Witamy !



[B] odpływ wody z szyberdachu

[B] odpływ wody z szyberdachu

Postprzez sławomir rygiel » 06 cze 2013 11:24:37

Witam. Wczoraj po ulewnym deszczu wewnątrz samochodu z przodu po stronie pasażera zrobiło się małe jeziorko. Okazało się że jeden z wężyków odprowadzających wodę z szyberdachu zatkał się i wlewało się do środka. Dodam iż to frontera sport z dwoma oknami w dachu. W tylnim tam na łączeniu w słupku też mi trochę przecieka do schowka na podnośnik. Stąd moje pytanie ile tych wężyków jest w przednim szyberdachu a ile w tylnim i jak najprościej się do nich dostać.
sławomir rygiel
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 07 cze 2011 06:45:08
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

niedrożne odpływy z szyberdachu

Postprzez pisu22 » 23 mar 2017 10:27:37

problem - niedrożne odpływy z szyberdachu.
objaw - mokra podsufitka
pytanie: da się te odpływy jakoś przeczyścić bez ściągania podsufitki?

-- Dodano 10 kwi 2017 08:04:14 --

Ok. Poradzilem sobie z udroznieniem odpływów. Pytanie - ile jest odpływów? 2 z przodu i 2 z tyłu czy tylko z przodu?

-- Dodano 11 kwi 2017 07:17:24 --

hm.
naprawdę nikt nigdy tego nie rozbierał? :shock:
Avatar użytkownika
pisu22
Guru
Guru
 
Posty: 815
Obrazki: 75
Dołączył(a): 14 wrz 2011 08:42:00
Lokalizacja: Krakoow, NH
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [B] odpływ wody z szyberdachu

Postprzez nesfor » 24 lis 2017 14:24:26

2 z przodu i 2 z tyłu, u meni cieknie pomimo droznych odplywow, z tego co widizlame na materialch z usa potrafi sie jeszcze rozszczelnic na nitach ;-(
Opel Frontera B long 3.2 2000 LPG
Avatar użytkownika
nesfor
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 503
Obrazki: 2
Dołączył(a): 07 maja 2010 10:28:47
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [B] odpływ wody z szyberdachu

Postprzez frociama » 28 gru 2017 16:59:52

Cześć. Mam frotę B sport z jednym szyberdachem z tyłu. Właśnie zauważyłem że mam mokrą wykładzinę pod tylnymi dywanikami i w bagażniku również z tym że mniej,... z przodu jest sucho.... pierwsze podejrzenia - odpływy szyberdachu - sprawdziłem lejąc wodę-drożne, z tym że po lewej stronie woda wypłynęła na zewnątrz przy klapie a po prawej nie. Po zdjęciu plastikowego boczka po prawej okazało się że wężyk od tylnego sprysku był rozłączony a odpływ od szyberdachu kończy się i leje na ta wnękę w schowku po czym gdy się jej nazbiera do wysokości otworu to wylewa się na zewnątrz. Chyba powinno być bezpośrednio na zewnątrz prawda? Jak ma być poprowadzony ten przewód odpływowy? Czy jest jeszcze jakieś miejsce którędy woda by mogła lać się do środka? Podsufitka jest sucha nie ma zacieków....

-- Dodano 30 gru 2017 18:34:46 --

Czy może ktoś z forumowiczów zaglądnąć do siebie i zobaczyć gdzie poprowadzone są odpływy od szyberdachu w sporcie? Po zdjęciu klapek tych od dachu zewnętrznych widać po jednej i drugiej stronie jak węże się schodzą do trójników i dalej to się leje praktycznie do wnęk....

-- Dodano 06 sty 2018 13:10:43 --

czy mógłby ktoś zaglądnąć i podpowiedzieć jak poprowadzić te odprowadzenia?
frociama
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 18 lis 2017 17:57:47
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: nie mam Frontery... jeszcze

Re: [B] odpływ wody z szyberdachu

Postprzez brum » 07 sty 2018 13:45:32

Puść obojętnie jak, byle na zewnątrz.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [B] odpływ wody z szyberdachu

Postprzez frociama » 07 sty 2018 16:04:23

myślałem że to jakoś oryginalnie było rozwiązane, z prawej strony idzie wężykiem do środka a potem do nadkola natomiast po lewej pompuje do wnęki gdzie są śruby od przykręcania dachu i nie widać żadnego odpływu od tak po prostu trójnik się wisi w tym miejscu i leje
frociama
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 18 lis 2017 17:57:47
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: nie mam Frontery... jeszcze

[B Sport] Rozebranie zdejmowanego dachu.

Postprzez Fajtak » 17 paź 2019 20:24:41

Witam

Spadła mi rurka od odwodnienia w hardtopie, ale na górze, przy szyberdachu. Czy jest możliwość takiego rozebrania dachu żeby się tam dostać i założyć ją z powrotem?
Avatar użytkownika
Fajtak
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 sie 2019 22:23:37
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Re: [B] odpływ wody z szyberdachu

Postprzez UnrealGoD » 23 cze 2020 10:33:46

U mnie się ten problem też zrobił w Sporcie B ostatnio.

Namęczyłem się z wyjęciem szyberdachu (ciekawostka - GM w swojej mądrości przewidział rozkładaną owiewkę, jak się zdemontuje okno, to nie robi się przeciąg w aucie). Są dwa odpływy po bokach ale są totalnie niedrożne. Próbowałem przepchnąć zipem, wchodzi na ~20cm, ale nie odtyka, będę musiał coś dłuższego tam wsadzić albo rozebrać boczki i poszukać gdzie to dalej idzie i gdzie się zatkało...
Obrazek
Ford Sierra 2.0 DOHC CLX 4x4 _ Opel Frontera 2.3 Dti Long
606 198 495
Avatar użytkownika
UnrealGoD
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 159
Dołączył(a): 17 lut 2011 11:49:09
Lokalizacja: Kraków
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004


Powrót do Nadwozie, rama



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron