Witamy !



[All] Zniknięty VIN na ramie

[All] Zniknięty VIN na ramie

Postprzez AdamG » 21 wrz 2009 10:33:01

Będąc ostatnio na przeglądzie diagnosta powiedział abym zabezpieczył miejsce na ramie gdzie znajduje się VIN bo numer jest słabo czytelny, gdyż farba w tym miejscu się "zburchliła" od rdzy pod spodem :( Tak więc, mając na uwadze nadchodzącą zimę postanowiłem zabezpieczyć newralgiczne miejsce. Jednak po delikatnym dotknięciu szczotką cała luźna farba wraz z rdzą odpadła... i pojawiła się rama już bez numeru :cry: Prawdopodobnie poprzedni właściciel widząc rdzę na numerze pociągną to jakąś :wsciekly: farbą co doprowadziło do niniejszego stanu, gdyż pod farbą korozja dalej się rozwijała.
Czy ma ktokolwiek pojęcie, co teraz można z takim fantem zrobić??? Czy stacje diagnostyczne nabijają VIN, czy jak??? ale na podstawie czego z drugiej strony... jak numer odpadł wraz z farbą
AdamG
 

Re: Zniknięty VIN na ramie

Postprzez szymon.ha » 21 wrz 2009 15:01:28

Że tak przy okazji spytam gdzie jest umieszczony numer Vin na ramie? Diagnosta wraz z kolesiem z ubezpieczalni szukali, ale nie mogli znaleźć, patrzyli przy prawym kole od środka ale nie było, a niby tam mial być...
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Zniknięty VIN na ramie

Postprzez flowers » 21 wrz 2009 16:01:19

Szymon nr. VIn w longu znajduje się z prawej strony na wysokości tylnych drzwi od pasażera, nz zewnątrz ramy a w sporcie przy tylnym prawym kole.
flowers
 

Re: Zniknięty VIN na ramie

Postprzez oposs » 21 wrz 2009 16:28:19

AdamG napisał(a):co teraz można z takim fantem zrobić???

Musisz sie zglosic do wydzialu komunikacji. Urzednicy nadadza ci nowy numer, dadza nowa tabliczke znamionowa i bedziesz smigal. Przypuszczam ze nie bedzie to jedna wizyta tylko pewna procedura dlatego proponuje jak najszybciej, zeby sie wyrobili do nastepnego przegladu. Bo jak zaczniesz przed samym terminem to diagnosta cie uziemi...
AdamG napisał(a):bo numer jest słabo czytelny
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zniknięty VIN na ramie

Postprzez wikked » 21 wrz 2009 19:35:55

flowers napisał(a):Szymon nr. VIn w longu znajduje się z prawej strony na wysokości tylnych drzwi od pasażera, nz zewnątrz ramy a w sporcie przy tylnym prawym kole.

Ja też mam longa i VIN mam na ramie po prawej stronie przed prawym tylnym kołem
wikked
 

Re: Zniknięty VIN na ramie

Postprzez Cobreti25 » 21 wrz 2009 20:10:43

Dokładnie to samo usłyszałem od diagnosty jak robiłem przegląd i ok sobie pomyślałem, zajadę do domu to wyczyszczę i tak zrobiłem.... Ale do czego dążę... Przy szlifowaniu papierem ściernym dotarłem do gołej ramy (prawie lustro :mrgreen: ) i numer nadal jest wybity około 1mm w głąb ramy :shock: i stąd moje pytanie: czy numer nie za łatwo "znikł" :?: :...:
Fiat Grand Cherokee 5,2 V8 Lift 2,5" BFG AT 32"...

Frotka Short Lift 2" Wolf Uragano MT 32" Snorkel... było....

" Gdyby kobiety mówiły to co myślą, nie byłoby normalnie, ale przynajmniej dałoby się je zrozumieć"
Pomoc: (Kalisz i okolice)793344522
Avatar użytkownika
Cobreti25
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 695
Obrazki: 0
Dołączył(a): 14 sie 2009 20:56:35
Lokalizacja: Kalisz
Pochwały: 3
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Zniknięty VIN na ramie

Postprzez AdamG » 22 wrz 2009 08:40:29

Cobreti25 napisał(a):Dokładnie to samo usłyszałem od diagnosty jak robiłem przegląd i ok sobie pomyślałem, zajadę do domu to wyczyszczę i tak zrobiłem.... Ale do czego dążę... Przy szlifowaniu papierem ściernym dotarłem do gołej ramy (prawie lustro :mrgreen: ) i numer nadal jest wybity około 1mm w głąb ramy :shock:


Miałem identyczny plan... ale jakiś debil poprzedni właściciel prawdopodobnie zamiast usunąć rdzę i wtedy pomalować to pomalował rdzę licząc, że jakiś hammerduperśmit załatwi rdzę :killer: a teraz to wszystko odpadło :dupa: . Myślałem, że w najgorszym wypadku odpadnie tylko powierzchniowa warstwa, a numer będzie dalej widoczny. Jednak tak się nie stało...
A może spróbuję przejechać papierem mocniej do gołej ramy... skoro numer powinien być tak głęboko wybity

Cobreti25 napisał(a):i stąd moje pytanie: czy numer nie za łatwo "znikł" :?: :...:


Również zadaję sobie to pytanie... ale nie widać aby była jakaś wcześniejsza "ingerencja". Poza wspomnianym malowaniem tej części ramy.
AdamG
 

Re: [All] Zniknięty VIN na ramie

Postprzez lala m » 14 paź 2013 17:39:19

też mam ten problem,wyczyściłem całą podłużnice z prawej strony z zewnątrz i ani śladu numeru :niewiem:
lala m
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 256
Dołączył(a): 22 sie 2007 19:57:33
Lokalizacja: okolice Poznania
Pochwały: 1
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: [All] Zniknięty VIN na ramie

Postprzez RudeBoy » 14 paź 2013 17:56:35

no to za wschodnią granicę nie wyjedziesz :D
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [All] Zniknięty VIN na ramie

Postprzez lala m » 01 lis 2013 14:32:36

no nie :cry2: ,ale spoko znalazłem tyle że zostały tylko ze 4 środkowe cyfry i to takie czytelne że tylko ja wiedziałem jakie to są cyfry po wcześniejszym przeczytaniu nr w dowodzie :wsciekly:
lala m
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 256
Dołączył(a): 22 sie 2007 19:57:33
Lokalizacja: okolice Poznania
Pochwały: 1
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: [All] Zniknięty VIN na ramie

Postprzez grzesst27 » 02 sty 2014 19:30:32

Witajcie!!!
Dzisiaj miałem sytuację rodem z waszych opowieści.... Pojechałem na przegląd, wszystko igła amorki, hamulce itd ja już na twarzy "banan na maxa" gościu dowód w łapkę maska do góry i mówi" jeszcze tylko numerki. Pod maską git, jeszcze tylko rama - ja oczy jak pięć złotych bo nie wiem nawet gdzie szukać (numeru, nie ramy ;)), on na to spoko w katalogu się zobaczy, ustalił że z tyłu po prawej i ................. dupa!!!! poskrobał śrubokrętem i stwierdził że nie stwierdził i że nie podbije bo nie stwierdził, muszę sobie numer znaleźć sam.....
Normalnie pojechał bym gdzie indziej i problem z głowy, ale zaintrygował mnie ten problem i postanowiłem dla siebie i z przekory poszukać sam....

Mam tylko jedno pytanko... gdzie szukać dokładnie (bo szkoda mi troszkę konserwacji).... Dodam tylko (nie wiem czy potrzebnie), że moja Frotka jest A SPORT z 1996roku wersja jakaś przejściowa, bo buda od A, ale środek już jakby od B, podwozie jakby od B, bo z tyłu są sprężyny, koła 16-tki, sworznie wahaczy przednich od B itd.....
No to jak pomożecie????
P.S. Może ktoś fotkę ma?????
Avatar użytkownika
grzesst27
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 150
Obrazki: 0
Dołączył(a): 04 mar 2011 08:13:52
Lokalizacja: Małogoszcz
Pochwały: 1
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1995-1998

Re: [All] Zniknięty VIN na ramie

Postprzez Shreck22 » 02 sty 2014 20:28:39

Ja pojechałem 6 grudnia zrobić prezent Frotce- wzbogacić jej dowodzik o kolejną pieczątkę. No i oczywiście na stację gdzie jeżdżę od 6 lat i zawsze wszystko było ok. Tym razem pojawił się jakiś nowy pracownik, młody, chcący się wykazać i zaczął od szukania numeru na ramie. Szukał go przez 30 minut przy tylnym prawym kole na ramie, właściciel stacji już polewał z niego i żartował wraz z innymi pracownikami, bo znają to autko od dawna.
Po tym czasie stwierdził, że nie ma numeru, a ramę czyścił jak nie wiem co. Bądź co bądź to pieczęć dostałem, ale stwierdził, że jak bym chciał sprzedać Frocie to muszę zrobić sobie tabliczkę, jakby każdy z kupujących wiedział, że tam ma być numer :D Uśmiechnąłem się i stwierdziłem, że jak będę sprzedawał ją to chyba tylko już na koniec żywota na złom więc bez numeru przeżyje jakoś :D
Shreck22
Maniak
Maniak
 
Posty: 476
Obrazki: 0
Dołączył(a): 26 sie 2009 20:26:12
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [All] Zniknięty VIN na ramie

Postprzez grzesst27 » 02 sty 2014 21:49:35

No fajne fajne, ale do rzeczy, gdzie jest numer?????
Avatar użytkownika
grzesst27
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 150
Obrazki: 0
Dołączył(a): 04 mar 2011 08:13:52
Lokalizacja: Małogoszcz
Pochwały: 1
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1995-1998

Re: [All] Zniknięty VIN na ramie

Postprzez Cuba » 02 sty 2014 23:23:34

Nic nie znika bez przyczyny ... :D
W wersji A Sport - przed prawym tylnym kołem na ramie ... w longu jak się nie mylę po tej samej tylko na środku
Diagnosta który nie może znaleźć oryginalnych (nie tłuczonych numerów) to DUPA czasami wystarczy kawałek szmatki, wydzielina z ust ... nie wierzę w to, że ktoś robił tak solidnie konserwację, żeby numery nie były widoczne
Cuba
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 620
Obrazki: 0
Dołączył(a): 14 sie 2011 19:58:28
Lokalizacja: Prudnik
Pochwały: 3
Województwo: Opolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Re: [All] Zniknięty VIN na ramie

Postprzez grzesst27 » 03 sty 2014 06:15:21

Ja to mam jednak pecha.... Trafiłem na opcję z porządnym diagnostą, który nie znalazł numeru (mimo wszystko) i kiepskiego fachowca od konserwacji, który chyba w tym jednym kawałku ramy się porządnie przyłożył.....
Avatar użytkownika
grzesst27
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 150
Obrazki: 0
Dołączył(a): 04 mar 2011 08:13:52
Lokalizacja: Małogoszcz
Pochwały: 1
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1995-1998

Re: [All] Zniknięty VIN na ramie

Postprzez Shreck22 » 03 sty 2014 07:07:46

No u mnie to skrobał ramę dość mocno bo tylko kupka syfu na płytkach rosła, jakiegoś preparat nawet wziął i nici z numerka. Jak się troszkę odrobię z Frocią w jej serduchu to przejdę szukać numeru :D
Shreck22
Maniak
Maniak
 
Posty: 476
Obrazki: 0
Dołączył(a): 26 sie 2009 20:26:12
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [All] Zniknięty VIN na ramie

Postprzez Cuba » 03 sty 2014 09:12:21

No może z tą "dupą" przesadziłem :wink: jednak znając konkretnie miejsce numery powinny być widoczne po wyczyszczeniu/wytarciu ... jeżeli nie to chyba trzeba się udać do rzeczoznawcy który skieruje do diagnosty :D celem nabicia.
Cuba
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 620
Obrazki: 0
Dołączył(a): 14 sie 2011 19:58:28
Lokalizacja: Prudnik
Pochwały: 3
Województwo: Opolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Re: [All] Zniknięty VIN na ramie

Postprzez madcar » 26 sty 2014 17:23:13

z ciekawości sam zerknąłem pod spód auta, i również nic nie zlokalizowałem, ale z powodu aury było pełno błota ze śniegiem więc zbyt dokładnie nie szukałem.
Mógłby mi ktoś narysować na fotce gdzie w Longu A ma być ten numer ramy ?
Obrazek
Ford Ranger Raptor
Avatar użytkownika
madcar
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 260
Dołączył(a): 10 gru 2011 03:04:50
Lokalizacja: Toruń i okolice
Pochwały: 1
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Odp: [All] Zniknięty VIN na ramie

Postprzez brum » 26 sty 2014 18:03:57

Za prawym tylnym kołem.


Autor postu otrzymał pochwałę
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [All] Zniknięty VIN na ramie

Postprzez madcar » 26 sty 2014 18:25:16

OK zlokalizowałem, dla potomnych, w longu `96-97 jest w tym miejscu (chyba te same co w Sporcie).
Obrazek


Autor postu otrzymał pochwałę
Ford Ranger Raptor
Avatar użytkownika
madcar
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 260
Dołączył(a): 10 gru 2011 03:04:50
Lokalizacja: Toruń i okolice
Pochwały: 1
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Następna strona

Powrót do Nadwozie, rama



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości