Witamy !



[All] Mocowanie kangura, orurowanie, z A do B?

Orurowanie FROTKI!!!

Postprzez WROCłAWIANIN » 22 sie 2007 11:49:20

Witam wszystkich klubowiczów!

Mam golutką frotkę i potrzebuję ja ubrać :-) Jaki proponujecie zamontować grill?Co z progami (rury czy płaskie?)?Jaki tył zawiesić?
A co możecie powiedzieć o halogenach na dachu(4 może 5 szt.)? :D


Pozdrawiam
WROCłAWIANIN
WROCłAWIANIN
 

Postprzez brum » 22 sie 2007 12:00:21

najlepiej poszukaj orginalnego orurowania mi sie ono bardzo podoba. mozesz zamówić zrobienie jakiegoś z rury kwasówki ale to koszt około 1000zł. Co do halogenów to raczej parzystą ilość bo ładniej wygląda niż np 5. a wogóle jak je planujesz zamontowac?
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez WROCłAWIANIN » 22 sie 2007 12:31:39

Na razie zastanawiam się nad założeniem i szukam czegoś odpowiedniego do Frotki :wink: Efekt jest marny bo na szrocie nie ma a w ogłoszeniach są ale nie do tego auta.Co do oświetlenia to zamontować na ramie i przytwierdzić do dachu :D Jak coś znajdę i zamontuję to dam znać.Mam nadzieję że na zjeździe coś nad tym pomyślimy?Wyciągarka też by się przydała ale nie widziałem jeszcze Froty z takim żelastwem :D


Pozdrawiam
WROCłAWIANIN
WROCłAWIANIN
 

Postprzez KOBZI » 22 sie 2007 12:49:09

co do zderzaka to kiedyś narysowałem cuś takiego co chciałbym zrobić:

dół nowy a góra coś ala stary zderzak tylko z nowych rurek
co do halogenów to widziałem patent - belka łącząca relingi i na niej halogeny ale osobiście wydaje mi się że są za dalego przodu maski i dach zasłania część światła
Obrazek
pzdr
Obrazek
Avatar użytkownika
KOBZI
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1432
Dołączył(a): 06 lip 2007 13:16:28
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Postprzez mkmb » 22 sie 2007 13:26:30

To, że dach trochę zasłania to może lepiej, bo bliżej krawędzi dachu świeciłoby do środka i może refleksy na masce by przeszkadzały. Jest ten problem poruszony na rajdach tylko nie pamiętam czy w dziale "elektryka" czy "inne techniczne". Są tam różne zdania na te temat. Jeśli chodzi o orurowanie to oryginalne widzialem kiedyś na allegro, chyba 300 zł, a jak nie ma to może z samochodu sprzedawanego na części.
mkmb
 

Postprzez Elektro001 » 22 sie 2007 15:08:28

KOBZI, ja u siebie mam halogeny na belce na relingach i uważam, że fajnie świecą. Dach światła nie przysłania, a w nocy i deska rozdzielcza fajnie oświetlona przez szyberdach.
Elektro001
 

Postprzez wojtekkk » 22 sie 2007 15:39:52

więc tak z przodu albo orginalny kangur albo cały nowy zderzak, na dachu albo sama belka albo z bagażnikiem jak u mnie (jeszcze z rok i prąd podłącze) (ja mam 2 dalekosięźne i 2 pomarańczowe obrysówki ala USA), progi mogą być orginalne(te są z rury razem ze stopniem albo zgodnie z wyobraźnią-rama ma punkty do mocowania orurowania
wojtekkk
 

Postprzez WROCłAWIANIN » 24 sie 2007 08:54:23

Witajcie znalazłem grill zdemontowanego z frotki i postanowiłem sie nim zająć.Trzeba nad nim trochę popracować, bo rdzawy trochę i farbą przemalować a potem zamontować.Ma nawet halogeny i kosztował mnie na 250 zł :wink:

Belki na dach nie znalazłem ale to kwestia czasu.Co myślicie o halogenach,zamontować prostokątne czy okrągłe?Jakie byście polecili?


Pozdrawiam
WROCłAWIANIN
WROCłAWIANIN
 

Postprzez Adam » 24 sie 2007 10:04:04

Jak odwiedzasz centra handlowe to w garażu wielopoziomowym są uwieszone różne rury itp (widziałem jak koleś zawadził bagażnikiem z uchwytami na narty, a to było berlingo-----podobna wysokość---) więc szkoda by było i ja brałbym to pod uwagę
Adam
 

Postprzez WROCłAWIANIN » 24 sie 2007 11:09:15

Nad tym się nie zastanawiałem :idea: ale masz rację teraz robią coraz niższe te parkingi na szczęście już tam nie jeżdżę.Posiadanie reflektorów to fajny lifting auta może patrząc ekonomicznie to opór przy szybszej jeździe ale jednak na poligonie Wrocławskim itp się przyda!Ciekawe czy akumulator wytrzyma :!:
WROCłAWIANIN
 

Postprzez maju » 25 wrz 2007 16:07:32

Czy przednie rury od A pasują do B?
B jak wiadomo mają jakieś takie ładne, tłoczone "rury", a starsze miały dość bogate rury obejmujące całe światła i jeszcze trochę zagięte na bok.
Będą pasować?

A może ktoś ma jakiś namiar na solidne i dużo obejmujące rury do B.
Może być ewentualnie ze zderzakiem. Ktoś tutaj taki metalowy zderzak ma (ARB), tylko nie znalazłem go w ofercie producenta... Jakaś przeróbka?
Avatar użytkownika
maju
Admin
Admin
 
Posty: 599
Obrazki: 0
Dołączył(a): 20 wrz 2007 09:38:57
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Postprzez Balkandriver » 25 wrz 2007 22:09:39

Witam,
Co do umieszczenia oświetlenia na dachu, to zależy to od przeznaczenia auta.

Belka przednia na dachu - (mogę dać namiary na producenta polskiego, którego belka będzie pasować na Fronterę, umieszczona nad przednimi drzwiami) -

*jeżeli nie mamy zamiaru kłaść jakiegokolwiek boxa na dach, można zamontować światła NA belce, okrągłe lub prostokątne - rzecz gustu
(Elektro ma to fajnie i gustownie rozwiązane, podoba mi się! ) , do wyboru WESEM lub HELLA, lub, co kto znajdzie i zaakceptuje cenowo.

*jeżeli montujemy boxa (ja mam Moby Dicka 230x90x36 , na Zlocie widziano, i nie zawadziłem nigdy w hipermarkecie, bo inaczej rozpętałaby się 3 wojna światowa, w dowodzie rej. mam wbite: auto osobowe),
to najlepszym rozwiązaniem jest podwieszenie POD belką świateł prostokątnych. Zawsze jest możliwość umieszczenia na belkach szybko, tego, co potrzeba.
Pomijam tu, co jest TRENDY&STYLE

Zapotrzebowanie na prąd - można umieścić 2gi akumulator, ale jego doładowanie jest regulowane przez układ elektroniczny, dość drogi.Bez drugiego alternatora. Ale to dotyczy urządzeń dodatkowych, a nie pobierających prąd w trakcie jazdy. Elektro - popraw mnie, jak coś pomieszałem!
Mają to koledzy w Dyskotekach (i pewnie nie tylko), jest to na niemieckich, np. stronach do kupienia.
Fakt, że akumulator trzeba gdzieś sensownie "wetknąć".

Trzecia rzecz - parzysta ilość świateł lub nie.
Znowu rzecz gustu i zapotrzebowań.
Skandynawski np. model, to nieparzysta ilość, dół 3 lub 5 , góra 5.
I tak możnaby bez końca, gdyby nie zasilanie.

"Mehr Licht", jak zapragnął wieszcz.

BALKANDRIVER
Frontera 2.8 TDi - Long Distance Voyager
http://www.fotolandia4x4.com -> relacje, zdjęcia, filmiki
http://chomikuj.pl/balkandriver -> Mój chomik (nie tylko) Wędrowniczek
Spieszmy się kochać szuter, bo tak szybko odchodzi.
Avatar użytkownika
Balkandriver
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1669
Obrazki: 63
Dołączył(a): 07 lip 2007 18:11:13
Lokalizacja: Smokogród
Pochwały: 8
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Postprzez Elektro001 » 25 wrz 2007 22:30:31

Zapotrzebowanie na prąd - można umieścić 2gi akumulator, ale jego doładowanie jest regulowane przez układ elektroniczny, dość drogi.Bez drugiego alternatora. Ale to dotyczy urządzeń dodatkowych, a nie pobierających prąd w trakcie jazdy. Elektro - popraw mnie, jak coś pomieszałem!



Nic nie pomieszałeś BALKANDRIVER :D , a co do zapotrzebowania na prąd, to uważam że wystarczy wstawić odpowiednio duży akumulator (lub dwa). Alternatory we Fronterach doskonale poradzą sobie z ich naładowaniem i doładowywaniem w trakcie jazdy (najmniejszy alternator w Frotce ma 70A wydajności prądowej-daje nam to ok 840W mocy). Przy dieslu zapotrzebowanie na prąd podczas jazdy jest o wiele mniejsze niż w benzynie. U mnie alternator doskonale sobie radzi i nawet przy włączonych wszystkich świateł ( ok. 550 W na samym przodzie :D ) napięcie ładowania spada do 13,5V.
Jest tylko jeden warunek - odpowiedni przekrój przewodów między alternatorem i akumulatorem oraz zasilających nasze lampki. :wink:[/quote]
Elektro001
 

Postprzez mirokez » 26 wrz 2007 15:36:33

Kobzi fajny ten twoj pomysl na zdezaczek, ja na drugi rok bede nad czyms takim myslal, myslalem tez nad tym zeby zdezak zrobic z rur, ale jak cos wymysle to napewno sie podziele tym na forum :D
mirokez
 

Postprzez KOBZI » 27 wrz 2007 06:36:47

no góre zostawiłbym z rur a dolny plastik zastąpić metalowym i razem to poszczepiać :)
Obrazek
Avatar użytkownika
KOBZI
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1432
Dołączył(a): 06 lip 2007 13:16:28
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Postprzez mirokez » 27 wrz 2007 16:16:24

no wsumie dobry pomys trzeba bedzie nad tym pomyslec
mirokez
 

[All] Mocowanie kangura, orurowanie, z A do B?

Postprzez rmjk » 06 sty 2008 14:02:06

halo
moze to nie motanie ale bedzie moja pierwsza przerobka
wlasnie znalazlem niedrogo kangur
metalowy ,pochodzi z frontery A i wazy dobre 18 kg
czy bez problemu zamontuje go we fronterze B
serdecznie pozdrawiam
robert
rmjk
 

Postprzez maju » 08 sty 2008 22:21:21

Juz się o to pytałem i nikt nie odpowiedział, czyli chyba nie ma pewności jak jest.
Po mojemu to nie pasuje.
Oglądałem A i B pod tym kątem na ostatnim zlocie.
Przede wszystkim inny rozstaw ramy, a to do niej jest on mocowany.
Avatar użytkownika
maju
Admin
Admin
 
Posty: 599
Obrazki: 0
Dołączył(a): 20 wrz 2007 09:38:57
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Postprzez mody1 » 08 sty 2008 22:35:45

do frotki b mozesz znalesc bardzo ładny metalowy zderzak zapytaj kolegi mazurkas`a
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Postprzez Balkandriver » 08 sty 2008 22:47:07

Witam,
Rozumiem, iż masz na myśli pełnego kangura z orurowaniem od boku do boku z wersji A i chcesz wstawić zamiast tego środkowego fragmentu, jaki ma oryginalnie wersja B.
Jeśli nawet wymiary posadowienia się nie zgodzą (a tak pewnie będzie), to przecież można dospawać/przespawać/dorobić takie łapy, żeby dało się założyć.
Nie ma co pytać, niech maju zmierzy rozstaw swoich mocowań i głębokość ich pozycji względem końca zderzaka (wersja B), ja zrobię to samo u siebie (wersja A) - i masz odpowiedź.
Dobrze myślę?
Pozdrawiam

BALKANDRIVER
Frontera 2.8 TDi - Long Distance Voyager
http://www.fotolandia4x4.com -> relacje, zdjęcia, filmiki
http://chomikuj.pl/balkandriver -> Mój chomik (nie tylko) Wędrowniczek
Spieszmy się kochać szuter, bo tak szybko odchodzi.
Avatar użytkownika
Balkandriver
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1669
Obrazki: 63
Dołączył(a): 07 lip 2007 18:11:13
Lokalizacja: Smokogród
Pochwały: 8
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Następna strona

Powrót do Nadwozie, rama



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość