Witamy !



[B] Parownik klimatyzacji

[B] Parownik klimatyzacji

Postprzez artii » 07 maja 2011 19:53:48

proszę o podpowiedź , chciałem wymienić zwór rozprężny czy parownik klimatyzacji da się wymontować bez ściągania konsoli jest to frota b . Może ktoś ma jakąś instrukcje .
[color=#0040FF]3,2 V6
BF GOORICH ALL TERAIN 255/70/16 na AMERICAN RACING z ET-0
RANCHO RS 9000X
Avatar użytkownika
artii
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 31
Obrazki: 3
Dołączył(a): 28 gru 2008 22:29:35
Lokalizacja: LUBELSKIE / Jastków
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Parownik klimatyzacji

Postprzez maju » 11 maja 2011 11:21:42

artii napisał(a): chciałem wymienić zwór rozprężny

Elementem rozprężnym w samochodach jest często rodzaj kryzy i nie ma to wiele wspólnego z typowym Termostatycznym Zaworem Rozprężnym.
Kryza to w uproszeniu tylko dziurka wiec nie za bardzo ma się co zepsuć.
Jeśli nawet elementem rozprężnym jest TZR to warto wiedzieć, że psuje się on bardzo rzadko.
Jesteś pewien, że diagnoza jest poprawna?

Gdzieś krążyła instrukcja serwisowa dotycząca całej Frotki B po rosyjsku, było tam dużo obrazków...
Avatar użytkownika
maju
Admin
Admin
 
Posty: 599
Obrazki: 0
Dołączył(a): 20 wrz 2007 09:38:57
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Parownik klimatyzacji

Postprzez artii » 11 maja 2011 16:51:54

byłem u człowieka który naprawia tylko klimy i stwierdził że to zawór rozprężny ponieważ z kompresora wydobywa się takie brzęczenie gdy rośnie ciśnienie w układzie i nie schładza tak jak należy a wymieniłem już kompresor i osuszacz i dalej jest to samo dziwne też że niema wentylatora na skraplaczu gdzie w bliźniaku isuzu rodeo jest .
[color=#0040FF]3,2 V6
BF GOORICH ALL TERAIN 255/70/16 na AMERICAN RACING z ET-0
RANCHO RS 9000X
Avatar użytkownika
artii
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 31
Obrazki: 3
Dołączył(a): 28 gru 2008 22:29:35
Lokalizacja: LUBELSKIE / Jastków
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Parownik klimatyzacji

Postprzez kasalka » 11 maja 2011 21:09:36

Wentylatory są dwa do obu chłodnic. A załączają się jak działa klima?
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Parownik klimatyzacji

Postprzez artii » 12 maja 2011 18:58:29

w benzynie 3.2 niema jest tylko wiskoza sprawdzałem w serwisie po nr vin i wiatraki elektryczne nie występują w tym modelu
[color=#0040FF]3,2 V6
BF GOORICH ALL TERAIN 255/70/16 na AMERICAN RACING z ET-0
RANCHO RS 9000X
Avatar użytkownika
artii
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 31
Obrazki: 3
Dołączył(a): 28 gru 2008 22:29:35
Lokalizacja: LUBELSKIE / Jastków
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Parownik klimatyzacji

Postprzez kasalka » 12 maja 2011 21:53:09

Nie wiedziałem, a czy nawiew mocno dmucha? Może zabita jest wszelkim świństwem z powodu braku filtra pyłkowego.
jak oczyścić ze zdjęciami viewtopic.php?f=104&t=8319&start=20
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Parownik klimatyzacji

Postprzez artii » 13 maja 2011 17:13:10

nadmuch wieje jak huragan nagrzewnice są drążne
[color=#0040FF]3,2 V6
BF GOORICH ALL TERAIN 255/70/16 na AMERICAN RACING z ET-0
RANCHO RS 9000X
Avatar użytkownika
artii
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 31
Obrazki: 3
Dołączył(a): 28 gru 2008 22:29:35
Lokalizacja: LUBELSKIE / Jastków
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Parownik klimatyzacji

Postprzez maju » 16 maja 2011 20:10:59

artii napisał(a):byłem u człowieka który naprawia tylko klimy i stwierdził że to zawór rozprężny ponieważ z kompresora wydobywa się takie brzęczenie gdy rośnie ciśnienie w układzie i nie schładza tak jak należy a wymieniłem już kompresor i osuszacz i dalej jest to samo dziwne też że niema wentylatora na skraplaczu gdzie w bliźniaku isuzu rodeo jest .

Nie za bardzo rozumiem...brak interpunkcji czyni tekst niezrozumiałym.
byłem u człowieka który naprawia tylko klimy i stwierdził - to akurat nie świadczy o kompetencji majstra.

Skoro "wydobywa się takie brzęczenie gdy rośnie ciśnienie w układzie" to już się coś nie zgadza, bo uszkodzony TZR to znaczy (w uproszczeniu) przytkany. W takim przypadku niskie ciśnienie (LP) spada a to pociąga za sobą spadek wysokiego ciśnienia (HP). Napisałeś, że ciśnienie wzrasta więc objaw wręcz przeciwny. Jeśli dobrze zrozumiałem to nie masz wentylatora na skraplaczu? Jeśli tak to układ nie ma prawa pracować poprawnie i nie jest to wina TZRa.
Przytkany TZR to jednocześnie brak (lub wolniejsze) wyrównywanie się ciśnień w instalacji, to również można łatwo sprawdzić.
Do poprawnej diagnozy wystarczy pomiar LP, czasami dodatkowo HP, sprawdzenie temperatur w kilku miejscach instalacji (ręką), posłuchanie odgłosów, czasami dodatkowo sprawdzenie zalania skraplacza i oszacowanie przegrzania.
Inną sprawą jest, że nie każdy "fachowiec" potrafi z tych danych coś wyczytać... A właściwie moje obserwacje zalecają raczej napisać: "rzadko który potrafi coś z tego wyczytać"...

Sformułowanie "takie brzęczenie" jest za mało precyzyjne aby coś wydedukować.
Czy majster potrafi rozpoznać odgłos który towarzyszy zbyt dużej ilości wilgoci w układzie? Wątpię, a potrafi to generować specyficzny odgłos. Może to być odgłos związany z mechaniką przepływu płynu ale też typowo mechaniczny jakiegoś elementu który nie musi być całkowicie uszkodzony. W chłodnictwie nie rzadko jest tak, że objaw jest w jednym miejscu a przyczyna gdzie indziej.
Historia układu też może podpowiedzieć gdzie szukać usterki...

Pojedź z samochodem do prawdziwego chłodziarza bo z mojego doświadczenia wynika, że osoby od klimy samochodowej nie mają pojęcia o tym co robią - o chłodnictwie.
Avatar użytkownika
maju
Admin
Admin
 
Posty: 599
Obrazki: 0
Dołączył(a): 20 wrz 2007 09:38:57
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Parownik klimatyzacji

Postprzez Radzio » 17 maja 2011 20:47:51

maju napisał(a):Pojedź z samochodem do prawdziwego chłodziarza bo z mojego doświadczenia wynika, że osoby od klimy samochodowej nie mają pojęcia o tym co robią - o chłodnictwie.
. Często jest to warsztat wulkanizacyjny lub inny który zakupił sobie "magiczną maszynkę" i jego rola ogranicza się do podłączenia tej maszynki do instalacji auta. Zawór rozprężny w autach sporadycznie ulega awarii a diagnoza uszkodzenia tak jak pisał Maju dla kogoś kto ma pojęcie jest prosta. Ale ktoś kto ma pojęcie dostaje takie auto na końcu po pseudo-magikach, bo magik za przegląd klimatyzacji bierze 80 zł a pan chłodniarz nie.
Radzio
 


Powrót do Układ chłodzenia i ogrzewania, klimatyzacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości