Witamy !



KOSOVO TRIP - PODRÓŻ PONAD PODZIAŁAMI

KOSOVO TRIP - PODRÓŻ PONAD PODZIAŁAMI

Postprzez Balkandriver » 16 kwi 2009 21:45:58

Wyjazd do najmłodszego państwa Europy, zwanego niegdyś Dardanią.

Podróż nie ma charakteru stricte off-roadowego, choć nie brak będzie bezdroży i wjazdu w najwyższe pasma gór kosowskich oraz nie odwiedzane rejony tego kraju.

Celem wyprawy jest pokazanie, na przekór tragicznym wydarzeniom w tym państwie, rejonów, gdzie współistnieją społeczności albańskie oraz serbskie.
Dotrzemy zarówno do symbolicznych miejsc będących dowodem illiryjskiej etnogenezy Albańczyków, jak i tych, które dla Serbów są kolebką „Ziemi Świętej”, ich państwa i cerkwi.
Zwiedzimy dwa najpiękniejsze kaniony Kosova, w tym jeden tworzony przez 13 wodospadów, piękną jaskinię, miejsca i zabytki nie opisywane w przewodnikach oraz nie wykazywane z różnych względów w oficjalnych relacjach.
Odwiedzimy słynną „wioskę siedmiu rodów”, stolicę patriarchatu w Peću, Prizren, miejsce podpisania Ligi Prizreńskiej, a na deser stolica –Priśtina i ośrodek sportów zimowych – Brezovica.
Przewidziany jest również trekking w góry.

Wyprawa jest całkowicie bezpieczna, jestem w stałym kontakcie z tzw. „czynnikami oficjalnymi” z tego terenu, nie będziemy zapuszczać się w rejony zapalne, gdyż nie to jest naszym celem.

Nie prowadzimy kawalkady aut – oferujemy po 2 miejsca samochodach - oferta dedykowana jest dla 6 osób, które chcą zwiedzić Kosovo i dotrzeć w nieodwiedzane zwykle miejsca, przeżyć przygodę i poznać prawdziwe realia tego kraju.

Wyjazd w II połowie września lub w październiku - termin w trakcie ustalania.
Czas trwania wyprawy – 10 dni.

Wszelkie informacje dostępne są po przesłaniu maila na mój adres:
balkandriver1@o2.pl
lub
balkandriver@fotolandia4x4.pl

Pozdrawiam i zapraszam

BALKANDRIVER
Frontera 2.8 TDi - Long Distance Voyager
http://www.fotolandia4x4.com -> relacje, zdjęcia, filmiki
http://chomikuj.pl/balkandriver -> Mój chomik (nie tylko) Wędrowniczek
Spieszmy się kochać szuter, bo tak szybko odchodzi.
Avatar użytkownika
Balkandriver
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1669
Obrazki: 63
Dołączył(a): 07 lip 2007 18:11:13
Lokalizacja: Smokogród
Pochwały: 8
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Powrót do Nasze podróże



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości