Witamy !



Wakacje 2012 plan wycieczki-prośba o pomoc.

Re: Wakacje 2012 plan wycieczki-prośba o pomoc.

Postprzez piotrul » 25 kwi 2012 12:04:26

Odoll napisał(a):Jestem z Gdańska i nie bardzo wiem co tu ludzi ciągnie ? Dziura zabita dechami , wszystko co warto obejrzeć zmieści się w 1 dniu i to z dłuuuuuuugą przerwą na obiad . Ulica mariacka z kościołem , spacerek ulicą długą i nad motławą z ewentualnym wejściem do muzeum morskiego , do tego jeszcze wypad do starej oliwy do katedry oliwskiej z relaksującym spacerkiem po parku , jeszcze może westerplatte , reszta nie warta uwagi :( W Sopocie masz w lato zatłoczony monciak na którym oprócz jedynej ciekawostki ( krzywy domek ) i tak nie ma nic ciekawego do zobaczenia i molo tak samo albo i bardziej zatłoczone. Gdynia to praktycznie tylko Skwer Kościuszki i ewentualnie oceanarium.
Za to jeśli nie byłeś w Malborku to z całego serca polecam zwiedzenie zamku , 4h łażenia z przewodnikiem ale jest co pooglądać i posłuchać :D tylko na parkingach zdzierają z ludzi :(

Nie no, jeszcze kilka fajnych miejsc pominąłeś :wink:
piotrul
 

Re: Wakacje 2012 plan wycieczki-prośba o pomoc.

Postprzez Odoll » 26 maja 2012 15:23:35

piotrul napisał(a):Nie no, jeszcze kilka fajnych miejsc pominąłeś :wink:

Jakich :shock:

Co do góry gradowej to fakt (mea kulpa) warto wejść i zwiedzić ale co jeszcze :?:
Jak ktoś lubi (ja NIE) turystykę sakralną to na starówce jest chyba z 10 kościołów .

Piotrul : najlepiej będzie jak wymienisz te miejsca które ja pominołem i sobie o nich podyskutujemy czy faktycznie są warte zwiedzania .
Inna sprawa że każdego co innego kręci :
pafka napisał(a):No i dla zainteresowanych techniką - polecam odwiedzić Sołdka (Gdańsk) i Błyskawicę (Gdynia) - mnie się podobają ze względu na maszynownie :D

Mnie jedyne silniki jakie interesują to te które mam w swoich samochodach ale ............... :boss: :pomidor:
Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Wakacje 2012 plan wycieczki-prośba o pomoc.

Postprzez wikked » 28 maja 2012 22:59:02

jest jeszcze muzeum PRL-u przy stoczni. Taki powrót do gówniarskich czasów. Moje dzieci nie mogły za nic zrozumieć że w tamtych czasach było właśnie tyle na półkach ile jest w muzeum. Dojazd do muzeum jest w pobliżu stadionu, a on również robi wrażenie. Westerplatte, Malbork. Faktem jest, że jeden dzień od rana wystarczy. Odnośnie Helu to jechać można ale nie w wakacyjnym terminie. Korek w jedną i w drugą stronę- masakra. Jak będzie Hel to do Jastrzębiej Góry szkoda nie zajechać. Nocleg w Karwii bo uwielbiam tą mieścinę (jakby co to służę namiarami na nocleg u moich dobrych znajomych).
wikked
 

Re: Wakacje 2012 plan wycieczki-prośba o pomoc.

Postprzez fly_jabko » 11 cze 2012 09:21:41

Na przełomie lipca i sierpnia i mnie dopadł urlop, niby fajnie... Ale jadę z moją przyszłą żoną (wówczas już nią będzie ;) ) z kumplem i jego dziewczyną a więc zapowiada się tydzień nudnego leżenia plackiem na plaży w Łebie :/ w tej okolicy nie bywałem więc zapytam was, znacie w okolicy Łeby jakieś ciekawe miejsca (Ciekawe z naszej perspektywy 4x4 ;) ) zawsze chciałem pojeździć frotką po plaży...
Avatar użytkownika
fly_jabko
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 391
Dołączył(a): 01 maja 2011 07:20:37
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Wakacje 2012 plan wycieczki-prośba o pomoc.

Postprzez Zula » 11 cze 2012 09:28:19

fly_jabko napisał(a):zawsze chciałem pojeździć frotką po plaży...

Tylko ze słoną wodą uważaj, jeśli uda Ci się spełnić to marzenie, bo prowadzi krótką drogą do rdzy ;)
ROSES ARE RED, MUD IS BROWN
WINDOWS UP, PEDAL DOWN!


Obrazek :mrgreen:
Avatar użytkownika
Zula
Moderator
Moderator
 
Posty: 1832
Obrazki: 5
Dołączył(a): 07 cze 2009 19:09:52
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 6
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Wakacje 2012 plan wycieczki-prośba o pomoc.

Postprzez jrzeuski » 11 cze 2012 10:00:23

fly_jabko napisał(a):Na przełomie lipca i sierpnia i mnie dopadł urlop, niby fajnie... Ale jadę z moją przyszłą żoną (wówczas już nią będzie ;) ) z kumplem i jego dziewczyną a więc zapowiada się tydzień nudnego leżenia plackiem na plaży w Łebie :/ w tej okolicy nie bywałem więc zapytam was, znacie w okolicy Łeby jakieś ciekawe miejsca (Ciekawe z naszej perspektywy 4x4 ;) ) zawsze chciałem pojeździć frotką po plaży...
Trafisz idealnie na http://smoldzino.org/index.php?option=c ... &Itemid=78
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Wakacje 2012 plan wycieczki-prośba o pomoc.

Postprzez fly_jabko » 11 cze 2012 11:04:45

Ciekawe, ale reszta mojej załogi raczej na to nie pójdzie ;)

pozostaje mi samemu pozwiedzać okoliczne bezdroża :D
Avatar użytkownika
fly_jabko
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 391
Dołączył(a): 01 maja 2011 07:20:37
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Wakacje 2012 plan wycieczki-prośba o pomoc.

Postprzez jrzeuski » 11 cze 2012 11:31:22

Na zachód od Łeby nie radze, bo to Słowiński Park Narodowy. Słone bagna, ale Robert ma takie kontakty, że potrafi załatwić wjazd zorganizowanych grup, więc pomyśl nad tym piknikiem. Natomiast na wschód od Łeby jest były poligon wojskowy na wydmach. Zaczyna się zaraz za granicą miasta. Na quadach tam śmigają, ale nie po legalu, bo na wjeździe stoi zakaz. Teren dość odludny: wydmy, las, dzika plaża. Najpierw idź tam sobie na spacer. Teren jest boski do jazdy a czy się odważysz zaryzykować to już nie pytam ;-) W każdym razie bez łopaty nie radzę a i wyciągarkę warto mieć.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Wakacje 2012 plan wycieczki-prośba o pomoc.

Postprzez fly_jabko » 11 cze 2012 11:35:41

Eh... Wyciągarkę chciał bym mieć, ale nie mam :P za to łopaty są :D dzięki za podpowiedź, na rekonesans pieszo się wybiorę a później, no sie zobaczy :D
Avatar użytkownika
fly_jabko
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 391
Dołączył(a): 01 maja 2011 07:20:37
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Poprzednia strona

Powrót do Nasze podróże



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron