Witamy !



[All] Numer identyfikacyjny na ramie

Re: Numer identyfikacyjny na ramie

Postprzez szlufas » 21 mar 2011 20:37:25

czyli oprócz naklejnych numerów na przednim pasie i grodzi nie ma żadnego nabitego numeru? Czyli po przeklejeniu tabliczek możemy sobie preinstalować karoserie z innej frotki ?
szlufas
 

Umiejscowienie Numero VIN. Opel Frontera B 2001 r.

Postprzez krzysiek1234 » 16 lut 2012 12:52:58

Witam wszystkich serdecznie. To mój pierwszy post tutaj, mam nadzieje, ze odpowiedni dział wybrałem. Słuchajcie Panowie. Mam problem tej natury. Nie moge zarejestrowac auta, gdyz nie moge przejsc przegladu z tego powodu, ze diagnosci nie potrafia znalezc miejsca z numerem VIN. Na szybie jest, na tabliczce znamionowej tez. Ale musi gdzies byc jeszcze wybity na ramie. Tylko nie wiem gdzie. Spedzilem wczoraj ładnych pare godzin na poszukiwaniach i nic. Czytalem manuala od Frontery ale od wersji A i te miejsca co są tam podana nijak sie maja do Frotki B. Panowie, pomozecie? Bardzo bym prosil o jakis precyzyjny opis gdzie te trzecie miejsce z VINem jest. A jakby ktos zdjeciem poratowal to tez bylbym kontent :) Glupia sprawa nabyc auto, i nie moc go zarejstrowac z takiego powodu. z gory dziekuje za pomoc.

Opel Frontera B, 2001 r, 2.2i Sport.
krzysiek1234
 

Re: Umiejscowienie Numero VIN. Opel Frontera B 2001 r.

Postprzez RudeBoy » 16 lut 2012 13:15:20

Według książki powinien być wybity na zewnętrznej stronie prawej podłożnicy ramy.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Umiejscowienie Numero VIN. Opel Frontera B 2001 r.

Postprzez krzysiek1234 » 16 lut 2012 14:22:58

Dzieki za odpowiedz. Faktycznie jest tam umiejscowiony :)
krzysiek1234
 

Re: Umiejscowienie Numero VIN. Opel Frontera B 2001 r.

Postprzez RudeBoy » 16 lut 2012 15:44:49

prosze
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Jeszcze raz numery nadwozia :(

Postprzez kruszyna555 » 04 lut 2013 16:12:59

Mam Frote B long z 2002. Problem jest taki ze pojechalam moim kochanym padłem na badania techniczne i debil nie podbił ich bo nie mogl znalezc tego numeru. Wrocilam wiec do dealera Opla i pan wydrukowal mi rysunek ze numer VIN jest wybity pod maska. Wrocilam na przeglad a debil na to ze mi nie podbije bo numer ma byc wybity na ramie. Gdzie on do diabla jest bo przestudiowalam inne watki na ten temat i w zadnym z podanych przez was miejsc go niema. :wsciekly: A to Irlandia i niestety nie moge pojechac do innego "Mietka" do garazu zeby to zalatwic. Tu badanka techniczne robi instytucja panstwowa i nie da sie tego przeskoczyc inaczej. Z gory dzieki.
kruszyna555
 

Re: Jeszcze raz numery nadwozia :(

Postprzez eric » 04 lut 2013 16:43:26

Ja mam na 100% na ramie tylko nie pamiętam czy od strony pasażera czy kierowcy. Patrząc z boku to na przedniej ścianie ramy. Mniej więcej gdzieś po środku osi.
Trochę trzeba przeskobać :)

PS Jak już zapłaciłeś za przegląd to niech to będzie Twoja ostatnio wizyta na tej stacji. Jeśli nie to już tam nie wracaj.
... jakieś śrubki mnie powypadały teraz ...
Avatar użytkownika
eric
Moderator
Moderator
 
Posty: 1371
Obrazki: 48
Dołączył(a): 04 cze 2011 08:52:51
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 11
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Jeszcze raz numery nadwozia :(

Postprzez bloodsuckin » 04 lut 2013 17:26:39

Nie jestem pewien czy w B jest tak samo jak w A, ale w A numer jest wybity na ramie przy prawym tylnym kole.

Obrazek

Wydaje mi się, że w okolicy tych tłustych plam na fotce.
Nie rozumiem czemu diagnosta nie podbił przeglądu, przecież to nie Twoja wina, że on nie wie gdzie szukać.
No ale o przeglądach w Irlandii wiem tyle, że to zupełnie inna bajka niż u nas...
Avatar użytkownika
bloodsuckin
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 639
Obrazki: 6
Dołączył(a): 09 mar 2011 22:22:53
Lokalizacja: Konin
Pochwały: 3
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Jeszcze raz numery nadwozia :(

Postprzez przemia » 04 lut 2013 17:40:24

W longu B numer jest na ramie od strony przednich drzwi pasażera. Po zewnętrznej stronie.

pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
przemia
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4652
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 paź 2009 14:26:56
Lokalizacja: Promnik
Pochwały: 16
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Jeszcze raz numery nadwozia :(

Postprzez RudeBoy » 04 lut 2013 18:25:20

przemia napisał(a):W longu B numer jest na ramie od strony przednich drzwi pasażera. Po zewnętrznej stronie.


ku potomności w B sporcie tak samo
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [All] Numer identyfikacyjny na ramie

Postprzez lala m » 14 paź 2013 17:33:08

kurcze zjechałem całą podłużnice z prawej strony do gołego metalu i ani śladu numeru :niewiem:
lala m
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 256
Dołączył(a): 22 sie 2007 19:57:33
Lokalizacja: okolice Poznania
Pochwały: 1
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: [All] Numer identyfikacyjny na ramie

Postprzez leshek » 02 kwi 2014 09:09:30

napiszę coś w tym temacie bo go przerabiałem.stare froty w longu mają jak koledzy napisali vin pod pasażerem z prawej strony-przód, a nowsze mają tak jak sporty nad prawym tylnym kołem.mówimy oczywiście o zewnętrznej części ramy.nr powinien być widoczny ,, gołym okiem,,. jeżeli chodzi o auta bez numeru to oczywiście jeżeli jest przegląd u znajomego to nie problem. odtworzenie numeru i nabicie zastępczego zaczyna się od rzeczoznawcy samochodowego który określa autentyczność i zgodność nr-u z autem.zauważyłem tez pewną zgodność.kiedy pytałem przez tel o nry i koleś był zaskoczony i nie wiedział gdzie jest ,,bo mi nikt nigdy nie zwrócił uwagi,, to te auta prawie zawsze nie były zarejestrowane na sprzedającego.a jeżeli na pyt. o nr-y koleś odpowiadał,, no jasne,zawsze przy przeglądzie sprawdzają,, to auto było zarejestrowane na sprzedającego... :)
Avatar użytkownika
leshek
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 27
Obrazki: 2
Dołączył(a): 16 mar 2014 08:58:01
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: [All] Numer identyfikacyjny na ramie

Postprzez Sovviet » 09 kwi 2014 23:29:46

Wybijanie samodzielnie jest nielegalne ale jak cos to mozna no zlocie jak komjs potrzeba
Sovviet
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 285
Dołączył(a): 19 mar 2013 18:58:51
Lokalizacja: Gorlice
Pochwały: 4
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: [All] Numer identyfikacyjny na ramie

Postprzez przemekcrx » 14 sie 2014 12:19:08

Kilka dni temu wysłałem moją żonę na przegląd moją frotą...
Diagnosta sprawdzał wszystko na szarpakach ,hamulce,swiatła itd. i na koniec pan stwierdził, że!! to auto nie ma numerów nabitych na ramie :shock: :shock: i wysłał żonę do domu z kwitkiem i mówiąć tak....
Jak mąż wyczyści ramę z tyłu na nadkolu to może przyjechać bo coś świecąc lampą nie wiem jaka??? jakies tam cyferki niby widać..
Żona wraca do domu oburzona i mnie opiernicza że co ja znowu kupiłem , zawsze jakiś problem a to cyferka zamieniona a to literówka zawsze coś...
Ale szybko necik forum i czytam hmmmm... Patrz drzwi pasażer przód pod siedzeniem na ramie No i sprawdzam i są :1: jak nuffeczki nawet nie trzeba było wycierać..
Wsiadam w auto jadę na tą super stację diagnostyczną i mówię że chcę zrobić przegląd , a diagnosta :killer: przed chwilą było to auto u nas i nie ma numerów na ramie....
A ja łaskawie odpowiadam, niech pan się przychyli pod przednimi drzwiami pasażera i sprawdzi co jest na ramie,facio nabrał kolorów tęczy sprawdził zabrał dowodzik strzelił pieczątkę i przeglądzik jest..
Taka to miałem przygodę..
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [All] Numer identyfikacyjny na ramie

Postprzez jrzeuski » 14 sie 2014 23:45:04

Czyżby nie odroznial Froty A od B? ;)
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [All] Numer identyfikacyjny na ramie

Postprzez kki » 15 kwi 2015 21:28:35

U mnie kiedyś nie zwracali na to uwagi a od dwóch lat zawsze numerów na ramie szukają.
Ale mam inny problem z diagnostami. Od dwóch - trzech lat przypierdzielają mi się do oryginalnej tabliczki znamionowej, że mam na niej nie takie dmc jakie jest w dowodzie. No to im tłumaczę że chyba lepiej korektę zrobić w dowodzie (tyle miejsca na adnotacje, napisać że źle zostało napisane i dać pieczątkę i po krzyku) zwłąszcza że to w dowodzie jest źle.
Na co diagnosta, teksty typu pan sobie nie wyobraża ile to odkręcania i mam uszkodzić sobie tabliczkę i się zgłosić do urzędu komunikacji i powiedzieć, że uszkodziłem a oni nabiją mi nową taką co by mi się z dowodem zgadzało.
kki
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 21 lut 2014 18:09:52
Pochwały: 3
Województwo: Lubuskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: [All] Numer identyfikacyjny na ramie

Postprzez jrzeuski » 16 kwi 2015 06:41:45

Ja bym do tego diagnosty więcej nie pojechał. Teraz stacja jest w każdej wiekszej wsi a w miastach za co drugim rogiem, więc czemu nie skorzystac z dobrodziejstw konkurencji? ;)
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [All] Numer identyfikacyjny na ramie

Postprzez fly_jabko » 16 kwi 2015 07:38:39

Bo po nową tabliczkę musiał byś przyjechać do niego a on nowych oczywiście za darmo nie wydaję ;) A bez wizyty w wydziale komunikacji i tak się nie obejdzie przy takiej operacji, więc ja bym próbował korektę zrobić, bratu zrobiły pojazd sanitarny w dowodzie, skapnął się dopiero po dłuższym czasie szikając tańszego ubezpieczenia ;) dowód wymieniono mu na nowy i po kłopocie.
Avatar użytkownika
fly_jabko
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 391
Dołączył(a): 01 maja 2011 07:20:37
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [All] Numer identyfikacyjny na ramie

Postprzez jrzeuski » 16 kwi 2015 07:48:01

fly_jabko napisał(a):bratu zrobiły pojazd sanitarny w dowodzie, skapnął się dopiero po dłuższym czasie szikając tańszego ubezpieczenia ;) dowód wymieniono mu na nowy i po kłopocie.
Zawsze mnie zastanawiało kto odbiera dowód rejestracyjny nie zaglądając nawet do niego :niewiem: Dowód osobisty też odebrał nie sprawdzając czy to on jest na fotce i dane się zgadzają? ;-)
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [All] Numer identyfikacyjny na ramie

Postprzez fly_jabko » 16 kwi 2015 07:54:59

Jest to bardzo prawdopodobne ;) Wiesz, przyznam się, szczerze, że i ja tylko pobieżnie zawsze zerknę czy jest ta marka i numer rejestracyjny i nie wykluczam, że sam mógł bym przeoczyć, choć teraz jakoś bardziej po przygodzie brata uważam, bo przecież urzędnik też człowiek ;)
Avatar użytkownika
fly_jabko
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 391
Dołączył(a): 01 maja 2011 07:20:37
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nadwozie, rama



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość