Witamy !



[B] Pęknięta belka drążków skrętnych.

Re: [B] Pęknięta belka drążków skrętnych.

Postprzez Kalf » 30 mar 2019 12:52:14

Czołem, mam problem z przegniłą belką drążków skrętnych. Pod oboma mocowaniami zaczęło mi się pojawiać (albo pojawiło już dawno temu) z obu stron belki rozwarstwienie metalu jakby mocowanie chciało wypaść z belki. Wieczorem wrzucę fotki.
Pomyślałem że najprostsza opcją byłoby całkowite wycięcie tej belki i wspawanie ceownika/profila i na nim zrobić nowy montaż drążków. od razu też zwiększyłby się prześwit bo fabryczna belka leci ostro w dół i zawsze się nią haczy. :...:
Czy ktoś może przerabiał ten temat albo może podpowiedzieć czy taki zamysł jest w ogóle bezpieczny i sensowny? Dawał bym to na pewno do jakiegoś pojętnego spawacza.
:hilift: :gears:
Kalf
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 11 maja 2016 16:54:17
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [B] Pęknięta belka drążków skrętnych.

Postprzez UnrealGoD » 17 wrz 2020 16:45:20

Odgrzewam temat.
Po pracach przy wymianie wahacza lewego, wyrwało mi mocowanie drążka w tej belce. Mechanik (nie są to prace które mogę zrobić pod blokiem) najpierw sugerował wycinanie i wspawywanie całej belki (gdybym się podejmował ściągania budy i takiej naprawy, to pewnie już bym regenerację z konserwacją całej ramy zlecił)...

Na razie jednak szukam belki z auta dawcy i pytanie, czy ona jest taka sama w longu i w sporcie? Bo wiem gdzie jest dawca w longu, a ja mam sporta...

(jak by był dostęp do jakiegoś hostingu zdjęć, podrzucił bym zdjęcia, jak ładnie się urwało... Google już mam zapchane zdjęciami)
Obrazek
Ford Sierra 2.0 DOHC CLX 4x4 _ Opel Frontera 2.3 Dti Long
606 198 495
Avatar użytkownika
UnrealGoD
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 159
Dołączył(a): 17 lut 2011 11:49:09
Lokalizacja: Kraków
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: [B] Pęknięta belka drążków skrętnych.

Postprzez mody1 » 17 wrz 2020 17:13:23

Mam podejrzenie, graniczące z pewnością że w spocie i longu są takie same
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Poprzednia strona

Powrót do Nadwozie, rama



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron