Witamy !



[All] kapie z szyberdachu

[All] kapie z szyberdachu

Postprzez chomik » 11 wrz 2007 18:31:24

Drodzy Koledzy ! Jak aktualną pogodę znoszą wasze cacka ? W ostatnim tygodniu w moim aucie znacznie zwiększyła się wilgotości poprzez cieknący szyberdach. Widzę, że uszczelka była juz klejona butaprenem przez poprzedniego właściciela lecz teraz już klej puścił do końca. Zapaćkałem to dzisiaj sylikonem i zobaczymy co będzie po kolejnym deszczyku, choć wygląda to mało profesjonalnie (byle do wiosny !) Czy ktoś z Was wie może gdzie można kupić taką uszczelkę albo ma jakąś sprawdzoną i trwałą metodę uszczelnienia tego ? Szukałem na Allegro ale tam są kompletne szyberdachy... z góry dziękuję !
chomik
 

Postprzez wojtekkk » 12 wrz 2007 13:51:57

Odwiedź zakład gdzie montują szyberdachy- jest mnóstwo modeli, a ten fabryczny we frotach jest dość popularny więc powinno się znaleść
spróbuj jeszcze podokręcać te 2 blaszki co na nich szyber od strony szyby pprzedniej się trzyma -czasem się śruby luzują
wojtekkk
 

Postprzez chomik » 12 wrz 2007 14:10:38

dzieki. tak tez pewnie będę musiał na wiosnę zrobić - narazie 'zaszpachlowany' silikonem szyber przezył pierwszy deszcz i odpukać nie przepuścił nawet kropelki. Problem ewidentnie jednak tkwi w uszczelce, która w jedym rogu po prostu sie rozwarstwiła
chomik
 

Postprzez mkmb » 12 wrz 2007 14:46:28

Jeśli silikon to tylko dekarski, bo zwykły może powodować korozję blach.
mkmb
 

szyberdach kapie!!!

Postprzez RenOpel » 26 sty 2009 04:50:43

witam,kapie mi z szyberdachu , macie jakieś pomysły jak usunąć przeciek ? , też wam się tak dzieje ? ,czy tylko moja frotka puszcza wodę ?
RenOpel
 

Re: szyberdach kapie!!!

Postprzez Fazi » 26 sty 2009 06:31:39

zlokalizuj przeciek , jak spod szyberdachu to go wyjmij i uszczelnij na silikonie. Jak spod wieka to wymiana uszczelek. Albo wymiana na inny. Robota prosta chyba 8 śrubek.

Używany szyberdach nie jest taki drogi.
telefon ** 503 588 503 ** lub fazi@post.pl................... PRIV czytam sporadycznie, wolę mail !!!
Fazi
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 220
Dołączył(a): 13 wrz 2007 06:38:40
Pochwały: 3

Re: szyberdach kapie!!!

Postprzez makar » 27 sty 2009 22:08:25

ja uszczelniłem uszczelką do okien nie widać a efekt kapania i szumu ustał
makar
 

Re: szyberdach kapie!!!

Postprzez skwiercz » 14 wrz 2009 11:27:49

Witam, ja tak może nie do końca w temacie, ale nic lepszego nie znalazłem, wybaczcie...chodzi mi o sam uchwyt otwierania szyberdachu do frotki sport A, ktoś może posiada na zbyciu lub wie gdzie można dostać ? Poprzedni właściciel, chyba miał za duże muły. Pozdrawiam.
skwiercz
 

Re: szyberdach kapie!!!

Postprzez flowers » 14 wrz 2009 17:25:45

Jeżeli masz uchylny szyberdach (szklany) to ja miałem podobny przypadek, kapało mi z lewej strony. pewnego dnia przez przypadek spojrzałem
w trakcie mycia samochodu, że szyba odstaje delikatnie (szczelina między szyberdachem a uszczelką ok. 0,5mm) w porównaniu z drugą stroną no i przycisnąłem dosyć mocno a szyba doszła do uszczelki. Okazało się, że metalowe łapy (są pod plastikowymi osłonkami ) z przodu szyberdachu skorodowały i powstał nalot rdzy na nich i nie chciały się podczas zamykania szyberdachu wsuwać do końca w swoje gniazdo. Po oczyszczeniu w/w łap i delikatnym przesmarowaniu idealnie się domyka no i najważniejsze nie cieknie :D
flowers
 

Re: szyberdach kapie!!!

Postprzez skwiercz » 18 wrz 2009 07:39:20

Nie, nie...u mnie jest taka sytuacja, że uchwyt do otwierania jest zerwany i domyka się na słowo honoru, co prawda póki co nie przecieka, ale po co kusić skoro idzie jesień i zima...pozdro i dzięki za odpowiedź. :)
skwiercz
 

Re: szyberdach kapie!!!

Postprzez mpl » 06 paź 2009 20:28:23

trochę odgrzewany kotlet ale... u mnie kapało, wstawiłem przewód głośnikowy czarny (akurat taki był pod ręką) dookoła w środek uszczelki, podniosło to górną część uszczelki i od 2 lat nie mam problemu : ) do tego estetycznie bo wygląda to jak firmowy fragment uszczelki,
Jest: A sport : ) / WAZ 21063 Łada 1300SL :) / CB750 SevenFifty

Jezus nie może zostać królem Polski, ponieważ osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie może pełnić funkcji publicznej.
Avatar użytkownika
mpl
Guru
Guru
 
Posty: 805
Obrazki: 11
Dołączył(a): 30 cze 2009 22:34:59
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 3
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: szyberdach kapie!!!

Postprzez Shreck22 » 12 lis 2009 19:39:57

No to ja wznowię troszke żywotność tego tematu.
Od początku kiedy posiadam Frotkę jest mokra wykładzina pod nogami kierowcy, zawsze jak pada deszczyk. Myślałem, że to może gdzieś podszybie jest dziurawe, ale jak wymienialem przednią szybe to się okazało, że jest cale. Nadal nie wiem na 100% którędy się leje. Ale ostatnio także zauważyłem, że lewu górny róg podsufitki zaraz przy szybie jest mokry. Więc domyślam się, że gdzieś tam musi zaciekać i spływać na dół. Jutro mam zamiar zabrać się za wyjęcie całego szyberdachu i zlożenie wszystkich uszczelek na silikon, mam nadzieje, że to pomoże. Ale czy może mi ktoś powiedzieć jak zabrać się za wyjęcie tego ustrojstwa calego?? Mam szklany szyber, Frotka A Long.
Shreck22
Maniak
Maniak
 
Posty: 476
Obrazki: 0
Dołączył(a): 26 sie 2009 20:26:12
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: szyberdach kapie!!!

Postprzez steele » 12 lis 2009 21:13:59

Shreck22 napisał(a):Ale ostatnio także zauważyłem, że lewu górny róg podsufitki zaraz przy szybie jest mokry.

Nie mam szyberdachu ale jakiś czas temu też tak miałem. Pomogło wyjęcie przedniej szyby i ponowne wklejenie na miejsce. Może więc i u Ciebie leje tamtędy i potem po słupku bocznym na dół??
steele
 

Re: szyberdach kapie!!!

Postprzez Shreck22 » 12 lis 2009 21:31:19

No własnie nie jestem do końca przekonany, że leje się tamtędy, bo szybe wymieniałem jakiś miesiac temu. Jeszcze ostatnio ją calą wokoło przejechalem silikonem w ramach uszczelnienia i sprawdzenia czy to tamtędy się leje. Mokra wykładzina była także przed wymianą szyby.
Shreck22
Maniak
Maniak
 
Posty: 476
Obrazki: 0
Dołączył(a): 26 sie 2009 20:26:12
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: szyberdach kapie!!!

Postprzez Pawel » 12 lis 2009 21:34:57

Posprawdzaj pod maską okolice przednich słupków, same rogi, tzn. słupek-błotnik-podszybie, czy nie ma tam pęknięć...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: szyberdach kapie!!!

Postprzez Shreck22 » 12 lis 2009 23:10:26

Sprawdzałem już nadkole, bo myślałem na początku ze tam gdzieś dziurfa jest, ale zdrowe jest i nie ma prawa tamtędy się wlewać. Mnie zastanawia ciągle ten szyberdach. Pasowało by mi ze tamtędy gdzieś podcieka i po tapicerce do rogu i słupkiem w dół spływa. No nic, bedzie trzeba walczyć jutro. POWIEDZCIE JAK ZDJĄĆ TEN SZYBERDACH, WSZYSTKO NIE tylko szybke. To prosto jakś tam schodzi czy jak??
Shreck22
Maniak
Maniak
 
Posty: 476
Obrazki: 0
Dołączył(a): 26 sie 2009 20:26:12
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: szyberdach kapie!!!

Postprzez mpl » 13 lis 2009 10:54:18

samą szybkę: to musisz rozpiąć tę część, którą jest "klamką" do otwierania, tam jest taki bezpiecznik od środka, ta klamka rozłoży się na pół i później wyjmiesz całą szybę bo z tego co się orientuję to ona nie jet na zawiasach tylko na takie dwie blaszki przymocowane do szyby wchodzące w obramowanie szyberdachu.
Jest: A sport : ) / WAZ 21063 Łada 1300SL :) / CB750 SevenFifty

Jezus nie może zostać królem Polski, ponieważ osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie może pełnić funkcji publicznej.
Avatar użytkownika
mpl
Guru
Guru
 
Posty: 805
Obrazki: 11
Dołączył(a): 30 cze 2009 22:34:59
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 3
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: szyberdach kapie!!!

Postprzez Shreck22 » 13 lis 2009 14:08:23

Tak, samą szybkę to wiem jak wyjąć, zastanawiam się czy nie ma niczego przykręcanego potem, pod uszczelką czy coś takiego.

Teraz wszystko wiem co i jak z szyberdachem. Jednak było tam około 10 śrubek do odkręcenia aby wyjąć całość razem z oprawką :) Jednak nie lało się szyberdachem, okazało się, że lalo się przez podstawę anteny, bo uszczelka odmówiła posłuszeństwa. Wymiana na nową antenkę pomogła, mam nadzieje, bo póki co jeszcze nie wiem bo nie pada deszczyk :D Póki co samochodzik przechodzi dalszy cią suszenia się. :) Pozdrawiam, i dzięki za podpowiedzi co i jak.
Shreck22
Maniak
Maniak
 
Posty: 476
Obrazki: 0
Dołączył(a): 26 sie 2009 20:26:12
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: szyberdach kapie!!!

Postprzez fantomo » 25 lis 2009 13:29:18

Jako nowy właściciel Frotki (3-drzwiowa 94 rok) po pierwszym większym deszczu również natrafiłem na problem wycieku z dachu. Mokra była podbitka dachowa przy szybie i spod lampki sufitowej (tej przedniej) leciało. Okazało się, że spod anteny radiowej leci. Zadziałał silikon pod anteną i od środka - moźna się tam dostać wyjmując lampkę. Z szyberdachu też mi leciało ale na zewnątrz trochę silikonu i uszczelka okienna (gumowa) pod szyber dały radę.

Mam nadzieję, że przydadzą się komuś te rady.

Fantomo
fantomo
 

Re: szyberdach kapie!!!

Postprzez mpl » 25 lis 2009 16:09:09

Shreck22 napisał(a):Tak, samą szybkę to wiem jak wyjąć, zastanawiam się czy nie ma niczego przykręcanego potem, pod uszczelką czy coś takiego.

Teraz wszystko wiem co i jak z szyberdachem. Jednak było tam około 10 śrubek do odkręcenia aby wyjąć całość razem z oprawką :) Jednak nie lało się szyberdachem, okazało się, że lalo się przez podstawę anteny, bo uszczelka odmówiła posłuszeństwa. Wymiana na nową antenkę pomogła, mam nadzieje, bo póki co jeszcze nie wiem bo nie pada deszczyk :D Póki co samochodzik przechodzi dalszy cią suszenia się. :) Pozdrawiam, i dzięki za podpowiedzi co i jak.


Czytanie ze zrozumieniem... ; ] - myślałem, że właśnie chcesz samą szybkę wyjąć hehe, nie wiem jak ja to zrobiłem. No tak, pod uszczelką od środka są wkręty do wykręcenia... trzeba trochę podsufitkę odgiąć ; ]
Jest: A sport : ) / WAZ 21063 Łada 1300SL :) / CB750 SevenFifty

Jezus nie może zostać królem Polski, ponieważ osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie może pełnić funkcji publicznej.
Avatar użytkownika
mpl
Guru
Guru
 
Posty: 805
Obrazki: 11
Dołączył(a): 30 cze 2009 22:34:59
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 3
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Następna strona

Powrót do Nadwozie, rama



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość