Witamy !



[All] Nowa Wykladzina podlogowa?

[All] Nowa Wykladzina podlogowa?

Postprzez Jake » 12 maja 2018 00:44:29

Moja wykladzina podlogowa przypomina cos pomiedzy stara brudna szmata, zaplesnialym dywanem a podartym kartonem na wysypisku smieci. A chociaz auto lekko nie ma, jest wiecznie ublocone i cale porysowane, to zalezy mi zeby srodek byl w miare czysty i mily i zebym nie brzydzil sie spac w bagazniku na wyjazdach. Na rynku wtornym z dostepnoscia uzywek jest powiedzmy tak sobie, a dostac ladna to juz cud. I zastanawiam sie w zwiazku z tym czy daloby sie nowa wystrugac we wlasnym zakresie.
Tylko to rodzi gradobicie pytan.
Jakiego materialu szukac, ile to kosztuje za mb, ile mb trzeba kupic, jak to wycinac, dopasowywac i czy oryginal jest gdzies giety/tloczony, na tyle fikusnie ze z plaskiego kawalka nie bedzie sie dalo tego odtworzyc? Ktos z Was mial jakies doswiadczenie w tym temacie?
Od razu mowie, ze wywalenie calkiem i zostawienie golej blachy, malowanie raptorem i inne typowo terenowe pomysly odpadaja. W srodku ma byc milo, wykladzina musi byc czysta i futrzata.
Isuzu Trooper 3.1D 1997
Toyota 4-Runner 3.0V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Starszy Guru
Starszy Guru
 
Posty: 979
Dołączył(a): 20 sty 2015 01:39:51
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Nowa Wykladzina podlogowa?

Postprzez szymon.ha » 12 maja 2018 05:47:42

Ja bym blachę obkleil wygluszeniem tym biyumicznym czy jakimś takim dobrym i na to położył perski dywan :mrgreen: ewentualnie inny wzór jaki Ci się podoba.
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Nowa Wykladzina podlogowa?

Postprzez paulo83 » 12 maja 2018 06:41:52

W mojej 25-letniej Frotce Sport tylna część wykładziny wyglądała podobnie. Ja zrobiłem w ten sposób, że całą na całą podłogę położyłam matę bitumiczną wygłuszającą, na przedniej części podlogi zostawiłem wykładzinę bo byla w dobrym stanie (wyczyściłem ją dokładnie przed założeniem), a tylną część wyłożyłem blachą ryflowaną. Nie jest to perski dywan, ale swoją funkcję spełnia - nie przemaka, nie będzie przykrego zapachu, łatwo wyczyścić i ładnie wygląda :)
Avatar użytkownika
paulo83
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 64
Obrazki: 13
Dołączył(a): 16 wrz 2015 04:38:07
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Nowa Wykladzina podlogowa?

Postprzez Semir » 12 maja 2018 09:31:14

Musisz kupić wykładzinę samochodową.

Jak wyciągałem wykładzinę w mojej starej B to przetłoczenia były.
Sądzę że jak masz cierpliwość to dasz radę to dopasować, a po
jakimś czasie się ułoży,

Pytanie czy starą wywalisz czy dasz nową na starą.

Jest tego sporo na allegro itd. Nie kupuj tej najcieńszej i najtańszej.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Nowa Wykladzina podlogowa?

Postprzez Jake » 12 maja 2018 15:27:39

szymon.ha napisał(a):Ja bym blachę obkleil wygluszeniem tym biyumicznym czy jakimś takim dobrym i na to położył perski dywan :mrgreen: ewentualnie inny wzór jaki Ci się podoba.

Tak, perski dywan! Ze tez o tym nie pomyslalem!!
paulo83 napisał(a):W mojej 25-letniej Frotce Sport tylna część wykładziny wyglądała podobnie. Ja zrobiłem w ten sposób, że całą na całą podłogę położyłam matę bitumiczną wygłuszającą, na przedniej części podlogi zostawiłem wykładzinę bo byla w dobrym stanie (wyczyściłem ją dokładnie przed założeniem), a tylną część wyłożyłem blachą ryflowaną. Nie jest to perski dywan, ale swoją funkcję spełnia - nie przemaka, nie będzie przykrego zapachu, łatwo wyczyścić i ładnie wygląda :)

Och nie, tylko nie blacha ryflowana, moim zdaniem jest absolutnie wyjatkowo szpetna, no ale wiadomo - kazdy ma inny gust. Z tym ze pomijajc wyglad i estetyke, to ja nie ja nie chce spac na blasze ryflowanej xD Mnie ma byc w dupke miekko jak na wyjezdzie spie w samochodzie ;) A przednia czesc wykladziny wyglada absolutnie najgorzej z calosci.
Semir napisał(a):Musisz kupić wykładzinę samochodową.

Jak wyciągałem wykładzinę w mojej starej B to przetłoczenia były.
Sądzę że jak masz cierpliwość to dasz radę to dopasować, a po
jakimś czasie się ułoży,

Pytanie czy starą wywalisz czy dasz nową na starą.

Jest tego sporo na allegro itd. Nie kupuj tej najcieńszej i najtańszej.

Stara oczywiscie idzie out, ostatnie co bym chcial to zostawiac caly ten stary smrodliwy syf i zaplesniala kile pod spodem. Myslalem zeby probowac jak profilowac na przyklad po lekkim podgrzaniu opalarka, tylko to trzeba by tak robic, zeby nie przytopic. Jest lato, cierpliwosci mam sporo, mysle ze moge sobie pozwolic na wybebszenie foteli i calej reszty i spedzenie nawet kilku dni na dopasywywaniu, tylko nie wiem w co sie za wczasu zaopatrzyc. Masz jakies doswiadczenie w kupowaniu takiej samochodowej wykladizny gdzies na allegro itp? Nie chce kupic chlamu.
Isuzu Trooper 3.1D 1997
Toyota 4-Runner 3.0V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Starszy Guru
Starszy Guru
 
Posty: 979
Dołączył(a): 20 sty 2015 01:39:51
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Nowa Wykladzina podlogowa?

Postprzez paulo83 » 12 maja 2018 22:14:50

Na blasze zdecydowanie nie da się spać ;) Na moje potrzeby i mój gust spełnia ona swoją rolę. Co do Twoich potrzeb i gustu to posłuchaj rad piszących poprzedników (doświadczonych i bardziej obeznanych) :)
Avatar użytkownika
paulo83
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 64
Obrazki: 13
Dołączył(a): 16 wrz 2015 04:38:07
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Nowa Wykladzina podlogowa?

Postprzez Jake » 26 maja 2018 10:57:02

Za przykladem kolegi z forum TLC, kupilem wczoraj 4mb (8m^2) wykladziny "samochodowej" w Castoramie. Jest podgumowana, lekko sztywna, na tyle ze nie powinna sie podwijac, ale da sie ksztaltowac. Od wierzchu mily, czarny welurek. W przyszly weekend bede walczyl z wymiana ;)
Isuzu Trooper 3.1D 1997
Toyota 4-Runner 3.0V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Starszy Guru
Starszy Guru
 
Posty: 979
Dołączył(a): 20 sty 2015 01:39:51
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd


Powrót do Nadwozie, rama



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron