strona

Powrót do Układ chłodzenia i ogrzewania, klimatyzacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron