Witamy !



[Sport A] Tylna szyba

[Sport A] Tylna szyba

Postprzez Wookash » 22 gru 2008 14:53:08

Witam

Mam pytanko czy frota sport A z 94 to miala rozne tylne szyby czy byl tylko jeden rodzaj? Jestem na etapie poszukiwania takiej szyby i koles mnie zastrzelil pytaniem. Namierzylem jedna szybe w Pile do duzy kawal drogi z Kielc a nie chce w ciemno kupic.

Pozdr.
Wookash
 

Re: Tylna szyba ?

Postprzez makar » 22 gru 2008 21:41:22

wg katalogu było 4 rodzaje ale czym się różniły nie powiem
makar
 

Szyba tylna frontera Sport A

Postprzez oposs » 12 mar 2009 14:16:11

Po mojej przygodzie z szyba tylna jestem na 99% pewien ze w razie "takiej awarii" podrobki nie dostaniecie. Zamiennikow chyba po prostu nikt nie robi. Alternatywa jest taka: w Krakowie jest firma Tplast telefon do nich 508 226 002 - jesli moga odbieraja. Maja przygotowany szablon do wyciecia pleksy z otworami na uchwyty do mocowania w klapie: uwaga otwory trzeba poszerzyc do fi 13, mozna to zrobic samemu lub zlecic im przy zamawianiu. Otwory do mocowania wycieraczki trzeba robic samemu. Koszt z wysylka okolo 140,-pln
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Szyba tylna frontera Sport A

Postprzez ktoś » 12 mar 2009 16:37:20

z ciekawości zapytam - ile taka przyjemnośc na szrotach lub u magików którzy sprzedają frotk ina części :?:
ktoś
 

Re: Szyba tylna frontera Sport A

Postprzez oposs » 12 mar 2009 17:14:14

Od 400 do 800 no a potem tylko oryginaly od 1000 do 1300,-pln
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Tylna szyba Sport A

Postprzez ktoś » 12 mar 2009 21:24:23

ho ho ho no to grubo handlarze jadą z cenkami...ale :boss: my pojedziemy kiedyś z nimi :killer: Chyba wolałbym tą szybę z torebek z Tesco zrobić niż płacić im tyle szmalu za kawałek szkła. @Oposs nie boisz się że Ci to plexi bedzie matowiało :?:
ktoś
 

Re: Tylna szyba Sport A

Postprzez konik » 12 mar 2009 21:26:27

Tylna szyba w Sporcie A to chyba najbardziej poszukiwana szyba do Frontery. Ja wymieniałem po spotkaniu koła zapasowego z słupem energetycznym :D udało mi sie kupić za 300zł ale niektórzy handlarze chcieli nawet 800 zł Połowa posiadaczy Sporta już ja pewnie wymieniała (a druga połowa ma już pleksę :lol: ) Widziałem też w necie filmik na którym rozsypała się w czasie jazdy podczas wyskoku auta z niewielkiej górki. Przestrzegam zatem przed planowana szybka jazdą w terenie lepiej ja zdjąć (90 sek)
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Tylna szyba Sport A

Postprzez oposs » 12 mar 2009 21:36:47

ktoś napisał(a):plexi bedzie matowiało
Ano bedzie, ale co robic jak sie chce jezdzic
konik napisał(a):przed planowana szybka jazdą w terenie lepiej ja zdjąć
Nie zawsze mozliwe a jesli juz to co z nia wowczas zrobic? Zostawic pod drzewem? :mrgreen:
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Tylna szyba Sport A

Postprzez Ewa » 13 mar 2009 01:15:08

oposs napisał(a): Zostawic pod drzewem? :mrgreen:

Jak taka samotna będzie, to pewnikim się ktoś nią zaopiekuje...
ot tak z czystej sympatii :mrgreen:
Totalitaryzm jest najbezpieczniejszą formą demokracji...;)
Avatar użytkownika
Ewa
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 563
Dołączył(a): 02 paź 2007 16:16:59
Lokalizacja: Augustów
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Tylna szyba Sport A

Postprzez oposs » 13 mar 2009 07:24:49

Pewnikiem bylby to klubowicz :mrgreen:
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

[a sport] tylna szyba czy plexi ?

Postprzez zielaq » 29 lis 2010 23:55:13

Poszła mi dziś szyba, ot tak sobie pękła.
przeglądam ogłoszenia i ceny są kosmiczne tych szyb. dlatego zastanawiam się nad plexi. napewno odpadnie wtedy możliwość podgrzewania. jak doradzacie? wstawić plexi czy ciułać grosiki na szybę. no i jeśli szyba to dalej nie ma pewności czy to się nie powtórzy ...
zielaq
 

Re: [a sport] tylna szyba czy plexi ?

Postprzez Wookash » 30 lis 2010 00:09:28

Ja w ostateczności wstawiłem sklejkę bo o szybę było ciężko. Jak już była to daleko i nikt nie chciał wysłać. Z plexi może się okazać niewiele tańsza. Dodatkowo plexi matowieje i robi się brzydkie. Zauważ że szyba nie była idealnie płaska w miejscu mocowania do klapy tak więc plexi wygniesz na dole ale górą nie będzie idealnie przylegać. Już nie mówię o cięciu plexi na wymiar bez gotowego szablonu i wymiaru a o wierceniu otworów nie wspomnę.
Wookash
 

Re: [a sport] tylna szyba czy plexi ?

Postprzez zielaq » 30 lis 2010 00:13:32

jesli chodzi o plexi to sugeruje sie wpisem znalezionym na forum ze jest jakas firma w krakowie ktora ma szablon i docina plexi za 140 zl (nie wiem na ile aktualna ta cena jest ale jutro sie dowiem). no cos trzeba wymyslic bo na chwile obecna auto udupione stoi w garazu a dlugo tam nie bedzie moglo stac ;/
zielaq
 

Re: [a sport] tylna szyba czy plexi ?

Postprzez Wookash » 30 lis 2010 00:16:51

ten wpis to ja sam chyba nawet robiłem albo ktoś napisał jak ja straciłem szybę ale to było około 2 lata temu możesz dzwonić i pytać.
Wookash
 

Re: [a sport] tylna szyba czy plexi ?

Postprzez mazurkas007 » 30 lis 2010 08:09:27

jeśli już to zamiast plaksy wstaw poliwęglan, można go giąć, ciąć, wyginać, nie pęka.
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: [a sport] tylna szyba czy plexi ?

Postprzez zielaq » 30 lis 2010 12:20:20

ok wybor padł na plexi poki co. nawet mam sposób na to aby szyba nie matowiała za szybko i sie nie rysowała - po obu stronach wycietej plexi (5mm grubosci) naklei się folie przezroczysta. w razie porysowania folie bedzie mozna zmienić. teraz pozostaje jedynie zrobienie szablonu plexi do wycięcia (a dostep do cięcia na laserze plexi mam)

Niestety numer telefonu ktory jest podany do tej firmy ktora to miala jest wylaczony ;/

moze ktos dysponuje takim szablonem ??
zielaq
 

Re: [a sport] tylna szyba czy plexi ?

Postprzez oposs » 30 lis 2010 13:04:42

zielaq napisał(a):mam sposób na to aby szyba nie matowiała za szybko

Nie zdąży :mrgreen: Daje pleksie dwa miesiące i pęknie. Uzbieraj kasę i kup używaną
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Tylna szyba Sport A

Postprzez Odoll » 01 gru 2010 22:11:16

Aż mi się wierzyć nie chce że to jest taki problem :?: przednia szyba razem z wymianą kosztuje 230zł a tylna taki majątek ?? jutro pojadę do warsztatu się dowiedzieć bo coś tu jest nie tak :|
Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Tylna szyba Sport A

Postprzez Wookash » 01 gru 2010 22:24:40

U mnie w warsztacie który ma wszystkie szyby z wyjątkiem do froty jeśli by była dostępna to w cenie około 1400 zł więc ceny za używkę wcale mnie nie dziwią.
Wookash
 

Re: Tylna szyba Sport A

Postprzez konik » 01 gru 2010 22:35:48

Odoll napisał(a):Aż mi się wierzyć nie chce że to jest taki problem :?: przednia szyba razem z wymianą kosztuje 230zł a tylna taki majątek ?? jutro pojadę do warsztatu się dowiedzieć bo coś tu jest nie tak :|


Sławek ja przerabiałem temat i wiem co jest nie tak.
Przednie szyby występują w zamiennikach bo popyt jest spory (więc podaż też) i każdy chce zdobyć "kawałek" rynku, a to sprzyja obniżaniu cen. Tylna szyba do Frontery jest produktem "niszowym" więc żaden producent zamienników nie zainwestuje w produkcję towaru który jest trudno zbywalny. I tu zaczyna działać producent oryginału, ponieważ nie ma "konkurencji" przy ustalaniu cen daje upust swojej wyobraźni...
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Następna strona

Powrót do Nadwozie, rama



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron